9 ימים  מפריז עד עמק הלואר – בתי מלוכה, תרבות וחופי האוקיינוס

בעמק הלואר המכונה גם "הגנים של צרפת" זורם לו נהר הלואר בנוף פסטורלי בין ארמונות, כפרים, עיירות ציוריות וערים חשובות מימי הביניים ועד היום. טיולנו יחצה את צרפת לרוחבה מפריז דרך עמק הלואר עד האוקיינוס האטלנטי וישלב שייט בספינת פאר על נהר הלואר עם טיוליים רכובים יומיים. נעלה על הספינה לאחר ארבעה ימים של טיול במקומות ובאתרים ייחודיים שאינם מוכרים לקהל הרחב אבל קשורים מאוד לעמק הלואר ולהיסטוריה של צרפת. הנכם מוזמנים להצטרף אלינו לשייט מפנק ונינוח על ספינת פאר ממנה נצא לסיורים מגוונים.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 נתב"ג - פריז - שארטר - טור

נצא בטיסת בוקר לכיוון פריז, אליה נגיע לקראת הצהריים. לאחר התארגנות, ניסע עם האוטובוס לכיוון שארטר (Chartres), עיירה ציורית הידועה בקתדרלה אליה מגיעים צליינים, ובזכות ה"כחול של שארטר" – הצבע הייחודי של הוויטראז'ים הגדולים המעטרים את הקתדרלה. בתום הביקור, נמשיך לטור (Tours), עיר יפה השוכנת על גדות נהר הלואר. לינה באזור טור.

יום 2 אמבואז - לאונרדו דה וינצי - טירת שנונסו

בשעות הבוקר, ניסע לאמבואז (Amboise) אחת העיירות היפות של עמק הלואר, בה נמצא אחד מארמונותיו של המלך פרנסואה ה-1 שהביא את הרנסאנס לצרפת ובעיקר נתן טירה למגורים לאמן לאונרדו דה וינצי (Leonardo de Vinci), אותו הביא מאיטליה. נבקר בטירה ונגלה פנים רבות ומגוונות של האמן שהשנה (2019) חוגגים 500 שנה למותו. נפסע בגנים המעוטרים בציורי ענק ובדגמים של המצאות גאוניות, פרי יצירותיו. 
בצהריים, נמשיך לטירת שנונסו (Chenonceau) הניצבת מעל נהר השר והידועה כ"טירת הנשים" ולא בכדי. זו הטירה הידועה ביותר בעמק הלואר, בזכות הארכיטקטורה החדשנית של אותם ימים, הגנים המטופחים וסיפורי אהבה וקנאה הקשורים בחצר המלך. לקראת ערב,  נחזור למלון. לינה באזור טור.

יום 3 פואטיה - ביקור וטעימות קוניאק - לה רושל

נתחיל את היום בנסיעה דרומה לעבר פואטיה (Poitiers), עיר עתיקה ציורית הנמצאת על צומת דרכים שהיווה מקום אסטרטגי בנתיב המסחר בין מרכז צרפת לבין קו האוקיינוס האטלנטי. נסייר בעיר העתיקה בין בתים צבעוניים הבנויים מקורות עץ ובה נמצא ריכוז גדול של בניינים בסגנון רומנסקי. נמשיך לקוניאק (Cognac), הידועה בזכות המשקה המפורסם והיוקרתי. נבקר במזקקת קוניאק ולסיום, גם נטעם מהמשקה האציל. לקראת ערב, נגיע לעיר הנמל העתיקה – לה רושל השוכנת על שפת האוקיינוס. לינה באזור.

יום 4 לה רושל - איל דה רה - נאנט - סיור לילי (שייט)

בשעות הבוקר, נסייר בסמטאות של לה רושל (La Rochelle), העיר המבוצרת בעל קסם אמיתי. נראה את שני מגדלי השמירה בכניסה לנמל העתיק, את המבנים העתיקים והשוק המקורה הצבעוני. מכאן נמשיך בנסיעה על הגשר הארוך המחבר בין לה רושל לבין האי הגדול – איל דה רה (Ile de Ré). נסייר באי, נראה את בריכות המלח המשווק בעולם כולו בזכות טעמו המשובח. נראה כפרי דייגים, חופי חול לבן לאורכו של האי והמגדלור מהמאה ה-19 החולש על כל האזור. לקראת ערב נגיע לספינה העוגנת בנאנט (Nantes), העיר המערבית ביותר על נהר הלואר. קבלת פנים וארוחת ערב על הספינה. לאחר ארוחת הערב, נצא לסיור לילי הכולל שייט אחד היובלים של הלואר. 

