9 ימי שייט מפנק על הדנובה הכחולה

טיולי השייט על נהר הדנובה הפכו בשנים האחרונות לפופולאריים מאוד: שילוב מיוחד בין חופשה רגועה ושלווה על ספינה מהשורה הראשונה, סיורים בערים אירופיות מרתקות, נופים מרשימים, אוכל מצוין ואווירה של חופש. הקצב האיטי של השייט מאפשר ליהנות מנופים מגוונים העוברים לאט ומתחלפים מול העיניים, וקשה לשבוע מהמראות: ערים גדולות לצד עיירות קטנות, כפרים ושדות, טירות עתיקות וקסם רומנטי שמרומם את הנפש וממלא את הלב.
מסלול השייט עובר דרך כמה מדינות כגון הונגריה, קרואטיה, סרביה, בולגריה ועד לדלתא של נהר הדנובה בים השחור לחופי רומניה.
השייט מתבצע בספינת הנהר האלגנטית, בדרגת תיירות של ארבעה כוכבים ובפנסיון מלא וכמובן, עם שירות איכותי ומקצועי. מדי יום עוגנת הספינה ביעד אחר, וממנה יוצאים טיולים מודרכים נינוחים לאתרים המרכזיים באזור.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 נתב"ג - בודפשט - עליה לספינה

נטוס מנתב"ג אל שדה התעופה של בודפשט. לאחר שנפגוש את הנהג והאוטובוס נצא בדרכנו אל וינה לסיור היכרות בעיר בבודפשט, עיר מרשימה המחולקת לשני חלקים על ידי הדנובה: "בודה" עם הגבעות והעמקים ו"פשט" – הלב הפועם של העיר על שדרותיה, כיכרותיה וסמטאותיה. בסיורנו, נראה את אנדרטת הנעליים הסמוכה לגדה, בית הכנסת הגדול ובית הרצל.
לקראת ערב, נגיע לספינה ולאחר התארגנות, ניפגש להכרות עם צוות הספינה וקוקטייל לקבלת פנים על הסיפון. ארוחת ערב ולינה על הספינה. 

יום 2 מוהץ (הונגריה) - אוסייק (קרואטיה)

נתחיל בשייט בשעות הבוקר ולאחר ארוחת הצהריים על הספינה, נצא לסיור מודרך בעיר העילית של אוסייק OSIJEK הנמצאת במפגש בין נהר הדנובה ונהר הדראבה. נבקר בבזיליקת סן פול וסן פיאר. נמשיך את הסיור בעיר העתיקה, בה נבקר במבצר מהמאה השמונה עשרה וממנו נזכה לתצפית פנורמית על הנהר. נמשיך לסיור בסמטאות העיר עד לכיכר המרכזית. משם נחזור לספינה שתמשיך בשייט לעבר נובי סאד שבסרביה. ארוחת ערב ולינה על הספינה.

יום 3 נוסי סאד (סרביה) - בלגרד (סרביה)

בשעות הבוקר, נצא לסיור בנובי סאד NOVI SAD, המרכז המסחרי והכלכלי של סרביה, כמו גם המרכז התרבותי העיקרי. נתהלך בנחת במרכז העיר ונשמע על השפעתה של המונרכיה האוסטרו-הונגרית. כאן נוכל לראות כנסיה קתולית ואורתודוקסית, אך גם את ביתו של אלברט איינשטיין. במרחק נסיעה קצר מנובי סאד, נגיע לסרמסקי קארלובסקי SMERSKI KARLOVCI, עיירה קטנה ואותנטית בה נראה שרידים מממלכת האבסבורג ונשמע על התקופה העות'מנית שהשאירה חותם על העיר. נחזור לספינה שתשוט לעבר בלגרד BELGRADE, בירתה של סרביה. העיר ממוקמת במפגש בין נהרות הדנובה והסאווה ובמהלך ההיסטוריה בת אלפיים שנה, היא נהרסה ונבנתה מחדש מספר פעמים. נראה את בניין הפרלמנט, כיכר טרזייה וארמון הנסיעה ליוביציה. משם נמשיך לאזור המרכזי של העיר, בה נמצא חנויות וגלריות אומנות רבות.

יום 4 יום שייט דרך שערי הברזל

היום נוכל ליהנות מיום שייט נינוח ורגוע בנופים קסומים לאורך הדנובה, דרך "שערי הברזל" במפגש הרי הקרפטים עם הרי הבלקן. נראה את הקניון שחצב נהר הדנובה בסלעי ההרים הגבוהים בדרכו אל הים השחור. יום שכולו שייט. ארוחות על הספינה.

יום 5 רוסה (בולגריה) - וליקו טארנובו - ארבנאסי

בשעות הבוקר, הספינה תעגון ברוסה – העיר החמישית בגודלה בבולגריה ובעלת הנמל החופשי הגדול ביותר לאורך הדנובה. לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לוליקו טארנובו VELIKO TARNOVO, עיר טיפוסית במרכז בולגריה הבנויה על טרסות מעל הנהר יאנטרה המתפתל למרגלותיה. נראה את שרידי המבצר ונטייל בסמטאות העיר העתיקה. בשעות אחר הצהריים, נגיע לכפר ארבנאסי ARBANASSI הידוע כמעון הקיץ של בני אצולה מוליקו טארנובו בתקופת הממלכה הבולגרית השנייה (1185-1393). לקראת ערב נחזור לספינה לארוחת ערב ולינה.

יום 6 רוסה - בוקרשט (רומניה)

הבוקר יוקדש לסיור מודרך ברוסה RUSE. בעת הסיור, נחלוף על פני בניינים מרשימים מתקופת הרנסנאס והבארוק ונראה את תחנת הרכבת, אולם הקונצרטים, הכיכר המרכזית והפנתיאון, האנדרטה לזכר הגיבורים הבולגריים ועוד ככל שיותיר לנו הזמן והכוח. בצהריים, הספינה תתחיל לשוט לעבר בוקרשט. עם העגינה, נצא לסיור ראשוני בבוקרשט, עיר הבירה של רומניה ובירתה של נסיכות וולאכיה לשעבר. נבקר במוזיאון הפתוח המאפשר לנו הצצה לחיי התושבים במאה הקודמת בכל רחבי רומניה ובעיקר בכפרים הקטנים. בשעות הערב הספינה תמשיך בהפלגה. 

יום 7 קונסטנצה (רומניה) - שייט

לאחר העגינה, נצא ליום טיול בקונסטנצה CONSTANTA (כולל ארוחת צהריים),עיר נמל רומנית על חוף הים השחור, בירת מחוז קונסטנצה, הנחשבת ל"בירת הקיץ" של רומניה. העיר נוסדה במאה השישית לפני הספירה ונחשבת לעיר העתיקה ביותר של רומניה.  נגלה את סגנונות הארכיטקטורה השונים, הנראים בעיקר בעיצוב הפנימי של הכנסייה האורתודוקסית ובחזית המסגד הגדול. נאכל במסעדה מקומית ולאחר מכן נחזור לספינה להמשך שייט לעבר מורפטלר, אזור היין של רומניה. ארוחת ערב ולינה על הספינה.

יום 8 סיור בדלתא של הדנובה

היום תגיע הספינה קרוב לדלתא של הדנובה. הדלתא של נהר הדנובה, שהוכרזה כאתר מורשת טבע עולמית על ידי אונסק"ו, היא אחת משמורות הטבע היפות והמרשימות של אירופה וגן עדן לחובבי טבע. "דלתת הדנובה" היא למעשה הפיצול של הנהר השני באורכו באירופה לשלושה ערוצים עיקריים לפני שהוא נשפך לים השחור (מקורותיו של הנהר מתחילים בגרמניה ביער השחור וזורמים מזרחה תוך חציית תשע מדינות בדרך) ומשתרעת על שטח של כ- 4,340 קילומטרים רבועים. אזור זה ידוע בזכות המגוון הרב של אוכלוסיית חיות הבר שבו, הכולל 20 זוגות של נשרים לבני זנב ו- 3,000 נחשי צפע. בסך הכול שוכנים בדלתא 5,140 זנים של הצומח והחי, לרבות 300 זנים של ציפורים ו- 30 זנים של דגים. נצא לסיור בשמורת הטבע ונגיע כמעט עד לנקודה שבה הנהר מתחבר לים השחור. חזרה לספינה לארוחת ערב ולינה.

יום 9 סיום השייט - בוקרשט - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר מוקדמת, ניפרד מצוות הספינה וניסע לבוקרשט, בירת רומניה. נגיע לשדה התעופה לטיסת בוקר ארצה. 
 (*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות – טיסה ישירה לבודפשט  וחזרה מבוקרשט
 • מיסי נמל ודלק לפי הידוע ביום הגשת ההצעה. שינויים במרכיב זה ישפיעו על מחיר הטיול 
 • אוטובוס תיירים ממוזג עפ"י התוכנית 
 • תוכנית סיורים מלאה כמפורט לעיל
 • לינה במלון בדרגת תיירות טובה 
 • כלכלה: על בסיס פנסיון מלא במהלך השייט (כולל יין ושתיה קלה)
 • הדרכה: מדריך בכיר מצוות בריזה ומדריכים מקומיים כנדרש 
 • ערכות שמע אישיות 
 • דמי כניסה לכל האתרים בהתאם לתוכנית הטיול
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל – כולל הטיפ לצוות הספינה
 • פגישת קבוצה עם המדריך לפני הטיול
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • כל  סוג של הוצאה שלא צוינה ב"המחיר כולל"
ספינה

ספינת MS L'Europe ברמת 4 עוגנים 
3 סיפוני מגורים וסיפון שיזוף עם כיסאות נוח
WIFI על הספינה חינם
מעלית בין הקומות
ארוחות שף ושתייה חופשית (כולל יין בארוחות)
מסעדה וסלון/בר בקומה העליונה – צוות מקצועי ושירוב אדיב
ציוד בחדר: טלויזיה, רדיו, מייבש שיער, כספת 

טיסות אלעל

יציאה 9.7 מנתב"ג בשעה 06:45 נחיתה בבודפשט בשעה 09:05
חזרה 17.7 מבוקרשט בשעה 10:45 נחיתה בנתב"ג בשעה 13:20

הערה:

חברת השייט וחברת בריזה שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם, תקלות בספינה, שינויים במפלס הים וכל מקרה המונע ביצוע התכנית המקורית… במקרים אלו עשויות להיות סטיות מן המסלול המפורסם ואף תיתכן לינה במלונות ולא בספינה וכן עשוי להיות שימוש באמצעי תחבורה אחרים חלופיים כולל ספינה חלופית או כלי רכב כגון אוטובוסים, לשם ביצוע הטיול במקום שייט בספינה. במקרים בהם השייט מהווה חלק מן הטיול, עשויים שינויים בשייט להשפיע על ביצוע יתרת הטיול הן לגבי המסלול שיבוצע ושינויים שייערכו בו, בתי המלון, אמצעי תחבורה וכיו"ב.

רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות: 
באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס . 
בתשלום מזומן שקלי, מזומן במט"ח או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  
הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית
שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה . 
** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה ** 

דמי ביטול 

מ60 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €   
44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €
21-33 יום לפני היציאה לטיול – 750 €
8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1500  €
פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055 או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם. 
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו. 

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה במטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד': 
      1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת   התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
      2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס, לוודא בדלפק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 

 אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על  
 ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

לתשומת לבכם

בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר  ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
נסיעה טובה מצוות בריזה

>> הכנסו למגוון טיולים מאורגנים לבולגריה או שייט נהרות במספר יעדים פופולריים.