המטייל הישראלי הפך בשנים האחרונות ל"אנין" יותר בכל הקשור לסיוריו בעולם. לא עוד "שלוש ארצות בשבוע", אלא סיורים ממוקדים ומלאי עניין. כך הדבר לגבי המסלול המרתק שלפניכם, מסלול מעמיק בסיציליה, הגדול באיי הים התיכון. זהו טיול מעניין, מגוון ועשיר בנופים, טעמים וריחות, בו נצעד בעקבות שליטים וכובשים שהותירו מורשת מרהיבה, המשלבת את תרבויות הים התיכון.
הטיול מתבצע בשותפות עם "טיולי מעוף הציפור".

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 נתב"ג - קטניה - סיראקוזה

טיסה ישירה מנמל התעופה בן-גוריון אל קטניה היושבת למרגלות האתנה, הר הגעש הפעיל הגבוה ביותר באירופה. ההר מתנשא לגובה של 3,350 מטרים ונוצר, לפי המיתולוגיה, על ידי האלה אתנה בהינף יד רגעי. נתהלך ב-ויה אטניאה, הרחוב המרכזי של העיר, שסבלה ממספר רעידות אדמה והתפרצויות געשיות מההר שמעליה. נמשיך אל כיכר הפיל וכיכר ברניני, הקרויה על שם הפסל האיטלקי הדגול. אחר הצהריים ניסע אל עבר מפרץ קטאניה, ואל סיראקוזה – בירתה העתיקה של סיציליה, בה נלון.

יום 2 סיראקוזה - קלטה ג'ירונה - ארמרינה - אגריג'נטו

נסייר בסיראקוזה, עיר שהוקמה על-ידי היוונים ב-734 לפנה"ס וצמחה להיות עיר חשובה ומרכזית בה פעלו פילוסופים חשובים, ביניהם ארכימדס, אפלטון והקדוש הנוצרי סיינט-פול. נחצה תעלה צרה המפרידה בין העיר לבין האי אורטיג'יה, הרובע העתיק, שהתחרה מול אתונה על תואר העיר המשפיעה ביותר ביוון העתיקה.

נבקר במקדש אפולו ובמעיין ארטוזה, בו הפכה הנימפה ארטוזה למעיין. נמשיך אל הקטקומבות של כנסיית הקבר הביזנטית סנטה-לוצ'יה, הקרויה על שם הקדושה המעונה הנחשבת לפטרונית של העיר. נבקר גם באמפיתיאטרון הרומי והתיאטראות היוונים, במחצבה שצורתה הפתוחה מזכירה את אוזנו של דיוניסוס, אל היין והתיאטרון. בשעות אחר הצהריים ניסע לעיר הבארוק ההררית קלטה ג'ירונה, המפורסמת בעיקר בשל עבודות הקרמיקה המרהיבות שלה, בעלות סגנון ייחודי ומפורסם, העושה שימוש בפלאטת צבעים מצומצמת. נמשיך אל ארמרינה, עיירה שנוסדה בתקופת הח'ליפות הערבית שהוקמה בסיציליה במאה ה-11. נביט אל עבר כנסיות בארוק מרהיבות ואל מבצר ספינלי הימי-בניימי. נערוך סיור מודרך בוילה הרומאית, העמוסה בקירות פסיפס מרהיבים שנשתמרו באורח פלאי במשך השנים. 

נמשיך מערבה, אל אגריג'נטו, בה נלון. בערב נצפה במקדשים המוארים.

יום 3 אגריג'נטו - סג'סטה - פלרמו

אגריג'נטו נוסדה על ידי הקרתגים במאה ה-6 לפני הספירה ובה שלטו, כמו בשאר ערי סיציליה, מספר עמים ותרבויות. ניסע בעמק המקדשים המפורסם, הנחשב לאתר הארכיאולוגי הגדול ביותר בעולם, הנחשבים לאחת מפסגות היצירה של האדריכלות היוונית. משם נצא בנסיעה צפונה ונגיע אל סג'סטה, שמכל מבניה נותר על כנו רק מקדש דורי שהוא אחד מהאתרים הידועים באי. מקדש עצום זה מהמאה ה-5 לפנה"ס יושב בקצה קניון עמוק, במרכז אזור הררי עזוב. לקראת ערב נגיע למלון בפלרמו. לינה בפלרמו (2 לילות).

סיציליה
יום 4 פלרמו - מונדלו

את הבוקר נקדיש לסיור עירוני בבירת המחוז האוטונומי של סיציליה בה יש הרבה מאד מה לראות: זוהי העיר הגדולה ביותר באי. מאז הקמתה לפני כ-2,700 שנה על ידי הפיניקים, נכבשה עיר הגנים והארמונות היפהפיים על ידי ערב רב של עמים, ביניהם הרומים, הביזנטים, המוסלמים, הנורמנים, הספרדים ובני נאפולי. היא צורפה לרפובליקה האיטלקית על ידי הגנרל גריבאלדי באמצע המאה ה-19. האדריכלות האקלקטית של העיר, ממזגת מזרח ומערב, צפון ודרום ויוצרת מרחב עירוני תוסס ובו מצודות מוסלמיות לצד בנייני בארוק מעודנים. בין האתרים שנבקר בהם: כיכר קואטרו קנטי ובה מזרקות הבארוק שעוצבו בידי מיטב הפסלים באותה תקופה, קתדרלת פלרמו המרשימה, תיאטרון מאסימו, הקטקומבות שבמרתפי מנזר הקפוצ'ין, ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. לינה: פלרמו. ארוחת ערב במסעדה מקומית בכפר הדייגים מונדלו.

