8 ימים – נופים, תרבות, אמנות והחיים הטובים…

הטיול שלנו יחל בניס בצרפת ויסתיים בברצלונה שבספרד. באזור שופע שמש, על קו החוף של הים התיכון,  באור בוהק המדגיש את הצבעים הטבעיים, מהם הושפעו כל כך האמנים הרבים שבעקבות יתנהל הטיול.

אופי הטיול

המסלול שלנו ילווה את קו החוף של הים התיכון, מהרי האלפים ועד הרי הפירנאים ומגבול איטליה ועד גבול ספרד. זהו אזור המשלב מוזיאונים האוצרים את המיטב היצירות של גדולי האמנים, נבקר בעיירות עתיקות בהן התגורר חלק מהם, ובכפרי דייגים שהיוו עבורם השראה, לצד ערי קייט מהודרות.
בפרובנס השדות והמטעים מספרים את סיפור המקום בצבעים: פרחי הלבנדר (בקיץ), עצי הזית והכרמים, המהווים עדות לחקלאות עתיקת יומין המאפיינת את האזור עד היום.
נעקוב אחר אמנים מזרמים שונים, מהאימפרסיוניסטים ועד אמני התרבות העכשווית : רנואר, לג'ה, סזאן, ואסרלי, ואן גוך, גוגן, מאטיס, שגאל, פיקאסו, מירו ועוד.
הערה לגבי המחיר: בטיול יש כניסות רבות למוזיאונים ואתרים שעלותם גבוהה. אין מנוס מכך אם רוצים באמת להכיר מקרוב ולראות את הדברים החשובים בפרובנס.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – ניס

טיסת ערב לניס. עם ההגעה, התארגנות ונסיעה לבית המלון באזור ניס, בו נלון 3 לילות.

יום 2 המיטב של ניס – קנייה סור מר – סן פול דה ונס

נתחיל את היום בסיור היכרות בניס, הנחשבת לבירת הריביירה הצרפתית. בעיר העתיקה, נראה את שוק האיכרים הצבעוני, את גבעת הטירה החולשת מעל העיר וקו החוף שהפך לסמל לריביירה הצרפתית כולה. בתום הסיור, ניסע לקנייה סור מר, עיירה קטנה בה רנואר (Renoir) התגורר באחוזה אותה רכש, במשך 12 שנות חייו האחרונות. נבקר בבית ובגן המשמרים את מורשתו של האמן. הבית שמור כפי שהיה לרבות הריהוט שתכנן, האטליה, כסא הגלגלים, הבגדים, ובעיקר ציוריו ופסליו. נמשיך לסן פול דה ונס, כפר עתיק ומבוצר השוכן על פסגת אחת הגבעות הצופות אל חופי הריביירה והכפרים הציוריים שמסביב . נטייל בסמטאות הכפר עמוסות הגלריות המציגות יצירות של מיטב האמנים .בבית הקברות הקטן והציורי קבורים שגאל (Chagall) ורעייתו השנייה. חזרה למלון וארוחת ערב.

יום 3 המוזיאון לאמנות מודרנית ועכשווית בניס – מוזיאון לג'ה בביוט

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר במוזיאון לאמנות מודרנית ועכשווית בניס, השוכן בבניין מרשים ומציג יצירות אמנות אמריקאיות ואירופיות משנות השישים של המאה הקודמת עד היום. בין השאר אפשר לראות כאן יצירות של פופ ארט, ציורים מופשטים ונובו-ריאליזם. אחד החדרים מוקדש ליצירותיו של האמן איב קליין (Yves Klein), ממובילי הנובו-ריאליזם, שהתגורר בניס. יש גם יצירות של אנדי וורהול, ניקי דה סנט פאל ואחרים. מגג המבנה נשקפת תצפית יפה על העיר. באחר הצהריים, נסיעה קצרה מאוד ל-ביוט, בה שוכן המוזיאון הלאומי המוקדש ליצירותיו של הצייר פרנאן לז'ה (Léger). בחזית הבניין המודרני בולט פסיפס קרמיקה מרשים. נבקר במוזיאון המכיל כ-400 עבודות של הצייר, אוסף המשחזר את מסלולו האמנותי. חזרה למלון.

