טיול למצרים ועמק הנילוס פסח 2020

 שנה הם עבדו, בנו, יצרו, הקימו, חפרו, קישטו ציירו – מקדשים, ארמונות, אתרי קבורה מרהיבים ברחבי מצרים העתיקה. אלה המכונים פרעונים, והמוני הבנאים, האומנים המהנדסים, כן, כן – כולם של מצרים הקדומה. האקלים היבש של הארץ הגדולה הזאת שמר על יצירותיהם מפני ההשחתה של מזג האוויר. עד היום אפשר לראות את הצבעים המקוריים של כמה וכמה אתרים ויצירות אומנות של המצרים הקדמונים, והסיור שלנו יגיע אל היפים והנודעים שבאתרים הללו. נהיה עדים נוכחים, במקום, לעושר האומנותי של קירות של בניינים, לציורי הפרסקו הזוהרים, לפסלים עצומים ואובליסקים נהדרים – מן היצירות האומנותיות הגדולות ביותר של המין האנושי. השקפת העולם הדתית אלילית של המצרים הקדמונים העניקה השראה לאתרי קבורה ולמקדשים של העולם העתיק. זו אחת הדתות המעניינות בין הדתות של העולם הקדום, ויש לא מעט מטיילים החשים חוויה רוחנית בסיור במצרים. עולם של פלאות, ללא ספק.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 קהיר ואלכסנדריה

נטוס עם "אייר סיני" לקהיר .(Cairo) בערבית היא נקראת: אל קאהירה, ופירוש המילה: המנצחת. מקהיר נגיע לאלכסנדריה אחרי נסיעה בדרך המדבר, והנה אנחנו על שפת הים התיכון. ארוחת ערב ולינה באלכסנדריה.

יום 2 אלכסנדריה

סיור בקטקומבות של קוֹם אל שֻקַאפַה, שהוא אתר ששייך לתקופה הרומית. באתר הזה נצפה במפגש של התרבות הקלאסית (היוונית-רומית) עם מצרים הקדומה. כאן נמצא תיאטרון רומי, אחד ויחיד במצרים וכן שרידים של העיר ההלניסטית-רומית. העיר הזאת נשטפה בצונאמי במאה הרביעית  ובה עמוד פומפיאוס שהוא עמוד מונוליתי מהגדולים בכל העולם. נראה את בית הכנסת 'אליהו הנביא', הגדול והמפואר בבתי הכנסת של מצרים, שנבנה ב1859 על שרידי בית כנסת מהמאה ה-14(מותנה באישור). בית הכנסת שופץ בשנים האחרונות במימון ממשלת מצרים בסך 6 מיליון דולר. מהביקור שלנו באלכסנדריה לא יפסח, על הספרייה העתיקה שהוא אתר שעבר שחזור. ספריית אלכסנדריה הייתה הספרייה הגדולה ביותר בתקופה העתיקה, וכיום יש בה מוזיאונים אחדים מעניינים ביותר. מכאן ניסע אל הכנסייה הראשונה שהוקמה במצרים, הנקראת כנסיית מרקוס הקדוש. נראה ממנה את המצודה שבנה קאיְיתָאבַּי במאה ה-15, מי שהיה סולטאן ממלוכי. משם ייראה המגדלור שהוא אחד משבעת פלאי העולם הקדום. נסור אל גני מונתזה  ואל הגנים המלכותיים ונוכל לחזות בארמון המלך פארוק ולצידו ההרמון המלכותי. נגיע לטיילת לחוף הים ולגשר סטנלי הנודע. ארוחת ערב ולינה באלכסנדריה.  

יום 3 יהדות ונצרות במדבר ובקהיר

בוקר, ואנחנו נוסעים מאלכסנדריה אל ואדי אל נטרון  שם מרכז של נזירות קדום, שעודנו פעיל. נסור אל אחד המנזרים שם, ונמשיך בנסיעה, לאחר מכן, לכיוון קהיר, וזאת בכביש המהיר. מטרתנו היא פֻסְטַאט, העיר שקדמה לעיר קהיר ועם הזמן נעשתה חלק ממנה. במקום שרידי המבצר הרומי-ביזאנטי בבילון. נעשה דרכנו מעלה אל הכנסייה הקופטית, "הכנסייה התלויה". נבקר בבית הכנסת העתיק מן המאה ה-9, הנקרא בית הכנסת בן עזרא. כאן נמצאה הגניזה הקהירית המפורסמת. משם נגיע אל בית הכנסת הראשי של קהיר, ששמו "שערי שמיים". לינה וארוחת ערב בקהיר.

