בעקבות רועי ים ויורדים

קורסיקה לא זכתה להנות משמעותית מתנופת הפיתוח של אירופה, וזהו גם קיסמה: אוכלוסייה אותנטית, חופים בתוליים ותרבות עתיקת יומין של יורדי ים מלווים את הטיול המהווה חוויה יוצאת דופן גם לאלה שראו מקומות רבים על הגלובוס. קורסיקה, האי האקזוטי של צרפת, עולה מהים בין חופי איטליה וצרפת. הבידוד מתרבויות הסביבה אפשר לבני האי לפתח תרבות ומסורת ייחודית ונתוודא למנהגים ייחודיים לאי. מאידך, יתרונותיו האסטרטגיים של האי ההררי משכו אליו ניסיונות פלישה רבים. בני האי עמדו בעוז מולם, אך שרידי מבנים יוונים, רומאיים וביצורים של נסיכויות מהיבשת מעידים על הדרמות שהתחוללו על החופים הנפלאים ועל מגוון תרבויות שהשתלבו במסורת ובהיסטוריה של האי. בטיולנו ניפגש עם פאר העבר ועם תושבי האי בערים המודרניות ובכפרים המסורתיים הנצמדים למסורת ולמצוקי הרכסים המרוחקים..נתבשם מהנופים הפראיים והחופים הנפלאים…ונטייל בשמורות הטבע הייחודיות.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 טיסה למרסיי – אג'קסיו

נמריא מנתב"ג למרסיי בטיסה ישירה. עם ההגעה נצא לסיור במרסיי, בירת פרובאנס, העיר היפה שעברה מתיחת פנים בשנים האחרונות. בתום הסיור, לקראת הערב, נעלה על המעבורת, בה נאכל את ארוחת הערב ונלון .

יום 2 אג'קסיו: ביקור בעיר העתיקה ובמוזיאון פש - איי לה פראטה

הגעה לאג'קסיו בשעות הבוקר. נתחיל את היום בביקור באג'קסיו, בירת קורסיקה עילית. נטייל בסמטאות העיר העתיקה ונבקר במוזיאון פש לאמנות היפה. המוזיאון הנהדר שוכן במבנה שהוקם על ידי קרדינל פש, דודו של נפוליאון, כדי לשמש מרכז אמנויות. כיום מוצג בו אוסף רחב ידיים של ציורים איטלקיים מן המאה ה-14 ואילך. בשעות הצהריים, ניסע מחוץ לעיר, נבקר בקברו של הזמר המפורסם, טינו רוסי ונטייל על מצוקי איי הפראטה, צוק גרניט שחור המתנוסס מעל הים, המשקיף על האיים הקטנים שלאורך החוף.  לקראת ערב, נגיע למלוננו באזור אג'קסיו לארוחת ערב ולינה.

קורסיקה
בוניפציו צוק קורסיקה
יום 3 בסטליקה - גשר זיפיטולי - אג'קסיו: ביקור בבית הולדתו של נפוליאון

בשעות הבוקר, נטפס בכביש הררי לעבר בסטליקה, כפר קטן בגובה 800 מר' הממוקם במרכז האי. נסייר בכפר העתיק ממנו נמשיך ונטייל בעמק פרונלי . נבקר באנדרטה היסטורית, הגשר הגנובזי זיפטולי, שהינו יצירת אמנות של ממש מהמאה החמש עשרה: הקשת היחידה שלו נמתחה מעל הנהר אז בלב היער פינטה. בצהריים, נחזור לאג'קסיו, לביקור בבית הולדתו של נפוליאון בונפרטה, גיבור צרפתי וקורסיקאי כאחד. לקראת ערב, חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 4 יער וויזבונה - קורטה - אג'קסיו

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע בדרך נופית דרך יער וויזבונה, לקורטה. העיר שוכנת בלב האי בצומת דרכים חשובה, על הדרך היורדת לחוף המזרחי וגם למערבי. בעיירה החל פסקל פאולי את המרד בממלכת גנואה – 1755 ובאוניברסיטה המקומית ניסח את החוקה הדמוקרטית הראשונה של קורסיקה. ב-1981 נפתחה האוניברסיטה בעיר מחדש והיא מקנה לעיר אופי צעיר. נעלה לעיר העתיקה בעזרת רכבת ננסית היכולה לנסוע ברחובותיה הצרים ונערוך סיור רגלי קצר בסמטאות העיר העתיקה ולרגלי המצודה האימתנית. לאחר שנסיים את הביקור בקורטה, נחזור לאג'קסיו לארוחת ערב ולינה.

יום 5 פיליטוסה – בוניפצ'יו

בתום ארוחת הבוקר, ניסע דרומה לביקור באתר הפרהיסטורי בפיליטוסה  (Filitosa). האתר שהתגלה באופן מקרי ב-1946, נחשב בצדק לאתר הפרהיסטורי החשוב באי- הכולל ריכוז מדהים של מנהירים: פסלי אבן מונוליתיים מרשימים  ועליהם מגולפים דמויות בני אדם. לצד עמודי האבן נחשפו שרידי מגורים של אוכלוסייה לפני כ- 10,000 שנים. נמשיך בנסיעה דרומה ובאחר הצהריים, ניסע לכיוון בוניפציו. עיירה זו המכונה לעיתים "גיברלטר הקורסיקנית" צופה אל האי השכן סרדיניה מעברו של מיצר בן 12 ק"מ. העיר יושבת על רמה סלעית מעל לנמל טבעי, בו עוגנות מעבורות (שמגיעות מסרדיניה וסיציליה) ויאכטות מפוארות. העיר המודרנית כיום, נוסדה בשנת 828 בידי בוניפ'ציו II שהיה שליט של טוסקנה, במסעו לעבר אפריקה עגן במקום ועמד על חשיבות נקודת היישוב. בתום הסיור, הגעה למלון – ארוחת ערב ולינה בבוניפציו.

רוסו קורסיקה
עיר צוק בקורסיקה
יום 6 בוניפציו

היום יוקדש לבוניפצ'יו, שעל המצוק הדרומי של האי. נטפס בעזרת רכבת קטנה אל המצודה המתנשאת גבוה מעל חוף הים. נסייר בסמטאות העיר הצרות, נצפה מהחומות הבנויות על המצוק, על המפרץ, האיים וסרדיניה שמעבר למיצר הצר שמפריד בין שני האיים. בשעות אחר הצהריים, נצא לשייט (מותנה בתנאי מזג האויר) מסביב למפרץ, בין האיים הלבנים ולמערות הים. ארוחת ערב ולינה בבוניפציו.

יום 7 סארטן – פרופריאנו

בשעות הבוקר, ניסע צפונה לסארטן, העיר הימי-ביניימית, בה נשמרו מבנים וסמטאות שנבנו לפני מאות בשנים. נטייל ב"עיר הכי קורסיקנית" כפי שקרא לה פרוספר מרימה, ונבקר במוזיאון היסטורי ואתנוגרפי מרשים ביותר. אחר הצהריים נצא צפונה לעיר הנמל פרופריאנו, בה נעלה על המעבורת עליה נשהה משך הלילה בדרכנו למרסיי. ארוחת ערב ולינה על המעבורת.

יום 8 אקס אן פרובנס - מרסיי - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר במעבורת נעלה על האוטובוס שיקח אותנו לסיור באקס אן פרובנס ובהתאם לזמן הנותר עד הטיסה, נטייל בסמטאות העיר העתיקה, נטעם את הממתק המקומי על בסיס מרציפן ומלונים מסוכרים ונתפעל מאושר הארכיטקטורה של העיר הבורגנית. בתום הסיור, ניסע לנמל התעופה של מרסיי, ממנו נטוס ישירות לתל אביב.
(*) הערה: בטיול מאורגן לקורסיקה ייתכנו שינויים  בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים

תחרות צילום בכל טיול של בריזה: אנא שלחו צילומים טובים לתחרות. הזוכה בצילום המוצלח יזכה לפרס והתמונה תפורסם עם קרדיט למנצח. הכינו מצלמות !!!

