כולל האיים ג'אווה, סולאווסי, באלי

הטיול שלנו הוא באינדונזיה האקזוטית והצבעונית, על התרבויות השבטיות שבה, הגיוון הרב של המסורות השונות של תושביה, ועל נפלאותיה כמדינת איים גדולה.
ארץ ענקית הפרושה על פני איים, שבה חיים מיליונים של בני אדם בני תרבויות שונות, ממוצא אתני שונה, המאמינים בדתות שונות מאוד זו מזו – זוהי אינדונזיה. מכאן העניין העצום שהיא מעוררת. חשוב להדגיש כי בצד מסורות שבטיות ואחרות הנשמרות בה בקנאות – אינדונזיה היא מדינה הדוגלת בפתיחות תרבותית, בשל הגיוון הרב של התרבויות האתניות והדתיות שבה. באינדונזיה באה לידי ביטוי עשיר תרבות אנושית רחבת היקף, חוצה דתות ואומות, והיא כאילו אומרת: "הדמיון האנושי הוא חסר גבולות."
הממלכות האדירות שהיו באינדונזיה הקימו מקדשים מפוארים שנבנו על פי ארכיטקטורה הינדואית ובודהיסטית, כמו באי ג'אווה. הפולחן המיסטי של אוכלוסיות אינדונזיות אחדות כולל מנהגי קבורה מוזרים, הוא חלק מהתרבות באי סולאווסי. על אלה נוספים צורות החיים והמנהגים של התושבים במקומות רבים אחרים בארץ זו. האמת היא כי ניתן לקבוע שניווכח במהלך טיול-מסע זה שלנו עד כמה נכון הביטוי "אחדות מתוך שינוי,(Unity of Diversity) " המיוחס לארץ המופלאה אשר נקראת אינדונזיה.
הטיול שלנו ייערך בחודשים אוגוסט-ספטמבר, שבהם נראים טקסי הפולחן הגדולים באי באלי. והרי כבר ידוע לכול כי זה האי המושך אליו אנשים מכל העולם המגיעים אל אינדונזיה, מדינת האיים העצומה.
הסתכלו במפה וראו את הקצה הדרומי של דרום-מזרח אסיה, היא העיר סינגפור. נתחיל את הטיול שלנו באינדונזיה במדינת-עיר זו, שבה נקבל את הוויזות לאינדונזיה.
ולא דיברנו עוד על הטבע והגיאולוגיה של האזור הטרופי שבו נמצאת אינדונזיה, המבטיח לנו אקזוטיקה, במזג אוויר ובאווירה טרופיים.
*הטיול נעשה בשיתוף עם חברת מעוף הציפור

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - סיאול

המראה בערב מאוחר מנתב"ג לסיאול, וממנה לסינגפור. לינה במטוס.

יום 2 סיאול - סינגפור

הגעה לסינגפור בערך בחצות. העברה למלון, לינה בסינגפור.

יום 3 סינגפור

סיור בעיר שהיא אי מדינה. נהיה ברובע הסיני ובגן הבוטני שם, נעמוד מקרוב על האדריכלות של האי הסינגפורי. נבלה בערב במופע לייזר בגנים שליד מלון Sands. לינה בסינגפור.

יום 4 סינגפור - דֶנְפָּסָאר (האי באלי)

עדיין בסינגפור. מגג המלון שבנה שלדון אדלסון, הוא מלון Sands שבמרכז הקולוניאלי מהתקופה הבריטית, נתבונן ונתצפת על רוב האי. אחר כך, בערב, נגיע לשדה התעופה לטיסה לדנפסאר, בירת האי באלי. העברה למלון. לינה בקוּטָה.

