12 ימי טיול מקיף למרוקו

מרוקו, השוכנת בחלק המערבי של צפון אפריקה, "המַגרֵבְּ", היא מדינה שחיים בה שבטים, עמים ובני דתות שונות.
למרוקו נוף פיזי ותרבותי ססגוני: מהרי האטלס המושלגים עד הסהרה, על נאות המדבר שלה. מהקסבות המדבריות עד המלאח היהודי, מתרבות הברברים ועד השבטים המדבריים, מחוף הים התיכון עד החוף האטלנטי.
מרוקו היא יריעה של תרבויות: מזרחית, ים-תיכונית, מוסלמית, ברברית, צרפתית. הנופים שלה מושכים את העין והלב. המראות העולים מהעולם המוסלמי המדברי ומן הערים הגדולות במגרב, מצוירים בצבעים ים-תיכוניים עזים. האמנות, האדריכלות, המלאכות המסורתיות, השווקים על ריחותיהם וצבעיהם המשכרים, הגנים, הערים המודרניות שבתוכן שוכנים הרבעים העתיקים – כל אלה ועוד – הם על מפת הטיול שלנו, כולל מפגש עם המוזיקה המרוקאית העשירה. ועל כל אלה – העושר השמור לנו, של התרבות היהודית שנוצרה והתקיימה במרוקו.
 טיול זה מיועד לכל מי שנמשך אל:
ערים עתיקות, שווקים ססגוניים, נופים של הרים גבוהים, חופים ומדבר – המדבר הגדול בעולם כולו – הסהרה, אתרי נוף המושכים את הלב והעין.
ולכל מי שמתעניין ורוצה לדעת יותר על:
ההיסטוריה והתרבות של הקהילה היהודית במרוקו,  ומבקשת להשתתף בחוויה של טיול באתרים מלאי הקסם של מרוקו.
מה מיוחד בטיול זה ?

 • יום טיול מלא, מרתק וייחודי במדבר סהרה בג'יפים נוחים וממוזגים
 • סיורים בערים מרתקות: קזבלנקה, ראבט, מרקש ועוד
 • ביקור בבית ברברי אותנטי
 • ארוחות מרוקניות טיפוסיות

 

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב – מלגה – טאריפה (ספרד)

טיסה למלגה שבספרד דרך אירופה. עם ההגעה למלגה, בירת אנדלוסיה, נפגוש באוטובוס שיסיע אותנו מערבה לאורך "חופי השמש" – קוסטה דל סול – ונראה בדרך עיירות חוף מסקימות וצבעוניות. בתום הנסיעה לאורך החופים, נגיע לעיירת נמל, בה נתמקם ללילה. ארוחת ערב ולינה בטאריפה.

יום 2 טאריפה - טנג'יר – אסילה - ראבט

בשעות הבוקר, נעלה על המעבורת לכיוון מרוקו, נגיע לטנג'יר ולאחר התארגנות לקבלת אשרות הכניסה למרוקו, נצא לביקור רכוב בטנג'יר. נמשיך בנסיעה לכיוון ראבט. נעצור בדרך בעיר הפורטוגזית היפה במרוקו אסילה ומשם נמשיך לראבט שם נלון. ארוחת ערב ולינה בראבט.

יום 3 ראבט - מקנס - פס

הסיור ברבאט יגלה לנו עולם שלם במרוקו. הארמון על המתחם הכולל שלו, שם מקום מגוריו של המלך ומקום מושבו של הפרלמנט – יהיה על סדר הביקור שלנו בעיר הבירה. סביב הארמון גנים על שטח רחב ידיים. מטפחים שם צמחייה מגוונת, ובה גם צמחים המיוחדים למקום הזה. נבקר בקסבת אודיה ונראה את אופי הבנייה והאדריכלות שם, ולא נפסח על הגן האנדלוסי. נמשיך בנסיעה מזרחה למקנס שהייתה עיר הבירה של הסולטאן מולאי איסמעיל אשר החל את השושלת העלווית. במקנס נסייר באסמי התבואה ובאורוות הסוסים הענקיים. כמובן שנהיה בשוק התוסס הנקרא שוק אל הדים, מול באב מנצור – שהוא שער יפה שאין שני לו במרוקו. נעבור דרך תלמוד תורה של מקנס, בית הספר היהודי לבנים ובית הקברות החדש. מקנס הייתה העיר הראשונה והעיקרית במרוקו שקלטה אליה את מגורשי ספרד במחצית המאה ה-15. משם ניסע אל פס. ארוחת ערב ולינה: בפס.

