אמנם פולין מתקשרת לנו ראשית כל עם מוראות השואה, אבל, לפולין יש גם פן נוסף. יש לה מורשת תרבותית עתיקת יומין ועריה וכפריה משופעים בפנינים ארכיטקטוניות, באתרים שקשורים לאנשי שם בתולדות המדע והתרבות ויש בה גם נופים נפלאים. במסגרת הטיול ננסה לשלב בין הדברים כמיטב יכולתנו.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב - גדנסק

טיסה ישירה לפולין. נחיתה בשדה התעופה של גדאנסק. סיור קצר בעיר.
ארוחת ערב לינה – גדאנסק.

יום 2 גדנסק

בבוקר נמשיך בסיור בגדנסק, עיר הנמל הגדולה ביותר של פולין. נערוך סיור היכרות עם העיר הכולל את העיר העתיקה במאות 15 – 13, הקתדראלה הענקית השנייה בגודלה אחרי קלן שבגרמניה, נעבור בדרך המלכים ותחת השערים הרבים של העיר, נציץ אל בית העירייה של גדנסק, שנבנתה במאה ה-14, נראה את מזרקת נפטון, בחצר ארטוס ועוד. לינה – גדנסק.

יום 3 גדאנסק - מאלבורק - טורון - לודז'

בשעות הבוקר ניסע למצודת מאלבורק הנמצאת כ-60 ק"מ מגדנסק. מלבורק הייתה בירת מדינת המסדר הטבטוני במאות 15 – 13 ומושב המגיסטר הגדול של המסדר. ב-1997 היא נכללה ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו.  נבקר במוזיאון ונלמד על ההיסטוריה של הצלבנים שהתיישבו באזור הים הבלטי במאה ה–12. לאחר הסיור, ניסע דרומה דרך העיירה הציורית אוליבה. עיירה זו ידועה בכל אירופה בזכות הקתדרלה והעוגב שלה. נבקר בכנסיה זו.  נקודת הביקור הבאה בדרך, היא העיר טורון. גם העיר העתיקה של טורון נכללה ברשימת אונסק"ו. העיר העתיקה כולה נבנתה מלבנים אדומות ואחת מהמעטות בפולין שנשמרה בצורתה המקורית מימי הביניים. העיר טורון נחשבת כבירת ה"דובשניות" של אירופה. ננצל ההזדמנות לטעום  את הממתקים הללו. לאחר מכן נמשיך בדרכנו ללודז'. עם הגעתנו נערוך סיור בעיר שנחשבה כבירת הטקסטיל במשך מאות שנים.  נטייל ברחוב הראשי פטראקובסקה, בו נמצא הפסל הנחמד של הפסנתרן המפורסם, ארתור רובינשטיין, יליד לודז'. לינה –  לודז'.

יום 4 לודז' - צ'נסטוחובה - קרקוב

לאחר ארוחת הבוקר נראה את הווילות המפוארות של אנשי העסקים הגדולים של העיר לודז', כולל גם את ארמון משפחת פוזננסקי המפורסמת, בו שוכן היום  מוזיאון תולדות לודז'. מכאן, נצא לדרך לכיוון קרקוב. בדרך נעצור בעיר צ'נסטוחובה המקודשת לפולנים הקתולים ומהווה מוקד עלייה לרגל בשל האיקונה של המדונה השחורה מצ'נסטוחובה. נבקר במנזר "יאסנה גורה" כדי לצפות באיקונת "המדונה השחורה". לינה – קרקוב.

יום 5 קרקוב

נתחיל את סיורנו מכיכר מאתייקו (אומן, צייר ומורה) בה נמצאת האנדרטה המרשימה של קרב גרונוואלד. ניכנס לעיר העתיקה דרך שער פלוריאן ונגיע לכיכר השוק "סוקניצה" , על שורת החנויות הרבות שבה. נבקר בכנסיית מריה המפורסמת ונאזין לחצוצרה הנשמעת בה כל שעה. נמשיך לארמון וואוול – מושב מלכי פולין העתיק. נבקר במוזיאון הארמון. אחר הצהריים נסייר ברובע היהודי של קרקוב – קאזימייז'. נטייל ברחובות הצרים ונתרשם מהעבר היהודי העשיר של העיר. לינה – קרקוב.

