טיול זה הוא הזדמנות נדירה ויוצאת דופן להכיר ולהתרשם מנפלאות העולם העתיק כפי שהשתמרו במצרים בצורה שאין לה אח ורע בעולם.
הטיול משלב בין קרוז על הנילוס ובין מצרים הקלאסית והוא עשיר באתרים קדומים, נופי מדבר בלתי רגילים ומפגש עם החיים העכשויים של עמק הנילוס הפורה.
מסלול הטיול והכניסות לאתרים תלוים באישורים וסידורי בטחון. יתכן שהמסלול והביקורים ישתנו, בהתאם לדרישת השלטונות, ללא התראה מוקדמת, או שיקולי המדריך.

נושא הויזות למצרים:

התהליך לוקח כחודש ימים ואם יש סירוב (וזה קורה למעלה מ 10% מהבקשות) ניתן להגיש הגשה שניה.
לצורך זה, ככל שמקדימים להגיש את הבקשות כן יש סיכוי רב יותר שגם אם יש סירוב, הבקשה תאושר בהגשה שניה, לכן דבר ראשון שיש לעשות זה: לטפל בנושא הויזות במהירות האפשרית.

ומה מיוחד בטיולים של בריזה ?
 • טיסות בי"ל המאפשרות יותר זמן בטיול
 • המדריך הטוב מכולם (!)
 • מדריכים מקומיים מהטובים שיש – זה לא מובן מאליו….
 • ספינות נהר שנבחרו בקפידה
 • בתי מלון במיקום מרכזי
 • טיסות פנים לאבו סימבל וחזרה (ולא נסיעה קרקעים של כמעט יום הלוך וחזור….).
חזרה למצרים

אחרי מהפכות "האביב הערבי" אנחנו שבים אל אחת מהמדינות המרתקות בעולם, שלמרות קירבתה הגאוגרפית נישארה עלומה לרובנו כמדינה שמעבר להישג היד….
אנחנו חוזרים אליה מוקסמים שוב ושוב מתרבותה העתיקה, מהקשר שלנו אל ההיסטוריה של מצרים ואל הקשר המיוחד שנירקם בדור האחרון עם מדינה עצומה זו.

טיסות לקהיר:  לוח הזמנים של הטיסות של איג'יפט אייר איננו נוח ולכן נטוס את הטיסה הבי"ל דרך ירדן.

 

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 טיסה לקהיר דרך ירדן והמשך לאלכסנדריה

טיסת בוקר תביאנו לקהיר בשעת צהרים. לאחר הנחיתה ואחרי ביקורת הדרכונים נצא צפונה לעבר הדלתא של הנילוס ואלכסנדריה היושבת על חוף הים. לפי הזמן שנותר, נבקר בארמון מונתזה – ארמונם של שליטי מצרים עד ראשית המאה ה- 20 (תצפית על הארמון הנעול והתרשמות מהגן הגדול המקיף אותו) . לינה וארוחת ערב במלון.

יום 2 אלכסנדריה וחזרה לקהיר

בבוקר נבקר בבית הכנסת על שם אליהו הנביא, בקטקומבות החפורות עמוק מתחת לאדמה ובמבצר קאיתביי. נמשיך לביקור בסיפריה המפורסמת (העומדת על מקומה של זו שנשרפה בעבר) ונשוב בנסיעה לקהיר. אחרי הכניסה למלון וארוחת הערב נצא להכיר את מרכז קהיר התוסס, לרבות ככר תחריר. לינה בקהיר.

יום 3 קהיר הפרעונית

בשעות הבוקר נצא לסיור בקהיר ובאתריה החשובים: נתחיל בגיזה, הפירמדות, הספינקס, נבקר במקדש העמק של חפרן. נמשיך לאתרי מצרים התיכונה, ניכנס לפירמידת ג'וסר, נמשיך לבקר בסקרה וממפיס כולל הסרפאום. נשוב ללינה במרכז קהיר ונצא לטיול ערב אל גדות הנילוס החוצה את קהיר לשני חלקיה. לינה בקהיר. 

