10 ימי טיול מקיף למרוקו

מרוקו, השוכנת בחלק המערבי של צפון אפריקה, "המַגרֵבְּ", היא מדינה שחיים בה שבטים, עמים ובני דתות שונות.
למרוקו נוף פיזי ותרבותי ססגוני: מהרי האטלס המושלגים עד הסהרה, על נאות המדבר שלה. מהקסבות המדבריות עד המלאח היהודי, מתרבות הברברים ועד השבטים המדבריים, מחוף הים התיכון עד החוף האטלנטי.
מרוקו היא יריעה של תרבויות: מזרחית, ים-תיכונית, מוסלמית, ברברית, צרפתית. הנופים שלה מושכים את העין והלב. המראות העולים מהעולם המוסלמי המדברי ומן הערים הגדולות במגרב, מצוירים בצבעים ים-תיכוניים עזים. האמנות, האדריכלות, המלאכות המסורתיות, השווקים על ריחותיהם וצבעיהם המשכרים, הגנים, הערים המודרניות שבתוכן שוכנים הרבעים העתיקים – כל אלה ועוד – הם על מפת הטיול שלנו, כולל מפגש עם המוזיקה המרוקאית העשירה.
ועל כל אלה – העושר השמור לנו, של התרבות היהודית שנוצרה והתקיימה במרוקו. 
*טיול זה מיועד לכל מי שנמשכת אל:
ערים עתיקות, שווקים ססגוניים, נופים של הרים גבוהים, חופים ומדבר – המדבר הגדול בעולם כולו – הסהרה, אתרי נוף המושכים את הלב והעין.
**ולכל מי שמתעניינת ורוצה לדעת יותר על:
ההיסטוריה והתרבות של הקהילה היהודית במרוקו,  ומבקשת להשתתף בחוויה של טיול באתרים מלאי הקסם של מרוקו.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב - קזבלנקה - ראבט

טיסה למרוקו דרך אירופה. התארגנות לקבלת אשרות הכניסה למרוקו, ויציאה לקזבלנקה. בכרך הגדול הזה, על בנייניו המודרניים, נמצא המרכז המסחרי והאדמיניסטרטיבי של מרוקו. האדריכלות מודרנית הציבה בקזבלנקה שדרות רחבות, בניינים גבוהים, קניונים לרוב. "מדינה" הוא שמו של הרובע העתיק בעיר, וחומה שומרת עליו. שם, בסמטאות הצרות היה המלאח, הרובע העתיק של היהודים. מקזבלנקה ניסע אל הבירה ראבט. לינה בראבט. 

יום 2 רבאט - וולובליס - מקנס - פס

בשעות הבוקר נשלים את סיורנו ברבאט ומכאן ניסע אל וולוביליס. האתר היה לעיר הבירה של הממלכה הרומית, כאשר זו שלטה בצפון אפריקה. שרידי העיר הרומית הם מטרה לביקור שלנו כאן. ניתן לראות רצפות מעוטרות פסיפס מאותה תקופה. הקדוש המוסלמי מולאי אידריס קבור באחד הכפרים אשר בדרכנו אל מקנס. מקנס הייתה עיר הבירה של הסולטאן מולאי איסמעיל, שהחל את השושלת העלווית. במקנס נראה את המוזוליאום, אסמי התבואה ובאורוות הסוסים הענקיים. כמובן שנהיה בשוק התוסס הנקרא שוק אל הדים, מול באב מנצור – שהוא שער יפה שאים שני לו במרוקו. במקנס נפגוש את  הצורפים האמנים, הרוקעים בכסף ובזהב, ואת תלמוד תורה של מקנס, בית הספר היהודי לבנים. מקנס הייתה העיר הראשונה והעיקרית במרוקו שקלטה אליה את מגורשי ספרד במחצית המאה ה-15. משם ניסע אל פס. הלינה: בפס. 

יום 3 פס

פס היא עיר הבירה הדתית והתרבותית של הממלכה המרוקנית, והיא העתיקה בערי המדינה (נוסדה במאה השמינית). צביונה העתיק נשמר עד היום ומעניק לה גוון ייחודי: מסגדים, מַדרסוֹת, ארמונות, סמטאות, שווקים הומי אדם, אזורים של בעלי מלאכה המציגים לראווה את עבודותיהם. ידועים הם: שוק הבורסקאים, מתחם הצבעים של האריגים, רוקמי הקפטנים והגלביות, שוק רוקעי הנחושת. כל אלה נראים בעת עבודתם על אומנותם. נסעד בצהריים (בתשלום נפרד) במסעדה במקום לאכול בה פסטייה ערֵבה מאוד לחיך. נגיע  לאחר מכן אל המלאח, שהוא הרובע היהודי העתיק. קהילה יהודית מפוארת התקיימה בו שנים רבות, ועליה נמנו אנשי רוח ותורה, כמו: הרמב"ם, רבי יצחק אלפסי (פירושו – מהעיר פס) ועוד רבים. נסור לביקור בבית הקברות היהודי בן מאות השנים, שם נשמע על סוליקה הקדושה. ביקורנו בפס יסתיים  בבית הכנסת העתיק. הלינה: בפס. 

