פורטוגל, המדינה המערבית ביותר ביבשת אירופה, אשר נזנחה ונעלמה מתודעת הציבור במשך שנים רבות, חוזרת ובגדול. מי שהייתה "נסיכת הימים" וחלקה עם ספרד את העולם החדש, הולכת והופכת ליעד תיירות מאתגר ומרתק שבו ישן בצד חדש, מסורת בצד קידמה. לנו, כישראלים, "גילוי" פורטוגל מוסיף נדבך נוסף להכרתנו את עברו המרתק של העם היהודי – האנוסים בפורטוגל אשר במשך למעלה מחמש מאות שנה שמרו על הגחלת וחלקם חזר לאחרונה ליהדות. נפגוש בעבר המרתק, נבקר בארמונות ומבצרים בני מאות שנים ונטייל באתרים מודרניים בני זמננו המרתקים לא פחות.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל-אביב – ליסבון

נמריא מת"א בשעות אחר הצהריים  וננחת בליסבון, בירת פורטוגל, בערב. עם נחיתתנו, ניסע למלון להתארגנות ושינה טובה לקראת הטיול.
לינה בליסבון.

יום 2 ליסבון - אובידוש - נזרה - בטאיה - קואימברה

לאחר ארוחת בוקר, נתחיל את היום בנסיעה צפונה לעבר אובידוש, עיירה קטנה, עתיקה וציורית – מתנת הכלולות של מלכי פורטוגל לבחירת לבם.  באובידוש נשוטט בסמטאות בין הגלריות וחנויות המציעות שפע מוצרים, מעשי ידיהם של אמני המקום. נראה את החומות המרשימות המקיפות את העיר הלבנה שכולה מקושטת בפרחים ותוססת. בתום הביקור, ניסע אל נזרה, הקרויה על שם נצרת. העיר שוכנת ברצועת חוף חולית יפהפייה ומכפר דייגים קטן ונידח, הפך נזרה לאתר נופש פופולרי. נמשיך לביקור באתר המפורסם בבטליה, כנסייה/מנזר, פאר האדריכלות המלכותית הגותית-מנואלית בפורטוגל. משם נמשיך לקואימברה, העיר האוניברסיטאית הגדולה. ארוחת ערב ולינה בקואימברה.

יום 3 קואימברה - רכס הכוכב - קובילה

בקואימברה נבקר באוניברסיטה שנוסדה בסוף המאה השלש עשרה ובספריה הבארוקית ונתרשם מאוסף הספרים העתיקים והתקרה המיוחדת המצוירת שלה. מקואימברה, נפנה אל עבר רכס הכוכב (מותנה לבמזג האויר) וניסע בין הרים נישאים לגובה ונופי בראשית לעבר הצד המזרחי של פורטוגל. נראה את כלבי הרועים המיוחדים לאזור, נטעם מהגבינות המקומיות ובמידה ומזג האויר יאפשר, נערוך הליכה רגלית קצרה בטבע. לקראת ערב, נגיעה לקובילה. ארוחת ערב ולינה בקובילה.

עמק הדואורו פורטוגל
מבט מלמעלה האי מדירה
יום 4 ביקור בכפרי האנוסים: בלמונטה - גוארדה - טרנקוסו

נתחיל את היום בבלמונטה, עיירה בה נפגוש בצאצאי האנוסים שחזרו ליהדות ומנהלים חיי שיגרה במקום. במידה ויתאפשר, ניפגש עם צאצאי אנוסים, נבקר בבית הכנסת החדש שהוקם בעיירה בשנים האחרונות ובמוזיאון היהודי המתעד את תולדות הקהילה. בתום הביקור המרגש, נמשיך לעבר גוארדה ששמרה על מקופי הבתים את סימני הדיירים היהודים. נטייל ברובע העתיק ונעבור בין הסמטאות בחיפוש אחר אותם סימנים. במרחק קצר משם, נמצאת טרנקוסו ובה היסטוריה של קהילה יהודית משגשגת. נשמע על הסיפור המיסטי של הסנדלר היהודי ונראה את בית הכנסת החדש שקם בלב הרובע העתיק. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 5 עמק הדואורו - פורטו

היום יוקדש לעמק הדואורו ולכרמים הרבים הגדלים על שיפולי ההר. ניסע תחילה לפניאו, עיירה קטנה על שפת הדאורו ממנה יוצאת רכבת לכיוון פורטו. בתחנת הרכבת נראה את האריחים המתארים את השלבים השונים משתילת הכרמים ועד הבציר, לקראת הכנת יין הפורטו. נמשיך בדרך המרשימה לאורך נהר הדאורו ולקראת ערב נגיע לפורטו. ארוחת ערב ולינה בפורטו.

