8 ימים של מסלול מקיף לאי השמש, כולל האיים הליפאריים

לפניכם, מסלול מעמיק בסיציליה, הגדול באיי הים התיכון. זהו טיול ייחודי, מגוון ועשיר בנופים, טעמים וריחות, בו נצעד בעקבות שליטים וכובשים שהותירו מורשת מרהיבה, המשלבת את תרבויות הים התיכון.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - קטאניה

בשעות אחר הצהריים נמריא לקטאניה. עם הנחיתה לקראת ערב, ניסע למלון באזור קטניה. ארוחת ערב ולינה באזור קטניה

יום 2 סיראקוזה - אורטז'יה

לסיראקוזה, בירתה העתיקה של סיציליה, ועירו של ארכימדס. ננצל את השעות האחרונות של היום לביקור באזור חצי האי אורטיז'ה: מעיין ארטוזה, הקתדרלה המרשימה המתבססת על מקדש קדום, ככר ארכימדס ועוד. לקראת ערב נגיע לבית המלון באזור קטאניה. ארוחת ערב ולינה.

יום 3 אתנה - טאורמינה

נתחיל את היום בנסיעה  אל עבר הר הגעש הפעיל הגבוה באירופה – אתנה. בהתאם למזג האויר, נעלה על ההר עד גובה 2000 מ' מעל פני הים, מעט מתחת  ללוע הפעיל. במידה ומזג האוויר יאפשר, יוכל מי שירצה (בתוספת מחיר) לטפס באמצעות רכבל או רכב רב מינוע, עד 
לגובה של כ- 2500 מ'. נרד חזרה לחוף ונעלה לביקור בטאורמינה; עיר "חוג הסילון" הידועה בתיאטרון שלה, הנמצא בלב נוף מדהים. נטייל לאורך הרחוב המרכזי העשיר בחנויות מותגיות, אבל גם יופיו שובה לב. חזרה למלון וארוחת ערב.

סיציליה
יום 4 פיאצה ארמרינה - אנה - פלרמו

בשעות הבוקר נצא לעבר מערב האי, לפיאצה ארמרינה ונערוך סיור מודרך בוילה קזאלה דה רומנה, ביתו של הפרוקונסול הרומי בסיציליה. הוילה, אתר ייחודי המקיף שלושה וחצי דונם, מעוטרת בפסיפסים מרהיבים, בית מרחץ ואולמות אירוח לעיירה אנה ונעלה לתצפית על הנוף שמסביב.  נמשיך לעיירה אנה, בה נמצא מבצר ישן המספק תצפית נפלאה על מרחבי האי. ניסע הלאה לפלרמו, לארוחת ערב ולינה.

יום 5 פלרמו - מונראלה - מונדלו

את היום נקדיש לסיור בבירת סיציליה, פלרמו. נבקר בקתדרלת הבישוף, ברחבה המרכזית של העיר ובטבורה – תיאטרון מאסימו. נמשיך לקטקומבות של הקפוצ'ינים, בה נראה מחזה מצמרר של אלפי חנוטים שהשתמרו. בצהריים,  ניסע למונראלה לביקור בקתדרלת האצולה ובקלוייסטר המפורסם הצמוד אליה. לקראת ערב, נגיע למונדלו, כפר דייגים ססגוני, שם נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בפלרמו. 

רגוזה סיציליה
חוף ים בסיציליה
יום 6 אריצ'ה - סג'סטה - טראפני - פלרמו

נצא לעיירה אריצ'ה הממוקמת על צוק נישא מעל הים. נבקר במצודת דיאנה הציורית ונלך דרך סמטאותיה המיוחדות של העיר לשער הנורמני. נמשיך בנסיעה  ונגיע אל סג'סטה, שמכל מבניה נותר על כנו רק מקדש דורי שהוא אחד מהאתרים הידועים באי. מקדש עצום זה מהמאה ה-5 לפנה"ס יושב בקצה קניון עמוק, במרכז אזור הררי עזוב. 
תחנתנו הבאה תהיה העיירה טראפני, שנוסדה כמושבה של בני קרתגו ופרחה תחת השלטון הערבי והשלטון הנורמני. עם בוא הספרדים למקום, הפכה להיות העיר החשובה במערב סיציליה. לקראת ערב נשוב למלון בפלרמו.
 

