טיול מאורגן לקוסטה ריקה עם קוקה זמל

קוסטה ריקה היא אולי הידועה במדינות מרכז אמריקה. נחווה בה נופי טבע המשלבים ג'ונגלים, הרי געש וחופים יפיפיים, מפגשים עם בעלי חיים מקומיים ושלווה טרופית. זה יהיה טיול שהוא חווית חיים.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 נתב"ג - מדריד – סן חוזה

טיסות:

IB3317 17APR  TLV MAD 0530 – 0955 
IB6317 17APR MAD SJO 1135 – 1455
ניפגש לפנות בוקר בשדה התעופה ונטוס, דרך מדריד, לסן חוזה בירת קוסטה ריקה. נפגוש את נציגנו במקום וניסע אל בית המלון שבמרכז העיר.
ארוחת ערב ולינה: סן חוזה.

ימים 2-3 סן חוזה – פואז – טורטוגרו

עם בוקר, נצא לבקר בהר הגעש פואז, לא רחוק מהבירה סן חוזה. ההר מתנשא לגובה 2704 מטר והוא הר הגעש בעל הלוע הגדול ביותר בעולם, כ- 350 מטר. בתוך הלוע אגם מים חמים ממנו מתרוממים סילונים של קיטור ובוץ. לאחר הביקור נמשיך מזרחה, לעבר החוף הקאריבי המשתרע לאורך 200 ק"מ, נמשיך בשייט תעלות אל שמורת הצב הירוק-"טורטוגרו" (Tortuguero) דרך יערות הגשם. ביומיים הקרובים נכיר את מגוון החי והצומח המצוי בעיר ובתעלות. באזור זה, אתר הטלה למיני צבים המצויים בסכנת הכחדה, נחזה  בבתי גידול מסוגים שונים: נהר – ביצה – יער למגוון בעלי חיים – קופים, מאנטיס, טפיר, לטאות, תנינים ומיני עופות. כלכלה מלאה ולינה בלודג' בטורטוגרו.

הר געש בקוסטה ריקה
ציפור טוקן
יום 4 טורטוגרו – לנדס אין לאב

נצא בשייט מטורטוגרו ונפגוש את האוטובוס שלנו בגוואפילס. בדרהו אל יער העננים נבקר בגנים הבוטניים המרהיבים ולפנות ערב נגיע אל המלון שבלנדס אין לאב.

יום 5 לנדס אין לאב

יום של הרפתקאות וחוויות בלנדס אין לאב. בין הפעילויות היום: קנופי – הרפתקאה של מעוף בין הצמרות, דרך כבלים, ופלטפורמות – כבלים, 10 פלטפורמות, 3 שבילים, 2 גשרים תלויים, 1 Tarzan Swing – סה"כ 845 מטר; קניונינג – ירידת סנפלינג בקניון צר, שעור בישול מקומי ולקינוח – סיור לילי בשבילי יער העננים וצפייה בציפורים הנמות, בטרנטולות, בעכבישים, חרגולים, צרצרים, לטאות, צפרדעים, קיפודים, יונקים ליליים, נחשים ועוד. המדריך ילווה בהסברים על המקום. ארוחת ערב ולינה: לנדס אין לאב

יום 6 הנהר הכחלחל – סיור שוקולד – ארנל (מעיינות חמים)

נעזוב את אזור לנדס אין לאב וניסע אל הפארק הלאומי ריו סלסטה, שהתפרסם מאוד בשנים האחרונות בגלל תופעת הטבע המדהימה – נהר התכלת שזורם בתוכו. לאחר מכן נצא לסיור שיחשוף בפנינו את הסודות של אחד המזונות המוערכים והנחשקים ביותר: השוקולד.  בסיור נראה את כל שלבי ייצור והפיכת פרי הקקאו לשוקולד: קטיף, ייבוש, טחינה ובישול ונוכל לטעום סוגי שוקולד שונים. ניסע אל המלון בארנל ובערב נצא לארוחת ערב ורחצה במעיינות החמים בהם משופע האזור. לינה: ארנל

יום 7 ארנל

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול רגלי אל הר הגעש ארנל. לאחר ארוחת צהריים בעיירה הקרובה נמשיך  אל מפל לה פורטונה. מיימי המפל, שגובהו 70 מ', נופלים אל בריכה צלולה מוקפת צמחיה המאפשרת שחייה מרעננת. ארוחת ערב ולינה: ארנל

אגם בקוסטה ריקה
נהר בקוסטה ריקה
יום 8 ארנל – מונטה ורדה

היום נצא לטיול יוצא דופן ביער. במקום ללכת על הקרקע, נטייל על מערכת של גשרים התלויה ברום העצים ונחווה את הג'ונגל מזווית אחרת (Sky walk  ), זוהי חויה יוצאת מהכלל. לאחר מכן ניסע מערבה אל אזור שמורת מונטה ורדה, הנמצאת בצפון מערב קוסטה ריקה. מונטה ורדה היא שמורת "יער עננים" העשירה בצמחיה ובעלי חיים ועופות נדירים. ארוחת ערב ולינה: מונטה ורדה