ימים 5-6 דנפסאר - האי ג'אווה (Java) ג'וגג'קרטה (Jogjakarta) או Yogyakarta

טיסה בבוקר לג'וגג'קרטה, שהיא עיר בעלת היסטוריה ותרבות חשובות. יומיים נטייל בעיר ובסביבתה. העיר הייתה בעבר עיר הבירה של הסולטנות. בה התרכזו הבודהיזם וההינדואיזם  של אינדונזיה. נסור לארמון הסולטן המפואר, העומד בתוך העיר מאז המאה ה-18. לא נפסח על השווקים של העיר עתירי התנועה של קונים, מוכרים ומטיילים. הסולטן תמך בכוחות האינדונזיים שמרדו בהולנד הכובשת הקולוניאליסטית במלחמת העצמאות של אינדונזיה, מיד לאחר תום מלחמת העולם השנייה. בגלל התמיכה שלו יש לג'וגג'אקרטה ולמושליה מעמד מיוחד במדינה. מקדש בודהיסטי מן העתיקים בעולם שנבנה בעיר במאות ה-8 וה-9 לספירת הנוצרים, ניצב בעיר, ושמו בּורובּודור (Borobudur) . הוא מבטא את ההשקפה הבודהיסטית על הקוסמוס. נבקר בו, כמובן, ונחזה בדמויות המיתולוגיות ובתיאור חייו של בודהה על תורת המוסר שלו – כל אלה בין פיסולי קיר יוצאים מהכלל ביופיים. נגיע אחר כך למקדש פּראמבּאנאן (Prambanan) שהוא מקדש ענקי הינדואי, גם הוא נבנה באותן מאות (השמינית והתשיעית לספירת הנוצרים). באותה תקופה פרחה ממלכת ג'אווה, ממלכה מפוארת של אז, בתקופה שלפני האסלאם. זהו מקדש שיווה.
במקדש הזה מתואר בתגליפים רבים האפוס הנקרא אפוס הראמאינה הגדול, אפוס של ראמה. נראה מגדלים מגולפים במקדש עצמו, על פני מאות מטרים של קירות מקושטים בתגליפים. שני אתרי ענק אלה, המקדשים הללו, הוכרזו כאתרי מורשת עולמית של אונסק"ו בגלל העושר התרבותי והאומנותי שבהם. נסייר גם בכפרים במחוז כולו, ככל שיהיה לנו זמן לכך. לינה בג'וגג'קרטה,  שני לילות.

עבודת כפיים באינדונזיה
מקדש אולון דאנו
יום 7 סוּרָאבָּאיָה (Surabaya)

טיסה עם בוקר לסוראביה. זו עיר נמל המשמשת מרכז כלכלי חשוב, והיא נמצאת במזרח ג'אווה. פעם חייתה בה קהילה יהודית. נבקר בפארק ספארי, ואולי אולי נראה שם אוראנג אוטאנג, וגם את לטאת הקומודו… לינה בסוראביה, שני לילות.

יום 8 סוראבאיה - הר ברומו

נטייל בהר בְּרוֹמוֹ (Bromo) ובסביבתו הכפרית. חלק מהטיול בהר זה נעשה בג'יפים, אבל נתקדם גם ברגל. ההליכה הרגלית כוללת עלייה אל לוע הר ברומו. נגיע לשם עם השקיעה, ובתקווה שיהיה מזג אוויר טוב – תהיה התצפית מההר פנטסטית. הכפרים שעל מדרונות הברומו משובצים בערוצי טוף ובזלת, והמראה נהדר. התושבים בסביבה ודאי קולטים היטב את הטבע שסביבם, ומי יודע? אולי בשל כך הם נשארים נאמנים לדתם ההינדואית העתיקה. הם אכן עובדים את הר ברומו, המפיק קיטור תמיד. אנחנו, בכל אופן, נחזור אחר כך לסוראביה. לינה בסוראבאיה.

יום 9 סוראביה - מקסר (Makasar) באי סולאווסי

נטייל עד הצהריים בעיר, ונטוס אל מַקָסַר אשר באי סולאווסי. לינה במקסר.

נערות ומנחות באינדונזיה
שדה אורז
ימים 10-12 האי סולוואסי - אזור הטוראג'ה (Toraja)

נסיעה אל הטוראג'ה עם בוקר. נגיע אל מקום הנמצא בעמק, בין הרים גבוהים שבאי הזה. הקבוצה האתנית הנקראת טוראג'ה מושכת ומעניינת מאוד, גם בגלל מסתורין הכרוך בחייה ובמִנהגיה. בעיקר מושכים תשומת לב פולחן המתים וטקסי ההלוויות והקבורה.
נסייר יומיים במקומות שונים באי סולוואסי. נגיע לכפרים בעמק, שבהם אתרי קבורה. הכפריים גרים על מדרונות ההרים, בבתים הבנויים עץ ובמבוק. הבתים שלהם דומים באופן מעורר התפעלות לבתים של שבט באטאק באי סומטרה הרחוק. אתרי הקבורה כאן מוזרים בעיני זרים כמונו, והם מיוחדים לתושבים במקום הזה. אולי נוכל לראות טקסי קבורה, או כאלה השייכים לפולחן המתים, או לפחות נצפה בהכנות לקראת הטקסים האלה. לינה באזור טוראג'ה, שלושה לילות.

