10 ימי טיול לסיציליה, כולל חגיגות סנט אגטה בקטניה

סיציליה, האי הגדול ביותר בים התיכון, והמצוי במיקום אסטרטגי, קסם מאז ומתמיד לגלי מתיישבים ופולשים. עובדה זו הניבה שרידי התיישבות מרשימים ומגוונים: מקדשים יווניים, עתיקות רומיות, כנסיות ומבצרים נורמאניים וכיפות ערביות וביזאנטיות.
סיציליה (באיטלקית: סיצ'יליה) מציעה לא רק עושר תרבותי, אלא גם נופי ים מיוחדים, עיירות קסומות, ונופים געשיים:  אנו נטייל לחופיה המפורצים של סיציליה, נעפיל (ברכב) לפסגותיה יפות הנוף, נעלה להר הגעש המפורסם – אתנה שזה לא מכבר התפרץ, נחזור במנהרת הזמן דרך שרידים ארכיאולוגים מעניינים במיוחד לתקופות קדומות (פיניקית, יוונית, רומית) ועיירות מימי הביניים, וכמובן שלא נפסח על המטבח הסיציליאני המיוחד.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - קטניה

טיסת שכר בשעות הבוקר ישירה לקטניה. עם ההגעה ניסע לטאורמינה הנחשבת ליפה בערי סיציליה מיקומה על צוק גבוה הצופה הן לים והן להר אתנה. נבקר בתיאטרון היווני ,ובסמטאות העיר השמורות מימי הביניים. ארוחת ערב ולינה בקטניה (לילה אחד)

יום 2 הר אתנה

הבוקר נצפין לכיוון הר אתנה המתנשא לרום של 3350 מ' מעל פני הים. נעלה עם האוטובוס עד למגרשי החניה בגובה של כ – 2000 מ'  ושם נתארגן להמשך הטיפוס ברכבי שטח. הסיור יכלול גם הליכה (בערך כשעה) עד לנקודה הגבוהה ביותר אליה ניתן להגיע. בסיום הסיור ניסע לסירקוזה שם נלון. ארוחת ערב ולינה סירקוזה (לילה אחד)

יום 3 סירקוזה - רגוזה

הבוקר נטייל בסירקוזה , העיר שהתחרתה בעבר אפילו עם אתונה. סירקוזה נוסדה ע"י מתיישבים יוונים מקורינתוס במאה השמינית לפנה"ס. העיר הייתה עיר לידתו של ארכימדס, ובימי תפארתה משכה אליה אישים מכל רחבי העולם היווני, ביניהם אפלטון. נבקר בגן הארכיאולוגי הכולל את התיאטרון היווני והאמפיתאטרון הרומי, במחצבות לאטומיה וב"אוזנו " של דיוניסיוס, ובכנסייה החדשה של "המדונה של הדמעה". נמשיך  לביקור קצר לעיירה קלטה ג'ירונה המפורסמת בתעשיית הקרמיקה המיוחדת, את שעות אחה"צ  נקדיש לרגוזה בירתו של מחוז רגוזה, המופיעה ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסקו. העיר בנויה על גבעת גיר רחבה בין שני עמקים עמוקים, קאווה סן לאונרדו וקאווה סנטה דומניקה. לרגוזה שני אזורים נפרדים, העיר התחתית והעתיקה יותר – איבלה, והעיר הגבוהה – רגוזה סופריאורה (עיירה עליונה). שני החצאים מופרדים על ידי ואלה דיי פונטי, נקיק עמוק שחוצים אותו ארבעה גשרים. הגשר הבולט ביותר מבין הארבעה הוא Ponte dei Cappuccini  מן המאה ה- 18. ארוחת ערב ולינה רגוזה (לילה אחד)

יום 4 פיאצה ארמרינה - אגריצ'נטו

את היום נקדיש למרכז סיציליה –פיאצה ארמרינה בה נמצאים רכוז פסיפסים מהיפים בעולם . לוילה הרומית המלכותית "וילה רומאנה דל קאזאלה", שנבנתה בסוף המאה השלישית או ראשית הרביעית לספה"ס, ונקברה תחת שיטפון במאה ה-12. הווילה המשתרעת של שטח של 3500 מ"ר היא אוצר בלום של פסיפסים מהיפים והשלמים ששרדו מהעת העתיקה. משם נמשיך לדרום מערב אל אגריג'נטו.
נערוך ביקור באתר הארכאולגי. אגריג'נטו, נוסדה במאה הששית לפנה"ס ע"י מתיישבים יוונים שבאו מרודוס.
העיר פרחה במאה החמישית לפנה"ס, מה שבא לידי ביטוי במקדשים המפוארים שנבנו בה, עד כי המשורר היווני פינדרוס אמר עליה שהיא "היפה מבין הערים של בני התמותה". המפורסם בבניה של אגריג'נטו בעת החדשה היה המחזאי לאויג'י פירנדלו. נבקר בעמק המקדשים על שני חלקיו ונשלים את הביקור בסיור במוזיאון המקומי בו שמורים הממצאים מהחפירות שנערכו במקדשים. ארוחת ערב ולינה אגריג'נטו.

