בולגריה מקבלת את התיירות מהמערב תוך מאמץ גדול להציג את מכמני התרבות המיוחדים לה: כפרים עם רעפי צפחה ובתי עץ ציוריים בתוך נופים פסטורליים, כנסיות גרגוריאניות וערים עתיקות. בטיול זה נבקר באתריה ונופיה של בולגריה, נכיר את התושבים ונטעם ממאכלי המטבח הידועים.
הרכסים הגבוהים – רילה, פירין ורודופי מציעים לנו טיולי טבע נפלאים לאוהבי טיולים קלים ברגל. הקומוניזם שחלף גם על מדינה זו גרם לכיעור בשולי הערים התעשייתיות, אבל שימר בצורה יוצאת דופן את האזורים הרחוקים ממרכזי השלטון. זה יהיה טיול שהוא חוויה אתנוגרפית ונופית ובעיקר מפתיעה: לא תאמינו שבולגריה מציעה כל כך הרבה.

הטיול לא קשה פיזית, ומתאים למבוגרים. זהו מסלול המשלב נופי טבע בהם הרים גבוהים , יערות עד ירוקים ואגמי מים. נשלב הליכות בטבע במסלולים קלים שאינם דורשים מאמץ מיוחד ומותאמים לקבוצה, יחד עם ביקור באתרים היסטוריים וכפרים השומרים על אופיים הקדום.

הטיול מתבצע בשיתוף עם איילה גיאוגרפית.

 

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 טיסה לסופיה

טיסת ערב לסופיה, בירת בולגריה. אחרי הנחיתה ניסע לבית המלון ללינה וארוחת ערב.

יום 2 רכס רילה – טיול לשבעת האגמים ומנזר רילה – בנסקו

נצא מוקדם בנסיעה מסופיה. בהמשך נכנס לליבו של רכס רילה המיוער. נעלה על רכבל לטיול נינוח לשבעת האגמים מבורובץ' וחזרה בלי הרבה הליכה. נבקר במנזר רילה, הגדול והחשוב במדינה, הממוקם בין הרים גבוהים וציוריים ומיוחד בארכיטקטורה הגריגוריאנית שלו. המנזר נבנה לזכרו של נזיר מתבודד בשם איוואן רילסקי לו נודעו תכונות ריפוי בחייו כמו גם במותו. ליד שרידיו הקדושים של הנזיר קבור גם המלך הבולגרי בוריס השלישי, שהציל רבים מיהודי בולגריה במלחמת העולם השניה. נמשיך בנסיעה לעבר בנסקו. עיירת סקי השוכנת לרגלי רכס פירין, ומהוה מרכז חקלאי לכפרי האזור, ומרכז לגולשי סקי בחורף. ברחובותיה הצדדיים, נראה מידי פעם עגלונים עם עגלות מקרטעות, אם כי במרכזה יש אזור מסחרי תיירותי צבעוני, אם כי צנוע. לינה: בבנסקו.

יום 3 רכס רודופי וכפרי ההר

היום יוקדש לאחד האזורים היפים בבולגריה וגם השמור ביותר מבחינת נופי טבע. פסגות הגוש ההררי הגבוה – הרודופי, מגיעות ברובן לסביבות 2000 מ' מעל פני הים. זהו אזור אטרקטיבי עבור אוהבי טבע מכל העולם, טיילים וסקרנים הבאים לראות משהו מאירופה של המאה ה- 18. עמקים תלולים חותרים בין השלוחות הגיריות, נחלים מפכים ומתפתחים לנהרות בירידה לעבר עמק פלובדיב צפונה, ונהר מריצה. בתוך נופים ירוקים אלה חבויים כפרים יהפהפיים שעדיין לא התפתחו לבניה מתועשת, ותושביהם שומרים על אורח החיים העתיק שלהם. לא בכדי הכריזה אונסק"ו על  15 אתרים באזור כאתרי שימור, הן כפריים והן אתרי טבע.
נקדיש את הבוקר לעליה לרכס הפירין המהווה אתר סקי מרכזי בחורף של בולגריה (באמצעות רכבל, תלוי אם הוא פעיל היום, אי אפשר לדעת זאת מראש) . נמשיך ונעבור בכפר דולן, בו נראה את תעשיית האבן ועיבוד השיסט לרעפים ואבני מרצפות. משם נמשיך לכפר קובצ'ביצ'ה, בדרך יפהפיה. זהו "כפר מוזיאון" ציורי, בו נראה ארכיטקטורה מקומית ייחודית. אווירה מקסימה של סימטאות צרות ומרוצפות, קירות אבן ולוחות שיסט אפרפרים (ציפחה), המכסים את הגגות. נמשיך לכפר לשטן,   המושך תיירים הבאים להתרשם מהבתים הישנים שנשתמרו בו מתקופת הרנסנס הבולגרי של המאות ה-18 וה-19. כיום שוחזרו במקום כ -15 בתים המשמרים את הרוח והאווירה של העבר. בערב נגיע לארוחת ערב ולינה בדווין.