יום 5 פלרמו - אריצ'ה - טראפני - פלרמו

בבוקר ניסע לעיירה אריצ'ה הממוקמת על צוק נישא. נבקר במצודת דיאנה הציורית ונלך דרך סמטאותיה המיוחדות של העיר לשער הנורמני. תחנתנו הבאה תהיה העיירה טראפני, שנוסדה כמושבה של בני קרתגו ופרחה תחת השלטון הערבי והשלטון הנורמני. עם בוא הספרדים למקום, הפכה להיות העיר החשובה במערב סיציליה. לקראת ערב נשוב להשלמת הסיור באתרי פלרמו ובערב נשוב למלון.

רגוזה סיציליה
חוף ים בסיציליה
יום 6 פלרמו - מונראלה - צ'פאלו - קטניה

בבוקר ניסע לביקור במונריאלה, השוכנת על צלע הר המשקיף על פלרמו ובה קתדרלה רומנסקית אדירת מימדים המשלבת מוטיבים ביזנטיים ומוסלמים. מאולמות התפילה נצא אל הקלויסטר הבנדיקטני הצמוד, הבנוי מ-228 עמודי אבן ועליהם תבליטים המתארים אירועים מחיי העיר בימי הביניים.
נמשיך לאורך החוף הצפוני המפורץ של האי. בדרך נעצור בעיירת החוף היפה צ'פאלו לביקור בדואומו (הקתדרלה), ובסמטאות הציוריות של העיירה. נמשיך למזרח האי עד לקטנה, לה נקדיש את שעות אחה"צ ובה נלון.

יום 7 הר הגעש האתנה וטאורמינה

נתחיל את היום בנסיעה  אל עבר הר הגעש הפעיל הגבוה באירופה – אתנה. בהתאם למזג האויר, נעלה על ההר עד גובה 2000 מ' מעל פני הים, מעט מתחת  ללוע הפעיל. במידה ומזג האוויר יאפשר, יוכל מי שירצה (בתוספת מחיר) לטפס באמצעות רכבל או רכב רב מינוע, עד לגובה של כ- 2500 מ'.

נעלה צפונה לביקור בעיר היפה מכולן: טאורמינה, "עיר הסילון" הבנויה על שלוחה גבוהה מעל הים ובה תיאטרון רומי שמור היטב ורחוב ראשי עם חנויות מכל מותגי העולם…..

נשוב ללינה בקטניה.

יום 8 חזרה לארץ

נשוב לארץ בטיסה ישירה.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסת שכר ישירה ת"א – קטניה – ת"א
 • מסי נמל והיטלי דלק הידועים עם פרסום ההצעה (שינוי באלה ישפיע על מחיר הטיול)
 • בתי מלון מדרגה ראשונה
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון
 • אוטובוס תיירים נוח וממוזג
 • דמי כניסה לאתרים שבתכנית
 • מדריך מצוות בריזה
 • מדריכים מקומיים כנדרש
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה לטיול
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בוואטצאפ או בדוא"ל (הפרטים למטה) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון. התשלום מתבצע בהעברות בנקאיות (להלן בטופס הרישום)
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 155 יורו ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 30 יום לפני היציאה לטיול (פרטים בהמשך בטופס ההרשמה).
שער היורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה.
** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול לשרותי קרקע
 • מ60 יום  ועד 45 יום לפני היציאה –  155 €
 • 44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €
 • 21-33 יום לפני היציאה לטיול – 1200 €
 • 8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1800  €
 • פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

דמי ביטול לכרטיסי טיסה – לפי חוקי חברת התעופה –  340 יורו
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או וואטצאפ) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת ההודעה הנ"ל.
מחובת המטייל/ת לבדוק האם התקבלה הודעת הביטול.

ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". אפשר לרכוש ביטוח אפילו חצי שנה לפני היציאה. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחו אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לכם ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתם חשופים לדמי ביטול ללא הגנה !!!

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול
הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

במקרים רבים אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות כדי להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט (בד"כ בתוספת תשלום) אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי ולציין את מס' הנוסע המתמיד שלו (אם קיים ורלבנטי לחברת התעופה הספציפית) בטופס ההרשמה.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:
ירושלים – רח' יפו 86                                     02-5314811
תל אביב – רח' הארבעה 12                            03-5684606
חיפה – רח' פל"ים  15 א' – קרית הממשלה   04-8633111
עפולה – רח' ירושלים 4                                  04-6099002

עסקת מכר מרחוק

אין דין הביטולים בטיולי בריזה כדין "עסקת מכר מרחוק" המקנה למבוגרים מעל גיל 65 אפשרות ביטול בתשלום סמלי גם ברגע האחרון.

לתשומת לבכם

בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מוקדם מראש.

 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה