הטיול המאורגן שלנו לצרפת מתמקד באזור נורמנדי ובריטאן, חבל ארץ כפרי, ירוק ושופע, שמיכת טלאים של שדות חקלאיים, מטעי תפוחים ושטחי מרעה, המשתרעים לשפת האוקיינוס האטלנטי בצפון מערב צרפת. הטיול משלב את יופי הטבע וציוריותן של ערים ועיירות עתיקות והמסלול המגוון כולל ביקור באי המיוחד סן מישל, בחופים עליהם נחתו כוחות בעלות הברית במלחמת העולם השנייה, כפרים ציוריים, ערי חוף וכמובן טעימות של מוצרים מקומיים כגון שיכר הבנדיקטין, קלבדוס וקממבר.
הטיול שלנו משלב בתוכו את רבדיה הרבים והמעניינים של חבלי נורמנדי וברטאן בכל הקשור להיסטוריה העשירה, תרבותה המגוונת, הארכיטקטורה בתקופות שונות והנופים הקסומים.

בתכנית:
 • ג'יברני –אחוזת קלוד מונה והמוזאון האימפרסיוניסטי
 • רואן – הרובע היהודי וסיור בעקבות ז'אן ד'ארק
 • טיול רגלי על צוקי אטרטה
 • באיו – מוזאון השטיחים
 • חופי החיתה וביקור במוזיאון הנחיתה בארומנש  
 • מונט סן מישל –  סיור בין החומות ובמנזר
 • ביקור ברכבת קטנה בדינאן
 • טעימות גבינות  קממבר וליברו
 • ביקור וטעימות קלבדוס מקומי
 • ביקור בחווה לגידול אויסטר וטעימות
 • סיור בכפרים אותנטיים בנורמנדי
 • סיור בגן הבוטני בפוג'ר
מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - פריס

טיסת ישירה לפריס והגעה בשעות אחר הצהריים המאוחרות. התארגנות ונסיעה לבית המלון באזור השוק הסיטונאי של ראנג'יס. לינה בפריס

יום 2 סיור בשוק ראנג'יס -  ז'יברני – טרוביל

בשעות המוקדמות של הבוקר, ניכנס לשוק הסיטונאי של ראנג'יס שהחליף את השוק האגדי של פריס "Les Halles ". נסתובב בין הדוכנים הרבים המציעים את מרכולתם הטריה ונרשם מאווירת המקום. נמשיך לז'יברני בה  נמצאת אחוזתו של הצייר קלוד מונה. נבקר בבית ונטייל בגן שהוא עצמו עיצב כדי שישמש לו השראה לציוריו. בתום הביקור בכפר התוסס, נמשיך בנסיעה לרואן ונטייל ברובע העתיק. העיר התפרסמה בתולדות צרפת כמקום עלייתה על המוקד של ז'אן ד'ארק. אנחנו נראה את כיכר השוק העתיקה בה אירוע האירוע, הקתדרלה הגותית המפוארת שהצייר הפרה-אימפרסיונסטי קלוד מונה Claude Monet, הנציח אותה בסדרת ציורים בלתי נשכחת ונבקר גם ברובע היהודי העתיק. המשך נסיעה לטרוביל, עיירת דייגים על חוף האוקיינוס האטלנטי.לינה בטרוביל.

יום 3 שוק הדגים – טיול רגלי לאורך צוקי אטרטה – הונפלר - טעימות קלבדוס וגבינות - קאאן

היום נתרשם מנורמנדי הכפרית. נתחיל את היום בסיור בשוק הדגים בטרוביל ונסתובב בין  דוכני הדייגים שזה עתה חזרו מהים. נמשיך את היום בסיור באטרטה. חוף המצוקים של אטרטה היה אחד הנופים המועדפים על הציירים האימפרסיוניסטים. נערוך סיור רגלי לאורך קו החוף המיוחד וננסה להבין מה משך את הציירים למקום הזה. בתום הסיור ניסע להונפלר. זו אחת העיירות היפות ביותר בנורמנדי ושמשה אבן שואבת לאמנים וציירים כבר במחצית השניה של המאה ה – 19. בהמשך ניסע לארץ הגבינות ושיכר התפוחים, ונבקר במבשלת שיכר הנמצאת בתוך נחלה לגידול תפוחים ובה מייצרים סיידר מקומי וקלבדוס מפורסם של נורמנדי. כמובן שלא נעזוב, עד שנטעם ממוצרי המקום..סיידר, קלבדוס וגבינות קממבר וליברו. לקראת ערב, נגיע לקאאן, בה נראה את מנזר הגברים שהוקם במאה ה-11 ע"י ווילאם הכובש ומשמש כמקום מנוחתו האחרונה. משם ניסע למלוננו. לינה באזור קאאן.

ג'יברני גארטן
נהר וטירה נורמנדי
יום 4 באיו   - חופי הנחיתה: ארומנש  – קולוויל - פואנט די הוק  (חופי הנחיתה) 

עם בוקר ניסע לבאיו שם נמצא השטיח הרקום של מתילד, אשתו של וויליאם הכובש, בו היא מספרת את השתלשלות המאורעות שהביאו לכיבוש אנגליה על ידי בעלה.  לאחר מכן נרד לעבר החוף בו נחתו הכוחות הבריטים ביוני 1944, בדרכם לשחרור אירופה מעול הנאצים. נבקר במוזיאון ההיסטורי בעיירה ארומנש שמשחזר את הקמת הנמל המלאכותי ששמש להעברת אספקה לכוחות הברית. משם נמשיך לביקור מרגש באזור הנחיתה האמריקאי. נטייל במצוק "פואנט די הוק", משלט מאד מבוצר שבו ניהלו כוחות קומנדו אמריקאיים קרב גבורה נגד הגרמנים שהתבצרו במשלט ולא נפסח על קולוויל בה נמצא בית הקברות הצבאי האמריקאי. נחזור לקאאן ללינה.

