הזדמנות נדירה ויוצאת דופן להכיר ולהתרשם מנפלאות העולם העתיק כפי שהשתמרו במצרים בצורה שאין לה אח ורע בעולם. הטיול משלב מצרים העכשוית ומצרים הקדומה והוא עשיר באתרים עוצרי נשימה, נופי מדבר בלתי רגילים ומפגש עם החיים העכשוויים של עמק הנילוס הפורה. מסלול הטיול והכניסות לאתרים תלויים באישורים וסידורי בטחון, אפשר שהמסלול והביקורים ישתנו בהתאם לדרישת השלטונות ללא התראה מוקדמת.

 ומה מיוחד הפעם ?

אחרי מהפכות "האביב הערבי" אנחנו שבים אל אחת מהמדינות המרתקות בעולם, שלמרות קירבתה הגאוגרפית נישארה עלומה לרובנו, כמדינה שמעבר להישג היד….
אנחנו חוזרים אליה, מוקסמים שוב ושוב מתרבותה העתיקה, מהקשר שלנו אל ההיסטוריה של מצרים, אל הקשר המיוחד שנירקם בדור האחרון עם מדינה עצומה זו.
יחד עם זאת, אנו מקפידים להיצמד להנחיות הבידוד ככל שניתן, בתקופת משבר הקורונה ועדכונים לגבי מהלכים הנעשים בנושא, יישלחו אל הנרשמים לטיול. 
הבריאות חשובה מכל.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב - קהיר - קהיר העתיקה

טיסת צהרים תביאנו כעבור שעה וחצי לקהיר, נחיתה בשעה * 1230 ואחרי מעבר הדרכונים נצא להכרות ראשונה עם העיר העצומה. נעצור בדרכנו משדה התעופה בקברו של סאדאת, אבי השלום עם ישראל, נקדיש את אחה"צ  ועד הערב לקהיר העכשווית: נבקר בכנסיה קופטית ובבית הכנסת אבן עזרא. 
ערב רב של דתות ומסורות מעניקים לקהיר את האופי המיוחד שלה. ארוחת ערב ולינה בקהיר. 
*מבוסס על לוח זמני הטיסות נכון לינואר 2021

יום 2 סיור בקהיר הפרעונית - טיסה ללוקסור

בבוקר נצא לסיור בקהיר באתריה העתיקים והחשובים: נתחיל בגיזה , נבקר בפירמדות, נראה את הספינקס המסמל את התקופה ונמשיך למקדש העמק של חפרן. (יתכן שינוי בסדר הביקורים עם היום האחרון). נמשיך לאתרי מצרים התיכונה בסקרה וגיזה. משם נמשיך לשדה התעופה לטיסה ללוקסור לינה: לוקסור

יום 3 לוקסור - מקדש כרנק

בבוקר נצא לביקור במקדש כרנק – אחד משיאי הטיול, גדול המקדשים בעולם וללא ספק המפואר במקדשי מצרים. זהו מקדש המקיף 2000 שנות בנייה ועדויות היסטוריות על קורות העולם העתיק במזרח, כולל אירועים מקראיים מקבילים. אחרי ארוחת צהרים נצא לסיור במקדש לוקסור (המואר גם בלילה). לינה: לוקסור

מצרים
רועה עזים במצרים
יום 4 הגדה המערבית: עמק המלכים

נצא מוקדם לטיול בגדה המערבית של הנילוס  נבקר בעמק המלכים בו נמצאים הקברים המפורסמים של שועי מצרים; הביקור  כולל את הקבר של תות אנך אמון. נסיים במקדש המוות המפורסם של המלכה חתשפסות שבדיר אל-בחרי. חוזרים למלון בלוקסור.

יום 5 לוקסור - אדפו - קומומבו - אסואן

נצא ליום טיול לאורך עמק הנילוס מלוקסור לאסואן. בדרך נבקר במקדש הורוס באדפו – השלם במקדשי מצרים וכן במקדש סובך בקומומבו. נמשיך לאורכו של עמק הנילוס, צופים אל חיי הפלאחים המעבדים את הקרקע כמימים ימימה. עם ערב נגיע לאסואן היפה, השוכנת על גדת הנילוס בתוך צומח טרופי עשיר. לינה וארוחת ערב: אסואן.

