הקבוצה תמנה עד 25 מטיילים ועקרון ההרשמה הוא "כל הקודם זוכה".
טיול זה הוא הזדמנות נדירה ויוצאת דופן להכיר ולהתרשם מנפלאות העולם העתיק כפי שהשתמרו במצרים בצורה שאין לה אח ורע בעולם.
הטיול משלב בין קרוז על הנילוס ובין מצרים הקלאסית והוא עשיר באתרים קדומים, נופי מדבר בלתי רגילים ומפגש עם החיים העכשויים של עמק הנילוס הפורה.
מסלול הטיול והכניסות לאתרים תלוים באישורים וסידורי בטחון. יתכן שהמסלול והביקורים ישתנו, בהתאם לדרישת השלטונות, ללא התראה מוקדמת.

נושא הויזות למצרים

התהליך לוקח כחודש ימים ואם יש סירוב (וזה קורה למעלה מ 10% מהבקשות) ניתן להגיש הגשה שניה.
לצורך זה, ככל שמקדימים להגיש את הבקשות כן יש סיכוי רב יותר שגם אם יש סירוב, הבקשה תאושר בהגשה שניה, לכן דבר ראשון שיש לעשות זה: לטפל בנושא הויזות במהירות האפשרית.

ומה מיוחד הפעם?

אחרי מהפכות "האביב הערבי" אנחנו שבים אל אחת מהמדינות המרתקות בעולם, שלמרות קירבתה הגאוגרפית נישארה עלומה לרובנו כמדינה שמעבר להישג היד….
אנחנו חוזרים אליה מוקסמים שוב ושוב מתרבותה העתיקה, מהקשר שלנו אל ההיסטוריה של מצרים ואל הקשר המיוחד שנירקם בדור האחרון עם מדינה עצומה זו.
חידושים: אין לדעת היום אם המוזיאון הלאומי החדש יפתח ולכן השארנו מקום גם לאפשרות זו ביום האחרון.
טיסות לקהיר: לוח הזמנים של הטיסות של איג'יפט אייר איננו נוח ולכן נטוס את הטיסה הבי"ל דרך ירדן.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 קהיר של היום - טעימה ראשונה

טיסת בוקר תביאנו לקהיר בשעת צהרים. לאחר הנחיתה ואחרי ביקורת הדרכונים נצא להכרות ראשונה עם העיר העצומה. נעצור בדרכנו משדה התעופה בקברו של סאדאת, אבי השלום עם ישראל, נקדיש את אחה"צ לקהיר העכשוית מול העתיקה: נבקר בכנסיה קופטית ובבית הכנסת אבן עזרא (אם השיפוצים יסתיימו עד אז) לפי שעת הטיסה ללוקסור נשוב אל שדה התעופה ונטוס ללוקסור. לינה וארוחת ערב בלוקסור.  

יום 2 הגדה המערבית: עמק המלכים - לינה על הנילוס

נצא מוקדם לטיול בגדה המערבית של הנילוס, חוצים בסירה את הנהר, האוטובוס ימתין בצד השני; נבקר בעמק המלכים בו נפקוד שני קברים: תות אנך אמון וקבל סתי הראשון. נבקר במקדש המוות המפורסם של המלכה חתשפסות שבדיר אל-בחרי, מדינת אבו, ואחרי ארוחת הצהרים נמשיך לקברי האצילים: סנפר, רחמירה, נכת ומנא. בערב נצא לסיור במקדש לוקסור (המואר גם בלילה).  (יתכן שינוי בלו"ז וסדר הביקורים באתרי לוקסור). לינה וארוחת ערב: על הספינה מול לוקסור.

יום 3 לוקסור - מקדש קרנק - תחילת שייט על הנילוס

נתחיל את היום במקדש קרנק, גדול המקדשים בעולם וללא ספק המפואר במקדשי מצרים. זהו מקדש המקיף 2000 שנות בנייה ועדויות היסטוריות על קורות העולם העתיק במזרח, כולל אירועים מקראיים מקבילים. אחרי ארוחת צהרים נעלה לספינה להתחלת השייט במעלה הנילוס לעבר אסואן. לינה וארוחת ערב על הספינה.