הגל הגדול של קאנאגאווה
יום 4 אנטיב – וולוריס – אקס אן פרובנס

היום יוקדש לפיקאסו (Picasso). בשעות הבוקר ניסע אנטיב, עיירת נמל קסומה המוקפת חומות. נתחיל בסיור בעיר העתיקה של אנטיב, הלוא היא אנטיפוליס היוונית,  אחת הערים התוססות ביותר בריביירה. האתר החשוב מבין אתרי אנטיב הוא מוזיאון פיקאסו, השוכן בחלק מטירת גרימלדי העתיקה והמרשימה, שנבנתה מול הים על שרידי מבנה רומי. סמוך  למוזיאון נמצא שוק פרובנסאלי מקורה, וכמובן שלא נפסח עליו.  בתום הביקור, ניסע לוולוריס, עיר הידועה מזה מאות שנים בקרמיקה המיוצרת במקום. פיקאסו התגורר כאן כשבע שנים והקדיש את מיטב זמנו, כשרונו ומרצו לעבודות קרמיקה. נבקר במוזיאון ובקפלה שהפכה ל"מקדש השלום". פיקאסו צייר פרסקו גדול על קירות הקפלה – האחד מתאר את אימת המלחמה, ואילו השני מוקדש לשלום. משם ניסע לאקס אן פרובנס, עירם של  הצייר סזאן, איש המהפכה הצרפתית מירבו, והמלחין דריוס מיו. ארוחת ערב והתמקמות במלון באזור אקס אן פרובנס, בו נלון 2 לילות.

יום 5 אקס כולל מוזיאון ואסרלי – אביניון – ליל סור לה סורג - לורמראן

נתחיל את היום בביקור באקס אן פרובאנס, סזאן (Cezanne) צייר בעיר ובסביבה את נופי פרובאנס ובעיקר את ההר סנט ויקטואר החולש על העיר. נבקר במקום ונטייל בעיר החשובה והיפה, שהיתה בעבר בירת פרובאנס. ביקור במוזיאון ואסרלי (Vasarely), יפגיש אותנו עם יצירות אמן האופ-ארט הצרפתי ממוצא הונגרי, שהשתמש באשליות אופטיות ובהפשטה גאומטרית. הישגיו וחלוציותו ביצירת באשליה אופטית, בצבע ובשחור-לבן הפכו אותו לאחד האמנים המובילים והמוכרים ביותר במאה ה-20. אחר הצהריים נבקר באביניון, היושבת על הגדה השמאלית של נהר הרון האדיר, ומוקפת חומה. העיר ידועה בעיקר בזכות ארמון האפיפיורים שבו חיו האפיפיורים במשך המאה ה-14. נסייר בעיר ונבקר בארמון האפיפיורים. בדרכנו חזרה, ניסע בין כפרי הלוברון, בנופים ובכפרים אותם ציירו האמנים ותוארו כל כך יפה בספריו  מחזותיו וסרטיו של גדול סופרי פרובאנס: מרסל פאניול.(ז'אן דה פלורט) , ובספרו של פיטר מיל "שנה בפרובאנס": נבקר בלורמרין, כפר טיפוסי בו התגורר אלבר קאמי (Albert Camus) ובליל סור לה סורג, בה נראה שרידים של הקהילה היהודית שהתקיימה במקום בימי הביניים. חזרה לבית המלון באקס.

יום 6 ארל – מונפליה – קוליור

היום יתחיל בעקבות לוואן גוך. ניסע לארל, העיר בה התגורר וואן גוך ויצר בסערת רגשות רבות מיצירותיו המפורסמות. נלך בסמטאות העיר העתיקה בעקבות וואן גוך (Van Gogh) ונראה את בית הקפה הצהוב שתיעד, לא רחוק מהאמפיתיאטרון, שריד מרשים מהתקופה הרומית. נמשיך למונפליה, עיר קוסמופוליטית, שוקקת חיים, צעירה ברוחה, דינמית ומשגשגת, בעלת היסטוריה עשירה. במונפלייה הוקמה אחת האוניברסיטאות הראשונות באירופה, כבר במאה ה-13. נראה את מיקומו של הרובע היהודי העתיק, ונבקר במקווה עתיק שהתגלה לא מזמן במקרה ונחשב לעדות נדירה של הקהילה היהודית שהתגוררה במקום. המשך נסיעה בין נופים מרהיבים לאורך קו החוף תביא אותנו לקוליור, עיירה קסומה קרוב מאוד לגבול ספרד, בה נלון ב-2 הלילות הבאים.

ואן גוך
יום 7 קוליור – סרה

בשעות הבוקר, נטייל לאורך הטיילת של קוליור בין חומות העיר והחוף. כבר בסוף המאה ה-19 ועד תחילת המאה ה-20, אמנים כמו סיניאק (Signac), מאטיס (Matisse), דראן (Derain) יפקדו את העיירה ויתעדו את היופי ושלוות המקום. יותר מאוחר יבואו לכאן גם פיקאסו (Picasso), דופי (Dufy), הניקוט (Hanicotte) ופיג'יטה (Foujita). נבקר במוזיאון המקומי, המציגה את מיטב יצירות האמנים שנהנו לשהות וליצור במקום. בשעות אחר הצהריים, ניסע לסרה, לביקור במוזיאון לאמנות מודרנית ועכשווית המציג את עבודותיהם של אמנים ששהו בסרה וביניהם: פיקאסו, מאטיס, סוטין, שאגל, דופי ועוד רבים. חזרה לקוליור לארוחת ערב ולינה.