מרקש מרוקו
מדבר סהרה מרוקו
יום 4 פס

פס היא עיר הבירה הדתית והתרבותית של הממלכה המרוקנית, והיא העתיקה בערי המדינה (נוסדה במאה השמינית). צביונה העתיק נשמר עד היום ומעניק לה גוון ייחודי: מסגדים, מַדרסוֹת, ארמונות, סמטאות, שווקים הומי אדם, אזורים של בעלי מלאכה המציגים לראווה את עבודותיהם. ידועים הם: שוק הבורסקאים, מתחם הצבעים של האריגים, רוקמי הקפטנים והגלביות, שוק רוקעי הנחושת. כל אלה נראים בעת עבודתם על אומנותם. נגיע  לאחר מכן אל המלאח, שהוא הרובע היהודי העתיק. קהילה יהודית מפוארת התקיימה בו שנים רבות רבות, ועליה נמנו אנשי רוח ותורה, כמו: הרמב"ם, רבי יצחק אלפסי (כלומר – מהעיר פס) ועוד רבים. נסור לביקור בבית הקברות היהודי בן מאות השנים, שם נשמע על סוליקה הקדושה. ביקורנו בפס יסתיים בבית הכנסת העתיק. בערב נצא למופע פולקלור מקומי.  ארוחת ערב ולינה: בפס. 

יום 5 פס - איפרן - מידלט - ארפוד

נוסעים למדבר סהרה. נגיע אל איפראן (1650 מ' מעל פני הים) בהרי האטלס התיכון. הצרפתים, בעת שלטונם במרוקו בנו כאן עיר בנוסח עיירת נופש אלפינית. בתים פרטיים, רחובות יפים, סגנון של אדריכלות מערבית מושפע גם מזו המקומית. נמשיך לעבר שמורת הארזים הגדולה ביותר במרוקו לטיול שלנו ביער של ארזים ואלונים. 
ניסע לעיירה ושמה מידלט, לרגלי הרי האטלס הגבוה. במקום הזה נראה לראשונה את סגנון הבנייה האופייני לדרום ממלכת מרוקו – קסבות הבנויות מלבני בוץ. נחלוף על פני נאות מדבר של מאות דקלים וערוגות. ארוחת ערב ולינה במלון מיוחד בארפוד.

יום 6 ארפוד - קניון הטודרה – דאדס

נתחיל מוקדם בבוקר בנסיעת גיפים לדיונת מרזוגה שם נצפה בזריחה נזור לארוחת בוקר ונצא לנסיעה אל הרי האטלס הגבוה. נסור בדרך אל מפעל המים של יושבי המדבר "פוגרות", ונלמד לדעת איך מובילים מים באזורים האלה. אחר כך נגיע אל קניון הטודרה. במישורי העצום של הסהרה ניצבים גושים של אבן גיר וחול צבעוני, שיצר הטבע בתהליך הנקרא קימוט וסחף. מראה מדהים!  הקניון עצמו נחבא בין קירות זקופים של רכסי גרניט בצבע אדמדם. נצא לסיור ברגל בין הבוסתנים וחלקות הירק, ואז נגיע לפתח הקניון. נמשיך אחר כך בנסיעה עד לבומם דאדס. נסעד במלון ארוחת ערב. הלינה: בדאדס.

יום 7 דאדס - ווארזאזאת - קסבת איית בן חידו – מרקש

הנסיעה היום היא בנתיב "אלף הקסבות" אל בירת הוורדים, היא קלעה אל מגונה. משם, נמשיך בנסיעה דרך וורזאזאת המדברית. ומשם אל הקסבה הגדולה, אל  איית בן חדו נגיע בהמשך הדרך, מקום המגיעים אליו אלפי תיירים אחרי שהשקיעו בשחזור ובשימור שלו. טיול בסמטאות יגלה לנו איך חיים כאן תושבי הקסבה. הסמטאות הציוריות מושכות את לב המטיילים והתיירים. אל מעבר ההרים באטלס הגבוה נגיע בדרך של מראות נוף יפים. המעבר נקרא טיזין טיצ'קה בגובה של 2,260 מטר! אנחנו בדרך אל מרקש, אשר מכנים אותה פנינת הדרום של מרוקו. כאשר נגיע אליה נצא לבילוי בכיכר ג'אמע אל פנאע. ארוחת ערב ולינה: במרקש.

טאג'ין
ארמון במרוקו
יום 8 מרקש

בסיור במרקש נגיע לרגעים של שיא של כל הטיול שלנו. העיר משופעת בשדרות נאות ובגנים ציבוריים מטופחים. יש בה מלונות פאר ובניינים מרשימים. היא החלה להיבנות במאה ה-11 ומחולקת עד היום לשניים: החלק העתיק הנקרא ה"מֶדינה" והחלק של העיר החדשה יותר הנקרא "גליז". אפשר לומר שההיסטוריה של מרוקו באה לידי ביטוי במרקש. המלאח, הרובע היהודי הוא רשת של רחובות צרים וצפופים, בהם כניסות לבתים שיש להם חצרות פנימיות, מהם בתי כנסת של הקהילה. נגיע אל מסגד הכותובייה, מסגד שהוקם על ידי עבד אל-מואמין, בשנת 1158. לא נדלג על גני מזוראל היפים, של איב סן לורן. נסייר בקסבה ובכיכר ג'אמע אל פנאע. שם, בכיכר, לא נגרע עין ממרקידי הנחשים, מאלפי הקופים, הלהטוטנים והקוסמים, מספרי הסיפורים, מגידי ומגידות העתידות, בין מעגלים מעגלים של צופים נלהבים. סביבנו – דוכני מזון ומטעמים ריחניים. ברור מאליו שנלך לשוק הגדול, לפגוש ולראות מקרוב את עם בעלי המלאכה עוסקים במלאכותיהם המסורתיות. זה המקום לחזות בנפחים, הקדרים, רוקעי הנחושת, הבורסקאים, הצורפים, המגלפים בעץ, וגם – ברוקחי תבלינים. ארוחת ערב ולינה: במרקש

יום 9 מרקש – בג'יפים ללב האטלס הגבוה - עמק האוריקה – אימליל

נצא עם ג'יפים להרי האטלס הגבוה, לטיול טבע בשילוב תצפיות על פסגות העולות על 4000 מ'. ניסע לכפר אימליל המהוה נקודת מוצא לטרקים העולים לפסגת הרי האטלס הגבוה, הטובקאל. משם נרד לעמק האוריקה, לכפר סיתי פטמה. הטיול יותאם לתנאי מזג האויר באטלס הגבוה. יתכן שילוב טיול רגלי לפי כושרם של המטיילים. בערב נשוב למרקש. ארוחת ערב ולינה במרקש.

יום 10 מרקש - אסווירה

ממערב למרקש נמצא מפעל המייצר שמן שמופעל ומנוהל על ידי ארגון של נשים. נגיע אליו בנסיעה ממרקש, בדרכנו לאסווירה. נוכל לעקב מקרוב אחר יצור השמן, נקבל הסברים על התכונות המיוחדות של כל המוצרים המיוצרים שם. אל מוגדור א-סאווירה נגיע בסביבות שעות הצהריים. זו אחת מערי החוף הפורטוגזיות מן המאה ה-15. שם נוכל לראות את הביצורים שבנו הפורטוגזים, את הסקאלה (המגנים על הנמל), וכן את הסדנאות ובתי המלאכה לעבודות מעץ הערער שצבעו אדום. בזמן חופשי נסעד באחת ממסעדות הדגים שבעיר העתיקה. לינה אסואירה.

יום 11 אסואירה - קזבלנקה

בשעות הבוקר, ניסע לכיוון צפון אל קזבלנקה. בדרך נעצור באל גדידה נסייר בעיר הפורטוגזית היפה. שם נאכל ארוחת צהרים ולקראת ערב נגיע לקזבלנקה  ובמידת האפשר נכנס לבית הכנסת בית אל,  ארוחת ערב סיכום הטיול ולינה בקזבלנקה.