יום 6 טיסה לאבו סימבל - אסואן - שייט פלוקות

השכם בבוקר נצא בטיסה מעל אגם נאצר אל מקדשי אבו סימבל – מהאדירים במקדשי העולם. הביקור הינו אחד משיאי הטיול ואין מרשים ממנו לסיים את מסענו הארוך מקהיר ועד קרבת הגבול הסודני. המקדש חצוב בסלע ובחזיתו 4 פסלי ענק של רעמסס השני שגובהם מעל 20 מטרים. המקדש הוזז ממקומו והועבר למקומו הנוכחי בעת הצפת עמק הנילוס ע"י אגם נאצר ותהליך ההזזה מודגם יפה. בתום הביקור נטוס חזרה לאסואן:  העיר ללא ספק מרתקת הן במיקומה והן באתריה: נסייר בסכר הגבוה של אסואן, במחצבות הגרניט והאובליסק הבלתי גמור ונצא לשייט לפנות ערב אל האי קיצ'נר. לינה וארוחת ערב: אסואן. 
**יתכן שינוי בסדר הביקורים באתרי אסואן בהתאם לשעות הטיסה.**

יום 7 טיסה לקהיר - המוזיאון

בבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס חזרה לקהיר. נקדיש את היום האחרון שלנו לביקור במוזיאון הלאומי העצום, מסגד מרכזי ומרכז העיר המודרנית ובערב נצא אל חאן אל חלילי – השוק העצום של קהיר. לינה וארוחת ערב: קהיר.

ספינקס גיזה מצרים
יום 8 טיסה חזרה

הטיסה יוצאת בבוקר ואנחנו עולים עליה לחזרה הביתה.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
הערות חשובות בנושא הבטחון

קיימות התראות להימנע מנסיעה למצרים מסיבות ביטחוניות. הטיול ילווה על ידי שוטרים מקומיים בהתאם לכללי הביטחון המצריים. 
סדר הביקורים: עשוי להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות, זמני טיסות או החלטות המדריכים בשטח.

המחיר כולל 
 • טיסות תל אביב קהיר תל אביב (כולל מיסים: מבוסס על 180 דולר מס ביום פרסום המסלול. שינוי בערך עשוי להשפיע על מחיר הטיול הכולל)
 • 2 טיסות פנים: קהיר – לוקסור, אסואן–קהיר 
 • טיסה הלוך וחזור לאבו סימבל
 • ערכות שמע אישיות
 • בתי מלון טובים מאד מדרגת – 5- 4 כוכבים בקהיר אסואן ולוקסור 
 • כלכלה: חצי פנסיון לכל הטיול
 • אוטובוס תיירים גדול המאפשר ישיבה מרווחת (לצורך בידוד)
 • שייט פלוקות 
 • כניסות לאתרים שבתכנית
 • הדרכה: שחר גופר  
 • מדריך מקומי
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל 
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה

המחיר אינו כולל 

הוצאת ויזה מצרית – כ- 250 ₪ (נכון לדצמבר 2020 ) – הנחיות להלן: 

 • ביטוח בריאות ומטען 
 • ארוחות שאינן כלולות  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי


שער הדולר :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה . 

ויזה למצרים

יש להמציא למשרד דרכון בר תוקף, לפחות 6 חודשים ממועד הטיול. יש לצרף 4 תמונות פספורט זהות.  חובה דף ריק בדרכון לחותמת עבור הויזה. חשוב ביותר – יש להעביר את הדרכון והתמונות מיד עם ההרשמה למרכז ההזמנות. תהליך הוצאת הויזה לוקח חודש ימים ודבר ראשון יש להפקיד את הדרכון בשגרירות (אנחנו עושים זאת) כמה שיותר מוקדם, הדרכון חוזר באותו היום למשרדנו, או אליכם, ואז ממתינים להודעה על הגשה סופית בה נשאר הדרכון יממה בלבד בשגרירות מצרים.
עד קבלת הויזה אין ודאות שהיא מתקבלת ויש גם מקרי סירוב בלתי צפויים מראש 
הערה חשובה:
במקרה של סירוב ויזה מכל סיבה שהיא, יוחזר הכסף למטייל. אולם, במצב של אי שימוש בויזה מסיבות אישיות, של דחיית הטיול וכד' , תאבד הויזה ולא יהיה לה החזר.