מצרים
רועה עזים במצרים
יום 4 אדפו - קומומבו

בבוקר נבקר במקדש הורוס באדפו – השלם במקדשי מצרים והלאה לאורכו של עמק הנילוס שעל גדותיו עובדים הפלאחים כמימים ימימה. מסיפונה של ספינה תהיה לנו הזדמנות יוצאת דופן להכיר את המערכת החקלאית העתיקה. נגיע לקומומבו –  שם נבקר במקדש סובק המיוחד ונלון על הספינה.

יום 5 אסואן

נמשיך לשוט במעלה הנילוס ונגיע עם בוקר לאסואן היפה. אסואן שוכנת על גדת הנילוס בתוך צומח טרופי עשיר. נבקר בסכר הגבוה, במחצבות הגרניט והאובליסק הבלתי גמור המציג לנו את שיטות העבודה העתיקות. אחרי ארוחת הצהרים נצא להפלגה על פלוקות (סירות מפרש מסורתיות) אל האי קיצ'נר ונבקר בגניו הטרופיים ובאלפנטינה. לינה: על הספינה מול אסואן.

יום 6 אבו סימבל בטיסה - אסואן - קהיר

נטוס בבוקר מעל אגם נאצר האוגם את מימי הנילוס אל תוככי המדבר ונגיע אל מקדשי אבו סימבל – מהאדירים במקדשי העולם. הביקור הינו אחד משיאי הטיול ואין מרשים ממנו לסיים את מסענו הארוך מקהיר ועד קרבת הגבול הסודני. המקדש חצוב בסלע ובחזיתו 4 פסלי ענק של רעמסס השני שגובהם מעל 20 מטרים. המקדש הועתק ממקומו והועבר לאתרו הנוכחי בעת הצפת עמק הנילוס ע"י אגם נאצר. תהליך ההזזה מודגם כאן יפה. נשוב בטיסה חזרה לאסואן ונשלים את הביקור בשוק המקומי. לפנות ערב נטוס חזרה לקהיר. לינה במלון מעולה במרכז העיר, לא הרחק מגדתו של הנילוס ופעילות הערב הססגונית המתרחשת עליו בלילה.

יום 7 קהיר הפרעונית

בשעות הבוקר נצא לסיור בקהיר באתריה החשובים: נתחיל בגיזה, הפירמדות, הספינקס, נבקר במקדש העמק של חפרן. נמשיך לאתרי מצרים התיכונה בסקרה וממפיס. נשוב ללינה במרכז קהיר ונצא לטיול ערב אל גדות הנילוס החוצה את קהיר לשני חלקיה. לינה בקהיר.

ספינקס גיזה מצרים
יום 8 קהיר המוסלמית: ישן מול חדש והמוזיאון הארכאולוגי

ערב רב של דתות ומסורות מעניקים לקהיר את האופי המיוחד שלה.
נתחיל ונבקר במוזיאון הארכאולוגי בו אוצרות זהב וממצאים נדירים מחפירות התקופה הפרעונית (הזמן שיוקדש למוזיאון תלוי באם הוא החדש או הישן ), בסיום נבקר במסגד אבן טולון ובמסגד סולטן חסן ונרחיב על התקופה המוסלמית שיש לה נוכחות מרשימה בעיר הגדולה.
נצא לטיול ערב בחאן אל ח'לילי – השוק העצום המציע כל מה שהדמיון מזמן לנו. לילה אחרון בקהיר.

יום 9 קהיר וחזרה

נבקר במוזיאון הציוויליזציות החדש בו מוצגות המומיות של פרעוני מצרים בממלכה החדשה, נבקר במצודת קהיר שנבנתה בידי סלאח א-דין ובמסגד האלבסטר שבנה מוחמד עלי בליבה. בדרכנו לשדה התעופה נבקר, אם יוותר זמן, בפנורמת שישה באוקטובר, שם נחזה בנקודת המבט המצרית באשר לתחילת מלחמת יום הכיפורים. טיסת ערב חזרה לארץ.
(*) סדר הביקורים עלול להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות, זמני טיסות הפנים, הטיסות הבי"ל ולו"ז של השייט, או החלטות המדריכים בשטח.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • 2 טיסות בי"ל: תל אביב קהיר תל אביב  (קונקשן דרך עמאן)
 •  2 טיסות פנים: קהיר – לוקסור, אסואן–קהיר
 • טיסות לאבו סימבל וחזרה
 • ערכות שמע אישיות
 • בתי מלון נבחרים בדרגת  4+ כוכבים בקהיר ולוקסור
 • ספינת נהר 5 כוכבים מהטובות שיש
 • כלכלה: חצי פנסיון בקהיר לוקסור ואסואן, פנסיון מלא בימי השייט
 • אוטובוס תיירים
 • שייט פלוקות אחה"צ באסואן
 • כניסות לאתרים שבתכנית
 • הדרכה: מיכל שמיר
 • מדריך מקומי דובר אנגלית מהטובים שיש
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריכת הטיול בזום – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • הוצאת ויזה מצרית – כ- 250 ₪ (נכון לחורף  2023-4 )
 • ביטוח בריאות ומטען  לרבות בדיקות וביטוחים הקשורים לקורונה אם ידרשו
 • ארוחות שאינן כלולות
 • טיסה בכדורים פורחים מעל לוקסור
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי

שער הדולר:  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה.

הרשמה ו"טופסולוגיה"

ההצטרפות לטיולי מצרים כרוכה בתהליך לא פשוט, ולמי שיפעל לפי הצעדים הנדרשים (להלן) יהיה התהליך קל וברור יותר. אתם קבלתם את כל המידע כאן ובסוף הטקסט נמצאים טפסים והנחיות. מתחילים עם ……
צעד ראשון: הרשמה לטיול כמה שיותר מוקדם (בשל בעית הויזות למצרים)
יש למלא את טופס ההרשמה של בריזה הרצ"ב ולשלחו למרכז ההזמנות של בריזה בצירוף צילומי דרכונים במייל או בצילום בוואטצאפ. בשלב זה יש להעביר לבריזה 325 דולר דמי הרשמה בלתי חוזרים (עם קבלת התשלום מוזמן כרטיס הטיסה).
צעד שני: יש להקליד על המחשב בטופס הבקשה לויזה למצרים (שיישלח לכל מי שנרשם בשלב "הצעד הראשון") את הפרטים הדרושים ולהדפיסו. חלק מהפרטים של טופס זה אתם מקבלים כבר מודפסים עם הטופס הנשלח אליכם.
צעד שלישי: יש להביא דרכון (בתוקף ל- 6 חודשים מיום היציאה לטיול) למשרד ד.ד. שרותי תירות בע"מ,  שיש בו עמוד אחד לפחות ריק + 8 תמונות פספורט זהות  (אנא כתבו בגב התמונות את שמכם) + הטופס המלא "מהצעד השני " + צ'ק, מזומן, ביט על סך 250 ₪ לפקודת ד.ד. שרותי תירות בע"מ. יש לצרף את התכנית של הטיול בערבית (אותה שלח הסוכן שלנו, והיא נמצאת במשרד ד.ד. שירותי תירות וממתינה לכם). את כל ארבעת הדברים הללו  יש להביא למשרד הנ"ל  במעטפה מסודרת ולהשאיר בתא השמור למטיילי בריזה. על המעטפה נא לרשום את שמכם והטיול אליו אתם מתעתדים לנסוע.
(כתובת: סעדיה גאון 24 ת"א , קומה 1- , טלפון 052-5056505)
סיום התהליך: אם עמדתם במשימת "שלשת הצעדים" המשך ההרשמה והקשר יהיו מול מרכז ההזמנות של בריזה בלבד (פרטים בתחתית כל עמוד).
בטופס ההרשמה (בהמשך) נקובים תאריכי התשלום הדרושים לסיום ההרשמה לטיול.

