הנכם מוזמנים לטיול עומק בשוויץ הגרמנית האיטלקית והדוברת רומאנש. המסלול שלנו יאפשר הצצה לעבר להרים המושלגים, הקרחונים, האגמים היפים, על ההווה והעבר של שוויץ: צמיחת שוויץ שנוסדה בימי הביניים, מדינה  של 4  שפות 2 דתות גדולות ו-30% עובדים זרים. פדרציה של 26  קנטונים, בה עד היום יש עוד מעברים של עיירות מקנטון לקנטון, מדינה בה המלחמה האחרונה הייתה ב1847/8
במהלך הטיול, נבחן בשטח את הנרטיב השוויצרי הגורס, שצבאו החזק וההתבצרות בהרי האלפים מנעו מגרמניה ואיטליה לכבוש את שוויץ. נתעמק במדיניות שוויץ כלפי הפליטים והפליטים היהודיים בפרט. נלמד על הרב-תרבותיות של שוויץ, פרנסתה וניצול אנרגיית המים.
הצטרפו אלינו למסלול ייחודי ויחיד בסוגו המגלה חבל ארץ לא מוכר של שוויץ: ההיסטוריה, התרבות וכמובן הנופים עוצרי הנשימה!

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - ציריך: ביקור בעיר העתיקה - ברגנץ

נצא בטיסת בוקר לציריך. נתחיל את טיולנו בשוויץ בביקור בעיר העתיקה של ציריך, שמייצגת היטב את ערי שוויץ דוברת השוויצרית הגרמנית.   נלמד על המטרופולין הכלכלי של שוויץ, על ההיסטוריה של ציריך, האמנות שלה ומהומות הנוער של שנות הששים והשמונים של המאה הקודמת.
ארוחת צהריים במרכז העיר העתיקה. בשעות אחר הצהריים, נמשיך בסיור בעיר לאורך נהר הלימאט ואגם ציריך, ולקראת ערב ניסע לברגנץ (על גבול שוויץ אוסטריה): ארוחה משותפת במלון ולינה בברגנץ.

יום 2 סנט גאלן - סנט מוריץ

נתחיל את היום בביקור בגשר גרינינגר על נהר הריין בו מפקד משטרת סנט-גאלן ניווט בזמן השואה מאות פליטים יהודים לחוף מבטחים בשוויץ. נמשיך לביקור בעיר סנט – גאלן, עיר הטקסטיל והתחרה של שוויץ, כולל ביקור במוזיאון הטקסטיל. נעצור לביקור במחלבה המפורסמת בעיירה שטיין, נטעם מגבינות האפנצל ונמשיך לעיירה אפנצל, בה מתקיימות עדיין אספות-עם בכיכר העיירה ומחליטות על גורלות המקום. נצא לאנגדין דרך ליכטנשטיין ונעצור ל ארוחת צהריים ב"היידי-לנד".
בשעות אחר הצהריים, ניסע לסנט-מוריץ בירת עמק האנגדין הדובר רומנש, שבקנטון גראובינדן. ארוחת ערב אישית (במלון 5 מסעדות, או בעיר סנט מוריץ). לינה בסנט מוריץ.

יום 3 סנט מוריץ – אנגדין תחתית UNTERENGADIN

נתחיל את היום בביקור בסכר ליביניו על גבול שוויץ-איטליה. נמשיך לביקור בכפרים הציוריים של אנגדין: גוארדה (קפה עם עוגת אגוזים, המותג של עמק אנגדין) וצואוץ.
נעלה עם רכבת ההרים למואוטס מוראיל (גובה 2400 מ'), שם גם ארוחת צהריים. בשעות אחר הצהריים, נצא לטיול במרכז העיירה סנט מוריץ.
ארוחת ערב אישית. לינה בסנט מוריץ.

יולי באגם בשוויץ
גשר בשוויץ
יום 4 אנגדין עילית OBERENGADIN

בשעות הבוקר ניסע דרומה לכיוון לוגאנו, נצא לסיור באנגדין עילית: ביקור בכפר סילס, הכפר של ניטשה, הרמן הסה ומשפחתה של אנה פרנק. נמשיך לביקור בכפר סטמפה, הכפר של הפסל ג'יאקומטי. נסיעה לאורך אגם קומו באיטליה וארוחת צהריים במנג'יו MENNAGO שבאיטליה. נסיעה ללוגאנו וסיור קצר בעיר העתיקה של לוגאנו. ארוחת ערב אישית בלוגאנו. לינה בלוגאנו.

