10 ימי טיול אל פורטוגל נסיכת הימים, כולל האי מדירה

פורטוגל, המדינה המערבית ביותר ביבשת אירופה, אשר נזנחה ונעלמה מתודעת הציבור במשך שנים רבות, חוזרת ובגדול. מי שהייתה "נסיכת הימים" וחלקה עם ספרד את העולם החדש, הולכת והופכת ליעד תיירות מאתגר ומרתק שבו ישן בצד חדש, מסורת בצד קידמה. לנו, כישראלים, "גילוי" פורטוגל מוסיף נדבך נוסף להכרתנו את עברו המרתק של העם היהודי – האנוסים בפורטוגל אשר במשך למעלה מחמש מאות שנה שמרו על הגחלת וחלקם חזר לאחרונה ליהדות. נפגוש בעבר המרתק, נבקר בארמונות ומבצרים בני מאות שנים ונטייל באתרים מודרניים בני זמננו המרתקים לא פחות.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל-אביב – ליסבון

נמריא בשעות אחה"צ ונטוס ישירות לליסבון, אליה נגיע בשעות הערב (שעון מקומי). ניפגש עם האוטובוס והצוות המקומי וניסע אל מלוננו. ארוחת ערב ולינה: ליסבון

יום 2 ליסבון

יום זה יוקדש כולו לבירת פורטוגל – ליסבון היושבת לגדת שפך נהר הטז'ו: נעפיל למבצר סנט-ג'ורג' ממנו נצפה על העיר, נהלך בסמטאות רובע אלפמה  והרובע היהודי – ג'ודריה שהיה חלק מרובע אלפמה, נכיר את הביישה- העיר התחתית, את רובע ביירו אלטו– האזור הגבוה, את שדרות העיר ורחובותיה, כמו כן נבקר ברובע בלם בו נראה את מגדל בלם ואת המונומנט לזכר המגלים שיצאו מפורטוגל ובראשם הנרי הנווט, נבקר בכנסיית ז'ירונימוס הידועה בסגנון המנואלי שלה – סמל ל"תור הזהב" הפורטוגזי במאה ה-16. לפנות ערב נצא לטעום טאפס מגוונים במסעדה מקומית לינה: ליסבון

המרינה של קסקאיס, פורטוגל
ארמון פנה בסינטרה - פורטוגל
יום 3 ליסבון וסביבותיה

בבוקר ניסע  לסינטרה, עיירת הנופש של מלכי ואצילי פורטוגל, חביבת המשורר האנגלי – הלורד ביירון, היושבת ברכס הררי מיוער בעל מיקרו-אקלים ייחודי למקום, ונבקר בארמון פנה. נגיע גם לנקודה המערבית של אירופה – צוק קאבו דה רוקה ממנה נצפה על מרחבי ונתיבי האוקיינוס האטלנטי. ניסע לאורך קו החוף המצוקי ונסור לבקר ברחובותיה היפים של עיר הנופש קאשקאיש ועיירת היוקרה אשטוריל.
ארוחת ערב ולינה: ליסבון

יום 4 ליסבון – מדיירה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל פונשל, בירת האי מדירה. נפגוש את נציגנו במקום ונתחיל במסע ההכרות עם האי מדירה – "אי האביב הנצחי", הטובל בעצים, פרחים ומים רבים, אי שנוצר לפני מיליוני שנים מהתפרצויות געשיות. נבקר בעיר הבירה פונשל ובשוק המקומי המיוחד. לאחר ארוחת צהריים (כלולה) נעלה ברכבל לביקור בעיירה מונטה ובגניה היפים ונגלוש ממרומי ההר במזחלות העץ  Monte Toboggan המסורתיות. בתום הסיורים והחוויות נגיע למלוננו שבפונשל. ארוחת הערב תוגש במלון. לינה בפונשל

יום 5 מדיירה

בבוקר נצא מפונשל לביקור בכפר הדייגים קאמרה דה לובוש הממוקם במפרץ מרהיב בין שני צוקים ומעליו תצפית מהיפות באזור- פיקו דל טורה. נגיע אל הצוק האדיר בקאבו ג'יראון המתנשא אנכית מאות מטרים מעל חוף הים.
ניסע אל החוף הצפוני לכפר קטן בשם סן וינסנטה הידוע גם במערות שנוצרו בשל פעילות געשית וכן, נמצא בו מרכז וולקני המדגים את ההתפרצויות הגעשיות שהובילו להיווצרות האיים.
לקראת צהריים ניסע אל פורטו מוניז. כאן, לנוכח 'הבריכות הוולקניות', שנוצרו בפעילות וולקנית והתמלאו במי ים, נאכל ארוחת צהרים. נשאר להנות משחייה בבריכות המרהיבות.
בערב נצא לארוחת ערב המשלבת מופע פולקלור מקומי. לינה: פונשל

יום 6 מדיירה – ליסבון

העברה מוקדמת לשדה התעופה וטיסה אל ליסבון. לאחר שננחת נמשיך בנסיעה אל קואימברה, בירתה ההיסטורית של פורטוגל השוכנת על גדות הנהר מונדיגו. נבקר באוניברסיטה שנוסדה בסוף המאה השלוש עשרה ובספריה הבארוקית שלה ונתרשם מהתקרה המיוחדת המצוירת. נמשיך למתנת הכלולות של מלכות פורטוגל – עיירה קטנה, עתיקה וציורית בשם אובידוש ונשוטט בסמטאותיה שבין החומות. בתום הסיור ניסע למלוננו בעיירה קובילה, שם נאכל את ארוחת הערב.