יום 5 אגריג'נטו - פלרמו

ניסע צפונה  לכיוון  פלרמו בירת האי. הסיור יכלול את  קואטרו קאנטי, פיאצה פרטוריה ומזרקת הבושה, תצפית על כנסיית המארטורנה (סגורה בימי א') וכנסיית סן קאטלדו שלידה. בסימן כנסיות נמשיך אל הדואומו של פלרמו ומשם לארמון המלכים הנורמאניים לביקור בכנסיית הארמון (קפלה פאלאטינה). נמשיך אל האתר המקאברי של הקאטקומבות הקאפוצ'יניות. ארוחת ערב לינה פלרמו (2 לילות)

ימים 6-7 אריצ'ה - מונראלה - פלרמו

את הבוקר נתחיל בעיירה הציורית אריצ'ה. אריצ'ה, הבנויה בגובה של 750 מ' מעל פני הים. העיר, השומרת על אופייה הימי ביניימי, היתה מרכז פולחני של האלה עשתורת, לה סגדו יורדי הים הפיניקיים, ולאחר מכן נתגלגל פולחנה לפולחן אפרודיטי (ונוס). נסייר בסמטאות העיר.  בתום הסיור ניסע לביקור בקתדרלה של מונראלה מהיפות באי ובאירופה, ואחד משיאי הביקור בסיציליה. נמשיך ונטיל בעיר פלרמו ובסביבתה. לינה וארוחת ערב בפלרמו

יום 8 פלרמו - צ'אפלו

ניסע לאורך החוף הצפוני המפורץ בדרך נעצור בעיירת החוף היפה צ'פאלו לביקור בדואומו (הקתדרלה), ובסמטאות הציוריות של העיירה . נמשיך לקטניה אליה נגיע אחה"צ לתחילת החגיגות של הקדושה אגטה הפטרונית של העיר. ארוחת ערב ולינה קטניה

יום 9 חגיגות הקדושה אגתה

מה -3 עד ה-5 בפברואר , קטניה מקדישה פסטיבל גדול לקדוש הפטרון שלה: סנט'אגטה. בחגיגה מעורבים עד מיליון איש עם תיירים, צופים וחסידים. תהלוכות עם זיקוקים, טקסים ומצעדים צבעוניים ומרהיבים מתפתלים ברחובות, מוארים באלפי אורות. בשילוב של אמונה ופולקלור, משתווה חג אגתה הקדושה לחגיגות המפורסמות ביותר, כגון השבוע הקדוש בסביליה וחג קורפוס כריסטי בטנריף.
על פי המסורת, אגתה הייתה צעירה נוצריה יפהפייה ממשפחת אצולה שחיה בקטניה במחצית הראשונה של המאה ה-3. היא סבלה מעינויים ומתה מות קדושים בשל סירובה לחיזוריו של המושל קווינציאנו. כדי להגן על אמונתה ושלמותה המוסרית, נתלשו לה שדיה ואז היא נהרגה.
לאחר מותה, העיר קטניה הייתה מאוימת מההתפרצות האלימה של הר אטנה . כדי לעצור את התקדמות הלבה, השתמשו התושבים בצעיף הלבן שהונח מעל קברה של אגתה. והנה הנס: הצעיף עצר את ההתפרצות ב-5 בפברואר, יום השנה לפטירתה.
מאז, כאות תודה, קטניה מעוטרת בחגיגיות באורות בהירים. אלפי תיירים מגיעים מדי שנה להשתתף בחגיגות סנט'אגטה. ביום הראשון של החגיגות צועדות הרשויות האזרחיות על סיפון כרכרת הסנאט מהמאה ה-18. רשויות הדת והצבא צועדות בתהלוכה גם הן. כולם עוקבים אחר אחד עשר 'קנדלורה' . הקנדלורה הן קונסטרוקציות עץ כבדות, מגולפות ומוזהבות, שנעשו על ידי תאגידי הסחר העתיקים. במהלך מנחת השעווה המסורתית, הקנדלורה נישאת על כתפיהם של גברים חזקים. בערב מתקיים מופע זיקוקים מפואר בפיאצה דואומו. היום שלמחרת מתחיל במיסה של אורורה, ולאחריה תהלוכת הפרקולום ברחובות העיר. הרגע המיוחל ביותר הוא מה שנקרא cchianata de' Cappuccini . פסל אגתה הקדושה נמשך בריצה לפיאצה סן דומניקו. האזרחים הנאמנים לובשים את התלבושת הלבנה המסורתית ( 'u saccu ) וכיסוי ראש שחור, והם מניפים מטפחת. במהלך התהלוכה וכולם קוראים בקול גדול: "כל האדוקים, כל האזרחים, תחי סנט'אגטה!" . הסיור בעיר מסתיים עם החזרה למלון לערב האחרון.