יום 5 סיור בנאנט - ביקור במספנה בסנט נאזייר (שייט)

הבוקר יוקדש לסיור רגלי בנאנט. נגלה את העולם הקסום של "מכונות האי" המשלב בין ההמצאות הדמיוניות של ז'ול ורן ושל לאונרדו דה וינצי. לאחר הסיור יוצא הדופן, נטייל בסמטאות העיר דרך החצרות הנסתרות והמעברים המקורים המשקפים את פאר העבר של עשירי העיר מהמאה ה-15. חזרה לספינה לארוחת צהריים. באחר הצהריים נצא לסנט נאזייר (Saint-Nazaire), העיר הידועה במספנות לבניית ספינות הפאר הענקיות המשייטות ברחבי האוקיינוסים. נבקר במספנה בה ניחשף לתהליך בניית והרכבת הספינות בטכנולגיות מתקדמות. חזרה לספינה לקראת ערב. 

יום 6 שייט - ביקור טעימות ביקב

נבלה את שעות הבוקר בשייט על נהר הלואר ונהנה מהנופים הפסטורלים. בשעות אחר הצהריים, ניסע על דרך היין בה נראה כמה כפרים המבוססים על מסורת עתיקה של גידול גפנים וייצור יין המוסקאדה (Muscadet) באזור. נבקר באחת האחוזות בה מייצרים את היין האיכותי וכמובן שלא נוותר על טעימות. נמשיך לקליסון (Clisson), עיירה מקסימה מימי הביניים השוכנת מתחת לטירה גדולה ומרשימה על שפת נחל קטן. חזרה לספינה לארוחת ערב. 

יום 7 שייט - סיור באנז'ה ובמוזיאון שטיח הקיר "אפוקליפסה"

שייט נינוח בשעות הבוקר. לאחר ארוחת הצהריים, נצא לביקור באנז'ה (Angers).  נטייל בעיר העתיקה שהייתה בעבר בירת חבל אנז'ו, בעלת מבנים מרשימים מתקופת הרנסאנס. נבקר בארמון מהמאה ה-13 הניצב על צוק גבוה מעל נהר המיין הנשפך אל הלואר בו מוצג שטיח הקיר המפורסם "אפוקליפסה" המתאר את יום הדין והינו אחד מהאוספים החשובים של שטיחי קיר מימי הביניים. חזרה לספינה לארוחת ערב.

יום 8 עמק הלואר

הבוקר ניסע לטירת אזיי-לה-רידו (Azay-Le-Rideau) בסגנון תחילת הרנסאנס בצרפת, השוכנת על אי קטן באמצע נהר האינדר (Indre) ומבסיבה גן יפה. נמשיך לוילנדרי לביקור בגנים המרהיבים המקיפים את הטירה. ארוחת צהריים במסעדה במקום. בשעות אחר הצהריים, נמשיך לטירת אוסה (Ussé) שכך מספרים, שימשה השראה לסופר שארל פרו כאשר חיבר את סיפור "היפיפיה הנמה".
חזרה לספינה לארוחת ערב.

יום 9 פריז - לה מאן - פריז - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר מוקדמת, נעזוב את הספינה וניסע לעבר לה מאן (Le Mans). נעצור להתרעננות ונבקר במוזאון המציג אוסף נדיר של יצירות אמנות צרפתיות, איטלקיות ופלמיות מהמאה ה-19 ותחילת המאה ה-20, וכן שחזור מדויק של חדרי הפרעונים שהתגלו במצרים. בשעות אחר הצהריים, נמשיך לנמל התעופה של פריז לטיסה ישירה הביתה. 
(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

 

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות – טיסה ישירה לפריס  וחזרה 
 • מיסי נמל ודלק לפי הידוע ביום הגשת ההצעה. שינויים במרכיב זה ישפיעו על מחיר הטיול 
 • אוטובוס תיירים ממוזג עפ"י התוכנית 
 • תוכנית סיורים מלאה כמפורט לעיל
 • לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה 
 • כלכלה: על בסיס פנסיון מלא על הספינה (כולל יין ושתיה קלה) ועל בסיס ארוחת בוקר בלבד בימים הראשונים וביום האחרון.
 • הדרכה: מדריך בכיר מצוות בריזה ומדריכים מקומיים כנדרש 
 • ערכות שמע אישיות 
 • דמי כניסה לכל האתרים בהתאם לתוכנית הטיול
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל – כולל הטיפ לצוות הספינה
 • פגישת קבוצה עם המדריך לפני הטיול
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות שאינן כלולות בשייט
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • כל  סוג של הוצאה שלא צוינה ב"המחיר כולל"
טיסות אלעל

