שייט נהרות מפנק על הגארון, הג'ירונד והדורדון – מבורדו ועד סנט אמיליון

דרום צרפת- אזור קסום מהיפים באירופה המשתרע בין הפירנאים ועמק הרון, בין הים התיכון ובין האוקיאנוס.
זהו חבל ארץ הנהנה משמש נעימה ושמיים כחולים, אתרים היסטוריים, נופים נפלאים, כפרים קטנים ומקסימים ומטבח משובח. מחוז הדורדון משתרע על מרבית שטחה של פריגור. טירות ונהרות, מערות נטיפים ומערות האדם הקדמון, כפרים תלויים וכנסיות מבוצרות וכמובן אוכל גורמה לכל הדעות: פטריות כמהין, אגוזי מלך בכל  צורותיו ו…כבד אווז! – כל אלה הפכו את האזור לאחד האהובים ביותר על הצרפתים ועל התיירים שגילו אותו לאחרונה.
הטיול שלנו יגיע לבורדו , בירת חבל אקיטן, השוכנת סמוך לחופי האוקיינוס האטלנטי, על גדות נהר הגארון. היא מכונה גם " פנינת אקיטאן", ולא בכדי. העיר  מוכרת בעולם כבירת היין, בשל הכרמים הרבים שסביב העיר ויין בורדו המשובח המיוצר באזור. העיר בולטת באדריכלות הניאו קלאסית הנהדרת, מה שהביא את אונסקו להכריז על מרכז העיר כאתר מורשת עולמית.  
היכן נטייל: בדרום – מערב צרפת. נהר הגארון, מתלכד עם נהר הדורדון  ויוצרים יחד את שפך נהר הז'ירונד  הזורם לאוקיאנוס האטלנטי. האזור בו נטייל ונשוט, אזור קסום מהיפים באירופה עם היסטוריה מעניינת וקולינריה משובחת.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - טולוז – מונטובאן

טיסת בוקר דרך יעד באירופה  לטולוז. מיד עם ההגעה, נפגוש את האוטובוס ונתחיל עם ביקור בעיר העתיקה של טולוז, עיר תוססת הבנויה על גדות נהר הגרון ותעלת מידי. בעיר מצוי מרכז תעשיית החלל והמטוסים של צרפת ובה מיוצר גם מטוס האירבוס. העיר העתיקה בנויה רובה ככולה מלבנים אדומות, דבר שתורם הרבה לקסם שבה. נסייר במרכז העיר, בכיכר הקפיטול, כנסיית סן סרנין, כיכר וילסון ועוד ככול שיותיר הזמן. נמשיך עם האוטובוס צפונה ובנסיעה קצרה, נגיע למונטובאן, עיירה שלווה על גדות נהר הטארן. ארוחת ערב ולינה במונטובאן.

יום 2 רוקמדור - מערת פדיראק  - קהור

בבוקר ניסע לתהום פאדירק, מערה קרסטית מדהימה, שבתחתיתה, בעומק של כ 100 מ' זורם נהר תת קרקעי. נרד במדרגות ובמעלית. נשוט בנהר ונסייר בין חללי המערה. נמשיך לעיירת רוקמנדור, אתר חשוב לעולי לרגל לסנטיאגו דה קומפוסטלה. נרד ברגל מהארמון למנזרים ולכנסיות הדבוקים לסלע  ונטייל בכפר מבוצר התלוי על צוק אדיר, כשמעליו כנסיות וארמון. בתום הביקור, ניסע דרומה ונגיע לקהור, עיר המוקפת כמעט מכל עבריה בנהר הלוט. נסייר בעיר הדיועה זכות יין משובח המגיע מאזור זה – "יין מלבק". נבקר כמובן בגשר ולנטרה, הנטוי מעל הנהר מאז המאה ה-14 ונשמע על אגדה המקשרת את השטן למקום. נמשיך בנסיעה ונחזור למלון לארוחת ערב ולינה במונטובאן.

ספינת שייט צרפת
חדר זוגי בספינת שייט CroisiEurope
יום 3 עמק הדורדון - בורדו - עליה לספינה

הבוקר יוקדש לעמק הדורדון הפסטוראלי, לעיירות מבוצרות ולכפרים הציוריים. נתחיל בסיור בסרלה, בירת הפריגור. נטייל בסמטאות העיירה מימי הביניים ונמשיך לכפר  לה רוק גאג'ק, היושב על שפת הנהר למרגלות מצוק תלול. נשוט ב"גאבר" (ספינה שטוחה) לאורך הכפר וגדות נהר הדורדון. נמשיך לבינאק, כפר קטנטן על הצוק ובו מבצר אדיר הצופה על העמק כולו, עדות למלחמת מאה השנים שהתחוללה באזור. באחר הצהריים ניסע מערבה לבורדו ונצא לסיור פנורמי בעיר הבורגנית, המזוהה כל כך עם תעשיית היין המשובח. נערוך סיור קצר בעיר לפני שנעלה על הספינה "סירנו דה ברז'ראק " שתשמש אותנו כבית מלון צף בחמשת הלילות הבאים. לאחר התארגנות בחדרים, צוות הספינה יקבל אותנו במסיבת קוקטייל, תוך כדי הצגת אנשי הצוות. לאחר מכן תוגש ארוחת הערב בספינה. פעילות ערב של משחקים, ריקודים ושירים, מאורגנת על ידי צוות הספינה. לינה על הספינה.

יום 4 בורדו – פוייאק – מדוק: סיור בין הייקבים ה"גדולים" וטעימות - שייט

הבוקר נשוט מערבה בנהר הגארון,הנשפך אל מפרץ הז'ירונד הצר והארוך. המפרץ עצמו, מגיע כעבור 100 ק"מ אל האוקיאנוס האטלנטי. נאכל את ארוחת הבוקר בספינה, נחלוף על פני איים בנהר ונגיע לפוייאק, עיר קטנה השוכנת על הגדה המערבית של הז'ירונד והידועה גם כמותג יין חשוב של מחוז מדוק. העיר נבנתה על ידי סוחרי יין עשירים וימאים וניתן לראות בה את פאר העבר. נאכל צהריים על הספינה ולאחר מכן נצא לסיור במחוז מדוק, הנחשב לאזור היין היוקרתי בעולם. נחלוף על פני יקבים ועיירות שהפכו למותגים מוכרים וחשובים כמו, סנט ג'וליין, מרגו, הוט מדוק , לאפיט רוטשילד, להטור, ומוטון רוטשילד. נראה טירות מפוארות ולא נעזוב את האזור, לפני שנבקר באחד היקבים שנראים כמו ארמונות וכמובן נטעם יין משובח.  לקראת ערב, נחזור לספינה לארוחת ערב, ערב חידונים על הספינה ולינה. עגינה בלילה.

יום 5 בלאיי - שייט

בשעות הבוקר, הספינה תחל בשייט ונפליג לעבר בלאיי – עיירה קטנה המוקממת על הגדה הימנית של שפך הז'ירונד. לעיר נודעה חשיבות רבה כאשר במאה השש-עשרה וובאן – מהנדס צבאי בחצרו של המלך לואי ה-14 – בנה בעיר בלאי את הסיטדל להגנה על הנמל העיר בורדו במורד שפך נהר הז'ירונד. נצא לביקור בסיטדל (מבצר) של בלאי שנבנה על ידי וובאן ונטעם ממטעמי האזור. ארוחת ערב ולינה על הספינה. עגינה בלילה.

יום 6 ליבורן - סנט אמיליון - שייט

עם בוקר תגיע הספינה לנמל הקטן של העיירה ליבורן, השוכנת על גדות נהר הדורדון. משם נצא לסיור מודרך בדרך היין (של היינות הגדולים). נעצור לביקור בסנט אמיליון, עיירה בעל שם עולמי בנושא יינות עוד מימי הביניים אשר הוכרזו על ידי אונסק"ו כאתר עולמי לשימור. נבקר בסמטאות צרות, עמוסות מרתפי יין של כל השמות הגדולים מאזור סנט אמיליון ונראה את הכנסיה העתיקה החצובה בסלע בלב בעיירה. לאחר הסיור נחזור לספינתנו בליבורן. בערב יתקיים מופע של צוות הספינה. משך ארוחת ערב ולינה על הספינה. עגינה בלילה.

יום 7 ליבורן - קאדיאק

שייט לעבר קאדיאק. עם הגעתנו, נצא לסיור מודרך בטירת רוקטאייק (Roquetaillade). הטירה נשארה 700 שנה באותה משפחה ונבנתה מימי הביניים המוקדמים. בזכות עבודת שימור מרשימה, המקום נפתח למבקרים ואף שימש תפאורה לסרטים צרפתים מפורסמים כגון "אחוות הזאבים" ו-"פאנפאן לה טוליפ". בתום הסיור, נחזור לספינה לארוחת ערב. ערב חופשי בקאדיאק. עגינה בלילה.

יום 8 קאידיאק - בורדו

שייט לעבר בורדו וסיור נרחב בעיר היין הבורגנית. נצא לסיור מודרך בין בתי המגורים היוקרתיים, בניין האופרה המפואר, בורסת היין, הרובע העתיק, בית הכנסת מתקופתו של נפוליאון השלישי, "שער היהודים", הטיילת הנעימה והמחודשת לאורך הנהר ועוד…ככל שיותיר הזמן והכוח. חזרה לספינה לארוחת ערב וערב גאלה. עגינה בלילה.

יום 9 בורדו - ת"א

נעזוב את הספינה בבוקר ונשלים את ביקורנו בעיר ובהתאם לשעת הטיסה, ניסע לנמל התעופה של בורדו, ממנו נמריא בטיסה חזרה לארץ.
(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
תוספת למחירי הטיול

תוספת למטייל בסיפון אמצעי:      220 € (מותנה באישור חב' הספנות)

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה.

המחיר כולל
 • טיסה בינ"ל  ת"א – טולוז – בורדו – ת"א    דרך יעד ביניים באירופה
 • מיסי נמל לטיסות פנים ולטיסות בינלאומיות .(חושבו לפי המחירים הידועים ביום הפירסום. שינוי באלה יביא לעדכון מחיר הטיול הכולל)
 • לינה: 2 לילות ראשוניים בדורדון במלון אותנטי ברמה טובה ו-6 לילות על ספינת נהר  
 • כלכלה: חצי פנסיון ביומיים הראשוניים ו-פנסיון מלא משך כל ימי השייט
 • תחבורה: ספינה של חברת CROISIEUROPE
 • דמי כניסות לאתרים ולשמורות כמפורט בתכנית.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • הדרכה : צוות בריזה ומדריכים מקומיים ע"פ הנדרש
המחיר אינו כולל
 • ביטוח רפואי ומטען (מומלץ כולל הטסה רפואית)
 • הוצאות אישיות
 • שתייה וארוחות שאינן כלולות
הערה:

חברת השייט וחברת בריזה שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם, תקלות בספינה, שינויים במפלס הים וכל מקרה המונע ביצוע התכנית המקורית… במקרים אלו עשויות להיות סטיות מן המסלול המפורסם ואף תיתכן לינה במלונות ולא בספינה וכן עשוי להיות שימוש באמצעי תחבורה אחרים חלופיים כולל ספינה חלופית או כלי רכב כגון אוטובוסים, לשם ביצוע הטיול במקום שייט בספינה. במקרים בהם השייט מהווה חלק מן הטיול, עשויים שינויים בשייט להשפיע על ביצוע יתרת הטיול הן לגבי המסלול שיבוצע ושינויים שייערכו בו, בתי המלון, אמצעי תחבורה וכיו"ב.

ספינה

MS CYRANO DE BERGERAC, ספינת PREMIUM   של החברת CROISIEUROPE ,בסטנדרט של 5 עוגנים ובעיצוב חדשני ומודרני.
על הספינה 2 סיפוני מגורים, מעלית, מסעדה, סלון/בר, רחבת ריקודים וסיפון שיזוף. חימום ומיזוג בכל הספינה ואינטרנט חופשי.

מלון:

Hotel
Abbaye Les Capucins 4*    
https://www.hotel-montauban-restaurant-spa-reunion.com/
(או דומה לו)

טיסות TK:

יציאה 11.10 ת"א 05:00- איסטנבול 07:15
טיסת המשך איסטנבול 08:25 -טולוז 11:15
חזרה 19.10  בורדו 17:25 – איסטנבול 22:05
טיסת המשך איסטנבול 00:05- ת"א 02:10 (14.4)

רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח במייל או לשלשל לתיבת הדואר של משרד "צוות" יבנה. משם יועברו הטפסים למשרד חברת "בריזה".
עם קליטת טופס הרישום תיגבה חברת בריזה, מקדמה בסך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב  לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית
שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .
** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

החל מ-90יום  ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €
44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €
33-21 יום לפני היציאה לטיול – 750 €
20-8 יום לפני היציאה לטיול –   1,000  €
פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,  לפקס מספר  03-5440055 
או מייל
   info@breeza.co.il   המאשר את ביטול הטיול .
חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה, יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!!  עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!!   ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:
מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> רשימת טיולים מאורגנים לצרפת

>> הכנסו למגוון טיולי שייט נהרות