הצלחת הטיולים מסידרת "פה ושם בארץ ישראל" היא קודם כל הודות לכך שהטיולים אינם  "סטנדרטיים".  כפי שאפשר להבין מהכותרת הטיולים הללו מבוססים על מפגשים עם אנשים מיוחדים (במקרה הזה בירושלים) בנוסף לטיול הנופי וההיסטורי שכמובן הוא מיוחד ומרתק בפני עצמו.
הדרכתו המיוחדת של יזהר הס, מחברת "דרך הלב", משרה אוירה מיוחדת על הקבוצה והטיול. 

אופי הטיול

הטיול מתנהל באוטובוס (הגעה עצמאית לעין כרם ומשם למגרש החניה של מוזיאון ישראל והקפצות באוטובוס בהמשך). גודל קבוצה אינו עולה על 25 מטיילים. הדברים נכונים ליום כתיבת דברים אלה, אם כי יכול מאד להיות שיחולו שינויים במהלך התקופה עד יציאת הטיולים. התכנית, ההגבלות וההתנהלות יהיו בהתאם לשינויי ההנחיות הללו, אם וכאשר יהיו.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 מפגשי משמעות ותוכן בשכונות ירושלים

 עין כרם והרובע היהודי הן שתי שכונות עם מרקם חברתי ייחודי המהווה מיקרוקוסמוס של העיר כולה.
09:30 חונים בחניון התת קרקעי במרכז עין כרם (הסמוך למסעדת מלה ביסטרו), וכמיטב המסורת שלנו ניפגש לקפה ועוגיות ברחבה מול מעיין מרים הנמצא בסמוך. החניה חינם. אחרי מפגש הפתיחה נלך לסדרת מפגשים בעין כרם: השכונה מרכזת כיום את כל התהליכים החברתיים של ירושלים, שימור מול פיתוח, אמנות מול מסחר, רוחניות "ניואייג'ית" לצד יהדות מסורתית, בני דתות שונות המחפשים את הדרך לחיים משותפים ועוד. את כל אלה נפגוש דרך אנשים מיוחדים במקומות בהם הם חיים ויוצרים. יהיה זה מפגש עם אמנים, נשמע את סיפור שימורה של השכונה ומאבקה מול רשויות הפיתוח המנסות לשנות את המציאות במקום, נפגוש אנשי קהילות מיוחדות (יהודים ונוצרים) החיים זה לצד זה ונסיים את הביקור בעין כרם בארוחת צהרים במנזר, במרכז השכונה.
בהמשך נחזור לחניה, נעלה לחניית מוזיאון ישראל, ניקח את התיקים ונעבור לרכב גדול, אתו ניסה להר ציון שבכניסה לעיר העתיקה: כאן נערוך סיור מיוחד ששמו "לב העולם": נתחיל בהר ציון מסע קסום בין החומות והשערים בחייה של ירושלים ובחיינו אנו. הסיור לוקח אותנו משער ציון אל הרובע היהודי. נלך על גגות העיר העתיקה בדרך מרתקת בשולי הרובע ונסיים את היום המיוחד הזה בהגיענו אל הכותל המערבי.
ניסע חזרה להר ציון ברכבת זעירה (אם עובדת) ומשם למרכז העיר לאכסניית אברהם, בה נעבור את הלילה. 
בערב: מפגש והרצאה עם נציג מרתק של החברה החרדית .

יום 2 לב העיר

הטיול היום מפגיש אותנו עם האווירה והאנשים של ירושלים, אלה שאיננו פוגשים ביום יום, אלה המהווים את הלב והנשמה המיוחדים של ירושלים.
אחרי ארוחת הבוקר באכסניה נצא לבקר במרכזה הפועם של ירושלים הלא מוכרת: נטייל בין מבנים מונומנטליים ברח' הנביאים, ובתי האריסטוקרטי בת המאה ה- 19 השורשית של ירושלים, שהשאירה אחריה מבני פאר שהזמן לא מחה את יופיים. נעלה לתצפית מיוחדת מגג בנין כלל.
משם נמשיך לשוק מחנה יהודה ונעצור לטעימות ומפגשים. נכיר את סיפור שיקומו החברתי של שוק מחנה יהודה ואת טכניקות הקשר והפשר של מוכרים שונים. זמן חופשי לאוכל (למי שזקוק להשלמות) וקניות. אחה"צ נמשיך לתוך סמטאות שכונת נחלאות, נבקר בשכונות כנסת ישראל  ובבתי ראנד וברוידה. אחה"צ נעלה עם האוטובוס להמשך הטיול אל הר הזיתים:  מכאן יבוא המשיח ואחרית הימים לגאולה. נשמע על בית המקדש במהלך הדורות ואת סיפורו של הר הזיתים במסורות היהודית והנוצרית. נבקר בבית העלמין הקדוש, מערת הנביאים, ושבילי ההר תוך עיסוק במסורות קדומות ונזכה לתצפית לא שיגרתית אל שער הרחמים.
לא נפסח על המסורת, הסיפורים, האגדות ומעשיות חסידיות. לפנות ערב נשוב אל החניון של מוזיאון ישראל וניסע הביתה.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל

הדרכת יזהר הס
לינה באברהם הוסטל במרכז העיר
1 ארוחת צהרים, 1 ארוחת בוקר
וארוחת ערב
טעימות במחנה יהודה
הפסקות קפה ונישנושים
מפגשים עם אנשים מעניינים (פירוט בגוף התכנית)
רכבת הכותל
מע"מ

המחיר אינו כולל
ארוחות שלא נכללו, הוצאות אישיות שלא נכללו ב"מחיר כולל"

הרשמה (ראו טופס בהמשך)

ההרשמה מוגבלת (כרגע…) ל- 25 מטיילים ומתבצעת באמצעות טופס הרשמה שישלח לפונים אלינו. 
הערה חשובה: יתכנו שינויים בתכנית, לוח זמנים וסדר ביקורים, לפי אילוצי מזג אויר או הגבלות משרד הבריאות ושיקול דעת המדריכים לטובת הטיול ומטייליו.
(*) אברהם הוסטל – לא סתם אכסניה….
חדרים זוגיים עם מקלחת ושירותים פרטיים, נמצאים בקומפלקס של אכסניה מהסוג שמוצאים בעיקר בחו"ל, במרכזי טיולים. לאכסניה מרחבים גדולים, גג נפלא ומאובזר לישיבה בערב חמים, מטבח וחדר אוכל מרווחים וגדולים מאד.                         
טופס הרשמה : בקובץ המצ"ב 
בברכת טיול מוצלחת, אילן לכיש ויזהר הס