ולטה מלטה 2020 – אטרקציות בולטה בירת מלטה

26.02.2020 | מערכת בריזה

ולטה מלטה הפכה ליעד מרתק לטיול משפחות בשנים האחרונות, ולטה, עיר הנמל האקזוטית משלבת ניחוח היסטורי של מסע בזמן, ארכיטקטורה מרשימה ביותר, עם קו חוף עשיר בנוף, מבחר גדול של מסעדות, היצע גדול של בידור ותרבות ומחירים משתלמים יחסית. לולטה יש כל מה שצריך על מנת לספק חופשה משפחתית שלא תשכח.

ולטה מלטה, אתר מורשת עולמי

העיר ולטה, בירתה של מלטה, נבנתה בסוף המאה ה-16 כבירה החדשה של האי, והיא מוכרת כיום על ידי אונסק"ו כאתר שימור מורשת עולמי. ברחובותיה של העיר ניתן להבחין בארכיטקטורה מלטזית מתקופת הבארוק הרחובות הצרים עמוסים במבנים בעלי חשיבות תרבותית ואדריכלית רבה. מיקומה האסטרטגי של מלטה, על נתיב ימי בין אירופה לצפון אפריקה, באמצע הדרך בין מצרי גיברלטר לאלכסנדריה, גרם לרבים לכבוש אותה לאורך ההיסטוריה, והשפעות הכובשים ניכרות גם היום באדריכלות, בשפה, באוכל ועוד. ולטה נוסדה במרץ 1566, כאות לניצחונם של האבירים על הצבא העות'מאני, שלא הצליח לכבוש את מלטה. כמו כן, ולטה מלטה, נבחרה כ"בירת התרבות האירופית" לשנת 2018. גודלה של העיר הציורית הוא כחצי קמ"ר בלבד, רחובותיה צרים וצפופים כאשר הרחוב הראשי בולטה הוא רחוב הרפובליקה.

אטרקציות חובה בולטה

בין המבנים החשובים בולטה מלטה, ניתן למנות את קתדרלת יוחנן הקדוש, מוזיאון סנט ג'ון, הכנסייה הראשית של מלטה, בנויה בסגנון בארוק מקורי, מרהיבה ומקושטת להפליא, כוללת קמרוני אבן וציור מפורסם של קאראווג'ו, הקתדרלה הוקמה על ידי מסדר האבירים ההוספיטלרים, והיא מוקדשת ליוחנן המטביל הקדוש. באראקה העליונה, מהווה מבצר נמל ולטה, וניתן להשקיף דרכו על מפרץ ולטה הגדול הגרנד הארבור, ולראות את הנופים הפנוראמיים היפים ביותר במלטה, אתר זה מהווה אבן שואבת לתיירים ולתושבי מלטה בכל ימות השנה.
שער העיר ולטה, הינו גשר ענק הניצב על קשתות, בין חומות העיר הענקיות ושולט על הכניסה אל לב העיר ולטה, כיכר סנט ג'ורג', המכונה גם כיכר הארמון, היא הלב הפועם ומרכז השלטון של ולטה במשך מאות בשנים. נמצא בכיכר את ארמון הגראנד מאסטר, שנבנה בין המאות ה-16 וה-18 על ידי גראנד מאסטר של מסדר סנט ג'ון.
כמו כן, מומלץ לצאת לטיול ברחוב סוחרים רחוב הנחשב לאחד הרחובות הארוכים ביותר של ולטה, שם תוכלו למצוא מבנים היסטוריים, כנסיות, בתי קפה, אתרי תצפית וחנויות מקומיות. מזרקת האל טריטון, בנו של פוסידון, סמל אמיתי למלטה שחיה ונושמת את הים. כדאי גם לבקר תאטרון מנואל, התיאטרון השלישי הכי עתיק באירופה שמתפקד כתיאטרון גם בימינו. מבנה התיאטרון ייחודי ומרשים מבפנים ומבחוץ, והוא אחד הבניינים המרשימים והיפים בוולטה. כדאי גם לבקר באוברז' דה קסטיל, בניין ציורי שהיה ביתם של חטיבת אבירי סנט ג'ון, וכיום משמש משרד ראש הממשלה של מלטה.