יום 6 פורטו

היום יוקדש לפורטו Porto, בירת הצפון והעיר השנייה בגודלה בפורטוגל, יושבת על שפך נהר הדואורו, הנשפך לאוקינוס האטלנטי. נבקר בתחנת הרכבת סאו בנטו Sao Bento הידועה בשל האזולייז'וש (אריחי הקרמיקה) המעטרים אותה, נבקר בקתדרלהSe   , נהלך בגן הקריסטל, ממנו נערוך תצפיות מרהיבות על הנהר, שתי גדותיו וגשריו. בוילה נובה דה גאיה Vila Nova Da Gaia– היושבת על גדת הנהר שמול פורטו, נבקר באחד יקבי חברות יינות הפורט ונכיר מקרוב את תעשיית יין הפורט המשגשגת בעיר, כולל טעימות.  לינה באזור פורטו.

ארמון פנה ליסבון
Linhares da Beira
יום 7 פורטו - פונשל

הבוקר ניסע מוקדם לשדה התעופה של פורטו ונטוס לאי מדירה – "אי האביב הנצחי", הטובל  בעצים, פרחים ומים רבים, אי שנוצר לפני מיליוני שנים מהתפרצויות געשיות. ב-Funchal, בירת האי, נעלה אל התצפית הנפלאה באירה דו סראדו Eira do Serrado, ממנה נשקיף על האי ומרחביו. נמשיך לביקור בעיירה מונטה Monte ובגניה היפים Monte Palace Tropical Garden. נגלוש ממרומי ההר במזחלות העץ Monte Tobogganהמסורתיות. נמשיך את סיורנו בעיירה קאמאשה Camacha ונבקר במרכז התיירותי שבו תצוגה מרשימה של אמנות עממית – עבודות עץ, קש, נצרים, קרמיקה, רקמה ועוד. לעתים ניתן אף לפגוש את האמנים היוצרים במקום. נמשיך בנופים וולקאניים כהים אל פיקו דו אריירו  Pico do Arieiro, אחת הפסגות הגבוהות במדירה (1818מ'), ממנה נשקיף על כל מרכזו ומזרחו של האי. בדרכנו צפונה נעצור בריביירו פריו Ribeiro Frio ונלך, בטיול קצר, לצידה של לבדה (Levada) – תעלת מי נגר עילי, ביער גשם מקסים שכמו נלקח מסיפורי פיות היער ובו נקודות תצפית מרהיבות. בסיום הטיול הרגלי נחזור לרכב ונרד אל החוף הצפוני אל העיירה סאנטאנה Santana, בה נראה דוגמאות יפות של אדריכלות המגורים המקומית. נמשיך מזרחה אל העיירה מאשיקו Machico  ונשלים את הקפת חלקו המזרחי של האי. בתום הסיורים והחוויות נגיע למלוננו שבפונשל. ארוחת הערב תוגש במלון. לינה בפונשל.

יום 8 יום טיול לרמה המרכזית ולצפון מערב האי  (מדירה)

בבוקר נצא מפונשל לביקור בכפר הדייגים קאמרה דה לובוש Camera de Lobos הממוקם על מפרץ מרהיב בין שני צוקים ומעליו תצפית מהיפות באזור- פיקו דל טורה Pico de Torre. נגיע אל הצוק האדיר בקאבו ג'יראון Cabo Giron המתנשא אנכית מאות מטרים מעל חוף הים. נעפיל אל ראש המעבר בבוקה דה אנקומדה Boca de Encumeada ממנו נפנה אל הרמה הנקראת פאול דה סרה Paul da Serra. באזור ראבאקאל  Rabacal נערוך טיול רגלי קצר באחד ממסלולי ההליכה היותר יפים של האי ביער קסום בינות לעצי דפנה ונגיע גם לאתר המפלים. בתום ההליכה ניסע לפורטו מוניז Porto Muniz. כאן, לנוכח 'הבריכות הוולקניות', שנוצרו בפעילות וולקנית והתמלאו במי – ים, נאכל ארוחת צהרים. אחר הצהרים ניסע אל החוף הצפוני לכפר קטן בשם סן וינסנטה Sao Vincente הידוע גם במערות שנוצרו בשל פעילות געשית וכן, נמצא בו מרכז וולקני המדגים את ההתפרצויות הגעשיות שהובילו להיווצרות האיים. בתום הסיור נחזור למלוננו בפונשל. ארוחת ערב ולינה בפונצ'ל.