הערה חשובה לגבי הויזה למצרים

עד קבלת הויזה אין ודאות ב – 100% שהיא מתקבלת ויש גם מקרי סירוב בלתי צפויים מראש. אפשר להגיש  בקשה שנית.  ההליך לוקח כשלשה שבועות לפחות.
במקרה של סירוב ויזה מכל סיבה שהיא, יגבה תשלום השירות של משרד "ויזה סנטר" בלבד: 100 ₪ + 20 ₪ על כל הפקדה חוזרת. אולם, במצב של אי שימוש בויזה שהתקבלה כבר, מסיבות אישיות של דחיית הטיול על ידי המטייל וכד', תאבד הויזה ולא יהיה לה החזר.
תוקף הויזה ל – 4 חודשים מיום קבלתה והיא לכניסה חד פעמית.

דמי ביטול

ההרשמה לטיול תתבצע עד יום ה' 28.9.23 וכרוכה בדמי הרשמה בסך 325 דולר.
מ- 28.9.23 ועד 30.11.22 דמי הביטול יעמדו על סך 850 דולר.
אחרי 30.11.22 ועד 28.12.23 יעמדו דמי הביטול על סך 1300 דולר .
אחרי 28.12.23 ועד 28.2.24 דמי הביטול יעמדו על סך 2350 דולר.
אחרי 28.2.24 ועד 28.3.24 דמי הביטול יעמדו על סך 2950 דולר.
אחרי 28.3.24  ועד 18.4.23  דמי הביטול  יעמדו על מחיר הטיול פחות 250 דולר.

הבהרות לגבי ביטולים

אנחנו משלמים מקדמות לפי הקרבה ליום היציאה לטיול כדי לשמור על מקומות בטיסות הפנים, בבתי המלון שאנחנו רוצים ובספינת הנהר. בהתאמה, אנחנו משלמים חלק חלק לפי ההסכמים עם הספקים השונים.
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, (תוך מקסימום 30 יום ממועד הביטול)
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל) שתישלח למשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה. ההחזר הכספי נעשה באותו האופן בו בוצע התשלום.
ביטול בגין כח עליון: בריזה אינה אחראית לביטולים בגין רעש אדמה, מלחמה, מזג אויר, שביתות וכל גורם שאין לחברה שליטה עליו.
עסקת מכר מרחוק: אין דין הביטולים בטיולי בריזה כדין "עסקת מכר מרחוק" המקנה למבוגרים מעל גיל 65 אפשרות ביטול בתשלום סמלי גם ברגע האחרון.

ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות

מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". אפשר לרכוש  ביטוח בריאות מכל סוכן ביטוח, התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!!

חיסונים וקורונה

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: טלפון כלל ארצי:  *5400 וכן, לנרשמים יישלחו  התנאים הרלבנטיים והדרישות העדכניות לגבי חיסונים ובדיקות קורונה לטיול הספציפי.

ביטחון

המטה למלחמה בטרור ממליץ לא לנסוע למצרים, לכן כדאי לדעת:

 • דרגת ההתראות להמנע מנסיעה למצרים מסיבות בטחוניות ירדה לאחרונה מ -1  ל – 3.
 • הטיול במצרים ילווה על ידי שוטרים מקומיים בהתאם לכללי הבטחון המצריים.
מקומות ישיבה מוזמנים בטיסות מראש ופיצול מהקבוצה

אין כיום אפשרות לבחור מראש מקומות ישיבה על המטוס. ההושבה מתבצעת עם הצ'ק אין לטיסה בלבד. כדאי להימנע מאכזבות בנושא….
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם לכל שינוי, ככל האפשר מוקדם יותר.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נפלא מצוות בריזה