הזדמנות נדירה ויוצאת דופן, להכיר ולהתרשם מנפלאות העולם העתיק כפי שהשתמרו במצרים בצורה שאין לה אח ורע בעולם. 
הטיול משלב בין קרוז על הנילוס ובין מצרים הקלאסית והוא עשיר באתרים קדומים, נופי מדבר בלתי רגילים ומפגש עם החיים העכשויים של עמק הנילוס הפורה. 
מסלול הטיול והכניסות לאתר, תלוים באישורים וסידורי בטחון, יתכן שהמסלול והביקורים ישתנו, בהתאם לדרישת השלטונות, ללא התראה מוקדמת.
עניני הקורונה:  עדיין מוקדם לקבוע מסמרות בנושא, אבל בהתקרב מועד הטיול נעדכן את הנירשמים בפרטים הקשורים בכך. 

ומה מיוחד הפעם ?

אחרי מהפכות "האביב הערבי" אנחנו שבים אל אחת מהמדינות המרתקות בעולם, שלמרות קירבתה הגאוגרפית נישארה עלומה לרובנו, כמדינה שמעבר להישג היד….
אנחנו חוזרים אליה, מוקסמים שוב ושוב מתרבותה העתיקה, מהקשר שלנו אל ההיסטוריה של מצרים, אל הקשר המיוחד שנירקם בדור האחרון עם מדינה עצומה זו.
יחד עם זאת, אנו מקפידים להיצמד להנחיות הבידוד ככל שניתן, בתקופת משבר הקורונה ועדכונים לגבי מהלכים הנעשים בנושא, יישלחו אל הנרשמים לטיול. הבריאות חשובה מכל.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 קהיר המוסלמית - טעימה ראשונה - המשך בטיסה ללוקסור

טיסת צהרים תביאנו לקהיר. אחרי הנחיתה ואחרי מעבר הדרכונים נצא להכרות ראשונה עם העיר העצומה. נעצור בדרכנו משדה התעופה בקברו של סאדאת, אבי השלום עם ישראל, נקדיש את אחה"צ לקהיר העכשוית מול העתיקה: נבקר בכנסיה קופטית ובבית הכנסת אבן עזרא. לפי הזמן נשלב עוד אתר (הסיטדל למשל – *) 
ערב רב של דתות ומסורות מעניקים לקהיר את האופי המיוחד שלה. טיסת ערב ללוקסור, לינה בלוקסור. 
(*) יתכן שינוי בסדר הביקורים 

יום 2 הגדה המערבית: עמק המלכים - לינה על הנילוס

נצא מוקדם לטיול בגדה המערבית של הנילוס  נבקר בעמק המלכים שם נבקר במספר קברים, כולל הקבר של תות אנך אמון. נסיים במקדש המוות המפורסם של המלכה חתשפסות שבדיר אל-בחרי. בערב נצא נצא לסיור במקדש לוקסור (המואר גם בלילה) 
לינה: על הספינה מול לוקסור. (יתכן שינוי בלו"ז של הביקורים באתרי לוקסור).

יום 3 לוקסור - מקדש קרנק - תחילת שייט על הנילוס

בבוקר נצא לביקור במקדש קרנק – אחד משיאי הטיול, גדול המקדשים בעולם וללא ספק המפואר במקדשי מצרים. זהו מקדש המקיף 2000 שנות בנייה ועדויות היסטוריות על קורות העולם העתיק במזרח, כולל אירועים מקראיים מקבילים. אחרי ארוחת צהרים 
נעלה לספינה להמשך השייט במעלה הנילוס עד אדפו. לינה וארוחת ערב על הספינה.

יום 4 אדפו - קומומבו

נמשיך במעלה הנהר, נבקר במקדש הורוס באדפו – השלם במקדשי מצרים והלאה לאורכו של עמק הנילוס שעל גדותיו עובדים הפלאחים כמימים ימימה. מסיפונה של הספינה זו הזדמנות יוצאת דופן להכיר את המערכת החקלאית העתיקה. נגיע לקומומבו – שם נבקר במקדש סובק המיוחד ונלון על הספינה

יום 5 אסואן

נמשיך לשוט במעלה הנילוס ונגיע עם בוקר לאסואן היפה. אסואן שוכנת על גדת הנילוס בתוך צומח טרופי עשיר. נבקר בסכר הגבוה, במחצבות הגרניט והאובליסק הבלתי גמור המציג לנו את שיטות העבודה העתיקות, אחרי ארוחת הצהרים נצא להפלגה על פלוקות (סירות מפרש מסורתיות) אל האי קיצ'נר ונבקר בגניו הטרופיים. לינה: על הספינה מול אסואן. 

יום 6 אבו סימבל בטיסה (*) - אסואן - קהיר

נטוס בבוקר אל תוככי המדבר, מעל אגם נאצר האוגר את מימי הנילוס ונגיע בלב  המדבר אל מקדשי אבו סימבל – מהאדירים במקדשי העולם. הביקור הינו אחד משיאי הטיול ואין מרשים ממנו לסיים את מסענו הארוך מקהיר ועד קרבת הגבול הסודני. המקדש חצוב בסלע ובחזיתו 4 פסלי ענק של רעמסס השני שגובהם מעל 20 מטרים. המקדש הועתק ממקומו והועבר למקומו הנוכחי בעת הצפת עמק הנילוס ע"י אגם נאצר. תהליך ההזזה מודגם כאן יפה. נשוב חזרה לאסואן ונשלים את הביקור בשוק המקומי: נטוס חזרה לקהיר. לינה וארוחת ערב בקהיר.
(*) הטיסה לאבו סימבל אינה מובטחת עד הרגע האחרון ותלויה בהרשמה לטיסה. במידה ותתבטל, יערך הטיול באוטובוס והמטיילים יזוכו ב – 135 דולר כל אחד.

יום 7 קהיר הפרעונית

בשעות הבוקר נצא לסיור בקהיר באתריה החשובים: נתחיל בגיזה, פירמדות, ספינקס, ובמקדש העמק של חפרן. (יתכן שינוי בסדר הביקורים עם היום הראשון). נמשיך לאתרי מצרים התיכונה בסקרה וממפיס. נשוב ללינה במרכז קהיר ונצא לטיול ערב אל גדות הנילוס החוצה את קהיר לשני חלקים. 

 

יום 8 קהיר ישן מול חדש והמוזיאון הארכאולוגי

נתחיל בסיטדל של מוחמד עלי, העשוי כולו מאבן האלבסטר (דמויית שייש), הצופה על העיר מצפון מזרח ונותן לנו אפשרות להקיף במבט את עוצמתה הבלתי ניתנת לשיעור. נמשיך ונבקר במוזיאון הארכאולוגי ובו אוצרות זהב וממצאים נדירים מחפירות התקופה הפרעונית, ונסיים בחאן אל חלילי – השוק העצום המציע כל מה שהדמיון לא מגיע….
לילה אחרון בקהיר. 

יום 9 חזרה הביתה

טיסה יוצאת בבוקר חזרה לתל אביב.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים

(**) מספר החדרים ליחיד בשייט מוגבל ל- 4 קבינות בלבד ומותנה באישור הספינה.

המחיר כולל 
 • 2 טיסות בי"ל: תל אביב קהיר תל אביב 
 •  2 טיסות פנים: קהיר – לוקסור, אסואן–קהיר 
 • טיסות לאבו סימבל וחזרה (* שימו לב להערה למעלה) 
 • ערכות שמע אישיות
 • בתי מלון נבחרים במיקום מרכזי בדרגת  5 – 4 כוכבים בקהיר ולוקסור 
 • ספינת נהר 5 כוכבים
 • כלכלה: חצי פנסיון בקהיר לוקסור ואסואן, פנסיון מלא בימי השייט 
 • אוטובוס תיירים 
 • שייט פלוקות אחה"צ
 • כניסות לאתרים שבתכנית
 • הדרכה: צוות בריזה  
 • מדריך מקומי דובר אנגלית
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל 
 • פגישת קבוצה עם מדריכי הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל 
 • הוצאת ויזה מצרית – כ- 225 ₪ (נכון לאוקטובר 2021 )
 • ביטוח בריאות ומטען  לרבות בדיקות וביטוחים הקשורים לקורונה
 • ארוחות שאינן כלולות  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי

שער הדולר :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה . 

דמי ביטול

ההרשמה לטיול כרוכה בדמי הרשמה בסך 200 דולר שלא יוחזרו במקרה של ביטול מצד הנוסע.
מ- 30 ימים ועד 15 ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך 700 דולר
מ- 14 ימים ועד 8  ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך 1200 דולר 
מ- 7 ימים ועד 3 ימים לפני היציאה -דמי ביטול  בסך 1350 דולר 
מ- 48 שעות לפני היציאה – דמי ביטול יהיו מחיר הטיול המלא פחות 150 דולר.
(מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה', לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, (תוך מקסימום 30 יום ממועד הביטול)
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל) שתישלח למשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה. ההחזר הכספי נעשה באותו האופן בו בוצע התשלום.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת ההודעה לבריזה או ליאנג טרבלינג, בווטצאפ 052-5440864 או מייל :   breezatravel@gmail.com  או lachi7@013net.net 
ולוודא שאכן נקלט הביטול של הטיול .

הסבר על תנאי ביטול: תנאי הביטול נגזרים מתנאי הביטול של הספקים בחו"ל
ונותני שירותי הקרקע והתעופה (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות, ארוחות)
במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול לפי הפירוט למעלה:


ביטול בגין כח עליון

בריזה אינה אחראית לביטולים בגין רעש אדמה, מלחמה, מזג אויר, שביתות וכל גורם שאין לחברה שליטה עליו. 
עסקת מכר מרחוק: אין דין הביטולים בטיולי בריזה כדין "עסקת מכר מרחוק" המקנה למבוגרים מעל גיל 65 אפשרות ביטול בתשלום סמלי גם ברגע האחרון. 
ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות
מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". אפשר לרכוש  ביטוח בריאות מכל סוכן ביטוח, התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם. 
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! 