יום 13 סולוואסי – באלי (Bali)

נשוב בטיסה אל מקסר. ממקסר נמשיך בטיסה אל באלי. זה יהיה החלק האחרון בטיול שלנו. נחיתה אחרי הצוהריים בדנפסאר, שהיא עיר הבירה של באלי. ממנה ניסע אל לוֹבִינה. את הלילות האחרונים בטיול, שישה במספר, נבלה באי באלי. ארבעה לילות בעיר אובוד, ושני לילות בחלק הצפוני של באלי – לובינה. כך נוכל לסייר באי היטב, וללא נסיעות ארוכות הלוך ושוב. לינה בלובינה.

ימים 14-18 באלי (Bali)

מה נספר ומה נגיד על האי באלי, שהוא הידוע והמפורסם מכל הארכיפלג האינדונזי הגדול מאוד. לאי באלי לא הגיע האסלאם. הוא אי הינדואי עשיר וססגוני במיוחד. באי באלי שלובים אלו באלו התרבות, הפולחן, הפולקלור חופי הים המוזהבים, יערות, נחלים, טרסות של גידולי אורז, מטעים של קינמון וציפורן ועצי קוקוס, הרי געש, מצוקים, אגמים. אי ששמו הוא "מתת האלים." ולא משנה מי האלים…
באי באלי אלפי מקדשים, הרבה מאוד טקסים דתיים, המון מופעים בשטח. התוכנית של הטיול היא בעצם בסיס לשינויים, הכול – על פי המתרחש במקום. המקדשים בבאלי הם לכבודם של כוחות טבע רבים, כמו: הים, היערות, המעיינות, הכפרים, בעלי חיים שונים, המתים – ולהבדיל – גידולי האורז והמדיטציה. שלל של אירועים מתרחשים בכל יום, ואנחנו נמצא אותם ונחזה בהם.
מה שברור הוא שנהיה בעיירה אוּבּוּד – מרכז של אומנויות רבות. נטייל אל טרסות גידולי האורז אשר במדרונות הרי הגעש, נגיע לסביבה חקלאית ונבלה בנוף ציורי, וגם במקדשים, כמובן. נבקר באגם באטור(Batur)  אשר בתוכו של הר געש, וגם בהיכל הצדק העתיק שכולו מקושט ציורים יפים. נטייל במכוניות באגי, נראה מעיינות, נצפה במפלים מרהיבים. גם ראפטינג יהיה לנו בנהר שבין צוקים ומצוקים. לא נזנח את ארמון המים, ולא כפר אומנים, ולא מוזיאון מיוחד. גם בשוק התבלינים והפירות (Bedugul) נסתובב, ובמקדש האגם היפהפה אולודני. ויש עוד מקומות קסומים באי הזה. ואתם יודעים מה? לא נוותר על שיט דולפינים עם זריחת החמה, ובוודאי שלא נפסח על בילוי של נופש…

יום 19 סיורים אחרונים

חצי יום חופשי לקינוח, ולאחר מכן ביקור באולו ואאטו, מקדש האוקיאנוס. נחזור לארוחת ערב ולסיכום הטיול. בשעות הערב המאוחרות נגיע לשדה התעופה.