טירת אלמרול, פורטוגל
חופי מדירה - פורטוגל
יום 7 קובילה – בלמונטה – גוארדה – טרנקוסו – קובילה

היום נבקר בבלמונטה, עיירה בה חיים צאצאי האנוסים שחזרו ליהדותם. במידה ויתאפשר, ניפגש עם אנשים מהעיירה, נבקר בבית הכנסת החדש שהוקם בעיירה בשנים האחרונות ובמוזיאון היהודי המתעד את תולדות הקהילה. נמשיך בעקבות ההיסטוריה היהודית לביקור מרגש בעיירה טרנקוסו בה נוכל להתרשם מהחייאת העבר היהודי במקום, כולל ביקור בבית כנסת חדש שנבנה על חורבות בית הכנסת שחרב בהוראת האינקוויזיציה ולחדור לעמקם של חיי היהודים במקום במהלך ימי הביניים. נכיר גם את "שפת הסימנים" החרוטה על חזיתות הבתים העתיקים. נבקר גם בגוארדה, העיר הגבוהה ביותר בפורטוגל. בתום הסיור נחזור לקובילה והערב נסעד ארוחת ערב במסעדה.

 

יום 8 רכס הרי הכוכב – למגו –פסה דה רגואה - פורטו

את היום נקדיש לפארק הלאומי הגדול בפורטוגל  – "רכס הכוכב" אזור של הרי גרניט גבוהים, עמקים מרהיבים, ערוצי נחלים ועצי מחט ירוקים. נהנה מן הנופים הדרמטיים ומישובים כפריים בנוסח "של פעם", בין היתר נהיה בלאמגו, המתהדרת בכנסיה ובו אחד מגרמי המדרגות הידועים בעולם, נעצור בפסו דה רגואה כדי לצלם את הגשרים הידועים ונמשיך עד פורטו. בערב נצא לארוחה במסעדה מקומית.

צוק ומגדלאור בפורטוגל
עיר פורטו - פורטוגל
יום 9 פורטו

פורטו, העיר השנייה בגודלה בפורטוגל נושאת את שמו של היין הידוע המיוצר בסביבתה. נבקר בתחנת הרכבת סאו בנטו הידועה בשל האזולייז'וש (אריחי הקרמיקה) המעטרים אותה, בקתדרלת האמונה, באולם המופעים המרהיב קזה דו מוזיקה, נהלך בגן הקריסטל, ממנו נערוך תצפיות מרהיבות על הנהר, שתי גדותיו וגשריו. ארוחת ערב ואחריה מופע פאדו. לינה: פורטו

יום 10 פורטו

נמשיך את הביקור בפורטו. נשוט על נהר הדואורו, נהלך במדרחוב סנטה קתרינה, בוילה נובה דה גאיה היושבת על גדת הנהר שמול פורטו, נבקר באחד יקבי חברות יינות הפורט ונכיר מקרוב את תעשיית יין הפורט המשגשגת בעיר, כולל טעימות. נאכל ארוחת ערב מוקדמת לסיכום הטיול וניסע לשדה התעופה לטיסת הלילה שלנו לנתב"ג. נחיתה בבוקר יום מס' 11.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
טיסות לטיול

16 OCT LY 5161 TLVLIS 1700 2100

25 OCT LY 5164 OPOTLV 2300 0600

המחיר כולל
 • טיסות סנדור מת"א לליסבון וחזרה מפורטו
 • טיסה בחברת TAP   ליסבון מדירה ליסבון
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה 110 דולר לכל הטיסות. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • 9 לינות בבתי מלון ברמת תיירות ראשונה  
 • כלכלה –  על בסיס חצי פנסיון
 • מופע פאדו כולל ארוחת ערב
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • מדריכה מצוות בריזה, ליאור וקסלר –ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • ערכות שמע אישיות
 • פגישת קבוצה עם מדריכת הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
דמי ביטול
 • 45-60  יום לפני היציאה לטיול –  350 יורו
 • 30-44  יום לפני היציאה לטיול –  700 יורו
 • 14-29 יום לפני היציאה לטיול –  1000 יורו
 • 7-13 ימים לפני היציאה לטיול –  1500 יורו
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

( מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו לאדם המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

הבהרות

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים). ההחזר יעשה בערכי המט"ח ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב ביום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055
   או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה ל-6 חודשים.   

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-100 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי

הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת

      התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2  – הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.

      התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!

3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (דיוויד).

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> כל הטיולים מאורגנים לפורטוגל