המחיר כולל
 • טיסות: : טיסות ישירות למרסיי הלוך וחזור
 • מלונות: ברמת תיירות טובה
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון
 • תחבורה: נסיעות והעברות באוטובוס מיוחד לתיירים, נח וממוזג לאורך כל הטיול. כלי תחבורה אחרים (כלי שיט, מעבורות ,רכבות זעירות וכיו"ב) לפי התוכנית.
 • מעבורות בין מרסיי לקורסיקה – הלוך וחזור
 • ביקורים וכניסות: ביקורים וכניסות לכל האתרים על פי התוכנית המפורטת. כניסות בתשלום הכלולות במחיר- לפי הפרוט בנספח להצעה.
 • הדרכה: יעל הרמלין ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש
 • מיסי נמל והיטלי דלק בנתב"ג ובחו"ל כ- 300 דולר מעודכנים נכון ליום הגשת ההצעה. ייתכנו שינויים והמחיר הסופי ייקבע ע"י חברות התעופה במועד קבלת כירטוס הטיסה ובסמוך למועדי יציאת הטיול.
 • תשר לכל נותני השירותים בחו"ל (כולל סבלות).
 • מערכת שמע אישית לכל מטייל.
 • מפגש קבוצה לפני הטיול.
המחירים אינם כוללים 
 • עדכון למיסי דלק ומיסי נמל – ראו הערה בסעיף "המחירים כוללים" תחת תת סעיף "כללי".
 • מסמכים- הוצאת דרכון ו/או הארכת תוקפו. על  הדרכון להיות בתוקף חצי שנה מיום היציאה.
 • ביטוח נסיעות רפואי ומטען סטנדרטי או מורחב וכן והטסה רפואית.
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי החל מיום 5.1.18

יתרת התשלום תיגבה עד 30 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • – עד 3 תשלומים בכרטיסי אשראי, על פי שער העברות והמחאות גבוה ביום החיוב.
  בטופס ההרשמה, בין שאר הפרטים, יש למלא פרטי כרטיס אשראי. על סמך זה אנחנו מעבירים מקדמות
  לספקים בחו"ל. את חיוב כרטיסי האשראי בפועל אנחנו מבצעים כשבועיים לפני היציאה לטיול, אלא אם
  תבקש/י מועד אחר, לפני חיוב הקבוצה.
  2 –   למבקשים תשלומים: התשלום הראשון ירד במועד חיוב חשבונך הסמוך למועד חיוב הכרטיס על ידינו.
  כל התשלומים ירדו בסכום שקלי שווה, על פי שער העברות גבוה ביום חיוב הכרטיס על ידינו.
  3 –    בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון
  בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.
  4 –  אפשרי התשלום בצ'קים דחויים

הערה בטיול מאורגן לקורסיקה : אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים
שווים ללא ריבית

שער היורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה

** בכל מקרה בטיול מאורגן לקורסיקה  יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

ביטולים

המבטל השתתפותו  90 עד 30 ימי עבודה  ממועד היציאה,  יחויב ב- 300 יורו
המבטל השתתפותו  29 עד 15 ימי עבודה ממועד היציאה,  יחויב ב-   1000 יורו
המבטל השתתפותו בתוך  14 עד 4 ימי עבודה ממועד היציאה , יחויב ב- 1500 יורו
המבטל השתתפותו בתוך  3 ימי עבודה  ממועד היציאה , יחויב במלוא מחיר הטיול
ימי עבודה: א' -ה', לא כולל ימי ו', שבת, ערבי חג וחגים

ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).

ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,

לפקס מספר  03-5440055  או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה:

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות…

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד בטיול מאורגן לקורסיקה

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

ירושלים –  רח' יפו 86                                            02-5314811

תל אביב – רח' הארבעה 12                                  03-5684606

חיפה –     רח' פל"ים  15 א' – קרית הממשלה04-8633111

עפולה –   רח' ירושלים 4                                       04-6099002

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה!!!

>> רשימת טיולים מאורגנים לצרפת