 • מאחר והרכבל העולה לרכס הפירין איננו מובטח, יתכן היום שינוי בביקורים בכפרי הרודופי, והכל לטובת הטיול ורווחת המטיילים.

יום 4 קניון טריגראד – קניון יגודינה - דווין

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול טבע לחילוץ עצמות בקניון ( Struilitsa), משם נמשיך וניסע בנופים הירוקים ברכבים קטנים ונטייל לשני עמקי נהר יפים: טריגראד ויגודינה. הדרך לקניון טריגראד צרה ויפה ומי שירצה, ניכנס לטיול של כשעה במערת הנטיפים "גרון השטן" (אפשר לקצר את הטיול ולחזור באמצע) . נמשיך בטיול  לעמק יגודינה ונשוב למלון בדווין.

יום 5 שירוקה לקה – סמוליאן –פמפורובו

את היום נתחיל בטיול לכפר שירוקה לקה, בו יש גם בי"ס למוזיקה (יתכן ונוכל לבקר בו).זהו כפר הררי עם ארכיטקטורה מקומית ייחודית: בנייה לגובה במדרון ההר באבן, עץ ובלוחות שיסט (ציפחה), עם גזוזטראות הנתמכות על עמודי עץ. לפי האגדה נולד בו אורפאוס, אל למחצה, ראש למשוררים ולמוזיקאים של המיתולוגיה היוונית. ניסע משם לביקור בכפר סמוליאן ונבקר במוזיאון האתנוגרפי המיוחד שלו.  בהתאם ל"אנרגיות" של הקבוצה, נשלב מסלול רגלי באזור מעל סמוליאן Neviestata) )  וניסע לעיירת הסקי פמפורובו. ארוחת ערב ולינה: פמפורובו.  

יום 6 פמפורובו – מנזר בשקובו – פלובדיב

בדרך מהמלון ניסע מעט צפונה ונבקר ב"גשרים הטבעיים" שנוצרו בארוזיה באבן הגיר. אחרי הטיול ניסע אל מנזר בשקובו היפהפה, המנזר השני בגודלו  בבולגריה, שלידו זורם נחל בינות לעצי דולב. בשעות אחה"צ נגיע לעיר פלובדיב, המרתקת בערי בולגריה. פלובדיב בנויה על גדות נהר מריצה, והחל מתקופת השבטים התרקים ועד ימינו, לא פסח עליה אף צבא. פלובדיב היא עיר תוססת וצבעונית ואנו נסייר בסימטאות העיר העתיקה לפנות ערב ונלון בה.

יום 7 פלובדיב

את היום נקדיש לפלובדיב, המרתקת בערי בולגריה. נראה את הכנסיות המיוחדות שלה, נבקר במוזיאון האתנוגרפי ובתיאטרון הרומי.ארוחת ערב במסעדה מקומית כולל מופע פולקלור. אחה"צ נשוטט במרכזי הקניות והבילויים של העיר. לינה: פלובדיב.

