חלקו הראשון של הטיול יתמקד בדרומה של יוון, באיזור הקרוי "פלופונז", המנותק מהיבשה על-ידי התעלה הקורינתית.
הפלפונז הינו חבל ארץ הררי, מיוער ובנופו משובצים כפרים הממוקמים על מדרונות ומצוקים, בו משתלבים מנזרים לא מעטים, ומקדשים עתיקים.
למיקומו של הפלופונז, בדרומה של יבשת אירופה, הייתה לאורך ההיסטוריה גם חשיבות אסטרטגית ולא מעט מאבקי כח התנהלו על השליטה בו. את עקבות אותם מאבקים רואים עד היום.

אפשרות להמשך 4 ימים לטיול לאתונה.
באתונה נדגיש את עברה המפואר, את המשברים שעברו על העיר, את צמיחתה כמטרופולין ענק, וכמובן נחווה את החיים התוססים של אתונה דרך אוכל ומוסיקה טובים.

הנחה של 75 יורו לנרשמים לטיול המלא עד לתאריך 26.03.24

 

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 אתונה – התעלה הקורינתית – קלבריטה

טיסת בוקר לאתונה ונחיתה בשעה 09:10. מאתונה ניסע מערבה, נחצה הקורינתית, שהיא מפעל הנדסי עצום שהחל בתקופה הרומית והופסק, התחדש בשנת 1881 והסתיים בשנת 1893, המחבר בין הים היוני לים האגאי. נמשיך לאורך החוף הצפוני של הפלופונז ונגיע לעיירה דיאקופטו ממנה נצא ברכבת הרים עתיקה ומיוחדת במעלה קניון הווראיקוס עד לקלבריטה, עיירה בה חוסלה הקהילה היהודית במלחמת העולם השנייה.
נמשיך משם לעיירה פלנטרו והלאה לויטינה, בה נלון.

יום 2 כפרי ההר היפים

היום יוקדש לעיירות היפות הממוקמות באזור ההררי והציורי של הפלופונז. נבקר בדימיצנה
( Dimitsana ), נסייר בכפר הממוקם על מצוק נישא, ונמשיך לביקור בעיירה סטמניצה
( Stemnitsa ) שגם היא ממוקמת ברומו של מצוק מרשים. נשלב ככל הניתן טיולים קלים ברגל ונשוב לויטינה ללינה.

יום 3 אולימפיה ופילוס

נתחיל את היום בביקור במוזיאון הפתוח "כח המים" בו נראה שיטות עתיקות ליצירת אנרגיה בכח המים, ונמשיך לאולימפיה – העיר בה החלו המשחקים האולימפיים במאה ה- 8 לפנה"ס. אולימפיה פרט להיותה מהאתרים הארכיאולוגיים היפים של יוון, חשיבותה נובעת מכך שהיא איחדה בעבר את כל ערי המדינה ויצרה תרבות משותפת ואמון הדדי. נמשיך דרומה לאורך החופים המערביים של  הפלופונז עד העיירה פילוס השוכנת לצידו של מפרץ נאוורינו, שם נערך קרב ימי בין צי עות'מני ומצרי לבין צי אנגלי, צרפתי ורוסי בשנת 1827 לפנה"ס, קרב זה היווה נקודת מפנה במלחמת העצמאות של יוון. נספר ונראה את מהלך הקרב שהיה הקרב האחרון שנערך בין אוניות מפרש. נלון בעיירה פילוס.

יום 4 קלמטה – מפלי פולילימניו

נצא דרומה לחבל מני הידוע בקשיחות אנשיו הממשיכים את המסורת הספרטנית. נטייל במפלי פולילימניו השוצפים, בשילוב טיול רגלי למפלים ולאגמים. נמשיך לעיר קלמטה השוכנת בראשו של מפרץ מסיניאקוס וממנה לאויטילו (Oitylo ) להכרות הכפר על מגדליו. נמשיך לאראופוליס (Areopolis ) בה נלון.

יום 5 מערות דירוס – וטניה

נטייל למערות דירוס, אליהן נשוט בסירות קטנות ונצפה בתופעות הקארסט המרשימות שהתפתחו בהן. נמשיך בנסיעה יפהפייה לאורך החוף המערבי של חצי האי הדרומי של הפלופונז. נגיע לעיירה ותיה, משם לגרולימנס ולפורטו קגיו, עיירות נופש יפות. נחזור ללינה באראופוליס. 