מרקש מרוקו
מדבר סהרה מרוקו
יום 4 פס - איפרן - מידלט - ארפוד

נוסעים למדבר סהרה. נגיע אל איפראן 1650) מ' מעל פני הים) בהרי האטלס התיכון. הצרפתים, בעת שלטונם במרוקו בנו כאן עיר בנוסח עיירת נופש אלפינית. בתים פרטיים, רחובות יפים, סגנון של אדריכלות מערבית מושפע גם מזו המקומית. נמשיך לעבר שמורת הארזים הגדולה ביותר במרוקו לטיול שלנו ביער של ארזים ואלונים. ניסע לעיירה ושמה מידלט, לרגלי הרי האטלס הגבוה. במקום הזה נראה לראשונה את סגנון הבנייה האופייני לדרום ממלכת מרוקו – קסבות הבנויות מלבני בוץ. נחלוף על פני נאות מדבר של מאות דקלים וערוגות. הלינה במלון מיוחד באזור ארפוד.

יום 5 מדבר סהרה

נוסעים לכיוון דרום אל עיירה הנקראת ריסאני, שם נבקר באחת הקסבות, ונמשיך לנסוע לכיוון דרום, אל המדבר. בני השבט שחורי העור ה"גנוואה", שהם צאצאים של עבדים מאפריקה השחורה וידועים במוסיקה המיוחדת שלהם, יארחו אותנו , שם נשמע ונתרשם מן המוסיקה שלהם. לאחר מכן נצא ברכבי שטח, הנהוגים על ידי התושבים הברברים המקומיים, לסיור ממונע היטב (!) לאורך הדיונה הגדולה. נראה שם את המבנים של אנשי המדבר הבונים  למרגלות הדיונה. אחר כך נגיע לאוהל של משפחה משבט הברברים הנקרא "האמזיר". כך נעמוד מקרוב על אורח החיים של הנשים הברבריות, הנודדות עם כל המשפחה במדבר סהרה. נאת המדבר מרזוגה תהיה תחנתנו הבאה, שם, באחת מפינות החמד נסעד ארוחת צהריים וננוח מעט. גם נלמד מהנשים המקומיות את קישוטי החינה. בדיונות מרזוגה, נפגוש את האנשים הכחולים, "הטוארגים" ונטפס אל הדיונה . מראה השקיעה משם, שקיעה במדבר סהרה, יישאר חקוק בזיכרון. נשוב למלון לארוחת ערב וללינה. הלינה: בארפוד. 

 

יום 6 ארפוד - קניון הטודרה - דאדס

נסיעה אל הרי האטלס הגבוה. נסור בדרך אל מפעל המים של יושבי המדבר "פוגרות", ונלמד לדעת איך מובילים מים באזורים האלה. אחר כך נגיע אל קניון הטודרה. במישורי העצום של הסהרה ניצבים גושים של אבן גיר וחול צבעוני, שיצר הטבע בתהליך הנקרא קימוט וסחף. מראה מדהים!  הקניון עצמו נחבא בין קירות זקופים של רכסי גרניט בצבע אדמדם. נצא לסיור ברגל בין הבוסתנים וחלקות הירק, ואז נגיע לפתח הקניון. נמשיך אחר כך בנסיעה עד לבומלן דאדס. נסעד במלון ארוחת ערב. הלינה: בדאדס. 

יום 7 דאדס - ווארזאזאת - קסבת איית בן חדיו -מרקש

הנסיעה היום היא בנתיב "אלף הקסבות" אל בירת הוורדים, היא קלעה אל מגונה. משם, נמשיך בנסיעה אל וורזאזאת המדברית שהוקמה בתחילת המאה ה-20 ע"י הצרפתים כ"עיר הסרטים" בה הוקמו אולפני סרטים חדישים בלב הדיונות. 
נבקר באחד באולפני הסרטים ומשם ניסע אל  איית בן חדו נגיע בהמשך הדרך, מקום המגיעים אליו אלפי תיירים אחרי שהשקיעו בשחזור ובשימור שלו. טיול בסמטאות יגלה לנו איך חיים כאן תושבי הקסבה. הסמטאות הציוריות מושכות את לב המטיילים והתיירים. אל מעבר ההרים באטלס הגבוה נגיע בדרך של מראות נוף יפים. המעבר נקרא טיזין טיצ'קה בגובה של 2,260 מטר! אנחנו בדרך אל מרקש, אשר מכנים אותה פנינת הדרום של מרוקו. כאשר נגיע אליה נצא לבילוי בכיכר ג'אמע אל פנאע. הלינה: במרקש. 

טאג'ין
ארמון במרוקו
יום 8 מרקש

בסיור במרקש נגיע לרגעים של שיא של כל הטיול שלנו. העיר משופעת בשדרות נאות ובגנים ציבוריים מטופחים. יש בה מלונות פאר ובניינים מרשימים. היא החלה להיבנות במאה ה-11 ומחולקת עד היום לשניים: החלק העתיק הנקרא ה"מֶדינה" והחלק של העיר החדשה יותר הנקרא "גליז". אפשר לומר שההיסטוריה של מרוקו באה לידי ביטוי במרקש. המלאח, הרובע היהודי הוא רשת של רחובות צרים וצפופים, בהם כניסות לבתים שיש להם חצרות פנימיות, מהם בתי כנסת של הקהילה. נגיע אל מסגד הכותובייה, מסגד שהוקם על ידי עבד אל-מואמין, בשנת 1158. לא נדלג על גני מז'וראל היפים, של איב סן לורן. נסייר בקסבה, ובכיכר ג'אמע אל פנאע. שם, בכיכר, לא נגרע עין ממרקידי הנחשים, מאלפי הקופים, הלהטוטנים והקוסמים, מספרי הסיפורים, מגידי ומגידות העתידות, בין מעגלים מעגלים של צופים נלהבים. סביבנו – דוכני מזון ומטעמים ריחניים. ברור מאליו שנלך לשוק הגדול, לפגוש ולראות מקרוב את עם בעלי המלאכה עוסקים במלאכותיהם המסורתיות. זה המקום לחזות בנפחים, הקדרים, רוקעי הנחושת, הבורסקאים, הצורפים, המגלפים בעץ, וגם — ברוקחי תבלינים. פגישה מיוחדת תהיה לנו עם אישה ידועה במרקש. נשמע ממנה  על אורחות החיים במרוקו. לינה: במרקש.

יום 9 מרקש - אסווירה - מרקש

ממערב למרקש נמצא מפעל המייצר שמן ארגן שמופעל ומנוהל על ידי ארגון של נשים. נגיע אליו בנסיעה ממרקש, בדרכנו לאסווירה. נוכל לעקב מקרוב אחר יצור השמן, נקבל הסברים על התכונות המיוחדות של כל המוצרים המיוצרים שם. אל מוגדור א-סאווירה נגיע בסביבות שעות הצהריים. זו אחת מערי החוף הפורטוגזיות מן המאה ה-15. שם נוכל לראות את הביצורים בנו הפורטוגזיים, את הסקאלה) המגנים על הנמל), וכן את הסדנאות ובתי המלאכה לעבודות מעץ הערער שצבעו אדום. בזמן חופשי נסעד באחת ממסעדות הדגים שבעיר העתיקה (לא כלול). נשוב אל מרקש, ובערב נבלה בערב פולקלור  בו ניחשף אל אמנות ריקודי הבטן. ארוחת ערב נאכל במסעדה מקומית . הלינה: במרקש.

יום 10 מרקש - קזבלנקה - תל אביב

נפתח את הבוקר בסיור מודרך במסגד חסן השני, אשר נבנה ב- 1993  על החוף, שהוא המסגד הגדול ביותר באפריקה, ובין המפוארים בעולם. אם יתיר לנו הזמן נגיע לשוק המיוחד שבשכונת חובוס. בהתאם לשעת הטיסה, נצא לשדה התעופה, לטיסה בחזרה לארץ, דרך יעד באירופה.
(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
הטיול כולל 
 • טיסות לקזבלנקה וחזרה, דרך יעד ביניים באירופה
 • לינה: מלונות ברמת תיירות טובה 
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון 
 • תחבורה : אוטובוס ממוזג וחדיש צמוד לכל ימי הטיול וטיול ג'יפים בסהרה
 • הדרכה:  מדריך מומחה ליעד מבית בריזה ומדריכים מקומיים לפי הצורך
 • כניסות לאתרים : כלולות עפ"י המסלול המפורט
 • אשרת כניסה:   ויזה קבוצתית בהגעה למדינה.   
 • תשר : לנותני השירותים בחו"ל בלבד.
 • ערכת שמע לכל נוסע
הטיול אינו כולל 
 • כל פרט שאינו מצוין בסעיף " המחיר כולל"
 • הוצאת דרכון או חידושו
 • הוצאות בעלות אופי אישי                                                     
 • ארוחות שאינן כלולות
 • ביטוח נסיעות ומטען
פרטי טיסות – אייר פראנס

15.11 המראה מנתבג בשעה 01:00, נחיתה בפריז 05:10
טיסת המשך בשעה 10:20, נחיתה בקזבלנקה בשעה 10:20
24.11 המראה מקזבלנקה בשעה 16:35, נחיתה בפריז בשעה 19:50
טיסת המשך בשעה 23:25 , נחיתה בארץ בשעה 04:55 (ביום 25.11)

תנאי ביטול 
 • מ-60 עד 30 ימי עבודה לפני יציאת הטיול –     300 $ למטייל.
 • מ-29 עד 15 ימי עבודה לפני יציאת הטיול  800$ – למטייל
 • מ-14 עד 7   ימי עבודה לפני יציאת הטיול  1500$ – למטייל
 • מ – 6  ימים לפני יציאת הטיול ועד יציאת הטיול – סכום הטיול במלואו.

מומלץ/ חובה- לעשות ביטוח מרגע ההרשמה לטיול.
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול)ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאימה לו/לה מבין שתי החלופות הבאות: 

הסבר על תנאי ביטול:

על הלקוח לבחור את מחיר הטיול (מופיע למעלה)בהתאם למדיניות הביטול המתאימה לו. נא לסמן את החלופה הנבחרת בטופס ההרשמה.
חלופה א' – החלופה הזולה יותר – מחיר טיול בהתאם למדיניות ביטול של נותני שירותי הקרקע (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות פנים, ארוחות)
מחוץ לישראל: לפי המפורט למעלה. כולל דמי הביטול של חברות תעופה.
במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט הבא: 

דמי ביטול 

כפי שמופיעים בגוף הטיול נכונים לאופציה א' (כנ"ל) 
הגדרות: ימי עבודה: ימים א'- ה', לא כולל חגים; ערך שירותי קרקע: מחיר הטיול 
חישוב דמי הביטול ייעשה מרגע קבלת הודעה בכתב במשרדי בריזה. ניתן לשלוח הודעת ביטול במייל או בפקס. החזר כספי יתבצע באותו מטבע ואופן תשלום: מזומן, ביטול עיסקה בכרטיס אשראי וכד'.
חלופה ב' – יקרה יותר – תוספת של 7% למחיר הטיול ולסכומי דמי הביטול כפי שהם מופיעים בגוף התכנית בחלופה א' למעלה
חלופה זו מקנה זכות ביטול בהתאם להוראות לחוק הגנת הצרכן תשמ"א-1981 ותקנותיו:

 1. ע"פ חלופה זו, הלקוח רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה עשר ימים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול ההרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 2. ע"פ חלופה זו, לקוח שהינו אזרח ותיק (מי שמלאו לו 65 שנים וימציא תעודת אזרח ותיק) או "אדם עם מוגבלות" – כהגדרתו בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות או "עולה חדש" –רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה חודשים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול הרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 3. ע"פ חלופה זו, במקרה של ביטול ההרשמה לטיול, בריזה תחזיר ללקוח בתוך 14 ימים מיום קבלת ההודעה על הביטול את הסכום שהלקוח שילם על הטיול, בקיזוז דמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% ממחיר הטיול או 100 שקלים חדשים לאדם, לפי הנמוך מבניהם.

ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות
מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם. 
נא לוודא שהדרכון  בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה למרוקו. 
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו. 

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום 

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 דולר המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום). 

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה 

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות: 

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד': 
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד 

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. 
לחדר לבודד (סינגל) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי. 

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

אשרת כניסה למרוקו

למרוקו דרושה אשרת כניסה. אשרת הכניסה היא קבוצתית ועלות הטיפול בה כלולה במחיר הטיול.
עם ההרשמה יש לשלוח צילום דרכון ברור, כולל עמוד הארכת תוקף במידה ויש.

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> הכנסו למגוון טיולים מאורגנים במרוקו