יום 6 קרקוב ויליצקה - קאזימירז דולני

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור במכרות המלח בווייליצ'קה. נרד לעומק של 200 מטר ונסייר במסדרונות המכרות ובהם נלמד על תהליך הפקת המלח שהחל במאה ה – 11 ונמשך עד המאה ה – 20. נראה מוצגים עשויים מלח, הכוללים גם את הכנסייה הקתולית בעלת המזבח –  העשויים מלח. גם מכרות וייליצ'קה, הינם אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. מווייליצ'קה נשים פעמינו צפונה לכיוון קאזימירז  דולני .   לינה- קאזימירז דולני.

 

יום 7 וארשה

נתחיל את היום בסיור בכיכר השוק המשוחזר ובהמשך ניסע ונסייר בוארשה. בדרך נחלוף בנובי סביאט, אנדרטת  המשורר הלאומי אדם מיצקביץ', בארמון הנשיא, באוניברסיטת ורשה ואתרים אחרים לאורך הרחוב האלגנטי ביותר "קרקובסקיה פשדמייסצה". נמשיך את סיורנו בוארשה היהודית. נתחיל בבית הכנסת נוז'יק היחיד שנותר בוורשה והפעיל גם היום. נמשיך לכיכר גז'יבובסקה בה נמצא התיאטרון היהודי על שם השחקנית אסתר רחל קמינסקה. נראה את רחוב פרוז'נה אחד המעטים שנשארו מוארשה היהודית מלפני המלחמה. נמשיך באתרים הקשורים לגטו וארשה.  משם לכיכר "אומשלאגפלאץ" ממנה נשלחו רבבות אסירי הגטו לטרבלינקה ולמחנות האחרים. נעבור ב"דרך הגבורה" ונדבר על גיבורי הגטו, נעצור באתר הבונקר ברחוב מילא 18 ונכבד את זכרו של  מרדכי אנילביץ', מפקד מרד גטו וארשה. נסיים את היום בביקור במוזיאון לתולדות יהודי פולין  החדש הנמצא מול אנדרטת רפפורט המוכרת לכל המבקר ב"יד ושם".
לינה –  ורשה.

ימים 8-9 וארשה - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בבית הקברות היהודי המפורסם של וארשה, נתרשם מהמצבות ונלמד על חייהם של היהודים הידועים וביניהם רבנים, סופרים, שחקנים, למדנים, אנשי רוח ואנשי ציבור. לאחר מכן נטייל בגני לאז'ינקי המפורסמים בזכות הארמון על המים. נראה את פסל שופן הרומנטי, לידו מתקיימים רסיטלים לפסנתר בקיץ. נסיים את ביקורינו בוארשה בתצפית "פאלאס" – ארמון תרבות ומדע, מתנת  סטאלין לתושבי וארשה, ונראה את בירת פולין מגובה של 130 מטר. זמן חופשי לפעילות עצמית. ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה. נגיע לנתב"ג בשעות הבוקר המוקדמות.

(*) המסלול מתאר את אתרי הביקור והבילוי, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינוים בסדרי הביקורים, הארוחות והלינות

תאריכי יציאה ומחירים
תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך הערות
14/09/2022 22/09/2022 €2,290 €360 איציק שפילמן מינימום 15 מטיילים.
תנאים כלליים
הטיסות לטיול עם חברת לוט LOT

14.9 המראה מת"א בשעה 11:20 נחיתת ביניים בוארשה (2.25 ש') והמשך לגדנסק, נחיתה בשעה 17:50.
22.9 המראה מוארשה בשאה 22:55 ונחיתה למחרת בבוקר בשעה 03:45.

המחיר כולל
 • טיסה ישירה מת"א לוארשה והמשך לגדנסק, וחזרה מוארשה לת"א
 • הדרכה: איציק שפילמן
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום הפרסום, יעודכן בהתאם לשינויים ביום הכירטוס)
 • אוטובוס צמוד וחניות
 • מדריכים מקומיים כנדרש
 • 8 לינות במלונות ברמת תירות טובה עם ארוחות בוקר וערב
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • ערכות שמע לכל נוסע
 • פגישת קבוצה עם מדריכת הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • הוצאת דרכון או חידושו
 • ארוחות שאינן כלולות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • ביטוח בריאות ומטען (עם הרחבה לעניני הקורונה לפי הצורך)
הערה

בריזה שומרת לעצמה את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים
של תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם, ובכל מקרה המונע ביצוע התכנית המקורית והכל לטובת הטיול ומטייליו.

תנאי הרשמה ומקדמה

תשלום מקדמה עם ההרשמה : יש למלא את טופס ההרשמה כולל תשלום מקדמה על סך 300 יורו לנוסע/ת
מקדמה זו מראה על רצינות ואנחנו שומרים מקום על הטיסה בגינה.
יש לשלוח את אישור ההעברה הבנקאית וטופס פרטים מלא למרכז ההזמנות של בריזה (להלן). בנוסף יש לשלוח תצלום דרכון עדכני.
רצ"ב טופס הרשמה (בהמשך) שיש למלא ולשלוח לפי ההנחיות המופיעות עליו.

תנאי ביטול

המבטל מיום ההרשמה ועד 15.8.22 ישלם דמי ביטול ע"ס 200 יורו
המבטל בין  16.8  ועד 30.8 ישלם דמי ביטול בגובה 1000 יורו
המבטל בין  31.8  ועד יום היציאה ישלם את מחיר הטיול פחות 200  יורו דמי ביטול

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום התשלום ששולם בפועל (תוך מקסימום 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל) שתישלח למשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה. ההחזר הכספי יתבצע בהעברה בנקאית לחשבון הנוסע.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת ההודעה לבריזה, בווטצאפ
052-5440864 או מייל  breezatravel@gmail.com    או lachi7@013net.net
ולוודא שאכן נקלט הביטול של הטיול .

הסבר על תנאי ביטול: תנאי הביטול נגזרים מתנאי הביטול של הספקים בחו"ל

ונותני שירותי הקרקע והתעופה (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות, ארוחות)
במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי הביטול לפי הפירוט למעלה לפי הפירוט למעלה.

ביטול בגין כח עליון

בריזה אינה אחראית לביטולים בגין רעש אדמה, מלחמה, מזג אויר, שביתות וכל גורם שאין לחברה שליטה עליו.
לשם כך יש ביטוח נוסעים מורחב המכסה כמעט כל סיטואציה.
עסקת מכר מרחוק: אין דין הביטולים בטיולי בריזה כדין "עסקת מכר מרחוק" המקנה למבוגרים מעל גיל 65 אפשרות ביטול בתשלום סמלי גם ברגע האחרון.
ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות
מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". אפשר לרכוש  ביטוח בריאות מכל סוכן ביטוח, התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!!

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אפשר לבחור מקומות ישיבה על המטוס בתוספת תשלום.
פיצול מהקבוצה ברוב המקרים, מטיסות הקבוצה, כרוך בתוספת תשלום (divide).

ציוות חדרים לטיול חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: טלפון כלל ארצי:  *5400 וכן, לנרשמים יישלחו  התנאים הרלבנטיים והדרישות לגבי חיסונים ובדיקות קורונה לטיול זה לקראת יציאה (עם דף מפורט לפני היציאה לטיול).

לתשומת לבכם

בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה. 

בברכת טיול נפלא מצוות בריזה