דרום צרפת ופרובנס בפרט היוו תמיד מקור משיכה חזק למטיילים שחיפשו את הקשר לתרבות הצרפתית, שיסודותיה הימי ביניימים ניכרים בכל מקום בו נעבור בטיול.
שילוב מיוחד של ארכיטקטורה בת מאות שנים, חקלאות עניפה, חופי ים וקניונים הם משאת נפשנו בטיול מרתק זה.
פרובאנס – אזור קסום מהיפים באירופה המשתרע בדרום מזרח צרפת. זהו חבל ארץ הנהנה משמש נעימה ושמיים כחולים, אתרים היסטוריים, נופים נפלאים, כפרים קטנים ומקסימים ומטבח משובח. כל אלה משכו ציירים גדולים כוואן גוך, סזאן, רנואר, מונה, פיקאסו ומאטיס, להתנחל, ובעיקר ליצור באזור.
חבל אוקסיטניה מושך אליו חובבי טבע, היסטוריה וגסטרונימיה משובחת. כאן נראה נהרות זורמים בעמקים, טירות על פסגות, כפרים עם קסם מימי הביניים וכמובן נטעם ממטעמי האזור כגון כבד האווז המשובח, מאכלים מתובלים בפטריות כמהין, עוגות אגוזים ועוד.
 

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - מרסיי - סנט גיאיים לה דזר - מיאו - רודז

נטוס בטיסת בוקר למרסיי שבדרום צרפת, אליה נגיע בשעות הבוקר. לאחר התארגנות, נצא בנסיעה מערבה לאזור "הרמה המרכזית " של  צרפת לביקור בעיירה בשם סן גויים לה דזר (Saint-Guilhem-le-Désert), עיירה ימי ביניימית ששמרה על אופייה המיוחד בשל מיקומה המבודד. נמשיך מערבה ונעבור על גשר המיתרים של מיאו(Millau)  העובר מעל נהר הטארן ומחבר בין חבלי ארץ שעד כה היו מבודדים. זהו הגשר הגבוה בעולם (עד שישבר השיא) והוא תוכנן על ידי המהנדס הצרפתי מישל וירלוז'ה בשיתוף עם האדריכל הבריטי נורמן פוסטר. עמוסים מהיופי של הטבע, נמשיך לרודז, בירת אזור אביירון. ארוחת ערב ולינה באזור רודז.

יום 2 רודז, מוזיאון סולאג' - פיירוס לה רוק

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור בעיר העתיקה של רודז ונבקר במוזיאון לאמנות מודרנית המציג את עבודותיו של פייר סולאג' – בן המקום בעל שם בינלאומי המציג את עבודותיו בכל העולם. בשעות אחר הצהריים, ניסע לכפר קטן באזור הכפרי בו נמצא שרידים של טירה מימי הביניים ובו מגדל ששימש את הקהילה היהודית שהתגוררה במקום. בערב חזרה למלון. ארוחת ערב ולינה ברודז.

יום 3 קונק - פיז'אק, מוזיאון שמפוליון

היום ניסע צפונה בכביש נופי המטפס אל קונק (Conques), כפר על הדרך לסנטיאגו דה קומפוסטלה אשר יושב בתוך יער עבות ובמרכזו מתנוססת קתדרלה רומסנקית מקסימה. מעל הכניסה הראשית, על הטימפנום – תבליט מרשים של יום הדין האחרון מזהיר את החוטאים בפני הגיעם לגהינום ומברך את הצדיקים שיזכו להכנס בשערי גן העדן. נמשיך בנסיעה בשמורת הטבע, בין כפרים קטנים ועיירות השוכנות על שפת נחלים ולאורך קניון נהר הלוט. מדי פעם נעצור לתצפיות נוף עד שנגיע לפיז'אק, עיר הולדתו של שמפוליון, מפענח כתב החרטומים של מצרים העתיקה. נבקר במוזיאון המציג את התרבות המצרית, הליך פענוח כתב הרוזטה של שמפוליון והתפתחות השפות בתרבויות השונות. בערב חזרה למלון. ארוחת ערב ולינה ברודז.