מצרים
רועה עזים במצרים
יום 4 ממפיס - סקארה - גיזה

מתחילים את היום באתר ממפיס שהוא הבירה הקדומה של מצרים התחתונה, וגם בירת מצרים המאוחדת. משם נגיע אל סקארה היא עיר המתים. לא נוותר על פירמידת המדרגות, שהיא הראשונה בהיסטוריה, וממנה נגיע לקברי האצילים של הממלכה הקדומה. הקברים האלה מקושטים בציורים מחיי היומיום במצרים העתיקה. הקברים כוללים גם את קבר מֶרֶרוּקָה, המצריך כרטיס נפרד… בסוף יום הטיול נבקר בפירמידות הגדולות של גיזה, זו של חופו וזו של חפרע. נגיע אל ספינת השמש של פרעה חופו, ואל הספינקס הידוע בעולם של פרעה חפרע. אחרי כל אלה נאכל ארוחת ערב בדרכנו אל שדה התעופה, כדי לצאת בטיסת לילה אל לוקסור. לינה בלוקסור.

יום 5 מקדשי לוקסור

נצא לביקור במקדש כַּרְנַכּ הוא הגדול בכל המקדשים במצרים. נבקר בשוק של לוקסור ובמוזיאון לחניטה ונתרכז בשיטות החניטה במצרים העתיקה. נראה שם מומיות גם של בני אדם וגם של בעלי חיים. נשוב למלון למנוחה, ובערב, בחשיכה, נצא אל המקדש השני בחשיבותו, הוא מקדש לוקסור המואר כולו. בחזית המקדש הזה הועלתה הצגת האופרה "אאידה" של וֶרדי. לינה וארוחת ערב בלוקסור.

יום 6 הגדה המערבית

מראה הפסלים של מֶמְנוֹן  אשר בפתחו של מקדש המוות של פרעה אמנחטפ השלישי הוא שיתגלה אל עינינו בתחילתו של יום טיולים זה. עמק המלכות  יהיה היעד השני שלנו, שם נצפה בקבר הכי יפה מכל הקברים במצרים העתיקה, הוא קברה המרשים של המלכה נפרטארי , אשתו של רעמסס השני. נצא גם אל המקדש המיוחד במינו שנבנה על ידי המלכה חתשפסות בדֵיר אֶל בַּחַרִי .נמשיך לעמק המלכים.  בעמק הזה קבורים 64 פרעונים. נוכל לצפות בציורים על קירותיהם של כמה קברים. המצרים הקדמונים רצו להראות למלכם אשר מת את דרכו בתוך העולם התחתון שאליו הוא עובר עם מותו. קברו של תות-ענח' אמון גם הוא בין הקברים הללו. נמשיך אל מקדש מֶדינת הָאבּוּ שהשתמר היטב. תיאור ציורי של המלחמה בין רעמסס השלישי ובין עמי הים מופיע על קירות המקדש. נשוב למלון בלוקסור. ארוחת ערב ולינה בלוקסור.

יום 7 אדפו, קום-אומבו ואסואן

נוסעים דרומה, אל מקדש אדפו (Temple of Edfu) שהוא המקדש שנותר שלם יותר מכל המקדשים האחרים. זה מקדש לאל הורוס. ממנו נגיע אל קום-אומבו   שהוא מקדש לשני אלים: סובק והורוס. בין שאר הממצאים בו ישנו גם תיאור של כלי רפואה מימי מצרים הקדומה, וכן בור שבו מדדו את מצב הגיאות בנהר הנילוס, וגם מוזיאון שבו חלקים מגופות התנינים של הנילוס כשהם חנוטים ושמורים. לאחר מכן נגיע לעיר אסואן (Aswan) ונסייר בשוק שלה. לינה וארוחת ערב באסואן.

ספינקס גיזה מצרים
יום 8 מקדשי אבו-סימבל

נסיעה ארוכה, נצא אליה מוקדם בוקר, אל מקדשי אבו סימבל. נסייר במקדשים – שניים במספר – אשר היו חצובים בסלע אך הועברו ממקומם המקורי אל האתר הזה. העברתם ממקומם הייתה בגדר מבצע הנדסי אדיר, ונועדה למנוע את שקיעתם באגם נאצר, שנוצר לאחר הקמת סכר אסואן. הם הורמו לגובה מעל גדת הנהר והורחקו ממנה. אבו סימבל הוכר כאתר מורשת עולמי של אונסקו. נשוב לאסואן, נסייר בסכר הגבוה  , במחצבות הגרניט, ונצפה אל האובליסק הבלתי גמור המציג לנו את שיטות העבודה במצרים העתיקה. ארוחת ערב ולינה באסואן.

יום 9 מקדש פילה, האִי יֵב והגנים הבוטניים באי קיצ'נר

עם בוקר נצא לביקור במקדש איזיס בפילה ואחר כך בהפלגה על פלוקות (סירות מפרש מסורתיות) אל האִי יֵֶב, אלפנטינה . פירוש השם אי הפילים, והכוונה כנראה לתצורות של סלעים שנראו כדמויות של פילים. במקום הייתה בסוף תקופת בית הראשון מושבה של חיילים יהודים, כנראה בשירות מלך פרס אז, והם הקימו במקום מקדש לאחד האלים המצריים. היהודים עזבו את המקום בשנת 400 לפני ספירת הנוצרים. היעד הבא שלנו ביום הטיולים הזה הוא האי קיצ'נר , באי גנים בוטניים יפים המושכים את העין. נעבור לשדה התעופה כדי לטוס בחזרה לקאהיר. בדרך למלון בקהיר, אם יתאפשר, נבקר בקברו של סאדאת הנמצא במקום שבו הוא נרצח. ארוחת ערב ולינה בקהיר.

יום 10 קהיר המוסלמית והמוזיאון המצרי

בעיר מצודה עצומה שהקים צלאח-א-דין והיא נמצאת מעל קהיר. נבקר גם במסגד הבהט  שהקים השליט האלבני, מוחמד עלי. לא נפסח על מסגדים חשובים נוספים של העיר: המסגד והמדרסה של סולטאן חסן, מסגד אבן טולון,  שהוא המסגד העבאסי השלם היחיד בעולם. נטייל בשוק המפורסם, ח'אן אל חלילי אחה"צ נספיק לערוך סיור מקיף במוזיאון המצרי,  מאות רבות של מוצגים נשמרו בו, גם מומיות של הפרעונים הגדולים, וגם האוצרות שהיו בקבר תות ענח' אמון. ארוחת ערב ולינה בקהיר.

יום 11 בחזרה הביתה

נשוב בטיסת בוקר עמוסי חוויות.
סדר הביקורים: עשוי להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות, זמני טיסות פנים אם ישתנו או החלטות המדריכים בשטח.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
הערות חשובות בנושא הבטחון

קיימות התראות להמנע מנסיעה למצרים מסיבות בטחוניות.
הטיול ילווה על ידי שוטרים מקומיים בהתאם לכללי הבטחון המצריים. 
יתכנו שינויים בסדר הביקורים לפי הנחיות השלטונות. 

המחיר כולל 
 • טיסות תל אביב בקאהיר תל אביב (כולל מיסים: מבוסס על 169 דולר מס ביום פרסום המסלול. שינוי בערך זה ישפיע על מחיר הטיול הכולל)
 • 2 טיסות פנים: בקאהיר – לוקסור, אסואן– בקאהיר 
 • ערכות שמע אישיות
 • בתי מלון בדרגת  4 ו/או 5 כוכבים.  
 • כלכלה: חצי פנסיון  
 • אוטובוס תיירים 
 • שייט פלוקות 
 • כניסות לאתרים שבתכנית, כולל כניסה לקברה המרשים של המלכה נפרטארי. בלעדי לטיולי בריזה
 •  הדרכה: צוות בריזה  
 • מדריך מקומי
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל 
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל 
 • הוצאת ויזה מצרית – כ- 250 ₪  
 • ביטוח בריאות ומטען 
 • ארוחות שאינן כלולות  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי

שער הדולר :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה . 

ויזה למצרים

יש להמציא למשרדנו דרכון בר תוקף, לפחות 6 חודשים ממועד הטיול. יש לצרף 4 תמונות פספורט זהות.  חובה דף ריק בדרכון לחותמת עבור הויזה. חשוב ביותר – יש להעביר את הדרכון והתמונות מיד עם ההרשמה למרכז ההזמנות. תהליך הוצאת הויזה לוקח חודש ימים והיא תקפה ל-4 חודשים מיום ההוצאה (לשהייה של עד חודש במצרים.)  

דמי ביטול 

עד 60 יום לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם למעט 50 דולר דמי טיפול.
מ- 59 יום ועד 31 יום לפני היציאה – דמי ביטול בסך $300 דולר 
מ- 30 ימים ועד 15 ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך 700$ 
מ- 14 ימים ועד 8  ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך 1300 דולר
מ- 7 ימים ועד 3 ימים לפני היציאה -דמי ביטול  בסך 1650 דולר  
מ- 48 שעות לפני היציאה – דמי ביטול יהיו מחיר הטיול המלא פחות 150 דולר.

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055
    או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

לשימת לב המזמין,

כי המדובר במוצר פרימיום וייחודי הכרוך בהשקעה והתאמה ללקוח, כאשר הזמנה מסוג זה אינה מבוצעת במכר מרחוק על פי שיווק אינטרנטי או דומה לכך.
יש לשים לב לתנאי הביטול הנקבעים בהתאם לספקי השירות השונים, כמו כן, כל ביצוע הזמנה מחייב אישור הלקוח מראש והסכמתו כי קרא מלא התנאים לרבות העובדה, כי עסקאות מסוג זה אינן מבוצעות באינטרנט, אלא באישור פרונטלי של הלקוח (לא מכר מרחוק), על כל ביצוע הזמנה מסוג זה יחולו הוראות חוק הגנת הצרכן בתנאים המתאימים.
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם. 
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו. 

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום 

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 דולר לאדם המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום). 

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה 

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום, שישלח אליכם בעקבות פנייתכם להרשמה לטיול. בטופס יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות: 

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס
 • בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.
קבלות: חברת בריזה מתנהלת בתוך קבוצת מונה טורס והקבלות יישאו את שם חברת האם קבלה ממוחשבת  תישלח אליכם במייל או בדואר. 

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד': 
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2  – הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.
תוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד 

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. 
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי. 

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות 
המספר הכלל ארצי:  *540

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

ברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> הכנסו למגוון טיולים מאורגנים למצרים