יום 10 טיסה חזרה לת"א

לסיום הטיול נקדיש את מחצית היום למרכז העיר קטניה שהוכר כאתר מורשת עולמית. נטייל בכיכר המרכזית, ברחובות המרוצפים באבני לבה ובכיכר המרכזית – כיכר האוניברסיטה, נבקר בדואומו וברחוב ויה דה קרוסיפרי המציג את הארכיטקטורה של המאה ה 18 באופן הטוב ביותר בכל האי. נבקר לפי הזמן העומד לרשותנו גם במנזר סנט בנדיקט וניסע לשדה התעופה לטיסת אחה"צ חזרה הביתה.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 1. טיסות בינלאומיות ת"א – קטניה – ת"א – טיסת לואו קוסט
 2. מסי נמל – נכונים ליום ההצעה
 3. 9 לינות בבתי מלון דרגה ראשונה – 4 כוכבים
 4. כלכלה:  ארוחות בוקר לאורך כל הטיול- ו – 9 ארוחות ערב
 5. אוטובוס תיירים צמוד לפי המסלול.
 6. מדריך ישראלי מצוות בריזה מומחה ליעד
 7. מדריכים מקומיים דוברי אנגלית באתרים הנדרשים
 8. סיור להר האתנה (מותנה במזג אויר מתאים).
 9. כניסות לכל האתרים בתכנית
 10.  מיסים עירוניים (כנהוג באיטליה כולה)
 11. ערכות שמע אישיות
 12. טיפים לנותני השירותים המקומיים
 13. פגישת הכנה בזום
המחיר אינו כולל
 1. ארוחות שאינן כלולות (צהריים)
 2. שתיה בארוחות ערב.
 3. ביטוח רפואי ומטען.
 4. כל דבר שאינו מופיע בסעיף "כולל".
הרשמה לטיול

יש למלא את טופס ההרשמה של בריזה הרצ"ב ולשלחו למרכז
ההזמנות של בריזה במייל או בצילום בוואטצאפ. בשלב זה יש להעביר לבריזה 245 יורו דמי הרשמה בלתי חוזרים (עם קבלת התשלום מוזמן כרטיס הטיסה).
אפשר לשלם בכרטיס אשראי עד 3 תשלומים, או בהעברות בנקאיות (לאחר השארת פרטים, יישלח טופס הרשמה)

דמי ביטול

ההרשמה לטיול תתקיים עד יום שישי 30.12.22 או עד גמר המקומות וכרוכה בדמי הרשמה בסך 245 יורו שלא יוחזרו במקרה של ביטול מצד הנוסע.
מ- 30.12.22 ועד 18.01.23  דמי הביטול יעמדו על סך 1050 יורו.
אחרי 18.1.23 ועד 27.1.23 יעמדו דמי הביטול על 1600 יורו.


הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, (תוך מקסימום 30 יום ממועד הביטול)
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל) שתישלח למשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה. ההחזר הכספי נעשה באותו האופן בו בוצע התשלום.
ביטול בגין כח עליון
בריזה אינה אחראית לביטולים בגין רעש אדמה, מלחמה, מזג אויר, שביתות וכל גורם שאין לחברה שליטה עליו.

עסקת מכר מרחוק: אין דין הביטולים בטיולי בריזה כדין "עסקת מכר מרחוק" המקנה למבוגרים מעל גיל 65 אפשרות ביטול בתשלום סמלי גם ברגע האחרון.

ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות

מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". אפשר לרכוש  ביטוח בריאות מכל סוכן ביטוח, התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
למעונינים בביטוח בריאות לחו"ל: הקישור לרכישת ביטוח נוסעים מפספורט כארד:
https://purchase.passportcard.co.il/existing?AffiliateId=kbmWbJpyKagYA%2B8YM0rItA%3D%3D
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!!

חיסונים וקורונה

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: טלפון כלל ארצי:  *5400 וכן, לנרשמים יישלחו  התנאים הרלבנטיים והדרישות העדכניות לגבי חיסונים ובדיקות קורונה לטיול הספציפי.

מקומות ישיבה מוזמנים בטיסות מראש ופיצול מהקבוצה

לא תמיד יש אפשרות לבחור מראש מקומות ישיבה על המטוס. כדאי להמנע מאכזבות בנושא….
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

 בברכת טיול נפלא מצוות בריזה