סידרת טיולי "פה ושם בארץ ישראל"

סידרת הטיולים "פה ושם בארץ ישראל" מתבצעת בשיתוף פעולה בין בריזה – אמנות הטיול לבין דרך הלב. אין אלה עוד טיולים בארץ; בנוסף לנופי ארצנו היפים, בטיולים המותאמים לעונות השנה, שמנו דגש על מפגשים עם אותם אנשים שאיננו מכירים בחיי היום יום:
נגלה ארץ שהיא מארג של נופי טבע, היסטוריה ותהליכים חברתיים.
ארץ שבה חיים אנשים, בינינו ובמקומות שאנחנו לא זוכים להכיר, המתנהלים דרך אמונות, שירה, נופים, יצירה ומלחמת קיום.
הטיול מתנהל ברכבים פרטיים ומאפשר לנו לנוע בדרכים בהן אין לעיתים גישה לאוטובוסים וכן לשמור על בידוד כפי שמכתיבה לנו תקופה זו. כמו כן, טיול שכזה משלב התנסויות והפעלות בקבוצות קטנות ובמרחב המפגש הבין אישי.
הערה לימי הקורונה: הטיול מתנהל תוך הקפדה על התנאים המוכתבים על ידי משרד הבריאות והצורך בריחוק. ברכב נוסעים בני משפחה וככלל, הארוחות המשותפות נערכות או באוויר הפתוח עד כמה שמאפשר מזג האוויר, או במקומות סגורים לפי הגבלת תקנות הקורונה. בהתחשב במגבלות הקורונה, יתנהל הטיול ברכבים פרטיים והלינה תהיה בצימרים זוגיים. הארוחות יערכו בחללים פתוחים על מנת לשמור על ריחוק חברתי כנדרש. הקבוצה לא תמנה למעלה מ- 20 מטיילים.
*…… הצלחתם להביא לנו כמה ימים של שפיות חוויות יופי וקסם בתקופה המאתגרת….* דיתה וצבי
*……. ליזהר ואילן תודה על הטיול המהנה מגוון וערכי……*    אננה
*…….. להודות לכם לא סתם על טיול מגוון ומענין אלא על חוויה….*  סנדרה
*……… תודות על התכנון וההשקעה המושלמים. מקווים לעוד טיולים…..*  רות אלברט

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 אזור ים המלח והערבה התיכונה

כינוס בבוקר בצומת אלמוג בשעה 09:30, פגישת פתיחה בחוות האפרסמון הסמוכה. לאחר הנחיות להמשך נמשיך למצוקי דרגות. נעלה אל ראש מצוק ההעתקים הצופה על ים המלח ממעוף הציפור. נשמע את סיפורו של המקום.
נמשיך דרומה לאורך חופי ים המלח, נעצור בכמה נקודות תצפית ונלמד על בעיית הבולענים שגרמה לנזקים כבדים במטעי התמרים של קבוץ עין גדי.
אגני הייבוש של מפעלי ים המלח מציגים לנו בעיות אקולוגיות וכלכליות רבות חשיבות. נצפה על הסכרים ונשמע את סיפורם.
ניסע בדרך עפר נוחה במעלה נחל זוהר, ועד לרגלי המבצר הרומי / מוסלמי המרשים, ונערוך במקום ארוחת צהרים  (עצמאית). משם נמשיך עד למפעלי ים המלח. נפגוש במדריך של המפעלים שיעביר לנו את הנושא (בהתאם להנחיות הקורונה) ומשם נמשיך לחצבה. פיזור הקבוצה בין הצימרים בחצבה. מפגש ערב עם מדריך הטיול.
ארוחת ערב במתחם הצימרים. 

 

 

יום 2 חיי אנשים בערבה

נשכים קום וניסע למושב עידן הסמוך, נצא לטיול בוקר רגלי בחווארי נחל ערבה – קל ומהנה. נשוב לרכבים ונצא דרומה לעבר עין יהב, לאורך "דרך השלום" המלווה את קו הגבול עם ירדן ונשמע על הקשר בין חקלאי עבר הירדן לאלה בצד הישראלי. הדרך מאפשרת תצפיות יפות על עבר הירדן והרי אדום שמולנו בנוף מדברי יפהפה.  בעין יהב נבקר במכוורת פורת ובגלריה המפתיעה של צ'צ'ה פורת, הפסלת המקומית שהלכה לעולמה זה מכבר והשאירה אחריה גלריה מדהימה בה מוצגות יצירותיה. נראה כאן גם מוזיאון נחמד המציג את ייצור הדבש וההתאמות לאקלים הערבה.
משם נמשיך אל חוות "בין השיטין", המחברת נערים ונערות בפרויקט חינוכי יפהפה אל הערבה. כאן נפגוש באנשי השדה ונלמד על החקלאות בערבה. במהלך הסיור נקטוף ירקות ונכין ביחד ארוחה משותפת מירקות הקטיף.  משם נצא עם הרכבים לעבר תצפית מיוחדת של לפנות ערב,
למפגש סיום עם ארכאולוג החוקר את הערבה ומציג בפנינו את סיפורן של הציוויליזציות שעברו באזור או, כדבריו,  "לחיות בהווה ולגעת בעבר…"
נשוב לצימרים בחצבה ולארוחת ערב.

יום 3 הנגב

ניפרד ממארחינו בחצבה ונצא צפונה. ניסע למכתש הגדול ונערוך טיול רגלי קל לעין ירקעם היפהפה, שנוצר מחתירת השיטפונות בסלע הקרטון הרך. נעלה משם לירוחם, נפגוש נציג של העיירה ונכיר את המיוחד בה וכיצד היא עולה ומשתפרת בשנים האחרונות. נערוך ארוחת פיקניק בפארק אגם ירוחם הסמוך ונמשיך משם לתל שבע, והמתחם הבדואי של מריאם – בת המדבר – בת למשפחת אבו רקייק הבדואית, שתספר לנו על היזמות שלה ועל מעמד האישה הבדואית בדורנו. אחרי כוס תה מסורתית נתפזר ונסיים את הטיול בבאר שבע. 

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל

הדרכת יזהר הס
שתי לינות בצימרים בחצבה
2 ארוחות בוקר ושתי ארוחות ערב בחצבה
2 ארוחות צהרים בסגנון פיקניק  (ימים 2, 3)
מפגשים עם אנשים מעניינים (פירוט בגוף התכנית)
מע"מ

המחיר אינו כולל

דלק לכלי הרכב
ארוחות שלא נכללו
הוצאות אישיות מכל סוג שלא נכללות ב"מחיר כולל"

הרשמה

מוגבלת ל- 20 מטיילים ומתבצעת באמצעות טופס הרשמה שישלח לפונים אלינו.
בברכת טיול מהנה,
יזהר הס ואילן לכיש