יום 9 פונצ'ל - ליסבון (ערב פסח)

בשעות הבוקר, נצא לסיור אחרון בפונצ'ל ונגיע לשוק האוכל, הממוקם במבנה עתיק בן שתי קומות ובו שפע פירות וירקות אקזוטיים. משם ניסע לנמל התעופה של מדירה ונטוס לליסבון , בירתה של פורטוגל. עם הגעתנו לליסבון, ניסע לאזור שפך נהר הטז'ו. נראה את מגדל בלם Torre de Belem ואת המונומנט לזכר המגלים שיצאו מפורטוגל Padrao dos Descobrimentos ובראשם הנרי הנווט, נבקר בכנסיית ז'ירונימוס הידועה בסגנון המנואלי שלה – סמל ל"תור הזהב" הפורטוגזי במאה ה-16.  לקראת ערב, נגיע למלון. ארוחת ערב ולינה בליסבון.

יום 10 ליסבון

יום זה יוקדש כולו לבירת פורטוגל – ליסבון, היושבת לגדת שפך נהר הטז'ו: נעפיל למבצר סנט-ג'ורג' Castelo do Sao Jorge ממנו נצפה על העיר, נהלך בסמטאות רובע אלפמה  Alfama והרובע היהודי – ג'ודריה שהיה חלק מרובע אלפמה, נכיר את הביישה Baixa– העיר התחתית, את רובע ביירו אלטו Bairo Alto – האזור הגבוה, את שדרות העיר ורחובותיה, לקראת ערב נחזור למלוננו. ערב פאדו (פולקלור מקומי) עם ארוחת ערב ולינה בליסבון.

יום 11 ליסבון וסביבתה - ת"א

בשעות הבוקר, ניסע  לסינטרה (Sintra), עיירת הנופש של מלכי ואצילי פורטוגל, חביבת המשורר האנגלי – הלורד ביירון, היושבת ברכס הררי מיוער בעל מיקרו-אקלים ייחודי למקום. נבקר בארמון פנה וממנו נמשיך ונגיע גם לנקודה המערבית של אירופה – צוק קאבו דה רוקה (Cabo da Roca). מנקודה זו  נצפה על מרחבי האוקיינוס האטלנטי. ניסע לאורך קו החוף המצוקי ונסור לבקר ברחובותיה היפים של עיר הנופש קאשקאיש (Cascais) ועיירת היוקרה אשטוריל Estoril.
בתום הסיור, ניסע לשדה התעופה של ליסבון לטיסה ישירה ארצה.
(*) הערה: ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות ישירות מת"א לליסבון וחזרה
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • 10 לינות בבתי מלון ברמת תיירות טובה מאוד   
 • כלכלה –  על בסיס חצי פנסיון במהלך כל הטיול  
 • ארוחה חגיגית מלווה במופע פולקלור
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • ערכת שמע אישית
 • מדריך : מצוות בריזה –    ומדריכים מקומיים כנדרש
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • הסעות בארץ
 • ארוחות שאינן כלולות  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח במייל או לשלשל לתיבת הדואר של משרד "צוות" יבנה. משם יועברו הטפסים למשרד חברת "בריזה".
עם קליטת טופס הרישום תיגבה חברת בריזה, מקדמה בסך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב  לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית
שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .
** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

החל מ-90יום  ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €
44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €
33-21 יום לפני היציאה לטיול – 750 €
20-8 יום לפני היציאה לטיול –   1,200  €
פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,  לפקס מספר  03-5440055 
או מייל
   info@breeza.co.il   המאשר את ביטול הטיול .
חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה, יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!!  עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!!   ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:
מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> כל הטיולים מאורגנים לפורטוגל