חיסונים וקורונה 

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: טלפון כלל ארצי:  *5400 וכן, לנרשמים יישלחו  התנאים הרלבנטיים והדרישות העדכניות לגבי חיסונים ובדיקות קורונה לטיול הספציפי. 

למקרה הסתבכות של הדבקה בוירוס הקורונה במצרים:
ראשית כל, יש להגיע לטיול עם אישור חיסון קורונה שלישי לפחות
בדיקות PCR נדרשות בכניסה למצרים (או חיסון שלישי – תו ירוק) 
בחזרה לישראל נדרשת בדיקת PCR
על מי שנמצא חיובי בשהותו במצרים, יש להישאר במצרים והוא יישאר בבידוד במלון בו שהה באגף מיוחד לכך וכל ההוצאות משולמות על ידי מערכת הבריאות של מצרים – למלון, לרופאים ולתרופות אם נחוץ.
(אם בת/בן זוג רוצים להישאר עם החולה המאומת/ת, עליהם לשלם את הוצאות שהייתם בעצמם)
המטייל יצא מהבידוד רק בעקבות בדיקת PCR שלילית.
הקבוצה כולה חוזרת לארץ, אחרי שעברה בדיקת PCR ואין בה חיוביים.

ביטחון

המטה למלחמה בטרור ממליץ לא לנסוע למצרים, לכן כדאי לדעת: 

 • דרגת ההתראות להמנע מנסיעה למצרים מסיבות בטחוניות ירדה לאחרונה מ -1  ל – 3.
 • הטיול במצרים ילווה על ידי שוטרים מקומיים בהתאם לכללי הבטחון המצריים. 
"טופסולוגיה"
ויזה למצרים – צעד ראשון שיש לעשות !

כאמור, הויזה תקפה ל- 4 חודשים מיום הנפקתה, אבל למערכת המצרית לוקח כ – 3 שבועות לביצוע הדבר. עלות לדרכון ישראלי : 225 ₪ לתשלום ל"ויזה סנטר" . חלק מהדרכונים הזרים אינו נדרש לתשלום מראש אלא במעבר הגבול. יש לברר אפשרויות אלה ב"ויזה סנטר"
יש להמציא למשרד "ויזה סנטר" בהקדם, ברח' מנחם בגין 156 ת"א, דרכון בר תוקף, לפחות 6 חודשים ממועד הטיול. יש לצרף 4 תמונות פספורט זהות.  חובה דף ריק בדרכון לחותמת עבור הויזה. חשוב ביותר – יש להעביר את הדרכון והתמונות ל"ויזה סנטר" מיד עם ההרשמה לטיול. תהליך הוצאת הויזה לוקח זמן רב ולכן אין להשתהות ולפעול מהר.
משרד "ויזה סנטר" פתוח כל השבוע לקבל קהל בת"א – מנחם בגין 156 טל: 03-5250332
                                                             
עד קבלת הויזה אין ודאות ב – 100% שהיא מתקבלת ויש גם מקרי סירוב בלתי צפויים מראש. אפשר להגיש שנית.  

עוד הערה חשובה:

במקרה של סירוב ויזה מכל סיבה שהיא, יגבה תשלום השירות של משרד "ויזה סנטר" בלבד: 75 ₪ + 20 ₪ על כל הפקדה חוזרת. אולם, במצב של אי שימוש בויזה שהתקבלה כבר, מסיבות אישיות של דחיית הטיול על ידי המטייל וכד', תאבד הויזה ולא יהיה לה החזר.

טופס ההרשמה לטיול ואופן תשלום

לכל נרשם ישלח טופס הרשמה + טפסים למלא עבור ויזה למצרים +הנחיות כיצד למלא את הטפסים לפני שניגשים ל"ויזה סנטר" להפקדת הדרכון (לעיל).
התשלום לטיול יתבצע בהעברה בנקאית, במזומן או בצ'ק (אפשרות עד – 2 תשלומים ) לפי הנחיות הטופס. בטופס יצוין מס' כרטיס אשראי לביטחון בלבד !!
ההעברה בנקאית: לפקודת אילן לכיש – בריזה, מס' חשבון 226285 בנק הפועלים סניף 599 . 
את טופס הרישום ואישור ההעברה בבנק וכן צילום דרכון, יש לשלוח למרכז ההזמנות של בריזה בדוא"ל: breezatravel@gmail.com או בצילום בווטצאפ למס' 052-5440864.
הפונים דרך האתר נידרשים למלא טופס הרשמה שישלח לכל פונה בדוא"ל. יש לוודא טלפונית שאכן טופס ההרשמה ששלחתם הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום, ואחרי שווידאתם את קבלתו טלפונית, תקבלו הנחיות מסודרות כיצד לשלם.
כמו כן יישלח לנרשם בהמשך גם טופס הצהרה הנוגע לתקלות ושיבושים בגין הקורונה שעליו יש לחתום.

מועד התשלום וכרטוס / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס כל מטייל/ת נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין תמיד אפשרות לבחור מראש מקומות ישיבה על המטוס. כדאי להמנע מאכזבות בנושא….

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד 

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. 
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי. 

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.  

בברכת טיול מוצלח מצוות בריזה