יום 8 פלובדיב – סופיה – נתב"ג

נצא בנסיעה של כשעתיים מפלובדיב חזרה לסופיה. נצא לטיול מסיים בסופיה, העיר הגדולה היושבת על אחד מיובלי הדנובה, שהפכה לבירת בולגריה עם הקמת הקיסרות הבולגרית השניה במאה ה-12. נבקר באתרי הכרך הגדול: בית הכנסת והמוזיאון שלצידו, הקתדרלה של אלכסנדר נייבסקי, הכיכרות המרכזיות, בנייני הציבור והשווקים המקומיים. בהתאם לשעת הטיסה נשלים את סיורינו בסופיה וניסע לשדה התעופה לטיסת ערב חזרה לנתב"ג.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
הטיסות לטיול (אל על)
 • 15 במאי  המראה בשעה 17:15 ונחיתה בסופיה בשעה 19:55
 • 22 במאי המראה מסופיה בשעה 21:05 ונחיתה בארץ בשעה 23:35

(הטיול מבוסס על קבוצה של 18 עד 25 מטיילים)

המחיר כולל
 • טיסות אל על ת'א – סופיה וחזרה
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • מדריך מצוות בריזה
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש
 • לינה במלונות נבחרים בדרגת 4 כוכבים
 • כלכלה חצי פנסיון
 • מופע פולקלור בערב האחרון
 • דמי כניסה לכל האתרים כמפורט במסלול
 • תחבורה באוטובוס תיירים ממוזג וברכבים קטנים ביום 4
 • טיפים לנותני השרותים המקומיים בחו"ל
 • ערכות שמע אישיות
 • בקבוק מים למטייל ליום
 • פגישת קבוצה בזום עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות המוזמנות (מלבד מים מירליים)
 • הוצאות בעלות אופי אישי

נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה לכל מדינה.

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.
ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות

מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". אפשר לרכוש  ביטוח בריאות מכל סוכן ביטוח, התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו 3 חודשים לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחו רכישת ביטוח לחו"ל אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכשו את הביטוח לחו"ל !!! אחרת אתם חשופים לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות דרך כל חברות הביטוח.

דמי ביטול
 • מיום ההרשמה ועד 20.2.23  אין דמי ביטול
 • אחרי 20.2.23   ועד 14.3.23  דמי הביטול יעמדו על 390 יורו
 • אחרי 14.3 ועד 13.4.23  דמי הביטול יעמדו על 630 יורו
 • אחרי 13.4 ועד 7.5.23  דמי הביטול יעמדו על 1100 יורו
 • אחרי 7.5 ועד 1.6.23  דמי הביטול יעמדו על 1400 יורו
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום שישלח למתעניינים. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בצילום בוואצאפ או בדוא"ל (פרטי מרכז ההזמנות בתחתית הדף ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין שתי האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • או בהעברות בנקאיות – גם כן אפשר לפצל ל- 3 העברות לפי הפרטים בטופס (להלן)
הבהרות

דמי הביטול, במידה ויהיו, יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד – במייל – שתימסר למרכז ההזמנות של בריזה ומועד הביטול ייחשב ביום מסירת ההודעה. ** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת ההודעה. 
מחובת המבטל/ת לבדוק האם התקבלה הודעת הביטול !!

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי (אם חל בהם שינוי). בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול חברת תעופה מסוימת ולציין זאת בטופס ההרשמה.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

לא תמיד יש אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

 1. להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
 2. הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה  ברוב המקרים בתוספת תשלום. התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
 3. בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול מטיסת הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' כלל ארצי:  *5400

ולסיום לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.
 • יתכן היפוך סדר הימים בטיול
 • המלונות, מסלולי הטיול ולוח הזמנים תוכננו בקפידה, אם כי לוח זמנים מתוכנן במקומות אלה עשוי להשתבש בשל דרכים משובשות וכד'.
 • עשינו את המיטב לבחירת מלונות נחמדים, המתאימים למסלול ולאווירת הטיול כולו. עם זאת על כל משתתף לדעת שרמת התיירות באזורי הכפר בבולגריה אינה רמה "מערבית".

בברכת טיול נפלא מצוות בריזה