יום 5 לה רוש ד'אוטר – אנדרטת הגנרל פטון - מונט סן מישל

בשעות הבוקר, ניסע לעבר פארק הגבעות של נורמנדי ובהתאם לזג האויר, נצא לטיול רגלי בין שבילי השמורה (כשעתיים). בדרכנו דרומה, נעצור באברנש, עיירה קטנה בה נראה את האנדרטה שהוקמה לכבודו של הגנרל פטון, שפיקד על הכוחות האמריקאים בעת הפלישה. בצהריים, ניסע לאחד האתרים היותר מפורסמים בצרפת – הר סן מישל. זה צוק סלע שמתרומם מתוך הים לגובה של 90 מ' ובראשו מנזר נהדר שנבנה באמצע ימי הביניים.  אנחנו נטפס לראש הצוק ונבקר במנזר. בתום הביקור, נתמקד במלון באזור מון סן מישל.

יום 6 מונט סן מישל – קנקל: גידול אויסטרים – סן מאלו

בשעות הבוקר, נשלים את ביקורנו בחצי האי ולאחר מבט אחרון על מנזר, נמשיך לקנקל – עיירת חוף מימי הביניים, המוכרת בכל העולם בזכות צדפות האויסטר המשובחות שהיא מגדלת לאורך החופים ומייצאת לכל העולם. נבקר בחווה לגידול אויסטרים ובהתאם לגאות ולשפל, נראה את פארקי הגידול בים ונטעם מתוצרת החווה. לאחר הליכה לאורך טיילת האוקיינוס, ניסע  לעיר סן מאלו השוכנת על שפת הים – עיר נמל חשובה שהיתה בסיס היציאה של יורדי הים הצרפתים בדרכם לגילוי עולמות חדשים. ארוחת ערב ולינה בסן מאלו.

חוף נורמנדי
שאטו דה מרטינוויל
יום 7 סן מאלו - דינאן -  קאפ פרהל

נתחיל את היום בסיור רגלי על חומות סן מאלו ובעיר העתיקה. נמשיך לביקור בדינאן. זו עיירה ברטונית טיפוסית, בנויה מגרניט ושמרה על צביונה הימיביניימי. נסייר בה ברכבת קטנה שתיסע בסמטאות הצרות ונתרשם מסגנונות הבניה. נמשיך לסיור על קו החוף לאורך תעלת לה מאנש ונסייר ברגל לאורך הצוק מגרניט וורוד. במזג אוויר בהיר, ניתן לצפות על איי ג'רזי המשתייכים לאנגליה. על הצוק, נראה את טירת לה לט (נבקר בו במידה והזמן הנותר יאפשר זאת). זהו מבצר איתן ומרשים (גובהו 60 מטרים), הממוקם באחד המפרצים בין חצאי האי הרבים באזור בריטאני ובנוי על הסלע החודר לתוך הים. לקראת ערב, חזרה לסן מאלו. לינה בסן מאלו.

 

יום 8 פוג'ר: ביקור בגן בוטני - פריס

שעות הבוקר, נתחיל בנסיעה מזרחה לגן הבוטני ליד פוג'ר ונתרשם ממגוון הפרחים והצמחים שהובאו לכאן על ידי הימאים מעולם החדש. בשעות אחר הצהריים, נגיע לשארטר, בה נטייל בעיר העתיקה. המשך נסיעה למלון ליד שדה התעופה אורלי. לינה בפריס

יום 9 פריס – ת"א

בשעות הבוקר המוקדמות, ניסע לשדה התעופה לטיסה ישירה ארצה.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות : טיסת טראנסאביה ישירה לפריז וחזרה (כולל מזוודה עד 20 ק"ג ותיק יד 8 עד ק"ג)
 • מיסי נמל ודלק לפי הידוע ביום הגשת ההצעה .שינויים במרכיב זה ישפיעו על מחיר הטיול
 • אוטובוס תיירים ממוזג עפ"י התוכנית
 • תוכנית סיורים מלאה כמפורט
 • לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה
 • כלכלה: על בסיס ארוחת בוקר בלבד, כולל ארוחת ערב אחת בסן מאלו
 • הדרכה: מדריך בכיר מצוות בריזה  ומדריכים מקומיים כנדרש
 • דמי כניסה לכל האתרים בהתאם לתוכנית הטיול
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם המדריך לפני הטיול
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • כל  סוג של הוצאה שלא צוינה ב"המחיר כולל"
טיסות Transavia

13.9.18    יציאה מנתב"ג 13:45 ונחיתה בפריס בשעה 17:55

21.9.18 יציאה מפריס בשעה 06:55 ונחיתה בנתב"ג בשעה 12:35

בתי מלון

IBIS 3* Hotel  (או דומה לו)

רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה
ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .  

** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

מיום ההרשמה ועד 45 יום לפני היציאה –  350 €

44-34 יום לפני היציאה לטיול – 550 €

21-33 יום לפני היציאה לטיול – 750 €

8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1200 €

פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

בחישוב מניין ימי עבודה המוזכרים לעיל יחושבו ימים א'-ה', להוציא ערבי חג וימי חג.

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,

לפקס מספר  03-5440055
או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
  • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
  • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> רשימת טיולים מאורגנים לצרפת