מדינת אוריסה (לאחרונה שונה שמה לאודישה) שוכנת במזרח הודו לחופו של מפרץ בנגל (42 מיליון תושבים). אודישה רחוקה ממוקדי התיירות והכלכלה בהודו ונדמה שהיא שוכנת באזור שכוח אל, אם כי לא שכוח אלים… מרבית התושבים עוסקים בחקלאות ובדייג וחיים בצניעות מופלגת בכפרים קטנים.

אודישה היא אחת המדינות האחרונות בהודו, בהן חיים בני שבטים שזיקתם לציביליזציה המודרנית קלושה למדי. לכל שבט מסורת רבת פנים משלו והמפגש איתו מרתק.

ביקור אצל בני השבטים יהווה מרכיב חשוב בחלקו התרבותי של הטיול. חלק זה יכלול, בין היתר, גם ביקור באתרים הינדואיים מופלאים בעיר הבירה של אודישה, במקדש השמש בקונרק ובאתריה של העיר המהממת קולקטה.

חלק ניכר מהטיול יוקדש למפגש עם הטבע באזור, והוא יכלול ביקור באגם צ'ילקה שהוא לגונה מלוחה, בו נחזה בציפורים רבות הבאות לכאן בעונות הנדידה.
נבקר בפארק הלאומי סונדרבאנס הממוקם בצד הדרומי של מערב בנגל. הפארק נמצא על דלתת מספר נהרות, ביניהם נהר הברמפוטרה (מהגדולים בנהרות דרום מזרח אסיה) והגנגס. הפארק מהווה את ביתם של הטיגריסים הבנגליים המלכותיים, ובו מגוון עצום של חי וצומח (יער מנגרובים  מהגדולים בעולם). הפארק הוא אתר מורשת עולמית של אונסקו. מרבית הסיור יהיה בשייט.

הטיול מבוצע בשותפות עם "מעוף הציפור" בבעלות אילן ציפורה.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - דלהי

בטיסה ישירה עם אייר אינדיה המראה 2110 נחיתה למחרת ב 0610

יום 2 טיסה לבהובנשוואר (Bhubaneswar)

בשעות הבוקר נמשיך בטיסת פנים קצרה לבירת אודישה, בהובנשוואר. בהתאם לשעת ההגעה, נסייר בעיר ובאתריה החשובים. לינה: בהובנשוואר (לילה אחד).

זקן הודי
עיר בהודו
יום 3 קונרק (Kunark), פורי (Puri)

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לפורי. בדרך נבקר בפגודת השלום של דאולי לציון מלחמת קלינגה (התרחשה במאה ה-3 לפנה"ס), נעבור בכפר פיפלי המפורסם בעולם באומנות האפליקציות והטלאים (רקמה מיוחדת ותפירות של פיסות בד קטנות עם תיאורים של פרחים). גולת הכותרת של היום תהיה ביקור במקדש השמש בקונרק, אתר מורשת עולמית. מקדש השמש המונומנטלי, שנבנה במאה ה- 13,  הוא ללא ספק אחד מאתרי החובה של מזרח הודו. מבנה המקדש קרס אל תוך חול הים עליו הוא בנוי ונותרו במקום רק חורבות, עדיין מרשימות. המקדש נבנה במקורו בצורת מרכבה והוקדש לאל השמש סוּרְיָה, שבאותה תקופה נחשב לאחד האלים החשובים בממלכה. העיצוב הארכיטקטוני המופלא, הפיסול והגילוף באבן הפכו את המקדש ליצירה נהדרת שאף הוגדרה על-ידי המשורר ההודי טאגור" פואטיקה של האבן”. מבין שפע הפסלים בולטים גלגלי האבן המייצגים את מחזור הזמן ונחשבים לסמל של מקדש השמש. גלגל כזה מופיע גם במרכזו של דגל הודו. בסוף היום נגיע לעיר פורי. לינה: פורי (לילה אחד).