ואן גוך
הגל הגדול של קאנאגאווה
יום 4 אלבי - קורד סור סיאל

בשעות הבוקר, ניסע דרומה לקורד סור סיאל(Cordes-sur-Ciel כפר תלוי המוקף חומה, חולש על העמק ממרומי ראש הגבעה שפסגתה מבצבצת מעל כתר של העננים. זהו כפר  מבוצר (בסטיד) שרוב בתיו השמורים הם  ממאה ה-15. נעלה ברכבת תיירים קטנה אל הכפר העתיק שזכה לתואר "אחד הכפרים היפים של צרפת". בתום הביקור, נמשיך לאלבי (Albi) עיר הולדתו של האמן הצרפתי מסוף המאה ה-19, ממציא הכרזות – טולוז לוטרק. נבקר במוזיאון החשוב והמיוחד המוקדש לעבודותיו במבנה שהיה בעבר ארמון הבישוף. בצמוד מוזיאון, נבקר בקתדרלת סן ססיל המשלבת בין אדריכלות רומנסקית לאדריכלות גותית דרומית. הסגנון, האבנים המגולפות, הקישוטים וציורי הקיר מספרים לנו את סיפור הקתדרלה שנבנתה בשיא מסע הצלב האלביגנזי.  בערב חזרה למלון. ארוחת ערב ולינה ברודז.

יום 5 מערת פש מרל - סן סיר לה פופי

היום נצא לעמק הלוט אחד מהאזורים המרתקים והיפים במהלך הטיול. ניסע בקניון נהר הלוט המתפתל והיפהפה. נסיעה במעלה אחד מיובלי הלוט תביא אותנו למערת האדם הקדמון, פש מרל. נסייר במערה האותנטית ובבטן האדמה, נראה את ציורי הקיר מרשימים, עדות מצמררת של תרבות קדומה שציירה על קירות המערה מלפני אלפי שנים. נחזור לעולם המודרני בהדרגה ובתום הביקור, ניסע לכפר תלוי החולש על נהר הלוט שהוגדר כ"אחד הכפרים היפים של צרפת"…נסייר בין סמטאות הכפר, הבתים העתיקים הבנויים מקורות עץ ועל ראש הגבעה, שרידי הטירה המקומית, ממנה נזכה לתצפית יפה על כל האזור. בערב חזרה למלון. ארוחת ערב ולינה ברודז.

יום 6 מונפאליה - לה בו דה פרובנס - מרסיי

הבוקר ניסע דרומה למונפלייה. נבקר במוזיאון לאמנות ע"ש פאבר, המציג עבודות אמנות מתקופת הרניסאנס עד ימינו. נטייל סמוך לטיילת היפה של העיר, בכיכר ה"קומדי פראנסז", בעיר העתיקה ובשאר אתריה היפים של העיר. בתום הביקור נמשיך  לכפר לה בו דה פרובאנס, השוכן על צוק אדיר הבולט בצבעו הלבן מעל העמק  הירוק  עם  עצי הזית שלמרגלותיו. נבקר בכפר ובמחצבה לשעבר אשר בחלליה נצפה  במצגת אור קולית מרהיבה המוקדשת השנה לגדול האמנים ואן גוך. הגעה מאוחרת למלון בסמוך לנמל התעופה של מרסיי. ארוחת ערב ולינה במרסיי.

יום 7 מרסיי - ת"א

נסיעה מקודמת לשדה התעופה לטיסה ישירה ארצה.
(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
הטיול כולל
 • טיסות ישירות למרסיי וחזרה
 • לינה: מלונות ברמת תיירות טובה
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון
 • תחבורה : אוטובוס ממוזג וחדיש צמוד לכל ימי הטיול.
 • הדרכה: מדריך מומחה ליעד מבית בריזה ומדריכים מקומיים לפי הצורך
 • כניסות לאתרים : כלולות עפ"י המסלול המפורט
 • תשר : לנותני השירותים בחו"ל בלבד.
 • ערכת שמע אישית לכל נוסע
הטיול אינו כולל
 • כל פרט שאינו מצוין בסעיף " המחיר כולל"
 • הוצאת דרכון או חידושו
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • ביטוח נסיעות ומטען
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • ארוחות שאינן כלולות
תנאי ביטול
 • מרגע ההרשמה ועד 90 יום לפני יציאת הטיול 200 €   למטייל.
 • מ-89 עד 60 ימי עבודה לפני יציאת הטיול      500 €  למטייל
 • מ-59 עד 30 ימי עבודה לפני יציאת הטיול  1200 €  למטייל.
 • מ – 29 ימים לפני יציאת הטיול ועד יציאת הטיול – סכום הטיול במלואו.     

מומלץ/ חובהלעשות ביטוח מרגע ההרשמה לטיול.
נא לוודא שהדרכון  בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה למרוקו.
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)
הבהרות לגבי ביטולים
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055 
או מייל
: info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-60 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

לתשומת לבכם

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום
ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 € המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה החל מ- 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).
אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה
התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.
מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון
כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.
מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת
התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).
הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה
אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.
ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד
למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי
חיסונים
על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*
לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

>> טיולים לצרפת