יום 4 קהיר המוסלמית: ישן מול חדש והמוזיאון הארכאולוגי - טיסה ללוקסור

ערב רב של דתות ומסורות מעניקים לקהיר את האופי המיוחד שלה.
נתחיל ונבקר במוזיאון הארכאולוגי בו אוצרות זהב וממצאים נדירים מחפירות התקופה הפרעונית (הזמן שיוקדש למוזיאון תלוי באם הוא החדש שיפתח אולי עד אז, או הישן ), בסיום נבקר במסגד אבן טולון ובמסגד סולטן חסן ונרחיב על התקופה המוסלמית שיש לה נוכחות מרשימה בעיר הגדולה. נטוס בערב ללוקסור. לינה בלוקסור.

יום 5 הגדה המערבית: עמק המלכים – לינה על הנילוס

נצא מוקדם לטיול בגדה המערבית של הנילוס, חוצים בסירה את הנהר, האוטובוס ימתין בצד השני; נבקר בעמק המלכים בו נפקוד שני קברים, כולל הקבר של תות אנך אמון. נבקר במקדש המוות המפורסם של המלכה חתשפסות שבדיר אל-בחרי.  נבקר במדינת אבו וקברי המלכות – ובשני קברי אצילים. בערב נצא לסיור במקדש לוקסור (המואר גם בלילה). לינה וארוחת ערב על הספינה מול לוקסור.

יום 6 לוקסור – מקדש קרנק – תחילת שייט על הנילוס

נתחיל את היום במקדש קרנק, גדול המקדשים בעולם וללא ספק המפואר במקדשי מצרים. זהו מקדש המקיף 2000 שנות בנייה ועדויות היסטוריות על קורות העולם העתיק במזרח, כולל אירועים מקראיים מקבילים.
אחרי ארוחת צהרים נעלה לספינה להתחלת השייט במעלה הנילוס לעבר אסואן. לינה וארוחת ערב על הספינה.

יום 7 אדפו – קומומבו

נמשיך במעלה הנהר ונבקר במקדש הורוס באדפו – השלם במקדשי מצרים והלאה לאורכו של עמק הנילוס שעל גדותיו עובדים הפלאחים כמימים ימימה. מסיפונה של ספינה תהיה לנו הזדמנות יוצאת דופן להכיר את המערכת החקלאית העתיקה. נגיע לקומומבו –  שם נבקר במקדש סובק המיוחד ונלון על הספינה.

יום 8 אבו סימבל בטיסה – אסואן

נמשיך לשוט במעלה הנילוס ונגיע עם בוקר לאסואן היפה. נטוס (*) בבוקר מעל אגם נאצר האוגם את מימי הנילוס אל תוככי המדבר ונגיע אל מקדשי אבו סימבל – מהאדירים במקדשי העולם. הביקור הינו אחד משיאי הטיול ואין מרשים ממנו לסיים את מסענו הארוך מקהיר ועד קרבת הגבול הסודני. המקדש חצוב בסלע ובחזיתו 4 פסלי ענק של רעמסס השני שגובהם מעל 20 מטרים. המקדש הועתק ממקומו והועבר לאתרו הנוכחי בעת הצפת עמק הנילוס ע"י אגם נאצר. תהליך ההזזה מודגם כאן יפה. נשוב בטיסה חזרה לאסואן ונספיק לבקר בסכר הגבוה, במחצבות הגרניט והאובליסק הבלתי גמור המציג לנו את שיטות העבודה העתיקות. לא נדלג על השוק הגדול של אסואן לפני החזרה לספינה. לינה: על הספינה מול אסואן.

(*) הטיסה לאבו סימבל חוסכת נסיעות של 3.5 שעות לכל כוון, על דרך שאין בה ענין רב. מייקר מעט אבל שווה הרבה.

יום 9 אסואן

אסואן שוכנת על גדת הנילוס בתוך צומח טרופי עשיר.. בבוקר נצא להפלגה על פלוקות (סירות מפרש מסורתיות) אל האי קיצ'נר ונבקר בגניו הטרופיים ובאתר אלפנטינה. אחה"צ נטוס חזרה לקהיר.
נצא לטיול ערב בחאן אל ח'לילי – השוק העצום המציע כל מה שהדמיון מזמן לנו. לילה אחרון בקהיר.