דמי ביטול 

עד 60 יום לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם למעט 50 דולר דמי טיפול.
מ- 59 יום ועד 31 יום לפני היציאה – דמי ביטול בסך $360 דולר 
מ- 30 ימים ועד 15 ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך 700$. 
מ- 14 ימים ועד 8  ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך 1300 דולר
מ- 7  ימים ועד 3 ימים לפני היציאה -דמי ביטול  בסך 1650 דולר  
מ- 48 שעות לפני היציאה – דמי ביטול יהיו מחיר הטיול המלא פחות 150 דולר.

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (בווטצאפ של בריזה או במייל) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת הודעה לבריזה בווטאצאפ
    או מייל : info@breeza.co.il לאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבלה ההודעה לביטול !!

לשימת לב המזמין,

כי המדובר במוצר פרימיום וייחודי הכרוך בהשקעה והתאמה ללקוח, כאשר הזמנה מסוג זה אינה מבוצעת במכר מרחוק על פי שיווק אינטרנטי או דומה לכך.
יש לשים לב לתנאי הביטול הנקבעים בהתאם לספקי השירות השונים, כמו כן, כל ביצוע הזמנה מחייב אישור הלקוח מראש והסכמתו כי קרא מלא התנאים לרבות העובדה, כי עסקאות מסוג זה אינן מבוצעות באינטרנט, אלא באישור פרונטלי של הלקוח (לא מכר מרחוק), על כל ביצוע הזמנה מסוג זה יחולו הוראות חוק הגנת הצרכן בתנאים המתאימים.
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל, אם כי במחיר מיוחד אפשר לעשות גם את זה. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". אנא פנו לסוכן הביטוח שלכם לצורך רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה). הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל סוכנות הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם, דרכה עשיתם את הביטוח. 
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! 

רישום, תאריך גביה, דמי קדימה ואפשרויות תשלום 

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בצילום בווטצאפ או בדוא"ל (ראו פרטים בתחתית העמוד ) אך יש לוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תתבקשו לעשות העברה בנקאית למקדמה על סך 300 דולר לאדם המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
את יתרת התשלום יהיה עליכם להעביר עד 45 יום לפני היציאה לטיול, או בצ'קים או בהעברה בנקאית.
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לבריזה – אמנות הטיול, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום). 

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה 

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום, שישלח אליכם בעקבות פנייתכם להרשמה לטיול. בטופס יצוין אופן התשלום. 
קבלות: ישלחו לכל נרשם מבריזה – אמנות הטיול.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי בריזה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

ברוב חברות התעופה אין אפשרות לבחור מראש מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, בהבדל מכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים.
על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות כדי להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד': 
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה הספציפית, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2  – הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום. התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי, ולשם כך יש לציין זאת בטופס ההרשמה לטיול.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד 

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. 
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי. 

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות 
המספר הכלל ארצי:  *5400 ובימים אלה יש לנהוג בהתאם להנחיות מנהל הקורונה בארץ וההנחיות של המדינה אליה טסים בחו"ל.
חובה על כל המשתתפים להתעדכן בנושא לקראת היציאה לטיול.

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.
 • אנחנו עובדים כבר שנים רבות עם חברת טיולים מצרית שהוכיחה את הגינותה גם במקרים שהיה צריך להחזיר כסף למטיילים בשל ביטול בעקבות מגיפת הקורונה.
  במקרה של ביטול מסוג זה יוחזר כל הכסף למשלמים.

בברכת טיול מוצלח, צוות בריזה.