יום 20 דנפסאר - סיאול - ת"א

נטוס בלילה לסיאול, ומשם בטיסת המשך לת"א, אליה נגיע בשעות הערב.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל:
 1. טיסות בינ"ל במסלול ת"א – סיאול – סינגפור // – דנפסאר-סיאל – ת"א בחב' קוריאן. סינגפור – דנפסאר – בחברה מקומית.
 2. 6 טיסת פנים כמפורט בטיול.
 3. מסי נמל, דלק, ובטחון (נכון להיום וכפוף לשינויים).
 4. 16 לילות בבתי-מלון כמפורט במסלול, או דומים. שני לילות במלונות 4 כוכבים בסינגפור, ו- 14 לילות במלונות4-5 כוכבים באינדונזיה. בטורג'ה הטוב שבנמצא
 5. כלכלה: ארוחות בוקר בסינגפור, וחצי פנסיון באינדונזיה (בוקר וארוחה נוספת).
 6. אוטובוס תיירים ממוזג ונוח.
 7. סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית.
 8. מופעים במהלך הטיול באינדונזיה: רמאיאנה בג'אווה, בארונג רנגדה וקצ'אק בבאלי.
 9. מדריך ישראלי בכיר מצוות בריזה
 10. מדריכים מקומיים  דוברי אנגלית.
 11. טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
 12. ויזה לאינדונזיה
המחיר אינו כולל:
 1. ארוחות שאינן כלולות, ושתייה בארוחות.
 2. מסי נמל, במידה ויהיו, בטיסות הפנים (משולמים במקום): 40,000 רופי (כ-5 $ לטיסה לפי שער החליפין של היום).
 3. מס נמל, במידה ויהיו, ביציאה מאינדונזיה: 150,000 רופי לאדם (כ-17 $ לפי שער החליפין של היום.
 4. חריגה ממועד הטיסה הבינלאומית הקבוצתית.
 5. ביטוח רפואי ומטען.
 6. כל מה שאינו מופיע בסעיף "המחיר כולל".
הערות חשובות:
 1. אשרת כניסה לאינדונזיה: עלות אשרת הכניסה לאינדונזיה לבעלי דרכון ישראלי כלולה במחיר הטיול . לבעלי דרכון זר: לחלק מהמדינות יש הסכם עם אינדונזיה לפיו משלמים רק 25 $ בכניסה למדינה או חינם.  בעת ההרשמה, נבחן כל מקרה לגופו. לבעלי דרכון זר זיכויי של 180$ ממחיר הטיול
 2. תהליך הוצאת הויזה אורך כחודשיים. לשם הנפקת הויזה נזדקק לסריקה של העמוד הראשון בדרכון, וכן תמונת פספורט עדכנית. על רקע לבן
 3. מטעמי זהירות, חשוב לציין כי למרות שיש לנו נסיון טוב, איננו יכולים להבטיח מראש את קבלת אשרות הכניסה. אם לא נקבל ויזה בסינגפור, לא יהיה החזר בגין הטיסות ו/או עלויות השהייה בסינגפור.
 4. ייתכנו שינויים בתכנית, בביצוע ובסדר, בהתאם לנסיבות ולשיקולי המדריך.
 5. מועד הטיול: כיוון שהטיול מתוכנן לקיץ. עונת השיא באינדונזיה, ובבאלי בפרט, ויש ביקוש גדול לטיסות, ומכיוון שתהליך הוצאת הויזות לאינדונזיה אורך זמן, יש להירשם לטיול בהקדם.
 6. טיסות ומסי נמל – מחיר הטיול מבוסס על מחירים הטיסות הידועים נכון ליום פרסומו. שינוי במחירים יעדכן את מחיר הטיול בהתאם.
רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

עם ההרשמה ייגבו דמי קדימה בסך 450 $ למטייל. את יתרת התשלום יש להסדיר עד 15.7.2019 ( בשלושה תשלומים החל ממאי 2019).
ניתן לשלם באמצעי התשלום הבאים: מזומן שקלי/דולרי, המחאות (צ'קים), והעברה בנקאית. תשלום בשקלים יחושב לפי שער העברות והמחאות גבוה ביום התשלום.
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב  לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית
שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .
** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

עד 45 ימי עסקים לפני היציאה         אין דמי ביטול
31-45 ימי עסקים לפני היציאה         300 $ לאדם
14-30 ימי עסקים לפני היציאה         850 $ לאדם
7-13 ימי עסקים לפני היציאה          1950 $ לאדם
6 ימי עסקים לפני היציאה או פחות לא יהיו החזרים
לתשומת לבכם, דמי הביטול המופיעים מעלה הינם דמי הביטול הרשמיים של בתי המלון. יחד עם זאת, אנו נבחן כל מקרה לגופו ונעשה מצידנו מאמץ למזער את "הנזק" ככל שניתן.
( מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)
לתשומת ליבכם, דמי הביטול המופיעים מעלה הינם דמי הביטול הרשמיים של בתי המלון והטיסות. יחד עם זאת, אנו נבחן כל מקרה לגופו ונעשה מצידנו מאמץ למזער את "הנזק" ככל שניתן.

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,  לפקס מספר  03-5440055 
או מייל
   info@breeza.co.il   המאשר את ביטול הטיול .
חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה, יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!!  עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!!   ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:
מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> הכנסו למגוון טיולים מאורגנים במזרח הרחוק