יום 10 קהיר העכשוית ומוזיאונים

נקדיש את היום לקהיר העכשוית מול העתיקה: נבקר במוזיאון הציוויליזציות החדש בו מוצגות המומיות של פרעוני מצרים בממלכה החדשה, נבקר בכנסיה קופטית ובבית הכנסת אבן עזרא (אם השיפוצים יסתיימו עד אז). לפי הזמן נבקר גם במוזיאון גיר אנדרסון המיוחד, אחר כך נבקר במצודת קהיר שנבנתה בידי סלאח א-דין ובמסגד האלבסטר שבנה מוחמד עלי בליבה. בדרכנו לשדה התעופה נבקר בפנורמת שישה באוקטובר, שם נחזה בנקודת המבט המצרית באשר לתחילת מלחמת יום הכיפורים. טיסת ערב חזרה לארץ.

**  סדר הביקורים עלול להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות, זמני טיסות הפנים, הטיסות הבי"ל ולו"ז של השייט, או החלטות המדריכים בשטח.

תאריכי יציאה ומחירים
תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך הערות
14/12/2023 23/12/2023 $3,270 $630 ד"ר עוזי דהרי המחיר מבוסס על מינימום 20 נוסעים. מספר החדרים ליחיד בשייט מוגבל ל-4 קבינות בלבד ומותנה באישור הספינה.
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • 2 טיסות בי"ל: תל אביב קהיר תל אביב  (קונקשן דרך עמאן)
 •  2 טיסות פנים: קהיר – לוקסור, אסואן–קהיר
 • 2 טיסות לאבו סימבל וחזרה
 • ערכות שמע אישיות
 • בתי מלון נבחרים בדרגת  4+ כוכבים בקהיר ולוקסור
 • ספינת נהר מהטובות שיש  5 כוכבים
 • כלכלה: חצי פנסיון בקהיר לוקסור ואסואן, פנסיון מלא בימי השייט
 • אוטובוס תיירים
 • שייט פלוקות באסואן
 • כניסות לאתרים שבתכנית
 • הדרכה: עוזי דהרי
 • מדריך מקומי דובר אנגלית
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה בזום עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • הוצאת ויזה מצרית – כ- 250 ₪ (נכון לחורף  2023-4 )
 • ביטוח בריאות ומטען  לרבות בדיקות וביטוחים הקשורים לקורונה אם ידרשו
 • ארוחות שאינן כלולות
 • טיסה בכדורים פורחים מעל לוקסור
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • ארוחות צהרים בימי הקרוז עליהן יחליט לוותר המדריך כדי לא לחזור לספינה ללא צורך

שער הדולר :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה (מכירה) .

הרשמה ו"טופסולוגיה"

ההצטרפות לטיולי מצרים כרוכה בתהליך לא פשוט, ולמי שיפעל לפי הצעדים
הנדרשים (להלן) יהיה התהליך קל וברור יותר. אתם קבלתם את כל המידע כאן ובסוף הטקסט נמצאים טפסים והנחיות. מתחילים עם ……
צעד ראשון: הרשמה לטיול כמה שיותר מוקדם (בשל בעית הויזות למצרים)
יש למלא את טופס ההרשמה של בריזה הרצ"ב ולשלחו למרכז
ההזמנות של בריזה בצירוף צילומי דרכונים במייל או בצילום בוואטצאפ. בשלב זה יש להעביר לבריזה 400 דולר דמי הרשמה בלתי חוזרים (עם קבלת התשלום מוזמן כרטיס הטיסה).
צעד שני :  יש להקליד על המחשב בטופס הבקשה לויזה למצרים (שיישלח לכל מי שנרשם בשלב "הצעד הראשון") את הפרטים הדרושים ולהדפיסו. חלק מהפרטים של טופס זה אתם מקבלים כבר מודפסים עם הטופס הנשלח אליכם.
צעד שלישי:  יש להביא דרכון (בתוקף ל- 6 חודשים מיום היציאה לטיול) למשרד ד.ד. שרותי תירות בע"מ,  שיש בו עמוד אחד לפחות ריק + 8 תמונות פספורט זהות + הטופס המלא "מהצעד השני " + צ'ק, מזומן, ביט על סך 250 ₪ לפקודת ד.ד. שרותי תירות בע"מ. יש לצרף את התכנית של הטיול בערבית (אותה שלח הסוכן שלנו) . את כל ארבעת הדברים הללו  יש להביא למשרד הנ"ל  במעטפה מסודרת ולהשאיר בתא השמור למטיילי בריזה. על המעטפה נא לרשום את שמכם והטיול אליו אתם מתעתדים לנסוע.
(כתובת : סעדיה גאון 24 ת"א , קומה 1- , טלפון 052-5056505)
סיום התהליך:
אם עמדתם במשימת "שלשת הצעדים" המשך ההרשמה והקשר יהיו מול מרכז ההזמנות של בריזה בלבד (פרטים בתחתית כל עמוד).
בטופס ההרשמה (בהמשך) נקובים תאריכי התשלום הדרושים לסיום ההרשמה לטיול.