יום 7 צ'פאלו - מילאצו - ליפארי - סטרומבולי

נצא מזרחה לעיירת הקייט צ'פאלו ונתרשם מהכנסייה הנורמנית המדהימה. נעלה לתצפית מהר פלגרינו וניסע לאורך חוף הים עד למילאצו, ממנה נפליג אל  האי ליפארי, מקבוצת האיים הוולקאנים שמצפון לסיציליה. לאחר הפסקה קצרה באי ליפארי נפליג אחה"צ בין האיים, נחלוף על-פני פנראה, הקטן והרומנטי שבאיים. לאחר מכן נמשיך בשייט אל האי סטרומבולי המפורסם. השייט הלילי מאפשר תצפית  על חרוט הר הגעש המושלם הפולט אפר בתדירות גבוהה מלווה בלבה אדמדמה הבולטת על הרקע השחור של ההר החשוך. זהו הר הגעש הפעיל הוותיק ביותר באירופה. נאכל ארוחת ערב במהלך הביקור בסטרומבולי ונחזור לאי ליפארי ללינה.

יום 8 מילאצו - קטניה

עם בוקר נשוט חזרה למילאצו. ניסע לאורך בכביש המתפתל דרומה, נעבור על פני טאורמינה ונגיע לקטניה. לאחר סיור בעיר נעלה על המטוס לטיסה חזרה לארץ. 
(*) יתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות  ישירות לקטניה הלוך וחזור
 • 8 לינות בבתי מלון ברמת תיירות טובה  
 • כלכלה – על בסיס חצי פנסיון
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • אלי שנהב ומדריכים מקומיים לפי הצורך
 • ערכת שמע אישית
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל 
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען 
 • הוצאות אישיות
 • שתיה בארוחות המוזמנות 
 • ארוחות שאינן כלולות
 • כל דבר שאינו מוזכר בסעיף "המחיר כולל"
טיסות אלעל

7.6 המראה מנתב"ג 17:20, נחיתה בקטניה 19:45
14.6  המראה מקטניה 20:50, נחיתה בנתב"ג 00:45 (ביום 15.6)
רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה
ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות: 

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית
שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה . 
** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה ** 

דמי ביטול 

מ-60 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  250 €   
44-34 יום לפני היציאה לטיול – 750 €
21-33 יום לפני היציאה לטיול – 1000 €
8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1200  €
פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול)ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאימה לו/לה מבין שתי החלופות הבאות: 

הסבר על תנאי ביטול:

על הלקוח לבחור את מחיר הטיול (מופיע למעלה)בהתאם למדיניות הביטול המתאימה לו. נא לסמן את החלופה הנבחרת בטופס ההרשמה.
חלופה א' – החלופה הזולה יותר – מחיר טיול בהתאם למדיניות ביטול של נותני שירותי הקרקע (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות פנים, ארוחות)
מחוץ לישראל: לפי המפורט למעלה. כולל דמי הביטול של חברות תעופה.
במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט הבא: 

דמי ביטול 

כפי שמופיעים בגוף הטיול נכונים לאופציה א' (כנ"ל) 
הגדרות: ימי עבודה: ימים א'- ה', לא כולל חגים; ערך שירותי קרקע: מחיר הטיול 
חישוב דמי הביטול ייעשה מרגע קבלת הודעה בכתב במשרדי בריזה. ניתן לשלוח הודעת ביטול במייל או בפקס. החזר כספי יתבצע באותו מטבע ואופן תשלום: מזומן, ביטול עיסקה בכרטיס אשראי וכד'.
חלופה ב' – יקרה יותר – תוספת של 7% למחיר הטיול ולסכומי דמי הביטול כפי שהם מופיעים בגוף התכנית בחלופה א' למעלה
חלופה זו מקנה זכות ביטול בהתאם להוראות לחוק הגנת הצרכן תשמ"א-1981 ותקנותיו:

 1. ע"פ חלופה זו, הלקוח רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה עשר ימים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול ההרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 2. ע"פ חלופה זו, לקוח שהינו אזרח ותיק (מי שמלאו לו 65 שנים וימציא תעודת אזרח ותיק) או "אדם עם מוגבלות" – כהגדרתו בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות או "עולה חדש" –רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה חודשים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול הרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 3. ע"פ חלופה זו, במקרה של ביטול ההרשמה לטיול, בריזה תחזיר ללקוח בתוך 14 ימים מיום קבלת ההודעה על הביטול את הסכום שהלקוח שילם על הטיול, בקיזוז דמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% ממחיר הטיול או 100 שקלים חדשים לאדם, לפי הנמוך מבניהם.

ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות
מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם. 

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055
    או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו. 

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה במטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד': 
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס, לוודא בדלפק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 

 אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על  
 ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר  

           ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
נסיעה טובה מצוות בריזה

>> הכנסו למגוון טיולים מאורגנים באיטליה