אדריכלות במרוקו
קזבלנקה מרוקו
יום 12 קזבלנקה - ת"א

נפתח את היום בסיור מודרך במסגד חסן השני, אשר נבנה ב- 1993  על החוף, שהוא המסגד הגדול ביותר באפריקה, ובין המפוארים בעולם. נגיע לשוק המיוחד שבשכונת חובוס ונספוג את האווירה ואת ריחות התבלינים האופפים את המבקרים. נמשיך לטיול באווירה קוסמופוליטית בטיילת החדשה של העיר, ככל שיותיר הזמן ובהתאם לשעת הטיסה, נצא לשדה התעופה, לטיסה בחזרה לארץ, דרך יעד באירופה.
(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
הערות  
 • מחיר הטיול נקבע על פי התעריף הידוע בזמן שליחת ההצעה, במידה ויהיו שינויים בתעריפי הטיסות, מסי הנמל ומסים נוספים, אשרות או שרותי קרקע, יתווסף למחיר למשתתף בהתאמה.
 • סדר הימים והתוכנית יכולים להשתנות בהתאם לאילוצים בשטח ולהחלטת המדריך.
 • יש צורך באשרת כניסה למרוקו, לטופס ההרשמה לצרף צילום דרכון)כולל הארכה, במידת הצורך(
 • קיימת אפשרות להנפיק ביטוח בריאות במשרדנו שתקף ל-60 יום לפני מועד היציאה
 • חיסונים- לקבלת מידע בנושא חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות במקום המגורים.
 • לתשומת לבכם משנת 2000 חלה אזהרת מסע של משרד החוץ ומטה ללוחמה הטרור, על מרוקו.

הטיול כולל

 • לינה : מלונות ברמת תיירות טובה
 • כלכלה : על בסיס חצי פנסיון כולל ארוחת ערב חגיגית
 • תחבורה : מעבורת מספרד למרוקו ואוטובוס ממוזג וחדיש צמוד לכל ימי הטיול.
 • הדרכה: צוות בריזה ומדריכים מקומיים לפי הצורך
 • כניסות לאתרים : תשלום לכל הכניסות עפ"י המסלול המפורט
 • אשרת כניסה: ויזה קבוצתית בהגעה למדינה.
 • תשר : לנותני השירותים בחו"ל בלבד.
 • פגישת קבוצה עם מדריך הקבוצה לפני הטיול

הטיול אינו כולל

 • כל פרט שאינו מצוין בסעיף " המחיר כולל"
 • הוצאת דרכון או חידושו
 • ארוחות שאינן כלולות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • ביטוח נסיעות ומטען

נא לוודא שהדרכון  בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה למרוקו.
תנאי ביטול 

 • 61-90 יום לפני היציאה לטיול – 300 דולר
 • 45-60 יום לפני היציאה לטיול – 500 דולר
 • 31-44 יום לפני היציאה לטיול – 1200 דולר
 • 14-30 יום לפני יציאה לטיול – 1800 דולר
 • 7-13 ימים לפני היציאה לטיול – 2200 דולר
 • פחות מ- 7 ימים לפני היציאה לטיול – דמי ביטול מלאים

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)
לשימת לב המזמין,
כי המדובר במוצר פרימיום וייחודי הכרוך בהשקעה והתאמה ללקוח, כאשר הזמנה מסוג זה אינה מבוצעת במכר מרחוק על פי שיווק אינטרנטי או דומה לכך.
יש לשים לב לתנאי הביטול הנקבעים בהתאם לספקי השירות השונים, כמו כן, כל ביצוע הזמנה מחייב אישור הלקוח מראש והסכמתו כי קרא מלא התנאים לרבות העובדה, כי עסקאות מסוג זה אינן מבוצעות באינטרנט, אלא באישור פרונטלי של הלקוח (לא מכר מרחוק), על כל ביצוע הזמנה מסוג זה יחולו הוראות חוק הגנת הצרכן בתנאים המתאימים.
הבהרות לגבי ביטולים
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055 
או מייל
: info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-60 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.
רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום
ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 דולר המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).
אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה
התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.
מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון
כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.
מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת
התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).
הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה
אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.
ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד
למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.
אשרת כניסה למרוקו
למרוקו דרושה אשרת כניסה. אשרת הכניסה היא קבוצתית ועלות הטיפול בה כלולה במחיר הטיול.
עם ההרשמה יש לשלוח צילום דרכון ברור, כולל עמוד הארכת תוקף במידה ויש.
 
לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> הכנסו למגוון טיולים מאורגנים למרוקו