יום 4 פורי - אגם צ'יליקה (Chilika Lake) - גופלפור (Gupalpur)

פורי נחשבת ליעד התיירותי והמוכר ביותר של מדינת אודישה. מלבד היותה מוקד עליה לרגל עבור צליינים הינדים, הנוהרים אל מקדש ג’גנא,(Jagannath)  נהנית העיר מרצועת חוף רחבה הצופה מזרחה ומעניקה לשוהים בה מראות זריחה מרהיבים. נמשיך לכיוון אגם צ'יליקה. בדרך נבקר ברגוראג'פור, כפר אומנים קטן מוקף בעצי קוקוס, מנגו, דקלים וצמחיה טרופית עשירה. זה הכפר היחיד בהודו שמוכר כאתר מורשת עולמית.  תושביו עוסקים בסוגים שונים של מלאכת יד. בשעות אחה"צ המוקדמות נגיע לאגם צ'יליקה, לגונת המים המליחים הגדולה באסיה. בחורף ניתן לחזות בעופות הנודדים הרבים שבאים מרחבי אסיה הקרה למנוחה באזור זה. נשוט בלגונה  ונחזה בחלק מהציפורים הללו. לינה: גופלפור (לילה אחד).

יום 5 ראיאגדה (Rayagada)

היום ניסע לראיאגדה, נקודת הכניסה שלנו לביקור אצל השבטים במדינת אודישה. בדרך נבקר באחד מכפרי הדייגים, במעיינות החמים המפורסמים,  טפטאפאני, הנמצאים באזור מיוער, ונחשבים לבעלי סגולה בריפוי (בעיקר לנשים עקרות). נמשיך לכפר האורגים המפורסם בסארי שלו, פאדמאנאופור. זהו כפר שעבר תהליך שיקום של כל התשתיות כדי לאפשר לתושבים לשמר את שיטות האריגה המסורתיות, עבודת יד ללא חומרים סינטטיים. לקראת ערב נגיע לראיגדה. לינה: ראינדה (2 לילות).

שקיעה בהודו
באדה באג הודו
יום 6 ראיאגדה - דוקום - ראיאגדה

ניסע לכיוון דוקום (Dukum),  לשוק השבועי של שבט קלהנדי (קונדה) הנערך רק בימי שלישי בשבוע. בני השבט, החיים באזור הגבעות, עוסקים בצייד, ליקוט וחקלאות וידועים בגבורתם, בהקרבת קורבן אדם וגם בשירה ובריקודים. השוק יאפשר לנו הכרות עם האנשים ותוצרתם, כמו גם מפגש עם שבטים אחרים. אחרי הביקור בשוק נבקר באזור הכפרים ונראה מקרוב את צורת החיים שלהם.   

יום 7 ראיאגדה - גייפורה (Jeypore)

היום נבקר בשוק השבועי של יום רביעי של השבט הפרימיטיבי דונגריה קונדה (בעבר היו ידועים בהקרבת בני אדם כקורבנות). בני השבט חיים באזור של גבעות מיוערות, עשיר בקניונים ובמפלי מים. ההערצה לאלים, לגבעות ולנחלים משתלבת היטב באורח חייהם. הם עונדים תכשיטים מיוחדים, טבעות באוזניים ובאף (נשים וגברים), בעלי קעקועים מיוחדים על גופם. לנשים תסרוקות מיוחדות. נבקר בשוק  ונכיר את בני השבט מקרוב גם באחד הכפרים ובטבע סביב. לינה: גייפורה (2 לילות).

יום 8 גייפורה וסביבתה

היום נבקר בשוק שנחשב לצבעוני ביותר בין כל השווקים באודישה.  השוק מתקיים בימי חמישי ומשותף למספר שבטים. יש ענין מיוחד באינטראקציה בין השבטים.  נבקר בכפרים שלהם ונעשה מסלולי הליכה קצרים  בין הכפרים. נשות השבט הגדול, בונדה, בולטות בענידת שרשרות גדולות על הצוואר וחרוזים על פלג גופן העליון.

יום 9 גייפורה-ווישקהפטנם (Vishakhapatnam)

בשעות הבוקר ניסע לכיוון תחנתנו האחרונה בחלקו הזה של הטיול – לעיר ,ווישקפטנם, הנמצאת במדינה השכנה אנדריאה פרדש. נבקר בשוק הגדול ביותר של השבטים, שיהווה סיום למפג/שים עם השבטים השונים. נראה את תהליך ייצור האלכוהול במקדש שיווה המפורסם של העיר. לינה: ווישקהפטנם (לילה אחד).