יום 9 מונטה ורדה

נצא לסיור בתצוגת צפרדעים ופרפרים, ללימוד אודות סוגי החיות הייחודיות לאופיו הטרופי של קוסטה ריקה. יותר מ- 40 מיני פרפרים ו- 30 מיני צפרדעים ביניהם מיוחדים במינם כמו צפרדע "החץ המורעל" הצבעונית, קרפד הים הענק וצפרדע העץ אדומת העין. לאחר מכן נעזוב את האזור בדרכנו אל החוף, לאזור מנואל אנטוניו. בדרך נעבור בפארק קרארה, אחד מהפארקים הפופולריים של קוסטה ריקה. האזור הוכרז כפארק לאומי בשנת 1978 והוא מהווה נקודת מעבר בין יער טרופי יבש ליער טרופי רטוב. נעצור בגשר התנינים כדי לקבל תצפית יפה על האזור ועל התנינים השוחים בנהר. אחר הצהריים נגיע למלוננו במנואל אנטוניו. ארוחת ערב ולינה: מנואל אנטוניו

יום 10 שמורת מנואל אנטוניו

היום יוקדש לביקור בשמורת מנואל אנטוניו בשילוב טיולים רגליים. זוהי שמורה של חופים טרופיים ומפרצים מדהימים ובין בעלי החיים שניתן לפגוש נמצאים קופי הקפוצ'ין לבני הפנים, רקונים וציפורים שונות. נוכל גם לשחות במימיו החמים של האוקיאנוס השקט. נראה מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מאפיינים מיוחדים. אחרת הצהריים נצא לשייט בקטמרן להנות מיפי הטבע הסובב את האזור. ארוחת ערב ולינה: מנואל אנטוניו

יום 11 מנואל אנטוניו - סן חוזה

היום נצא לסיור שייט ייחודי במינו – מפגש עם הקופים המאכלסים את פארק מנואל אנטוניו ועם רפא, האיש המפורסם ביכולתו לדבר עם הקופים ולהבינם. עם תום הסיור ניסע אל סן חוזה, בירתה של קוסטה ריקה. ארוחת ערב ולינה: סן חוזה

קוסטה ריקה
קליית פולי קפה בקוסטה ריקה
יום 12 סן חוזה - מדריד

ביומנו האחרון נטייל בבירת קוסטה ריקה (רגלי) כולל ביקור במוזיאון הזהב הידוע. לפי שעת הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסה דרך מדריד חזרה לנתב"ג.
IB6314 28APR  SJOMAD 1620 1040+1

יום 13 מדריד - נתב"ג

נחיתה אחר הצהריים במדריד והמשך כעבור מספר שעות אל נתב"ג.
IB3316 29APR MADTLV 1615 2155

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות בינלאומיות ת"א – מדריד – סן חוזה – מדריד – ת"א
 • מסי נמל והיטלי דלק  (121$ נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • בתי מלון מדרגת תיירות ראשונה וטובה
 • כלכלה: חצי פנסיון
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג
 • שייט כמפורט בתוכנית
 • דמי כניסה לכל האתרים כמפורט במסלול
 • מדריכה ישראלית מצוות בריזה
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש
 • טיפים לנותני השירותים המקומיים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • מיסי נמל המשולמים במקום במזומן (קוסטה ריקה כ-28 דולר )
 • ארוחות שאינן כלולות  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • פיצול או שינוי טיסות מהטיסה הקבוצתית
תנאי ביטול  
 • המבטל בין 60 ימים ועד  45 יום לפני היציאה ישלם  750$ דמי ביטול.
 • המבטל בין 44 ימים ועד 30 ימים לפני היציאה ישלם 1500 דולר דמי ביטול.
 • המבטל בין 29 ימים ועד 14 ימי עבודה לפני יציאת הטיול ישלם 2000 דולר דמי ביטול.
 • המבטל בין 13 ימים ועד 4 ימי עבודה לפני יציאת הטיול ישלם 2500 דולר דמי ביטול.
 • 3 ימים לפני יציאת הטיול – אין החזר כספי.

בחישוב מניין ימי עבודה המוזכרים לעיל יחושבו ימים א'-ה', להוציא ערבי חג וימי חג.
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-100 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזהב אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300$ המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול.
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס.
בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  
הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

הבהרות

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב ביום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055
   או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת
      התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2  – הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.
      התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר!

פיצול מהקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (דיוויד).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזהב כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:
מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • יתכן היפוך סדר הימים בטיול
 • המלונות, מסלולי הטיול ולוח הזמנים תוכננו בקפידה, אם כי לוח זמנים מתוכנן במקומות אלה עשוי להשתבש בשל דרכים משובשות וכד'.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה