לפניכם תכנית מרתקת לטיול מאורגן באחד האזורים האהובים במיוחד על הצרפתים המגיעים לאזור בחופשים ומבלים כאן במשך שבועות רבים בחיק הטבע. רבים מאוד הם גם הבריטים שגילו לאחרונה את מכמני האזור, ורוכשים כאן בתי קיט או בתי מגורים להעביר בהם זמן איכות קרוב לטבע, במזג אוויר נוח. הטיול שלנו יעבור בין עיירות מקסימות, כפרים מימי הביניים, פסגות נישאות, נחלים שוצפים ומפלי מים אדירים. עוצמתם של הרי הפירנאים יתגלה אלינו בשיא עוצמתו ונצא לטיולים רגליים קצרים בינות הרים וגבהות. לא נפסח על האמנות והאדריכלות המקומית: בתים מתקופת הרנאסנס בעיירות טיפוסיות, גשר ולנטרה בקהור וכמובן מערת האדם הקדמון.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - טולוז - סרלה

מיד עם הנחיתה, נתחיל בסיור בעיר הוורודה – טולוז – עיר תוססת הבנויה על גדות נהר הגרון ותעלת מידי. בעיר מצוי מרכז תעשיית החלל והמטוסים של צרפת ובה מיוצר גם מטוס האירבוס. העיר העתיקה בנויה רובה ככולה מלבנים אדומות, דבר שתורם הרבה לקסם שבה. נסייר במרכז העיר, בכיכר הקפיטול, כנסיית סן סרנין, כיכר וילסון ועוד ככול שיותיר הזמן. אחר הצהריים ניסע צפונה לפריגו וליתר דיוק לאזור הדורדון, לסרלה – בירת האזור. ארוחת ערב ולינה אזור סרלה.

יום 2 סרלה - עמק הדורדון

היום יוקדש לעמק הדורדון הפסטוראלי, לעיירות מבוצרות וכפרים ציוריים. נבקר בלה רוק גז'יאק, כפר היושב על שפת הנהר למרגלות מצוק תלול. נשוט על סירת נהר בין ארמונות וטירות ונטפס (בעזרת האוטובוס) לבינאק, מבצר אדיר הצופה על העמק כולו. מכאן מרחק קצר ל"בסטיד"(כפר מבוצר) דום. נטייל לאורך הטיילת שנשקף ממנה מראה הדום הנהדר ולסיום נחזור לסרלה. לינה: אזור סרלה.  

יום 3 נקרת השטן (תהום פאדיראק) - רוקאמדור - סרלה

יום נוסף שכולו מוקדש לטבע. ניסע לאורך הדורדון, נסיעה קצרה תביא אותנו לתהום פאדירק, מערה קארסטית מדהימה, שבתחתיתה בעומק של כ-100מטרים זורם נהר תת קרקעי. נשוט בנהר ונסייר בין חללי המערה. נמשיך בנסיעה קצרה מאוד לרוקאמדור, כפר מבוצר התלוי על צוק אדיר כשמעליו כנסיות וארמון. נרד מהארמון למנזרים ולכנסיות הדבוקים לסלע ומשם לעיירה היפה בה נבקר. לקראת ערב חזרה לבית המלון.

בית חווה בדורדון צרפת
הרי פירנאים הצרפתים
יום 4 עמק הלוט: סן סירק לה פופי - מערת פש מרל - קהור

היום נצא לעמק הלוט אחד מהאזורים המרתקים והיפים במהלך הטיול. ניסע בקניון נהר הלוט המתפתל והיפהפה. נראה למרחוק את סן סירק לה פופי, כפר תלוי המשקיף על נהר הלוט. נבקר בכפר העתיק והיפהפה. נסיעה במעלה אחד מיובלי הלוט תביא אותנו למערת האדם הקדמון, פש מרל. נסייר במערה, נראה את ציורי הקיר בני אלפי השנים ונבקר במוזיאון הסמוך. נמשיך לאורך נהר הלוט לקהור, עיר המוקפת כמעט מכל עבריה בנהר הלוט ונבקר בגשר ולנטרה, הנטוי מעל הנהר מאז המאה ה-14. לקראת ערב, נחזור למלוננו בסרלה.

יום 5 סרלה – סן ברטרן דה קומינג'- לורד

נצא מסרלה דרומה לעבר מורדותיהם הצפוניים של הרי הפירנאים, בדרכנו ללורד, אליה מגיעים יום יום כמעט כל השנה יותר מ-30,000 צליינים המקווים להירפא בעזרת המדונה, הקדושה ברנדט והמים בעלי סגולות המרפא. בדרכנו נעבור בעיירה סן ברטרן דה קומינג', הנמצאת על מפת דרכם של הצליינים העולים לסנטיאגו דה קומפוסטלה. בעיירה, המוקפת חומה נמצאת קתדראלה הנראית למרחוק. לקראת ערב נגיע למלון בלורד ונתחיל לחוש באווירה המיוחדת האופפת את העיר. לינה בלורד.

יום 6 פון דה ספאן - אגם גוב – מעבר אוביסק - ארמון פו - לורד

ניסע בכביש המפלים דרומה במעלה ההר לפון דה ספאן. נעלה ברכבל לאגם גוב, אגם קרחוני קסום, המוקף בהרים גבוהים וכהים ובפסגות לבנות משלג עד. ניסע מערבה למעבר ההרים היפה מעבר אוביסק, הנמצא בגובה 1709 מטרים מעל פני הים, באיזור של אתרי סקי ותצפיות מרהיבות. היום נגיע גם לפו, בירת מחוז ברן, עיר הולדתו של המלך הנרי הרביעי, אחד מחשובי המלכים של צרפת. נבקר בעיר היפה והאלגנטית ובארמון בו נולד. לקראת הערב נחזור לכיוון לורד, לצפות בתהלוכה המדהימה של אלפי הצליינים המתקיימת כל ערב ברחבה שלפני הכנסייה. לינה בלורד

הרים בפירנאים - צרפת
כפר בפירנאים - צרפת
יום 7 מכתש גברני – מעבר טורמלה

היום יוקדש כולו לטבע במיטבו – נופי בראשית ותופעות טבע מרהיבות. בבוקר ניסע בפארק הלאומי הפירנאים, בין עמקים, נחלים, קניונים והרים נישאים. נגיע לכפר קטן בשם גאברני, השוכן בגובה של 1357 מטרים מעל פני הים, ממנו נצא לטיול רגלי ל"מכתש גאברני". זהו בעצם עמק המוקף מכל עבריו בהרים גבוהים, קרחונים ומפלים הנופלים מגובה רב ומצטרפים לנחל החוצה אותו. נחזור לכפר ממנו נמשיך בנסיעה למעבר טורמלה, מעבר הרים בגובה של 2650 מטרים מעל פני הים, הנחשב לגבוה ולחשוב שבמעברי הפירנאים ונכלל  גם במרוץ האופניים הידוע "טור דה פרנס". נרד לצידו השני של המעבר וניסע אחר הצהרים, ניסע דרך הרי הפירנאיים המרשימים בדרכנו חזרה ללורד. ארוחת ערב ולינה: לורד.

יום 8 טולוז - תל אביב

לאחר ארוחת בוקר והתארגנות, ניסע לטולוז, לנמל התעופה לטיסה לתל אביב.
(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים

חדש: תחרות צילום לכל טיול: מי שישלח את התמונה הטובה ביותר מהטיול יזכה ל- 50 יורו מתנה !!!  הכינו  המצלמות  !!

המחיר כולל
 • טיסה בינ"ל  ת"א/טולוז/ת"א  דרך יעד ביניים
 • מיסי נמל ודלק  לטיסות בינלאומיות .(חושבו לפי המחירים הידועים ביום הפירסום. שינוי באלה יביא לעדכון מחיר הטיול הכולל)
 • לינה: בתי מלון מדרגה ראשונה
 • כלכלה: על בסיס ארוחת בוקר בלבד וארוחת ערב אחת
 • תחבורה: אוטובוס תיירים נח .
 • סיורים ,דמי כניסות לאתרים ולשמורות כמפורט בתכנית.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • הדרכה : מדריך בכיר מצוות בריזה, מומחה ליעד
המחיר אינו כולל:
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות כלולות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • כל  סוג של הוצאה שלא צוינה ב"המחיר כולל"
רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

מ-90 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €   

44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €

21-33 יום לפני היציאה לטיול – 750 €

8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1000  €

פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

בחישוב מניין ימי עבודה המוזכרים לעיל יחושבו ימים א'-ה', להוציא ערבי חג וימי חג.

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,

לפקס מספר  03-5440055  
או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .

חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> הכנסו לרשימת טיולים מאורגנים לצרפת