נהר בהודו
עיר בהודו
ימים 10-12 קולקטה-סונדרבאנס (Sundarbans) -קולקטה

בשעות הבוקר נטוס לקולקטה ומשם נמשיך בנסיעה לפארק הלאומי סונדרבאנס, הנמצא בדלתת הנהרות מהגדולים בדרום מזרח אסיה הברתמפוטרה והגנגס. זו דלתת הנהרות הגדולה בעולם (40000 קמ"ר), משותפת למספר נהרות, חלקה בהודו וחלקה בבנגלדש.  זו מערכת  אקולוגית עשירה במגוון ביולוגי נרחב, הן בצומח והן בחי. בין היתר, מדובר ביער המנגרובים המגוון והגדול בעולם, מגוון זוחלים, כולל נחשי הקוברה והפיתון, וכן קופים, תנינים, ועושר של בעלי כנף ושוכני מים. גולת הכותרת, אולי, הוא הטיגריס הבנגלי המלכותי. הפארק מהווה מערכת "רשתות" מורכבת של רצועות יבשה בין נחלים ויובלים, כולל איים. הפארק הוכר ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. נסייר בפארק זה ביומיים הבאים בעיקר בשייט. נהנה מהכרות עם הסביבה הדינמית, מגילוי המתרחש באזור מיוחד זה, מהמפגש עם בעלי החיים, כששירת המוני הציפורים מלווה אותנו.. חויה מיוחדת.
לינה: בשמורה (2 לילות).

ימים 13-14 קולקטה

כַּלְכּוּתָה (או כַּלְכָּתָה כפי שכינואותה מייסדיה הבריטים) שבה לאחרונה להיקרא קוֹלְקָטָה באופן רשמי. זהו שמה של העיר בשפת המקום, השפה הבנגלית. העיר היא בירתה של מדינת בנגל המערבית ונחשבת לעיר המאוכלסת ביותר בתת-היבשת ההודית (מעל 12 מיליון תושבים). כלכותה נחשבת לאחת מארבע הערים המרכזיות של הודו (עם דלהימומביי ומדרס).כַּלְכּוּתָה, הידועה גם בכינויה “עיר האושר” – City of Joy -היא עיר מבלבלת ומסחררת, מלאת חיים, נעדרת חמלה, עיר ללא מנוחה, שרחובותיה עמוסים. 
העיר נחשבת לבית רוחני לרבים מהמשכילים ההודים. האוניברסיטה המקומית, המכללות, מרכזי התרבות והמוזיאונים אכן מבטאים את הדימוי האינטלקטואלי שדבק בעיר.  בעיר מספר מקדשים ומוקדי דת, אך האתר האחד שהוא בעל משמעות הינו המקדש ההינדי לכבודה של האלה הפופולרית קאלי – Kalighat. לכלכותה גם בית-כנסת צנוע בשם “מגן דוד”.
ראבינדיראת טאגור, בן כַּלְכּוּתָה, שעל-שמו גם רחוב ברמת-אביב, נחשב למשורר המודרני החשוב ביותר בהודו, שאף זכה בפרס נובל לספרות, והוא דמות נערצת על דורות של קוראים. דמות נוספת המזוהה עם העיר היא דמותה מעוררת ההשראה של אמא-תרזה. גם היא כלת פרס נובל. הנזירה המפורסמת, שנולדה במקדוניה, ביססה בכלכותה פעילות צדקה ענפה, אשר הזינה במהלך השנים רבבות חלכאים ונדכאים וגם סיפקה חינוך ומלבוש נאות לילדים עזובים. אמא תרזה הובילה מאבק נחוש נגד זילות חייהם של עניי הארץ ושל בני הקסטות הנמוכות וזכתה בשל פועלה להכרה בינלאומית.  הספר הנפלא City of Joy שנכתב על ידי דומיניק לפייר מומלץ לקריאה, לפני ובעת השהות בכַּלְכּוּתָה. אין כמוהו לתאר את נפתלותה הנפלאה ועליבותה המורכבת של העיר. נקדיש את היום לסיור בעיר מופלאה זו שהיא תמציתה של הודו כולה. לינה: קולקטה (2 לילות).

יום 15 קולקטה - ת"א

נמריא מקולקטה בשעה 0955 וננחת בדלהי בשעה 1230. המשך המראה מדלהי בשעה 1600 ונחיתה בארץ בשעה 1925.

זקן הודי
בית מקומי - הודו
תאריכי יציאה ומחירים
תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך הערות
07/10/2024 21/02/2024 $3,960 $465 אילן ציפורה מינימום 11 משתתפים
תנאים כלליים

מחיר הטיול: טיסות בנפרד ושירותי קרקע בנפרד

מחיר הטיסות  – 1,095 $

 ת"א – דלהי – ת"א עם אייר אינדיה

מחיר שירותי הקרקע:

המחיר לאדם בחדר זוגי: 2,865 $ – מבוסס על מינימום 11 משתתפים.

תוספת ליחיד בחדר – 465$

מחיר כולל


3,960 דולר למשתתף בחדר זוגי


מחיר הטיול כולל (שירותי קרקע):
 • לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה. לינה וארוחות בוקר.
 • בחלק מהמקומות באזור השבטים ושמורת סונדרבאנס – מלונות הטובים שבנמצא
 • ארוחות ערב
 • כניסה לכל האתרים המופיעים בתוכנית
 • מדריך ישראלי – אילן צפורה
 • אוטובוס תיירים צמוד לאורך כל הטיול
 • מדריך מקומי דובר אנגלית היכן שמחויב
 • שייט היכן שצריך
 • טיפים לנותני השירותים
 • פגישת קבוצה בזום לפני הטיול
מחיר שירותי הקרקע אינו כולל
 • ארוחות צהרים ושתייה בארוחות הכלולות
 • ביטוח רפואי ומטען
 • כל מה שאינו מופיע במחיר כולל
 • ביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל
דמי ביטול

דמי ביטול עבור הטיסות לפי מדיניות חברת התעופה:
מיום ההרשמה ועד 1.9.24 המבטל ישלם 200 דולר.
בביטול אחרי תאריך 1.9.24 דמי הביטול יעמדו על 350 דולר (כפוף לשינויים  שייקבעו על ידי חברת התעופה)

דמי ביטול עבור שירותי הקרקע- נגזרים מדרישות הספקים בחו"ל:

מיום ההרשמה ועד 7.8.24 – דמי הביטול יעמדו על 200 דולר
מ 7.8.24 ועד 1.10 דמי הביטול יעמדו על 550 דולר
מ 1.10 ועד 19.10 דמי הביטול יעמדו על  1070 דולר
אחרי 19.10 ועד מועד היציאה אין החזר כספי

לתשומת לבכם

דמי הביטול המופיעים מעלה הינם דמי הביטול הרשמיים של בתי המלון. יחד עם זאת, אנו נבחן כל מקרה לגופו ונעשה מצידנו מאמץ למזער את "הנזק" ככל שניתן.

אפשרויות ביטול

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לוקח בחשבון הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון טיסות והתחייבות בתי מלון).
ההחזר יעשה בערכי המט"ח או השקלים ששולמו,  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד – גם במייל – שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

** ביטול ייתבצע ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת ווטצאפ עבור בריזה, למספר 052-5440864  או במייל breezatravel@gmail.com  המאשר את ביטול הטיול .
מחובת המבטל לבדוק האם התקבל האישור לביטול בדואר חוזר !!

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". אפשר לרכוש ביטוח בריאות החל מ – 3 חודשים לפני יציאה. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח. 

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחו אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכשו לכם ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתם חשופים לדמי ביטול ללא הגנה !!!

רישום ותאריכי תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום שישלח למתעניינים. את טופס הרישום יש לשלוח לפי ההנחיות המופיעות עליו.

נא לצרף לטופס ההרשמה צילום דרכון כולל הארכת תוקף (אם יש).
ההזמנות מתבצעות לפי הטפסים, ולכן יש למלאם באופן נכון וברור.

ביטול בגין כח עליון

בריזה אינה אחראית לביטולים בגין רעש אדמה, מלחמה, מזג אויר, שביתות וכל גורם שאין לחברה שליטה עליו. לשם כך יש ביטוח נוסעים מורחב המכסה כמעט כל סיטואציה. בכל מקרה ולמרות שאיננו אחראים לארועים כאלה, תעשה החברה כל מאמץ להחזיר את כל הכסף ששולם, למטיילים.

עסקת מכר מרחוק

בניגוד לאמור לגבי אפשרות ביטול עסקות מול חברות תעופה, אין דין הביטולים בטיולי בריזה כדין "עסקת מכר מרחוק" המקנה למבוגרים מעל גיל 65 אפשרות ביטול בתשלום סמלי גם ברגע האחרון.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' כלל ארצי:  *5400

לתשומת לבכם

למדריך/ת הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, בהתאם לתנאים המכתיבים זאת. ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם. הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

טיול נעים מצוות בריזה