יציאה 05.04.2020 מנתב"ג בשעה 09:05 נחיתה בפריס בשעה 12:55
חזרה 13.4.2020 מפריס בשעה 22:40 נחיתה בנתב"ג בשעה 04:05 (ביום 14.4)

בתי מלון

HOTEL MERCURE Tours   (או דומה לו)
HOTEL MERCURE La Rochelle   (או דומה לו)

ספינה

ספינת נהר MS Loire PRINCESS ברמת 5 עוגנים
2 סיפוני מגורים וסיפון שיזוף עם כיסאות נוח
WIFI חינם
מסעדה וסלון/בר בקומה העליונה
ציוד נלווה בחדר: טלויזיה, רדיו, מייבש שיער, כספת 
ארוחות שף, יין  ושתייה קלה חופשית
צוות מקצועי ושירוב אדיב

הערה:

חברת השייט וחברת בריזה שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם, תקלות בספינה, שינויים במפלס הים וכל מקרה המונע ביצוע התכנית המקורית… במקרים אלו עשויות להיות סטיות מן המסלול המפורסם ואף תיתכן לינה במלונות ולא בספינה וכן עשוי להיות שימוש באמצעי תחבורה אחרים חלופיים כולל ספינה חלופית או כלי רכב כגון אוטובוסים, לשם ביצוע הטיול במקום שייט בספינה. במקרים בהם השייט מהווה חלק מן הטיול, עשויים שינויים בשייט להשפיע על ביצוע יתרת הטיול הן לגבי המסלול שיבוצע ושינויים שייערכו בו, בתי המלון, אמצעי תחבורה וכיו"ב.

רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות: 

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית
שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה . 
** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה ** 

דמי ביטול 

מ-60 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  250 €   
44-34 יום לפני היציאה לטיול – 750 €
21-33 יום לפני היציאה לטיול – 1500 €
8-20 יום לפני היציאה לטיול –   2200  €
פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול)ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאימה לו/לה מבין שתי החלופות הבאות: 

הסבר על תנאי ביטול:

על הלקוח לבחור את מחיר הטיול (מופיע למעלה)בהתאם למדיניות הביטול המתאימה לו. נא לסמן את החלופה הנבחרת בטופס ההרשמה.
חלופה א' – החלופה הזולה יותר – מחיר טיול בהתאם למדיניות ביטול של נותני שירותי הקרקע (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות פנים, ארוחות)
מחוץ לישראל: לפי המפורט למעלה. כולל דמי הביטול של חברות תעופה.
במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט הבא: 

דמי ביטול 

כפי שמופיעים בגוף הטיול נכונים לאופציה א' (כנ"ל) 
הגדרות: ימי עבודה: ימים א'- ה', לא כולל חגים; ערך שירותי קרקע: מחיר הטיול 
חישוב דמי הביטול ייעשה מרגע קבלת הודעה בכתב במשרדי בריזה. ניתן לשלוח הודעת ביטול במייל או בפקס. החזר כספי יתבצע באותו מטבע ואופן תשלום: מזומן, ביטול עיסקה בכרטיס אשראי וכד'.
חלופה ב' – יקרה יותר – תוספת של 7% למחיר הטיול ולסכומי דמי הביטול כפי שהם מופיעים בגוף התכנית בחלופה א' למעלה
חלופה זו מקנה זכות ביטול בהתאם להוראות לחוק הגנת הצרכן תשמ"א-1981 ותקנותיו:

 1. ע"פ חלופה זו, הלקוח רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה עשר ימים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול ההרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 2. ע"פ חלופה זו, לקוח שהינו אזרח ותיק (מי שמלאו לו 65 שנים וימציא תעודת אזרח ותיק) או "אדם עם מוגבלות" – כהגדרתו בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות או "עולה חדש" –רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה חודשים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול הרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 3. ע"פ חלופה זו, במקרה של ביטול ההרשמה לטיול, בריזה תחזיר ללקוח בתוך 14 ימים מיום קבלת ההודעה על הביטול את הסכום שהלקוח שילם על הטיול, בקיזוז דמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% ממחיר הטיול או 100 שקלים חדשים לאדם, לפי הנמוך מבניהם.

ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות
מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם. 

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055
    או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו. 
נסיעה טובה מצוות בריזה

>> הכנסו למגוון טיולים מאורגנים בצרפת