סידרת טיולי "פה ושם בארץ ישראל"

סידרת הטיולים "פה ושם בארץ ישראל" מתבצעת בשיתוף פעולה בין בריזה – אמנות הטיול לבין דרך הלב. אין אלה עוד טיולים בארץ; בנוסף לנופי ארצנו היפים, בטיולים המותאמים לעונות השנה, שמנו דגש על מפגשים עם אותם אנשים שאיננו מכירים בחיי היום יום:
נגלה ארץ שהיא מארג של נופי טבע, היסטוריה ותהליכים חברתיים.
ארץ שבה חיים אנשים, בינינו ובמקומות שאנחנו לא זוכים להכיר, המתנהלים דרך אמונות, שירה, נופים, יצירה ומלחמת קיום.
הטיול מתנהל ברכבים פרטיים ומאפשר לנו לנוע בדרכים בהן אין לעיתים גישה לאוטובוסים וכן לשמור על בידוד כפי שמכתיבה לנו תקופה זו. כמו כן, טיול שכזה משלב התנסויות והפעלות בקבוצות קטנות ובמרחב המפגש הבין אישי.
הערה לימי הקורונה: הטיול מתנהל תוך הקפדה על התנאים המוכתבים על ידי משרד הבריאות והצורך בריחוק. ברכב נוסעים בני משפחה וככלל, הארוחות המשותפות נערכות או באוויר הפתוח עד כמה שמאפשר מזג האוויר, או במקומות סגורים לפי הגבלת תקנות הקורונה. בהתחשב במגבלות הקורונה, יתנהל הטיול ברכבים פרטיים והלינה תהיה בצימרים זוגיים. הארוחות יערכו בחללים פתוחים על מנת לשמור על ריחוק חברתי כנדרש. הקבוצה לא תמנה למעלה מ- 20 מטיילים.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 אזור ים המלח והערבה התיכונה

כינוס בבוקר בצומת אלמוג בשעה 10:30, הנחיות להמשך ונסיעה לקומראן. נתעכב מעט על סיפור כת האיסיים אל מול מערות המסתור הקדומות ונמשיך למצוקי דרגות. נעלה אל ראש מצוק ההעתקים הצופה על ים המלח ממרום מצוק ההעתקים. נשמע את סיפורו של המקום.
נערוך טיול רגלי קצר, מול הנופים הנפלאים ובחברת כמה יעלים ( שצפוי שילוו את הסיור…..)
נמשיך דרומה לאורך חופי ים המלח, נעצור בכמה נקודות תצפית ונלמד על בעיית הבולענים שגרמה לנזקים כבדים במטעי התמרים של קבוץ עין גדי. נמשיך עד למפעלי ים המלח. סיור במפעל (בהתאם להנחיות הקורונה) והמשך לחצבה. לפי הזמן יתכן שנוסיף עוד טיול רגלי קצר.
פיזור הקבוצה בין הצימרים בחצבה. מפגש ערב עם מדריך הטיול.
ארוחת ערב במתחם הצימרים.

 

יום 2 חיי אנשים בערבה

נשכים קום ונצא לחוות "בין השיטין", שם נפגוש באנשי השדה ונלמד על החקלאות בערבה. במהלך הסיור נקטוף ירקות ונכין ביחד שקשוקה מירקות אלה, לארוחת בוקר משותפת.
נצא עם הרכבים צפונה לעבר עידן, לאורך "דרך השלום" המלווה את קו הגבול עם ירדן ונשמע על הקשר בין חקלאי עבר הירדן לאלה בצד הישראלי. הדרך מאפשרת תצפיות יפות על עבר הירדן והרי אדום שמולנו. בעידן נפגוש אנשים החיים במקום ונשמע את רועי גלילי שיספר על איך זה "לחיות בהווה ולגעת בעבר…"
נשוב לצימרים בחצבה ולארוחת ערב.

יום 3 הנגב

ניפרד ממארחינו בחצבה ונצא צפונה. ניסע למכתש הגדול ונערוך טיול רגלי קל לעין ירקעם היפהפה, שנוצר מחתירת השטפונות בסלע הקירטון הרך. נעלה משם לירוחם ונכיר עיירה מיוחדת במינה וכיצד היא עולה ומשתפרת בשנים האחרונות. נערוך ארוחת פיקניק בפארק אגם ירוחם. נמשיך לביקור באתר בית אשל ונשמע את סיפורו, נמשיך לאהל הבדואי של מריאם – בת המדבר – בת למשפחת אבו רקייק הבדואית, שתספר לנו על היזמות שלא ועל מעמד האשה הבדואית בדורנו. אחרי כוס תה בדואי נתפזר ונסיים את הטיול.

תאריכי יציאה ומחירים
תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך הערות
29/11/2020 01/12/2020 ₪1,790 ₪550 יזהר הס מינימום 15 מטיילים
20/12/2020 22/12/2020 ₪1,790 ₪550 יזהר הס מינימום 15 מטיילים
28/12/2020 30/12/2020 ₪1,790 ₪550 יזהר הס מינימום 15 מטיילים
תנאים כלליים
המחיר כולל

הדרכת יזהר הס
שתי לינות בצימרים בחצבה
2 ארוחות בוקר ושתי ארוחות ערב בחצבה
2 ארוחות צהרים בסגנון פיקניק  (ימים 2, 3)
מפגשים עם אנשים מעניינים (פירוט בגוף התכנית)
מע"מ

המחיר אינו כולל

דלק לכלי הרכב
ארוחות שלא נכללו
הוצאות אישיות מכל סוג שלא נכללות ב"מחיר כולל"

הרשמה

מוגבלת ל- 20 מטיילים ומתבצעת באמצעות טופס הרשמה שישלח לפונים אלינו.
בברכת טיול מהנה,
יזהר הס ואילן לכיש