טיול מאורגן של יומיים לירושלים – עיר ערה ומוארת

הצלחת הטיולים מסדרת "פה ושם בארץ ישראל" היא קודם כל הודות לכך שהטיולים אינם  "סטנדרטיים".  כפי שאפשר להבין מהכותרת הטיולים הללו מבוססים על מפגשים עם אנשים מיוחדים (במקרה הזה בירושלים) בנוסף לטיול הנופי וההיסטורי שכמובן הוא מיוחד ומרתק בפני עצמו.
הדרכתו המיוחדת של יזהר הס, מחברת "דרך הלב", משרה אוירה מיוחדת על הקבוצה והטיול. 

אופי הטיול

הטיול מתנהל ברכבים פרטיים (עד 3 ברכב) ובמהלכו אנחנו שומרים על הגבלות תקופת הקורונה בכל הנוגע לריחוק, הגיינה וגודל קבוצה שאינו עולה על 20 מטיילים. הדברים נכונים ליום כתיבת דברים אלה, אם כי יכול מאד להיות שיחולו שינויים במהלך התקופה עד יציאת הטיולים. התכנית, ההגבלות וההתנהלות יהיו בהתאם לשינויי ההנחיות הללו, אם וכאשר יהיו.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 מפגשי משמעות ותוכן בשכונות ירושלים

 עין כרם והרובע היהודי הן שתי שכונות עם מרקם חברתי ייחודי המהווה מיקרוקוסמוס של העיר כולה. 09:30 חונים בחניון התת קרקעי במרכז עין כרם (הסמוך למסעדת מלה ביסטרו), וכמיטב המסורת שלנו ניפגש לקפה ועוגיות ברחבה מול מעיין מרים הנמצא בסמוך. החניה חינם. אחרי מפגש הפתיחה נלך לסדרת מפגשים בעין כרם: השכונה מרכזת כיום את כל התהליכים החברתיים של ירושלים, שימור מול פיתוח, אמנות מול מסחר, רוחניות "ניואייג'ית" לצד יהדות מסורתית, בני דתות שונות המחפשים את הדרך לחיים משותפים ועוד. את כל אלה נפגוש דרך אנשים מיוחדים במקומות בהם הם חיים ויוצרים. יהיה זה מפגש עם אמנים, נשמע את סיפור שימורה של השכונה ומאבקה מול רשויות הפיתוח המנסות לשנות את המציאות במקום, נפגוש אנשי קהילות מיוחדות (יהודים ונוצרים) החיים זה לצד זה ונסיים את הביקור בעין כרם בארוחת צהרים בחצר פנימית האופיינית לשכונה.
בהמשך ניסע להר ציון שבכניסה לעיר העתיקה: כאן נערוך סיור מיוחד ששמו "לב העולם": נפגוש רב באחד מהבתים העתיקים של העיר, שחלקו נמצא מתחת לפני הקרקע, נדבר עם האנשים המובילים בקהילות החרדיות  ונמשיך משם לרובע היהודי. נלך על גגות העיר העתיקה בדרך מרתקת בשולי הרובע ונסיים את היום המרתק בהגיענו אל הכותל המערבי.
ניסע חזרה להר ציון ברכבת זעירה ומשם למרכז העיר לאכסניית אברהם, בה נעבור את הלילה. 
בערב: מפגש והרצאה.

 

יום 2 לב העיר

הטיול היום מפגיש אותנו עם האווירה והאנשים של ירושלים, אלה שאיננו פוגשים ביום יום, אלה המהווים את הלב והנשמה המיוחדים של ירושלים.
אחרי ארוחת הבוקר באכסניה נצא לבקר במרכזה הפועם של ירושלים הלא מוכרת: נטייל בין מבנים מונומנטליים ברח' הנביאים, הכנסייה האתיופית ובתי האריסטוקרטיה השורשית של ירושלים, שהשאירה אחריה מבני פאר שהזמן לא מחה את יופיים. נעלה לתצפית מיוחדת מגג בנין כלל.
משם נמשיך לשוק מחנה יהודה ונעצור לטעימות ומפגשים. נכיר את סיפור שיקומו החברתי של שוק מחנה יהודה ואת טכניקות הקשר והפשר של מוכרים שונים.
זמן חופשי לאוכל וקניות.
אחה"צ נמשיך לתוך סמטאות שכונת נחלאות, אזור של שכונות מגוונות וירושלמיות מאוד.
נבקר בחצרות הישיבות, חצרות מקובלים, נכיר את השכונה מבפנים ונפגש עם תושבי השכונה ובה חיים אנשים ומשמרים הווי מיוחד.  משם נשוב לחניית הרכבים ונעלה לסיום הטיול אל הר הזיתים:  מכאן יבוא המשיח ואחרית הימים לגאולה. נשמע על בית המקדש במהלך הדורות ואת סיפורו של הר הזיתים במסורות היהודית והנוצרית.
נבקר בבית העלמין הקדוש, מערת הנביאים, ציון הרב קוק, הרב גורן, הרב סלנט. המקום מאפשר תצפית לא שגרתית על שער הרחמים.
לא נפסח על המסורת, הסיפורים, האגדות ומעשיות חסידיות. 
פיזור לפנות ערב הביתה.

תאריכי יציאה ומחירים
תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך הערות
05/04/2021 06/04/2021 ₪1,290 ₪320 יזהר הס מינימום 15 משתתפים
19/04/2021 20/04/2021 ₪1,290 ₪320 יזהר הס מינימום 15 משתתפים
תנאים כלליים
המחיר כולל

הדרכת יזהר הס
לינה באברהם הוסטל במרכז העיר
1 ארוחת צהרים, 1 ארוחת בוקר
וארוחת ערב
טעימות במחנה יהודה
הפסקות קפה ונישנושים
מפגשים עם אנשים מעניינים (פירוט בגוף התכנית)
רכב לווי לוגיסטי
חניון לילה במרכז העיר
רכבת הכותל
מע"מ

המחיר אינו כולל
דלק לכלי הרכב, ארוחות שלא נכללו, חניות נוספות אם ידרשו, הוצאות אישיות שלא נכללו ב"מחיר כולל"

הרשמה (ראו טופס בהמשך)

ההרשמה מוגבלת (כרגע…) ל- 20 מטיילים ומתבצעת באמצעות טופס הרשמה שישלח לפונים אלינו. 

הערה חשובה: יתכנו שינויים בתכנית, לוח זמנים וסדר ביקורים, לפי אילוצי מזג אויר או הגבלות משרד הבריאות ושיקול דעת המדריכים לטובת הטיול ומטייליו.