הטיול מאורגן על ידי חברת הנסיעות בריזה. קטעי הטיול כלולים במסלולי טיולים שונים, אך בטיול זה אוחדו הפרקים של פרובאנס והפירנאים והוכללו האתרים המעניינים ביותר באזורים אלה. הטיסה הלוך היא של אל על למרסיי וחזור של אל על מברצלונה ובכך נחסכו 500 ק"מ. הטיול מאורגן ברובו כטיול כוכב, עם 5 לילות באביניון ושאר המסלול לפי התקדמותנו בפירנאים.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב - מארסיי - אקס אן פרובנס - אביניון

נמריא בשעות הבוקר בטיסת אל על מתל אביב וננחת בצהריים במרסיי MARSEILLE.  היום נצא לחוות את יופייה של העיר אקס אן פרובאנס AIX-EN-PROVENCE. נטייל בעקבות בן המקום, האמן  Paul CEZANNE ונתרשם מהרחובות המפוארים ומהבתים המהודרים. נבקר בATELIER CEZANNE, נראה את בית העירייה, ונהנה מהאווירה המיוחדת של העיר בה חי ופעל פול סזאן. בסיום הביקור נמשיך למלון באזור אביניון  AVIGNON.

יום 2 אביניון - רוסיון - איל סור לה סורג

נתחיל את היום, בביקור באביניון AVIGNON בה נבקר בארמון האפיפיורים ונראה את גשר "סן בנזט", הרי הוא גשר אביניון המפורסם. נראה את בית העירייה, כיכר ירושלים ואת בית הכנסת. נמשיך את הטיול בכפר הייחודי "איל סור לה סורג" ISLE-SUR-LA-SORGUE, ונשוטט בין התעלות הציוריות של העיירה. נמשיך מזרחה ל"פונטיין דה ווקלוז" FONTAINE DE VAUCLUSE שם נובעים מקורות הנהר סורג SORGUE לעומק של מאות מטרים. נלך לאורך הנהר המקסים והציורי. נמשיך לכפר רוסיון ROUSSILLION ונבקר במכרה האוכרה הפתוח המיוחד שצבעיו מעטרים את בתי הכפר. ממנו נמשיך ללינה במלון באביניון.

 

יום 3 פונט דו גאר - לה בו - ארל

נתחיל את היום בביקור בפונט דו גארד  PONT DU GARD, מוביל המים הרומי המפורסם ואחת האטרקציות המפורסמות והיפות ביותר בפרובאנס  .PROVENCEממנו נמשיך ללה בו LES BAUX , לחיזיון אור קולי, מופע אור-קולי מרהיב במחצבות סיד העתיקות. נבקר בכפר ובכנסיה המעוטרת בציורי קיר.בהמשך נצא לסיור בעקבות ואן גוך בארל ARLES, העיר בה חי תקופה קצרה. נראה את כיכר הרפובליקה ואת בית העירייה המרשים. לינה באזור ארל.

יום 4 סנט מארי דה לה מאר - איג מורט - מונפליה

נעזוב את ארל ונצא לביקור בשמורת הקמארג CAMARGUE בה נקווה לראות עדרי סוסים לבנים, עדרי שוורים ועופות מים נדירים. נראה שדות אורז כרמי גפנים ואת הזרועות של נהר הרון  RHONE שיצרו דלתא ענקית. נמשיך לעיירה סנט מארי דה לה מרSAINTES MARIES DE LA MER . נבקר בכנסייה המבוצרת, שמשמשת כמקום עליה לרגל לצוענים של דרום-צרפת, שבאים לכאן לחוג את החג של המריות הקדושות, להיפגש זה עם זה, לחדש קשרי משפחה ולשדך שידוכים. נשוטט בין הסמטאות הציוריות ונמשיך לאיג-מורט AIGUES MORTES – העיירה המבוצרת שנבנתה ביוזמתו של לואי ה-9 (לואי הקדוש) מלך צרפת במאה ה-13 שפסלו נמצא במרכז העיירה. נבקר בכנסייה ואת אופיה המיוחד של עיירה מבוצרת. לקראת ערב ניסע לMONTPELLIER בה נלון. 

