פורטוגל, המדינה המערבית ביותר ביבשת אירופה, אשר נזנחה ונעלמה מתודעת הציבור במשך שנים רבות, חוזרת ובגדול. מי שהייתה "נסיכת הימים" וחלקה עם ספרד את העולם החדש, הולכת והופכת ליעד תיירות מאתגר ומרתק שבו ישן בצד חדש, מסורת בצד קידמה. לנו, כישראלים, "גילוי" פורטוגל מוסיף נדבך נוסף להכרתנו את עברו המרתק של העם היהודי – האנוסים בפורטוגל אשר במשך למעלה מחמש מאות שנה שמרו על הגחלת וחלקם חזר לאחרונה ליהדות. נפגוש בעבר המרתק, נבקר בארמונות ומבצרים בני מאות שנים ונטייל באתרים מודרניים בני זמננו המרתקים לא פחות.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל-אביב - ליסבון

נמריא בטיסה ישירה לליסבון בשעות הצהריים ונגיע לבירת פורטוגל לקראת ערב. נסיעה למלון וארוחת ערב.
לינה בליסבון.

יום 2 ליסבון - אובידוש - נזרה - בטאיה - קואימברה

בשעות הבוקר, נעזוב את ליסבון וניסע צפונה לאובידוש, מתנת הכלולות של מלכות פורטוגל לדורותיהן. נשוטט בסמטאות העיירה הקטנה המוקפת חומה ונהנה מיופייה הציורי. בתום הסיור, נמשיך לעיירת החוף, נזרה – על שם מריה מנצרת. נעלה לתצפית על רצועת החוף לאורך האוקיינוס ועל הגלים הגבוהים המושכים לכאן קהל גדול של גולשים. נמשיך  לביקור באתר המפורסם בבטאיה, כנסייה/מנזר, פאר האדריכלות המלכותית הגותית-מנואלית בפורטוגל.לקראת ערב, נגיע לקואימברה, עיר אוניברסיטאית חשובה הבנויה על גבעה מעל נהר המונדגו. ארוחת ערב ולינה בקואימברה.

יום 3 אוניברסיטת קואימרה - רכס האסטרלה - קוביאה

בקואימברה  נבקר באוניברסיטה שנוסדה בסוף המאה השלש עשרה ובספריה הבארוקית ונתרשם מהתקרה המיוחדת  המצוירת שלה. בתום הביקור באוניברסיטה ובעיר העתיקה של קואימברה, ניסע מזרחה לכיוון רכס האסטרלה (מותנה במזג האוויר) ונעבור לצד המזרחי של פורטוגל, קרוב לגבול עם ספרד. כאן השתקעו הרבה משפחות יהודיות אחרי גירוש יהודי ספרד וכאן נתוודה לקהילות האנוסים. ארוחת ערב ולינה באזור קוביאה.

עמק הדואורו פורטוגל
מבט מלמעלה האי מדירה
יום 4 כפרי האנוסים

נתחיל את היום בביקור בבלמונטה, עיירה בה נפגוש בצאצאי האנוסים שחזרו ליהדותם ומנהלים חיי שיגרה במקום. במידה ויתאפשר, ניפגש עם אנשים מהעיירה, נבקר בבית הכנסת החדש שהוקם בעיירה בשנים האחרונות ובמוזיאון היהודי המתעד את תולדות הקהילה. נמשיך לסיור ברחובותיה של העיר העתיקה בגוארדה, בה נראה סימני מזוזות על מפתן דלתות של הרובע היהודי לשעבר. נכיר גם את "שפת הסימנים" החרוטה על חזיתות הבתים העתיקים. בעיירה טרנקוסו נלך בעקבות ההיסטוריה היהודית לביקור מרגש במהלכו נוכל להתרשם מהחייאת העבר היהודי במקום. נראה את בית הכנסת החדש שנבנה על חורבות בית הכנסת שחרב בהוראת האינקוויזיציה ונלמד על חיי היהודים במקום במהלך ימי הביניים. ארוחת ערב לינה באזור קוביאה.

יום 5 עמק הדואורו - פורטו

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לעבר עמק הדאורו בו נראה את הנהר המתפתל ומעליו, גבעות מכוסות כרמים. זהו אזור גידול הענבים מהם מייצרים את יין הפורטו המפורסם. נעצור בדרך באמרנטה, עיר הולדתו של קרלוש דה בארוש באשטו, בן למשפחת אנוסים המוכר כ"דרייפוס" מפורטוגל.  נשמע את סיפור חייו הממחיש את שגרת חייהם הקשה של בני האנוסים שניסו לחזור לדת משה וישראל. לקראת ערב נגיע לפורטו. ארוחת ערב ולינה בפורטו.