יום 6 צפונה לעבר נפליון

ניסע לצידו המזרחי של הפלפונז ונבקר בעיר מונומבסיה (Monemvasia). מונומבסיה היא פנינה אדריכלית בה נשתמרה עיר מהתקופה הביזאנטית כמעט ללא שינוי. נמשיך לעיר המנזרים מיסטרה שליד ספרטה. העיר הביזאנטית האחרונה שעמדה כנגד התורכים העות'מנים. נבקר במנזר אלונס ,ומשם נמשיך לעיר נפליו שהייתה בירתה הראשונה של יוון לאחר שקיבלה עצמאות מתורכיה, בה נלון.

יום 7 נפליון אפידאורוס ואתונה

נקדיש את הבוקר לביקור במרכז העיר ובמבצר פלמידי הצופה על העיר, ומשם נמשיך לתיאטרון אפידאורוס. בעיר קדומה זו התפתח פולחנו של אל הרפואה אסקלפוס. לתיאטרון הקדום והעצום נודעת איכות אקוסטית טובה במיוחד. נמשיך לאתונה, לסיור ערב בשכונות פלקה ופסירי, לאחר ארוחת ערב החוזרים ארצה ייסעו לשדה התעופה לטיסת לילה בחזרה לישראל.

יום 8 אתונה המודרנית

נערוך סיור רגלי להיכרות עם בירת יוון, נבקר בשוק העירוני, בבית העירייה הישן, בפסג'ים ובבניה הניאו קלאסית שבנה המלך אוטו לבירתה החדשה של יוון. נמשיך לשכונת קולונקי, לכיכר סינטגמה, ולגני זפיון, שם נדבר על חידוש המסורת של המשחקים האולימפיים. אחר הצהרים נעלה לגבעת הזאבים (ליקובטוס) לתצפית מרשימה על העיר.

 • ארוחת ערב במסעדה עם מוסיקה חיה.

יום 9 אתונה העתיקה

נבקר באקרופוליס על מכלול מקדשיו ובעיקר הפרתנון, מקדש האלה אתנה פטרונית העיר ונרחיב על ההיסטוריה העתיקה של אתונה, הדמוקרטיה הראשונה בעולם, ועל מלחמותיה בפרסים ובספרטנים. נמשיך למוזיאון האקרופוליס החדש שם נראה שיחזור מרשים של פסלי הפרתנון. נמשיך לשכונת אנפיותיקה שנבנתה במאה התשע עשרה במתכונת כפר מהאיים הקיקלדים ומשם נרד לכיכר מונסטירקי, מרכז העיר בתקופה העות'מנית. אחה"צ חופשי למנוחה ולקניות.

יום 10 שייט וסיור באי אגינה

עם בוקר נרד לנמל פיראוס ונשוט לאי אגינה, מרכז גידול הפיסטוקים ביוון. נבקר בעיירה היפה אגינה, שם נראה את מגדל מרקזוס בו הוכרזה עצמאות יוון. נבקר בעיר המנזרים פליאוחורה ובמקדש האלה איפיאה השמור היטב. נמשיך לעיירת החוף אגיה מרינה, ונחזור בשעת ערב מוקדמת לאתונה לארוחת ערב עם מוסיקה חיה.

יום 11 מרכז סטוורוס ניארכוס, כיף סוניון, לאווריו, תצפית על האי מקרוניסוס ושיבה הביתה

לאחר היציאה מהמלון נבקר בבית הכלא של הגסטפו באתונה. ניסע לשכונת קליתיאה היפה ונבקר במרכז התרבות החדש שנבנה מתרומת הקרן שהקים איל הספנות סטוורוס ניארכוס. שם נמצא בין היתר בית האופרה החדש והמודרני של אתונה והספרייה הלאומית החדשה. ניפרד מאתונה וניסע לכיף סוניון, שם מתחבר הים הסרוני עם האגיאי. נבקר במקדש החשוב לאל הים פוסידון. נמשיך לעיר הנמל לאווריו משם נצפה באי מקרוניסוס שהיווה מושבת עונשין ובית כלא לקומוניסטים בתקופת שלטון הקולונלים ביוון. נסיים את טיולנו בארוחת ערב במסעדה בחוף הים, נעבור לשדה התעופה לטיסת לילה ארצה.

 

תאריכי יציאה ומחירים
תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך הערות
27/05/2024 06/06/2024 €3,135 €510 ד"ר עוזי דהרי הטיול מבוסס על 20 מטיילים, מחיר הטיול ל- 7 ימים ללא אתונה 2190 יורו, תוספת ליחיד בחדר 390 יורו
תנאים כלליים

הטיסות בחברת אל על (**)
27 במאי המראה בשעה 07:00 בבוקר ונחיתה באתונה ב – 09:10
2 ביוני (או 6 ביוני לממשיכים באתונה) המראה מאתונה בשעה 22:45 ונחיתה בארץ בשעה 00:45 (אחר חצות)

בתי מלון המיועדים לטיול:

 • VYTINA : HOTEL THEA MENALOU
 • PYLOS : HOTEL KARALIS CITY
 • AEROPOLI : HOTEL MANI
 • NAFPLIO : HOTEL IGNATIA
 • ATHENS: CENTRE SQUARE

המחיר כולל

 • טיסות אל על לאתונה וחזרה
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • הדרכה: ד"ר עוזי דהרי
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש
 • לינה במלונות פשוטים אבל טובים, לפי התכנית.
 • כלכלה בפלופונזז: חצי פנסיון לכל הטיול
 • כלכלה בהמשך לאתונה:  4 ארוחות בוקר + שתי ארוחות ערב בטברנות כולל מוזיקה
 • רכבת הרים לקלבריטה
 • סירות במערת דירוס ושייט לאגינה (לטיול אתונה)
 • דמי כניסה לכל האתרים כמפורט במסלול
 • תחבורה באוטובוס תיירים ממוזג מותאם לגודל הקבוצה ובמוניות באתונה
 • טיפים לנותני השרותים המקומיים בחו"ל
 • ערכות שמע אישיות
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה בזום.

המחיר אינו כולל

 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי

נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה לכל מדינה.

לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

דמי ביטול

 • מיום ההרשמה ועד 26.3.24  אין דמי ביטול
 • אחרי 26.3.24 ועד 15.4.24  דמי הביטול יעמדו על 690 יורו
 • אחרי 15.4.24   ועד 9.5.24  דמי הביטול יעמדו על 1450 יורו
 • אחרי 9.5.24  ועד 20.5.23  דמי הביטול יעמדו על 1850 יורו
 • אחרי 20.5.23 ועד היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל משלשה חודשים לפני היציאה ולא לחכות עד "רגע לפני". כל ביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבכם: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחו רכישת ביטוח לחו"ל אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכשו את הביטוח לחו"ל !!! אחרת אתם חשופים לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות דרך כל חברות הביטוח.

רישום, תאריך גביה , ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום שישלח למתעניינים. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בצילום בוואצאפ או בדוא"ל (breezatravel@gmail.com ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור "אוטומטי" להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין שתי האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בהעברות בנקאיות עד שלשה תשלומים לפי תאריכים מוגדרים בטופס ההרשמה (להלן).

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

הבהרות
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול, אם נעשו (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד – במייל – שתימסר למרכז ההזמנות של בריזה ומועד הביטול ייחשב ביום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת ההודעה. 
מחובת המבטל/ת לבדוק האם התקבלה הודעת הביטול !!

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל עשויים להתעדכן מזמן לזמן. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול חברת תעופה מסוימת ולציין זאת בטופס ההרשמה.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

לא תמיד קיימת אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

 1. להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
 2. הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.

התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!

בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים (לזוגות) בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' כלל ארצי:   *5400

ולסיום, לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.
 • יתכן היפוך סדר הימים בטיול
 • המלונות, מסלולי הטיול ולוח הזמנים תוכננו בקפידה, אם כי לוח זמנים מתוכנן במקומות אלה עשוי להשתבש בשל דרכים משובשות וכד'.
 • עשינו את המיטב לבחירת מלונות נחמדים, המתאימים למסלול ולאווירת הטיול כולו. עם זאת על כל משתתף לדעת שרמת התיירות באזורי טיול זה אינה רמה "מערבית" ובתי המלון ברמה אחרת.

בברכת טיול מוצלח מצוות בריזה