פורטוגל, המדינה המערבית ביותר ביבשת אירופה, אשר נזנחה ונעלמה מתודעת הציבור, חוזרת ובגדול. מי שהייתה "נסיכת הימים" וחלקה עם ספרד את העולם החדש הולכת והופכת ליעד תיירות מאתגר ומרתק שבו ישן בצד חדש, מסורת בצד קידמה. לנו, כישראלים, "גילוי" פורטוגל מוסיף נדבך נוסף להכרתנו את עברו המרתק של העם היהודי – האנוסים אשר במשך למעלה מחמש מאות שנים שמרו על הגחלת וחלקם חזר ליהדות. נפגוש בעבר המרתק, נבקר בארמונות ומבצרים בני מאות שנים ונטייל באתרים מודרניים בני זמננו המרתקים לא פחות.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - ליסבון

נמריא מת"א בשעות אחר הצהריים  וננחת בליסבון, בירת פורטוגל, בערב. עם נחיתתנו, ניסע למלון להתארגנות ושינה טובה לקראת הטיול. לינה באזור ליסבון.

יום 2 ליסבון במיטבה

היום יוקדש לסיורים בליסבון, נתחיל בסיור במתחם של מגדל בלם הניצב על גדת נהר הטז'ו, אנדרטת המגלים המנציחה את תקופת גדולתה של האומה הפורטוגלית ומנזר ג'רונימוס המאופיין בארכיטקטורה ייחודית בסגנון מנואלי.
נמשיך את סיורנו בעיר עטורת האז'וליזוש – האריחים הצבעוניים המעטרים את כל פורטוגל –  ונקבל הסברים על אמנות צביעת אריחי הקרמיקה ועל היצירות השונות.  
כמובן שנראה את הגבעות העוטרות את העיר, נתפעל מכיכר קומרסיו ונטייל ברובע אלפמה שהיה בעבר הרובע היהודי. נתעכב על סיפורי היהודים בתקופת הגירוש ולאחריו ונראה כמה מקומות גורליים מאותה תקופה. לינה וארחת ערב באזור ליסבון.

יום 3 סינטרה - קאבו דה רוקה - קשקאיש - אשטוריל - ליסבון

היום יוקדש  לאזורים היפים בקרבת ליסבון. נתחיל בסינטרה SINTRA, מהיפים שבאזורי פורטוגל. לא בכדי בחרו להם מלכי פורטוגל להקים בה ארמונות ואחוזות. נסתובב בין מבוכי העיירה המרשימה, המעוטרת בשני ארמנות מלכותיים ואווירה של שפע וחיים טובים. 
נמשיך לנקודה המערבית באירופה CABO DA ROCA ונתפעל מהמקום "בו נגמרת היבשה ובו מתחיל הים" (קאמואש – משורר פורטוגלי לאומי). נמשיך בנסיעה לאורך החוף המצוקי לקאשקאיש, עיירת הנופש היפה, ולאשטוריל, עיירת היוקרה , בה קבעו את מגוריהם, שועי ואצילי אירופה,וביניהם מלכים מודחים וגולים רבים. לעת ערב נחזור  לליסבון ובערב נצא לערב פאדו – ארוחת ערב משולבת במופע שירה מסורתית פורטוגלית. לינה באזור ליסבון. 

יום 4 אבורה - מרבאו - קסטלו דה וידה - קסטלו ברנקו

שעות הבוקר, נצא דרום מזרחה על גבי הגשר הארוך באירופה (17 ק"מ) ונמצא עצמנו באיזור בו נעשה הכרות עם עצי השעם – פורטוגל הינה יצרנית מס' 1 של שעם בעולם.
בתום נסיעתנו נגיע לעיר EVORA שהינה אתר מורשת של אונסק"ו ובה נטייל בין כמה אתרים יפים – הקתדרלה, קפלת העצמות, האוניברסיטה ועוד . 
צא מאבורה בכיוון צפון – מזרח. נעצור ב ESTREMOZ – בירת השיש וממנה נמשיך לעיירונת הקטנה MARVAO – ישוב מבוצר ממנו נשקפים נופים יפים מול הגבול הספרדי. נעצור דרך העיירה CASTELO DE VIDE בה פעלה קהילה יהודית של אנוסי ספרד ביחד עם יהודי פורטוגל ונראה את בית כנסת שהפך למוזיאון. משם נמשיך צפונה לישוב לרגלי רכס הכוכב – CASTELO BRANCO. לינה וארוחת ערב באזור קסטלו ברנקו.

יום 5 מונסנטו - קוביאה - בלמונטה

נתחיל את היום בכפר הותיק  בפורטוגל – MONSANTO, שבתיו  חצובים ממש בתוך הסלע. נטפס לפסגת ההר שמעליו (לא חובה) ונשקיף על הכפר החבוי בין הסלעים ועל העמק מסביב. נמשיך בנסיעה לכיוון צפון-מערב דרך העיירה קובילה  COVILHA ונגיע לבלמונטהBELMONTE , הנמצאת בהרי מרכז פורטוגל, עיירה שבה חיה קהילה של אנוסים שחזרו ליהדות. נבקר במוזיאון היהודי הקטן שבמקום ונשמע את סיפורם של אותן קהילות שהצליחו לשמור על זהותן היהודית לאורך מאות שנים, למרות הרדיפות והסכנות. לאחר הביקור המרגש, נחזור למלוננו באזור קסטלו ברנקו. לינה וארוחת ערב במלון.