 

יום 5 קרקסון - אלבי

בשעות הבוקר נעזוב את MONTPELLIER  וניסע לקרקסון CARCASSONNE , העיר המבוצרת מהמרשימות ביותר באירופה. בין החומות – מגדלי ההגנה והחפירים המרשימים. נסייר בעיר העתיקה ובכנסייה המרשימה ונתרשם מהסמטאות היפות והכיכרות המיוחדות.  נמשיך לכיוון העיר היפה אלבי ALBI שעל הנהר הטארן TARN , בה נסייר בקתדרלה המפוארת סנט ססיל, נבקר במוזיאון טולוז לוטרק ובמרכז העיר הוורודה, העיר שבתיה עשויים לבנים אדומות מחומר שנלקח מנהר טארן. לקראת ערב, נסיעה לא ארוכה תוביל אותנו לעיר הגדולה טולוז TOULOUSE שעל נהר הגארון GARONNE, שמקורו בהרי הפירנאים  PYRENEES והוא נשפך לאוקיינוס. לינה בTOULOUSE.

יום 6 טולוז - לורד

בשעות הבוקר, נבקר באתרים המרכזיים של טולוז, המרכז העירוני השישי בגודלו בצרפת, בירת האווירונאוטיקה של המדינה בה מייצרים את מטוסי האיירבאס המפורסמים. נבקר בבזיליקת סן סרנן, כנסיית היעקובינים ובית הקפיטול שמשמש היום כבית העירייה ונתרשם מהמרכז ההיסטורי של העיר ההומה אדם, חנויות ובתי קפה יוקרתיים.  בשעות הצהריים המוקדמות, נעצור בדרך בST BERTRAND DE COMINGES ונמשיך ללורד LOURDES. לינה באזור לורד. 

יום 7 לורד - הפירנאים הצרפתיים

יום שכולו טבע. בשעות הבוקר, לביקור בשמורת טבע מדהימה ביופיה – PONT D'ESPAGNE. נעלה ברכבל כדי לבקר (לאחר הליכה רגלית נוחה) באגם הקרחוני  LAC DE GAUBE. בירידה נוותר על אחד הרכבלים כדי ללכת רגלית דרך המפלים המדהימים של פון ד'ספניה PONT D'ESPAGNE. באחר הצהריים נמשיך בנסיעה לסירק דה גוורני  CIRQUE DE GAVARNIE- אחד מפלאי הטבע של הרי הפירנאים בצד הצרפתי. נלך ברגל לאורך נחל זורם, יער עצים, לקרקס שנוצר ע"י קרחון. לקראת ערב חזרה לLOURDES. בערב, נבקר במעיין ובכנסייה ונראה את אלפי הצליינים הבאים לבקש מרפא וברכה ברחבה הענקית שלפני הבזיליקה ששמה בזיליקת מחרוזת התפילה בתום הסיור נחזור למלון ללינה באזור LOURDES.   

יום 8 שמורת איגוואס טורטס

בבוקר ניסע לשמורת הטבע איגוואס טורטס AIGUESTORTES ונמשיך עם ג'יפים בשמורה בה נבלה את החלק הראשון של היום ונטפס בג'יפים בתוך שמורת "המים המנשבים" (אייגס טורטס) עד לאגם "מלכודת העכברים" (ראטרה) LAC DE RATERA, ואגם סט. מוריצי LAC SAINT MAURICE. נטייל ברגל לאורך אגמים קרחוניים, מפלי מים ויערות מרשימים מכאן נדרים ונגיע ללינה בנסיכות אנדורה ANDORRA, בה נעשה סיור בעיר הבירה ANDORRA LA VELLA. לינה באנדורה.