יום 5 קנטון טסין (טיצ'ינו) הדובר איטלקית

לאחר ארוחת בוקר, נצא לשייט מלוגאנו למורקוטה.
נבקר באגרה "בבית המרפא הגרמני" שהפך ב-1933 למרכז נאצי בדרום שוויץ.  
נמשיך לביקור במונטאניולה הכפר של הסופר הרמן הסה ובעיירה אסקונה, עיירת קייט על אגם לוגאנו.
ארוחת צהריים על הטיילת של אסקונה וסיור בעיר העתיקה של אסקונה עם "הרכבת הקטנה". ביקור בהר האמת, מרכז כל מחפשי האמת בראשית המאה ה-20: היפים, אמנים, סופרים, טבעונים, נודיסטים. חזרה ללגואנו דרך העיר לוקרנו, מרכז פסטיבל הסרטים הבינלאומי
ארוחת ערב אישית בלוגאנו. לינה בלוגאנו.

יום 6 מעברי האלפים

נתחיל את היום בביקור בבלינצונה, בירת קנטון טסין עם שלושת הארמונות. נתוודע למיתוס הר הגוטהרד: ביקור מקיף בדרכים וכבישים שנבנו במשך 2000 שנה כדי לחצות את שרשרת הרי האלפים ("גשר השטן" ואנדרטת הגנרל הרוסי סובורוב) וארוחת הצהריים במעלה "גשר השטן" .
נבקר בעיירה אלטדורף אצל וילהלם טל הגיבור הלאומי של שווייץ, מייסד שוויץ ב-1291. נמשיך לביקור באנדרטת "האריה העצוב" בעיר לוצרן. קבלת שבת וארוחה משותפת במלון. לינה בלוצרן.

נוף הררי בשווייץ
נוף שוויצרי
יום 7 מרכז שוויץ – לוצרן, ארה-שלוכט, ברן

בשעות הבוקר, נצא לטיול רגלי לסיור עם הרכבת הקטנה בעיר העתיקה של לוצרן ונראה את השווקים ויריד האמנים בעיר העתיקה. נמשיך בנסיעה דרך מעבר הבריניג BRUENIGPASS, לארה-שלוכט (קניון הארה) ונצא לטיול טבע בקניון הארה AREESCHLUCHT. ארוחת צהריים בארה-שלוכט. לקראת סוף היום, ניסע דרך אינטרלאקן לברן.
ארוחת ערב אישית ולינה בברן.

יום 8 ברן במיטבה

היום יוקדש כולו לעיר ברן. לאחר ארוחת הבוקר, נסייר בעיר העתיקה, ברחבת הפרלמנט, בקתדרלה עם פסל משה, בשערי העיר, בבארותיה הציוריים, בסמטאות ועוד. אחרי הצהרים נבקר במוזיאון, כל אחד לפני בחירתו, במוזיאון האמנות או במוזיאון פאול קליי המודרני. בערב: ארוחת סוף טיול במסעדה במרכז ברן. לינה בברן.

יום 9 באזל – ציריך – ת"א

בשעות הבוקר, ניסע לבאזל, עיר הגבול במשולש שוויץ, גרמניה, צרפת.
נערוך טיול רגלי בעיר העתיקה של באזל ונעצור בה לארוחת צהריים. בתום הארוחה, נשלים את ביקורנו בעיר בעזרת סיור עם אוטובוס בבזל וסביבתה (מלון שלושת המלכים של הרצל, וכו').
כמובן לא נעזוב, לפני שנבקר במוזיאון ויטרה לעיצוב בווייל WEIL הפרבר הגרמני של באזל ובפינת שלוש הארצות, שווייץ, צרפת וגרמניה שבתוך נהר הריין.
לקראת ערב, ניסע לנמל התעופה של ציריך לטיסת לילה ארצה.
(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות ישירות מת"א/ציריך /ת"א .
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • 8 לינות בבתי מלון ברמת תיירות טובה כלכלה – על בסיס ארוחת בוקר ושלוש ארוחות ערב      
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • הדרכה: ד"ר מרטין ססלר ומדריכים מקומיים לפי הצורך
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • ערכת שמע לכל נוסע
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות 
 • הוצאות בעלות אופי אישי
רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה מיידית על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית
שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .
** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

90 יום ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €  
44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €
21-33 יום לפני היציאה לטיול – 850 €
8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1200  €
פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

ביטוח ביטול נסיעה

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-60 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 

מועד כרטוס קבוצתי ועליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד התשלום לטיול הנקבע על ידי החברה. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

לתשומת לבכם

בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו.

טיול נעים מצוות בריזה

גלו עוד >> טיולים מאורגנים לשוויץ