הערה חשובה לגבי הויזה למצרים

עד קבלת הויזה אין ודאות ב – 100% שהיא מתקבלת ויש גם מקרי סירוב בלתי צפויים מראש. אפשר להגיש  בקשה שנית.  ההליך לוקח כשלשה שבועות לפחות.
במקרה של סירוב ויזה מכל סיבה שהיא, יגבה תשלום השירות של משרד "ד.ד. שירותי תירות " בלבד: 100 ₪ + 20 ₪ על כל הפקדה חוזרת. אולם, במצב של אי שימוש בויזה שהתקבלה כבר, מסיבות אישיות של דחיית הטיול על ידי המטייל וכד', תאבד הויזה ולא יהיה לה החזר.
תוקף הויזה ל – 4 חודשים  והיא לכניסה חד פעמית.

דמי ביטול

ההרשמה לטיול תערך עד 28.6.23 (תאריכי תשלום להעברות בנקאיות נקובים בהמשך)
ביטול מיום 28.6.23  ועד 31.7.23 כרוך בדמי ביטול של 400 דולר
מ- 31.7.23 ועד 31.8.23 דמי הביטול יעמדו על סך 950 דולר.
אחרי 31.8.23 ועד 28.9.23 יעמדו דמי הביטול על 1900 דולר.
אחרי 28.9.23  ועד 31.10.23 דמי הביטול  יעמדו על סך 2350 דולר.
אחרי 31.10.23 ועד  30.11.23 דמי הביטול יעמדו על 2950 דולר.
אחרי 30.11.23  ועד יום היציאה  דמי הביטול יהיו מחיר הטיול פחות 200 דולר.

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, (תוך מקסימום 30 יום ממועד הביטול)
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל) שתישלח למשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה. ההחזר הכספי נעשה באותו האופן בו בוצע התשלום.

ביטול בגין כח עליון
בריזה אינה אחראית לביטולים בגין רעש אדמה, מלחמה, מזג אויר, שביתות וכל גורם שאין לחברה שליטה עליו.

עסקת מכר מרחוק: אין דין הביטולים בטיולי בריזה כדין "עסקת מכר מרחוק" המקנה למבוגרים מעל גיל 65 אפשרות ביטול בתשלום סמלי גם ברגע האחרון.

ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות

מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". אפשר לרכוש  ביטוח בריאות מכל סוכן ביטוח, התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שלשה חודשים לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!!

חיסונים וקורונה

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: טלפון כלל ארצי:  *5400 וכן, לנרשמים יישלחו  התנאים הרלבנטיים והדרישות העדכניות לגבי חיסונים ובדיקות קורונה לטיול הספציפי.

ביטחון

המטה למלחמה בטרור ממליץ לא לנסוע למצרים, לכן כדאי לדעת:

 • דרגת ההתראות להמנע מנסיעה למצרים מסיבות בטחוניות ירדה מ -1  ל – 3.
 • הטיול במצרים ילווה על ידי שוטרים מקומיים בהתאם לכללי הבטחון המצריים.
מקומות ישיבה מוזמנים בטיסות מראש ופיצול מהקבוצה

לא תמיד יש אפשרות לבחור מראש מקומות ישיבה על המטוס. כדאי להמנע מאכזבות בנושא….
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

 בברכת טיול נפלא מצוות בריזה