יום 8 קוליור – פורט-בו – ברצלונה – ת"א

בוקר אחרון בצרפת. במהלך הבוקר נחצה את הגבול לספרד ונגיע לפורט-בו, עיירת דייגים קטנה בצד הספרדי. נעלה על הגבעה ונראה את האנדרטה של דני קרוון לזכרו של הפילוסוף היהודי-גרמני וולטר בינמין, שסיים כאן את חייו באופן טרגי. נמשיך לברצלונה, שם נבקר במוזיאון של חואן מירו, אמן סוראליסטי, פסל ומעצב ספרדי, הנחשב לאחד האמנים המקוריים במאה העשרים. ביקור בבצלונה בהתאם לזמן ולקראת ערב, נסיעה לשדה התעופה של ברצלונה לטיסה ישירה ארצה.
(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות אלעל הלוך לניס וחזור מברצלונה
 • מיסי נמל ודלק לפי הידוע ביום הגשת ההצעה
 • אוטובוס תיירים ממוזג ומודרני לביצוע התוכנית
 • תוכנית סיורים מלאה כמפורט לעיל
 • לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה ודרגה ראשונה
 • כלכלה: כל ארוחות הבוקר ועוד 3 ארוחות ערב
 • הדרכה: צוות בריזה ומדריכים מקומיים כנדרש
 • ערכות שמע אישיות
 • דמי כניסה לכל האתרים בהתאם לתוכנית הטיול
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל פגישת קבוצה עם המדריך לפני הטיול
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען לרבות הרחבה לעניני הקורונה
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות הכלולות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • כל סוג של הוצאה שלא צוינה ב"המחיר כולל"

(*) שער היורו נקבע ביום התשלום בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה.

הטיסות באל על

29 במאי המראה בשעה 17:30 לניס, נחיתה בשעה 20:45.
05 ביוני המראה בשעה 22:25 מברצלונה ונחיתה בארץ למחרת אחר חצות 03:35.

הערה

חברת בריזה שומרת לעצמה את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם, ובכל מקרה המונע ביצוע התכנית המקורית והכל לטובת הטיול ומטייליו.

תנאי ביטול

המבטל מיום ההרשמה ועד 29.1.23 אין דמי ביטול
המבטל אחרי 29.1.23 ועד 26.2.23  ישלם 700 יורו דמי ביטול
המבטל אחרי 26.2.23    ועד 16.3 ישלם 1200  יורו דמי ביטול
המבטל אחרי 16.3  ועד 20.4 ישלם 2180 יורו דמי ביטול
המבטל אחרי 20.4 ועד 22.5 ישלם 2530 יורו דמי ביטול
המבטל אחרי 22.5.23 ישלם את מלוא מחיר הטיול פחות 250 יורו.

תנאי הרשמה ותשלום

רצ"ב טופס הרשמה (בהמשך) שיש למלא ולשלוח לפי ההנחיות המופיעות עליו.
אפשר לבחור בין תשלום באשראי או בתשלום/ים בהעברות בנקאיות (להלן)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר (תוך מקסימום 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל) שתישלח למשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה. ההחזר הכספי יתבצע בהעברה בנקאית לחשבון הנוסע.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת ההודעה לבריזה, בווטצאפ
052-5440864 או מייל :  א  info@breeza.co.il   או  breezatravel@gmail.com
ולוודא שאכן נקלט הביטול של הטיול .
הסבר על תנאי ביטול: תנאי הביטול נגזרים מתנאי הביטול של הספקים בחו"ל

ונותני שירותי הקרקע והתעופה (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות, ארוחות)
במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי לפי הפירוט למעלה לפי הפירוט למעלה.
ביטול בגין כח עליון
בריזה אינה אחראית לביטולים בגין רעש אדמה, מלחמה, מזג אויר, שביתות וכל גורם שאין לחברה שליטה עליו.

לשם כך יש ביטוח נוסעים מורחב המכסה כמעט כל סיטואציה.
עסקת מכר מרחוק: אין דין הביטולים בטיולי בריזה כדין "עסקת מכר מרחוק" המקנה למבוגרים מעל גיל 65 אפשרות ביטול בתשלום סמלי גם ברגע האחרון.

ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות

מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". אפשר לרכוש  ביטוח בריאות מכל סוכן ביטוח, התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!!

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אפשר לבחור מקומות ישיבה על המטוס בתוספת תשלום.
פיצול מהקבוצה ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

ציוות חדרים לטיול – וחדר למטייל בודד (מספר החדרים לבודד/ת מוגבל )

לידיעתכם, למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: טלפון כלל ארצי:  *5400 וכן, לנרשמים יישלחו  התנאים הרלבנטיים והדרישות לגבי חיסונים ובדיקות קורונה לטיול זה בימים הקרובים.

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

 בברכת טיול חוויתי ומעשיר מצוות בריזה