יום 6 פורטו

היום יוקדש לסיור בפורטו, בירת הצפון והעיר השנייה בגודלה בפורטוגל, יושבת על שפך נהר הדואורו, הנשפך לאוקיינוס האטלנטי. נבקר בתחנת הרכבת סאו בנטו Sao Bento הידועה בשל האזולייז'וש (אריחי הקרמיקה) המעטרים אותה, נבקר בקתדרלהSe   , ונגיע לרובע וילה נובה דה גאיה Vila Nova Da Gaia– היושבת על גדת הנהר שמול העיר העתיקה. נבקר באחד מיקבי יינות הפורט ונכיר מקרוב את תעשיית יין הפורט המשגשגת בעיר, כולל טעימות. ערב פולקלור מלווה בארוחת ערב ולינה באזור פורטו.

ארמון פנה ליסבון
Linhares da Beira
יום 7 פורטו - פונשל (מדירה)

הבקר ניסע מוקדם לשדה התעופה בפורטו ונטוס לאי מדירה – "אי האביב הנצחי", הטובל  בעצים, פרחים ומים רבים, אי שנוצר לפני מיליוני שנים מהתפרצויות געשיות. נצא לסיור בפונצ'ל, בירת האי ונגיע לשוק האוכל, הממוקם במבנה עתיק בן שתי קומות ובו שפע פירות וירקות אקזוטיים. בשעות אחר הצהריים, ניסע לעיירה מונטה ונבקר בגניה היפים Monte  Palace Tropical Garden. בתום הביקור, נעלה על מזחלות העץ המסורתיות ונגלוש ממרומי ההר עד לנקודת מפגש. ארוחת הערב תוגש במלון. לינה בפונשל.     

יום 8 יום טיול לרמה המרכזית ולצפון מערב האי (מדירה)

בבוקר נצא מפונצ'ל לביקור בכפר הדייגים קאמרה דה לובוש הממוקם על מפרץ מרהיב בין שני צוקים ומעליו תצפית יפה- פיקו דל טורה. נגיע אל הצוק האדיר בקאבו ג'יראון המתנשא אנכית מאות מטרים מעל חוף הים. ניסע דרך מעברי הרים אל הרמה הנקראת פאול דה סרה ובאזור ראבאקאל  Rabacal נערוך טיול רגלי קצר באחד ממסלולי ההליכה היותר יפים של האי ביער קסום בינות לעצי דפנה ונגיע גם לאתר המפלים (מותנה במזג האוויר). בתום ההליכה ניסע לפורטו מוניז Porto Muniz. כאן, לנוכח 'הבריכות הוולקניות', שנוצרו בפעילות וולקנית והתמלאו במי – ים, נאכל ארוחת צהרים. אחר הצהרים ניסע אל החוף הצפוני לכפר קטן בשם סן וינסנטה הידוע גם במערות שנוצרו בשל פעילות געשית וכן, נמצא בו מרכז וולקני המדגים את ההתפרצויות הגעשיות שהובילו להיווצרות האיים. בתום הסיור נחזור למלוננו בפונשל.

יום 9 טיול למזרח האי מדיירה - ליסבון

בשעות הבוקר, ניסע  לקאמאשה  ונבקר במרכז התיירותי שבו תצוגה מרשימה של אמנות עממית – עבודות עץ, קש, נצרים, קרמיקה, רקמה ועוד. לעתים ניתן אף לפגוש את האמנים היוצרים במקום. נמשיך בנופים וולקאניים כהים ונרד אל החוף הצפוני אל העיירה סאנטאנה, בה נראה דוגמאות יפות של אדריכלות המגורים המקומית. נמשיך מזרחה אל העיירה מאשיקו, בה נטעם את משקה הרום המקומי  ונשלים את הקפת חלקו המזרחי של האי. בתום הסיורים והחוויות ניסע לנמל התעופה של מדירה ונטוס לליסבון , בירתה של פורטוגל. עם הגעתנו לליסבון, ניסע ישירות למלון. ארוחת ערב ולינה בליסבון.

יום 10 ליסבון

יום זה יוקדש כולו לבירת פורטוגל – ליסבון, היושבת לגדת שפך נהר הטז'ו. נתחיל בביקור במגדל בלם, באתר לזכר מגלי העולם של פורטוגל ובראשם הנרי הנווט, ובמנזר ג'רונימוס הידועה בסגנון המנואלי שלה – סמל ל"תור הזהב" הפורטוגזי במאה ה-16. בהמשך נסייר בסמטאות רובע אלפמה  והרובע היהודי – ג'ודריה שהיה חלק מרובע אלפמה, נכיר את הביישה – העיר התחתית, את רובע ביירו אלטו – האזור הגבוה, את שדרות העיר ורחובותיה ובכיכר רוסיו המפורסמת. לקראת ערב נחזור למלוננו. ארוחת ערב ולינה בליסבון.

יום 11 ליסבון וסביבתה

בבוקר ניסע  לסינטרה, עיירת הנופש של מלכי ואצילי פורטוגל, חביבת המשורר האנגלי – הלורד ביירון, היושבת ברכס הררי מיוער בעל מיקרו-אקלים ייחודי למקום. נבקר בארמון פנה וממנו נמשיך ונגיע גם לנקודה המערבית של אירופה – צוק קאבו דה רוקה. מנקודה זו  נצפה על מרחבי האוקיינוס האטלנטי. ניסע לאורך קו החוף המצוקי ונסור לבקר בעיירת הנופש קאשקאיש  וונראה את הקזינו המפורסם של עיירת היוקרה אשטוריל. בתום הביקור ובהתאם לשעת הטיסה, ניסע לשדה התעופה של ליסבון לטיסה ישירה ארצה.
 (*) הערה: ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות ישירות מת"א לליסבון וחזרה
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • 10 לינות בבתי מלון ברמת תיירות טובה מאוד   
 • כלכלה –  על בסיס חצי פנסיון במהלך כל הטיול  
 • ארוחה חגיגית מלווה במופע פולקלור
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • ערכת שמע אישית
 • מדריך : מצוות בריזה –    ומדריכים מקומיים כנדרש
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • הסעות בארץ
 • ארוחות שאינן כלולות  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח במייל או לשלשל לתיבת הדואר של משרד "צוות" יבנה. משם יועברו הטפסים למשרד חברת "בריזה".
עם קליטת טופס הרישום תיגבה חברת בריזה, מקדמה בסך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב  לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית
שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .
** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול
החל מ-90יום  ועד 45 יום לפני היציאה –  150 €
44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €
33-21 יום לפני היציאה לטיול – 950 €
20-8 יום לפני היציאה לטיול –   1,800  €
פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול (ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד) לרבות מייל או פקסימיליה שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול!!
על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאימה לו/לה מבין שתי החלופות הבאות:
הסבר על תנאי ביטול:
על הלקוח לבחור את מחיר הטיול (מופיע למעלה), בהתאם למדיניות הביטול המתאימה לו. נא לסמן את החלופה הנבחרת בטופס ההרשמה.
חלופה א – החלופה הזולה יותר – מחיר טיול בהתאם למדיניות ביטול של נותני שירותי הקרקע (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות פנים, ארוחות).
מחוץ לישראל: לפי המפורט למעלה כולל דמי הביטול של חברות תעופה.
במקרה של ביטול הטיול ביוזמנת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט הבא:

דמי ביטול:

כפי שמופיעים בגוף הטיול נכונים לאופציה א' (כנ"ל)
הגדרות: ימי עבודה: ימים א'- ה', לא כולל חגים: ערך שירותי קרקע: מחיר הטיול
חישוב דמי הביטול ייעשה מרגע קבלת הודעה בכתב במשרדי בריזה. ניתן לשלוח הודעת ביטול במייל או בפקס. החזר כספי יתבצע באותו מטבע ואופן תשלום: מזומן, ביטול עסקה בכרטיס אשראי וכד'.
חלופה ב – יקרה יותר – תוספת של 7% למחיר הטיול ולסכומי דמי הביטול כפישהם מופיעים בגוף התכנית בחלופה א' למעלה
חלופה זו מקנה זכות ביטול בהתאם להוראות לחוק הגנת הצרכן תשמ"א – 1981 ותקנותיו:

 1. ע"פ חלופה זו, הלקוח רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה עשר ימים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול ההרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 2. ע"פ חלופה זו, לקוח שהינו אזרח ותיק (מי שמלאו לו 65 שנים וימציא תעודת אזרח ותיק) או "אדם עם מוגבלות" – כהגדרתו בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות או "עולה חדש" – רשאי לבטל את הרשמתו לטיל בתוך ארבעה חודשים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול הרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 3. ע"פ חלופה זו, במקרה של ביטול ההרשמה לטיול, בריזה תחזיר ללקוח בתוך 14 ימים מיום קבלת ההודעה על הביטול את הסכום שהלקוח שילם על הטיול, בקיזוז דמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% ממחיר הטיול או 100 שקלים חדשים לאדם, לפי הנמוך מבניהם.

ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות
מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שנה לפניע היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומך לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע ה מלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חבר הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:
מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> כל הטיולים מאורגנים לפורטוגל