11 ימי טיול מאורגן למרוקו

מרוקו, השוכנת בחלק המערבי של צפון אפריקה, "המַגרֵבְּ", היא מדינה שחיים בה שבטים, עמים ובני דתות שונות. למרוקו נוף פיזי ותרבותי ססגוני: מהרי האטלס המושלגים עד הסהרה, על נאות המדבר שלה. מהקסבות המדבריות עד המלאח היהודי, מתרבות הברברים ועד השבטים המדבריים, מחוף הים התיכון עד החוף האטלנטי.
מרוקו היא יריעה של תרבויות: מזרחית, ים-תיכונית, מוסלמית, ברברית, צרפתית. הנופים שלה מושכים את העין והלב. המראות העולים מהעולם המוסלמי המדברי ומן הערים הגדולות במגרב, מצוירים בצבעים ים-תיכוניים עזים. האמנות, האדריכלות, המלאכות המסורתיות, השווקים על ריחותיהם וצבעיהם המשכרים, הגנים, הערים המודרניות שבתוכן שוכנים הרבעים העתיקים – כל אלה ועוד – הם על מפת הטיול שלנו, כולל מפגש עם המוזיקה המרוקאית העשירה.
ועל כל אלה – העושר השמור לנו, של התרבות היהודית שנוצרה והתקיימה במרוקו. 

הטיול שלנו כולל
 • ביקור בערים המלכותיות של מרוקו
 • טיולים בהרי האטלס
 • מפגשים עם האוכלוסיה המקומית
 • ערב פולקלור בפס
 • הכרת המנהגים והפולקלור האותנטיים
 • טיול יום ג'יפים באטלס הגבוה
 • טיול ג'יפים עם שקיעה בדיונות המרזוגה
 • ערכת שמע לכל נוסע
 • מדריך מומחה ליעד
 • בתי מלון ברמת תיירות טובה
מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - קזבלנקה - ראבט

טיסה ישירה (*) לקזבלנקה (Casablanca) – העיר הגדולה ביותר בממלכה.עם סיום הפרוצדורה הארוכה של כניסה למדינה, נמשיך לאורך חוף האוקיאנוס האטלנטי, ונגיע אל רבאט (Rabat)  עיר הבירה. לינה וארוחת ערב ברבאט.
(*) בשלב כתיבת שורות אלה עוד לא סוכמו שעות הטיסה הישירה הסופיות. כאשר אלה יעודכנו, יותאמו היום הראשון והאחרון של הטיול לנ"ל.

יום 2 רבאט - מקנס - פס

נבקר בבוקר ברחבה של הארמון המפואר של המלך מוחמד השישי, המולך היום במרוקו. במרחק מה משם נמצאת אחוזת קברו של המלך חסן השני, אביו של מוחמד השישי וגם של סבו – מוחמד החמישי. בסמיכות לשני המתחמים המפוארים האלה נראים השרידים של מסגד טור חסן העתיק, נסייר בשרידים של "שלה" (Chella) העתיקה, וכך גם בסמטאות של  קסבת אודיה. אחר כך נצא אל העיר הרומית וולוביליס (Volubilis) שם נותרו שרידים מתקופת שלטון רומי, כולל פסיפסים יפים בבתיהם של עשירי העיר. העיר מקנס(Meknes)  שהייתה אחת הערים ששימשו ערי בירה של מרוקו, במהלך ההיסטוריה, איננה רחוקה משם, ונטייל בה. במקנס נמצא קברו של הסולטן שתולדותיו המרתקות ביותר מבין שאר הסולטנים של מרוקו – מולאי איסמעיל, המהווה גם  הוא מוקד לביקורים במקנס. בָּאבְּ (שער) אל מנסור הנמצא כאן נחשב ליפה בשערי מרוקו. אם נספיק נסור גם לשוק המקומי. אחר כך ניסע אל  פס (Fes) בה נלון.

 

יום 3 פס

פס העתיקה, שהייתה אף היא בירתה של מרוקו בעבר, ממשיכה למלא תפקיד חשוב בתרבות ובחיים הדתיים של הממלכה. נקדיש זמן רב לפס אל באלי (העתיקה) שלא השתנה כמעט כהוא זה מימי הביניים. זו שכונת מגורים שהשוק שלה הוא עצום בגודלו, ובו סדנאות של בעלי מלאכה מסורתיים: רובע הצבעים, הנפחים, הבורסקאים, הנגרים, ומה לא. מסביב נראה מסגדים ומדרסות עתיקים, נהנה מהמולת הרוכלים, הלקוחות, הסקרנים והמטיילים בין חמורים עמוסי סחורות מכל הסוגים. בליל שפות של תיירים ממלא את החלל. נגיע לרחבת ארמון המלך, לבית העלמין היהודי ולבית הכנסת שבמְלַח (הגטו היהודי). מופע וארוחת ערב במסעדה הפועלת בארמון עתיק. לינה בפס.