יום 9 אנדורה - מונסרט - ש"ת ברצלונה - ת"א

היום האחרון לטיולנו. בבוקר נעלה לאורדינו ORDINO וממנה להרים הגבוהים למסלול הליכה לאגמים קרחוניים , נצא את אנדורה בדרכנו למנהרת הקאדי TUNNEL DU CADI, ודרכה נדרים עד לאתר המקודש של המונסרט MONTSERRAT, שהוא המרכז הדתי החשוב של חבל קטלוניה, הממוקם בתוך רכס הררי מרהיב (רכס שיני המסור…), ובו נמצאת "המדונה השחורה". נבקר באתר, במערות, בכנסיה ובמוזיאון של דאלי ופיקאסו ולאחר מכן נצא לשדה התעופה של ברצלונה לטיסת לילה עם אל על לת"א.
* סדר ימי הטיול עשוי להשתנות בהתאם לטיסות ולנסיבות הטיול

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות  ישירות הלוך למרסיי  וחזרה מברצלונה 
 • 8 לינות בבתי מלון ברמת תיירות טובה  
 • כלכלה – ארוחות בוקר מזנון + 2 ארוחות ערב 
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • מדריך בכיר מצוות בריזה ומדריכים מקומיים לפי הצורך
 • ערכת שמע אישית
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל 
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען 
 • הוצאות אישיות
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • ארוחות שאינן כלולות
 • טיפ למדריך הישראלי
 • כל דבר שאינו מוזכר בסעיף "המחיר כולל"
פרטי הטיסות

יציאה 1.7 מנתב"ג בשעה 05:25 נחיתה במרסיי בשעה 08:55
חזרה 9.7 מברצלונה בשעה 21:15 נחיתה בנתב"ג בשעה 02:25 (ביום 10.7)

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום 

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא 
טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך  300 אירו המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום). 

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה 

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות: 

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

דמי ביטול 

מ-90 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €   
44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €
21-33 יום לפני היציאה לטיול – 750 €
8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1400 €
פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול) ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה. מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאימה לו/לה מבין שתי החלופות הבאות: 

הסבר על תנאי ביטול:

על הלקוח לבחור את מחיר הטיול (מופיע למעלה)בהתאם למדיניות הביטול המתאימה לו. נא לסמן את החלופה הנבחרת בטופס ההרשמה.
חלופה א' – החלופה הזולה יותר – מחיר טיול בהתאם למדיניות ביטול של נותני שירותי הקרקע (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות פנים, ארוחות)
מחוץ לישראל: לפי המפורט למעלה. כולל דמי הביטול של חברות תעופה.
במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט הבא: 

דמי ביטול 

כפי שמופיעים בגוף הטיול נכונים לאופציה א' (כנ"ל) 
הגדרות: ימי עבודה: ימים א'- ה', לא כולל חגים; ערך שירותי קרקע: מחיר הטיול 
חישוב דמי הביטול ייעשה מרגע קבלת הודעה בכתב במשרדי בריזה. ניתן לשלוח הודעת ביטול במייל או בפקס. החזר כספי יתבצע באותו מטבע ואופן תשלום: מזומן, ביטול עיסקה בכרטיס אשראי וכד'.
חלופה ב' – יקרה יותר – תוספת של 7% למחיר הטיול ולסכומי דמי הביטול כפי שהם מופיעים בגוף התכנית בחלופה א' למעלה
חלופה זו מקנה זכות ביטול בהתאם להוראות לחוק הגנת הצרכן תשמ"א-1981 ותקנותיו:

 1. ע"פ חלופה זו, הלקוח רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה עשר ימים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול ההרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 2. ע"פ חלופה זו, לקוח שהינו אזרח ותיק (מי שמלאו לו 65 שנים וימציא תעודת אזרח ותיק) או "אדם עם מוגבלות" – כהגדרתו בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות או "עולה חדש" –רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה חודשים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול הרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 3. ע"פ חלופה זו, במקרה של ביטול ההרשמה לטיול, בריזה תחזיר ללקוח בתוך 14 ימים מיום קבלת ההודעה על הביטול את הסכום שהלקוח שילם על הטיול, בקיזוז דמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% ממחיר הטיול או 100 שקלים חדשים לאדם, לפי הנמוך מבניהם.

ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות
מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם. 

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, 
מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .

מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו. 

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד': 
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד 

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. 
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי. 

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> הכנסו למגוון טיולים מאורגנים בצרפת