יום 6 רכס הכוכב : סרה דה אשטרלה - פורטו

נמשיך צפונה בנופים המרהיבים של "רכס הכוכב" SERRA DA EASTRELA- רכס הסרה דה אשטרלה רכס ההרים הגבוה בפורטוגל (מגיע כמעט ל- 2000 מטר). ניחשף לחיי הכפריים שבאזור, נסייר בפסגת ההר הגבוע ביותר בפורטוגל ונטייל בנוף בראשית, בין אגמים בצבע שמיים מעל גובה של 1000 מר'. 
בסוף היום נגיע לעיר השניה בגודלה בפורטוגל היא PORTO בה נלון בשני הלילות הבאים.

יום 7 פורטו - גימארייש

את מרבית שעות הבקר נקדיש לעיר פורטו PORTO . נסייר באתרים החשובים של העיר ונבקר בתחנת הרכבת המעוטרת באז'ולזוש, ברובע ריבריה העתיק ובבנין הבורסה המרשים. נשוט על נהר הדוארו עד לשפך הנהר לאוקיינוס האטלנטי ובחזרה לגדת הנר, נתכבד ביין פורט המפורסם באחד מיקבי העיר. בשעות אחר הצהריים, ניסע צפונה לבקר בעיר בה נוסדה ממלכת פורטוגל גימארייש GUIMARAES . מגימארייש נעלה ברכבל לפארק סלעים אדירים PENHA ובתום טיולנו בו נחזור ללינה בפורטו.

יום 8 בוסקו - קוימברה - ליסבון

ניסע דרומה ליער בוסאקו BUCACO , שבו נשתמרו מאות מינים של עצים וצמחים אקזוטיים. נתפעל מהגן המטופח של ארמון הציד ששופץ למלון יוקרתי ביותר ונטייל בינות עצי היער  המוצל. בתום הביקור במקום, ניסע דרומה לעיר המרתקת קואימברה COIMBRA, הידועה באוניברסיטה שהקים בה המלך דיניש במאה ה- 12, שבספרייתה הברוקית המפוארת שמורים כחצי מיליון ספרים. נעצור לארוחת צהריים משותפת ובתום הארוחה, נצא לביקור בספריה ובאוניברסיטה העתיקה. לקראת סוף היום, נגיע לשדה התעופה בליסבון לטיסה מאוחרת לת"א. 
(*) הערה:  ייתכנו שינויים  בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך הערות
04/11/2020 11/11/2020 €1,995 €520 צוות מדריכים בריזה מינימום 20 מטיילים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות ישירות מת"א  לליסבון וחזרה. 
 • מסי נמל והיטלי דלק (60 $ נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • 7 לינות בבתי מלון  ברמת תיירות טובה מאוד   
 • כלכלה –  על בסיס חצי פנסיון  (מלבד ביום ההגעה)
 • מופע פאדו כולל ארוחת ערב
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • ביקור וטעימות ביקב
 • ערכת שמע אישית לכל נוסע 
 • מדריך בכיר מצוותת בריזה –    ומדריכים מקומיים כנדרש
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל 
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען 
 • ארוחות שאינן כלולות  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום 

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא 
טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך  300 אירו המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום). 

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה 

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות: 

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

דמי ביטול 

מ-90 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €   
44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €
21-33 יום לפני היציאה לטיול – 750 €
8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1600 €
פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול)ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאימה לו/לה מבין שתי החלופות הבאות: 

הסבר על תנאי ביטול:

על הלקוח לבחור את מחיר הטיול (מופיע למעלה)בהתאם למדיניות הביטול המתאימה לו. נא לסמן את החלופה הנבחרת בטופס ההרשמה.
חלופה א' – החלופה הזולה יותר – מחיר טיול בהתאם למדיניות ביטול של נותני שירותי הקרקע (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות פנים, ארוחות)
מחוץ לישראל: לפי המפורט למעלה. כולל דמי הביטול של חברות תעופה.
במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט הבא: 

דמי ביטול 

כפי שמופיעים בגוף הטיול נכונים לאופציה א' (כנ"ל) 
הגדרות: ימי עבודה: ימים א'- ה', לא כולל חגים; ערך שירותי קרקע: מחיר הטיול 
חישוב דמי הביטול ייעשה מרגע קבלת הודעה בכתב במשרדי בריזה. ניתן לשלוח הודעת ביטול במייל או בפקס. החזר כספי יתבצע באותו מטבע ואופן תשלום: מזומן, ביטול עיסקה בכרטיס אשראי וכד'.
חלופה ב' – יקרה יותר – תוספת של 7% למחיר הטיול ולסכומי דמי הביטול כפי שהם מופיעים בגוף התכנית בחלופה א' למעלה
חלופה זו מקנה זכות ביטול בהתאם להוראות לחוק הגנת הצרכן תשמ"א-1981 ותקנותיו:

 1. ע"פ חלופה זו, הלקוח רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה עשר ימים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול ההרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 2. ע"פ חלופה זו, לקוח שהינו אזרח ותיק (מי שמלאו לו 65 שנים וימציא תעודת אזרח ותיק) או "אדם עם מוגבלות" – כהגדרתו בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות או "עולה חדש" –רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה חודשים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול הרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 3. ע"פ חלופה זו, במקרה של ביטול ההרשמה לטיול, בריזה תחזיר ללקוח בתוך 14 ימים מיום קבלת ההודעה על הביטול את הסכום שהלקוח שילם על הטיול, בקיזוז דמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% ממחיר הטיול או 100 שקלים חדשים לאדם, לפי הנמוך מבניהם.

ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות
מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם. 

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, 
מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .

מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו. 

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד': 
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד 

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. 
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי. 

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> הכנסו למגוון טיולים מאורגנים בפורטוגל