יום 4 פס - איפרן - ארפוד

חוצים את האטלס התיכון והאטלס הגבוה. מגיעים אל ארפוד (Erfoud) שבסהרה אחרי נסיעה ארוכה ויפהפיה לאורכו של נהר הזיז הזורם.זהו יום שלם של נסיעה בין נופי בראשית פראיים, בין תרבויות שונות. מהחלק ההיסטורי התרבותי ("בלד אל מחזן") אל החלק הפראי אשר שליטי מרוקו במהלך ההיסטוריה לא הצליחו לשלוט בו ("בלד אל שיבה"). נטייל בדרכנו ביער ארזים מרשים, וכך גם בעיירה איפרן (Ifran) אשר לה מראה שוויצרי, והיא אכן עיירת נופש. לפנות ערב נצא לטיול ג'יפים לחזות בשקיעה מעל הדיונות הגדולות של מרזוגה. לינה בארפוד.

 

יום 5 קניוני הטודרה והדאדס

נצא אל קניוני הטודרה (Todra) והדאדס .(Dades) נבקר בדרכנו לשם בפוגארות, שהן תעלות מים תת קרקעיות באורך של עשרות קילומטרים. אלה היו דרכי אספקת המים העיקריות ליישובי הסהרה. נגיע לקניון הטודרה, שם נטייל רגלית בין השדות המעובדים, ערוץ הנהר וכפרי בוץ, מהם נטושים ומהם מיושבים. משם בנסיעה לקניון הדאדס העטור כולו כפרים קטנים על בוסתניהם הירוקים. דרכנו תעבור לאורך מצוקי ענק של הקניון, קרוב לקסבות העתיקות, ויהיה זה מראה של טבע אשר שלובים בו בני אדם, וזאת – במהלך  דורות רבים.  לינה באזור הדאדס. 

קסבה במרוקו
יום 6 איית בן הדו - האטלס הגבוה - מרקש

עדיין בדרך הקסבות, אשר לכל אורכה קסבות הבנויות בוץ כהה, המשרה על הדרך שסללו הצרפתים מעין הוד קדומים מיוחד. הדרך מסתיימת בעיר ווארזאזת .(Quarzazate) בסמוך לה נמצאת אחת הקסבות היפות ביותר במרוקו ,שמה: איית בן האדו. היא הוכרזה  ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. נסייר בסמטאות הפתלתלות שלה, שנשתמרו היטב. נראה את הבתים והחצרות. משם ניסע בדרך העולה עד למעבר הרים הנקרא: טיז-נ-טיצ'קה ("נישא") החוצה את האטלס הגבוה. ממנו נגלוש אל מרקש (Marakesh) "העיר האדומה" והשוקקת, היישר אל "ג'אמע אל פנע" הכיכר שהיא לִבָּה הפועם של מרקש. כיכר ללא הפסקה זו שוקקת חיים לעת ערב ובה נפגוש משביעי נחשים, מספרי סיפורים, מגידי עתידות, להטוטנים,  מה שתרצו. לינה במרקש.

יום 7 יום שלם - בג'יפים וברגל לאימליל והאטלס הגבוה

נצא מהמלון בג'יפים אל האטלס הגבוה. נבקר בדרך בכפרים מעניינים ובנקודות מיוחדות. נגיע לכפר אימליל. אחד הכפריים יוביל אותנו בטיול ברגל במורדות האטלס. נבקר גם בביתו של האיש, ונסעד שם את ארוחת הצהריים. נשוב למרקש לסייר באתרי העיר. לינה במרקש.

יום 8 מרקש

סיור וטיול במרקש. ארמון באהיה, בית הכנסת, בריכת מנרה אשר בגניה הוחל בחגיגת המימונה, הקברים המפוארים של בני השושלת הסעידית – כל זאת ועוד יהיו האתרים שנבקר בהם. נבקר בסמטאות העיר העתיקה והשווקים שלה. נקנח בסיור נוסף בג'אמע אל פנע. לינה במרקש.

מדבר סהרה מרוקו
יום 9 מרקש - אסווירה (מוגדור)

ממערב למרקש נמצא מפעל המייצר שמן שמופעל ומנוהל על ידי ארגון של נשים.
נגיע אליו בנסיעה ממרקש, בדרכנו לאסווירה. נוכל לעקב מקרוב אחר יצור השמן, נקבל הסברים על התכונות המיוחדות של כל המוצרים המיוצרים שם. אל מוגדור, אסאווירה, נגיע בסביבות שעות הצהריים. זו אחת מערי החוף הפורטוגזיות בת המאה ה- 15. כאן נוכל לראות את הביצורים שבנו הפורטוגזים, המגנים על הנמל, נבקר בסדנאות ובתי מלאכה לעבודות מעץ הערער שצבעו אדום.לינה וארוחת ערב
בא-סווירה.

 

יום 10 אסווירה - קזבלנקה

בשעות הבוקר, ניסע לאורך החוף האטלנטי צפונה אל קזבלנקה. כשנגיע לקזבלנקה נצא לסיור מודרך בבירתה הכלכלית של מרוקו, השוכנת לחופי האוקיינוס האטלנטי.  נגיע לשוק המיוחד שבשכונת חובוס ונספוג את האווירה ואת ריחות התבלינים האופפים את המבקרים. נמשיך לטיול באווירה קוסמופוליטית בטיילת החדשה של העיר. ארוחת ערב ולינה בקזבלנקה. 

יום 11 קזבלנקה - ת"א

בהתאם לשעת הטיסה (ראו הערה ביום מס' 1) נסיים את ביקורנו בקזבלנקה ונטוס בטיסה ישירה חזרה לארץ.

 

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים

שער הדולר:  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה . 

המחיר כולל
 • טיסות ישירות : ת"א – קזבלנקה – ת"א 
 • מסי נמל והיטלי דלק  (הידועים ביום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • לינה במלונות טובים 4* 
 • כלכלה – חצי פנסיון: ארוחות בוקר וארוחות ערב במלונות. 
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח 
 • יום בג'יפים באטלס הגבוה
 • שעתיים ג'יפים בסהרה 
 • דמי כניסה לכל האתרים כמפורט במסלול
 • מדריך ישראלי מצוות בריזה 
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש 
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל 
 • ויזה למרוקו
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען 
 • ארוחות שאינן כלולות  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
תנאי ביטול  
 • 45-60 יום לפני היציאה לטיול – 250 דולר
 • 31-44 יום לפני היציאה לטיול – 395 דולר   
 • 14-30 יום לפני יציאה לטיול – 1550 דולר     
 • 7-13 ימים לפני היציאה לטיול – 1950 דולר    
 • פחות מ- 7 ימים לפני היציאה לטיול – דמי ביטול מלאים 

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)
נא לוודא שהדרכון  בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה למרוקו. 
שער הדולר :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה . 

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (במייל או בווטאצאפ) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת הודעה לבריזה, בווטצאפ לטלפון המופיע למטה, או למייל : info@breeza.co.il
מחובת המטייל לבדוק האם התקבלה הודעת הביטול בבריזה !!

לשימת לב הנרשמים

כי המדובר במוצר פרימיום וייחודי הכרוך בהשקעה והתאמה ללקוח, כאשר הזמנה מסוג זה אינה מבוצעת במכר מרחוק על פי שיווק אינטרנטי או דומה לכך.
יש לשים לב לתנאי הביטול הנקבעים בהתאם לספקי השירות השונים, כמו כן, כל ביצוע הזמנה מחייב אישור הלקוח מראש והסכמתו כי קרא מלא התנאים לרבות העובדה, כי עסקאות מסוג זה אינן מבוצעות באינטרנט, אלא באישור פרונטלי של הלקוח (לא מכר מרחוק), על כל ביצוע הזמנה מסוג זה יחולו הוראות חוק הגנת הצרכן בתנאים המתאימים.
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל, אם כי בתשלום  מיוחד אפשר לעשות גם את זה. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". אנא פנו לסוכן הביטוח שלכם לצורך רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה). הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך:
מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל סוכנות הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם, דרכה עשיתם את הביטוח. 
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! 

רישום, תאריך גביה, דמי קדימה ואפשרויות תשלום 

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בצילום בווטצאפ או בדוא"ל (ראו פרטים בתחתית העמוד ) אך יש לוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תתבקשו לעשות העברה בנקאית למקדמה על סך 300 דולר לאדם המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
את יתרת התשלום יהיה עליכם להעביר עד 45 יום לפני היציאה לטיול, או בצ'קים או בהעברה בנקאית.
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לבריזה – אמנות הטיול, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום). 

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה 

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום, שישלח אליכם בעקבות פנייתכם להרשמה לטיול. בטופס יצוין אופן התשלום. 
קבלות: ישלחו לכל נרשם מבריזה – אמנות הטיול.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי בריזה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

ברוב חברות התעופה אין אפשרות לבחור מראש מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, בהבדל מכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים.
על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה הספציפית, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2  –  הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום. התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי, ולשם כך יש לציין זאת בטופס ההרשמה לטיול.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד 

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. 
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי. 

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות 
המספר הכלל ארצי:  *5400 ובימים אלה יש לנהוג בהתאם להנחיות מנהל הקורונה בארץ וההנחיות של המדינה אליה טסים בחו"ל.
חובה על כל המשתתפים להתעדכן בנושא לקראת היציאה לטיול.

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה (העברה בנקאית או צ'ק).
 • אנחנו עובדים כבר שנים רבות עם חברת טיולים מקומית שהוכיחה את הגינותה גם במקרים שהיה צריך להחזיר כסף למטיילים בשל ביטול בעקבות מגיפת הקורונה.
  במקרה של ביטול מסוג זה יוחזר כל הכסף למשלמים.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה