טיול נשים בדגש נופים, טבע ורוחניות

בולגריה מקבלת את התיירות מהמערב תוך מאמץ גדול להציג את מכמני התרבות המיוחדים לה: כפרים עם רעפי צפחה ובתי עץ ציוריים בתוך נופים פסטורליים, כנסיות גרגוריאניות וערים עתיקות. הקומוניזם שחלף גם על המדינה הזו גרם לכיעור בשולי הערים התעשייתיות,אבל שימר בצורה יוצאת דופן את האזורים הרחוקים ממרכזי השלטון. בטיול נשלב טיולים רגליים קצרים לאוהבות הטבע.

אופי הטיול ודגשים מיוחדים:

במסלול זה "ריכזנו מאמץ" לעבר המיוחד שיש בבולגריה, שילוב של כפרים החיים עוד במאות הקודמות, על עיסוקיהם ופרנסותיהם המיוחדים, וזאת בשילוב טיולים בטבע הבלתי פגוע, בהרי רילה, הרודופי והפירין.
זהו אמנם טיול המיועד לחובבות הליכה, אבל לא מיועד למיטיבות לכת, כך שכל משתתף יוכל להנות מטיול טבע במיטבו. באגמים המרהיבים רוקדים אנשי האחווה הלבנה בריקוד פנאוריתמי מרגש כשהמטיילים מוזמנים להשתתף בו.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת'א – סופיה – דופניצה

נטוס בבוקר לסופיה, בירת בולגריה. לאחר הנחיתה נצא לסייר בעיר הגדולה. סופיה, היושבת על אחד מיובלי הדנובה, הפכה לבירת בולגריה, עם הקמת הקיסרות הבולגרית השניה במאה ה- 12. שמה של העיר ניתן לה ע"ש כנסיית החוכמה סנטה סופיה. נבקר באתריה הבולטים: הקתדרלה של ניבסקי, בית הכנסת, הככרות המרכזיים, בנייני הציבור והשווקים המקומיים. נמשיך בנסיעה דרומה, כשנופי היערות מתגלים לעינינו. נגיע לעיירה דופניצה השוכנת באיזור הרי הרילה. ארוחת ערב ולינה: דופניצה.

יום 2 טיול רגלי באזור שבעת האגמים

ניסע מדופניצה לרכס רילה המרשים ביופיו, לאיזור שבעת האגמים. נצא ליום טיול רגלי בנופים הרריים אלפיניים באזור אגמי רילה, מקבץ של אגמים קרחוניים קטנים הנמצאים בחלקיו העליונים של הרכס. נעלה ברכבל דו מושבי לרכס, ונמשיך בטיול רגלי לאגמים שם יתכן ונפגוש את אנשי האחווה הלבנה, הרוקדים בטבע ריקוד פנאוריתמי בליווי נגנים. בשעות אחר הצהריים נגיע לספארבה בניה למעיינות מים חמים.
ארוחת ערב ולינה: דופניצה.

יום 3 מנזר רילה – בנסקו

ניסע לביקור במנזר רילה, הגדול והחשוב במדינה. המנזר מיוחד בארכיטקטורה הגריגוריאנית שלו. המקום הוא אתר לאומי דתי שהוקדש לנזיר המתבודד איוואן רילסקי, לו נודעו תכונות ריפוי בחייו, כמו גם במותו. נערוך סיור רגלי למערת ההתבודדות של הנזיר.
נמשיך וניסע לבנסקו. העיירה שוכנת לרגלי רכס פירין, ומהוה מרכז חקלאי לכפרי האזור, ומרכז לגולשי סקי בחורף. ברחובותיה הצדדיים, נראה מידי פעם עגלונים עם עגלות מקרטעות, אם כי במרכזה יש אזור מסחרי תיירותי צבעוני וצנוע.סיור ברובע העתיק בבנסקו.
ארוחת ערב ולינה: בנסקו

וליקו בולגריה
מנזר בשקובו
יום 4 יום טיול ברכס פירין

בבוקר ניסע לעיירה קרובה בשם דבריניסטה ממנה נעלה ברכבל ארוך (רכבל כיסאות דו-מושבי) לאתר הסקי שעל הרכס, המגיע לגובה של קרוב ל- 3000 מ' מעל פני הים. כאן נצא לטיול רגלי במסלול טבעתי, שיוקדש לו רוב היום. באזור הנמצא מעל קו היער; נופי אחו "אלפיניים" מלווים באגמים קטנים ותצפיות בלתי רגילות. נרד חזרה לדבריניסטה ונחזור לבנסקו. לינה: בנסקו.

יום 5 רכס רודופי וכפרי ההר

היום יוקדש לאחד האזורים היפים בבולגריה וגם השמור ביותר מבחינת נופי טבע. פסגות הגוש ההררי הגבוה הזה, הרודופי, מגיעות ברובן לסביבות 2000 מ' מעל פני הים. זהו אזור אטרקטיבי עבור אוהבי טבע מכל העולם, טיילים וסקרנים הבאים לראות משהוא מאירופה של המאה ה- 18. עמקים תלולים חותרים בין השלוחות הגיריות, נחלים מפכים ומתפתחים לנהרות בירידה לעבר עמק פלובדיב צפונה והנהר מריצה. בתוך נופים ירוקים אלה חבויים כפרים יפיפיים, שעדיין שומרים על אורח החיים העתיק שלהם. לא בכדי הכריזה אונסק"ו על 15 אתרים באזור כאתרי שימור הן כפריים והן אתרי טבע. ניסע לעירה באטאק, נבקר בכנסיה העתיקה בה התרחש "הטבח של באטאק", כשהבולגרים התקוממו נגד העותומנים בשנת 1876, נמשיך לאגם באטאק הסמוך לקפה
[בתשלום, כל אחד לפי רצונו}. נמשיך למערת סנג'נקה – מערת נטיפים וזקיפים מהיפות ביותר בבולגריה. בתום הסיור נמשיך לפלובדיב היפה. ארוחת ערב ולינה: פלובדיב

יום 6 עמק הוורדים

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעמק הורדים. נתחיל את סיורינו בעיירה קלופר, נתארח בבית מקומי ונראה איך מייצרים מי ורדים. ערק ורדים וריבות. נמשיך את סיורינו בעיירה קזלנק ונבקר במקדש תרקי.. נמשיך צפונה למעבר שיפקה המפורסם נראה את  הכנסייה הרוסית ונחזור לפלובדיב.
ארוחת ערב במסעדה מקומית כולל מופע פולקלור. לינה: פלובדיב.

נשים בבולגריה
מנזר רילה
יום 7 פלובדיב - סופיה

בשעות הבוקר נסייר בפלובדיב, היושבת על גדות נהר המריצה. עיר יפיפיה ולא בכדי, אתריה שמורים ברשימת אתרי אונסק"ו. החל מתקופת השבטים התרקים ועד ימינו, לא פסח עליה אף צבא. נסייר בסימטאות העיר העתיקה , נבקר במוזיאון האתנוגרפי ובתיאטרון הרומי. לאחר מכן ניסע לסופיה. ארוחת ערב ולינה: סופיה.

יום 8 שדה התעופה של סופיה – נתב"ג

לאחר ארוחת בוקר ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה.
הערה:  מסלול הטיול עשוי להשתנות בהתאם למועדי הטיסות ולתנאי מזג אויר.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
הערה:

שער היורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה

המחיר כולל
 • טיסות ת"א – סופיה – ת"א
 • מסי נמל והיטלי דלק (47$ נכון למועד פירסום הטיול, מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • מדריכה ישראלית בכירה מצוות בריזה – נעמי כפיר
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש
 • לינה במלונות נבחרים בדרגת תיירות 3-4  כוכבים
 • כלכלה: חצי פנסיון מארוחת הערב ביום מס' 1 ועד ארוחת הבוקר ביום מס' 8 (+ 2 ארוחות פיקניק בצהריים)
 • ארוחת ערב בפלובדיב כולל מופע פולקלור
 • בקבוק מים לאדם ליום
 • תוכנית סיורים מלאה
 • דמי כניסה לכל האתרים בהתאם לתוכנית הטיול
 • רכבלים
 • תחבורה באוטובוס תיירים
 • טיפים לנותני השרותים המקומיים
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • טיפ למדריך הישראלי ל-7 ימים. נהוג לתת 5 יורו ליום.
רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח במייל או לשלשל לתיבת הדואר של משרד "צוות" יבנה. משם יועברו הטפסים למשרד חברת "בריזה".

עם קליטת טופס הרישום תיגבה חברת בריזה, מקדמה בסך 150 יורו ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב  לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול
 • 45-60  יום לפני היציאה לטיול –  150 יורו
 • 30-44  יום לפני היציאה לטיול –  295 יורו
 • 14-29 יום לפני היציאה לטיול –  750 יורו
 • 7-13 ימים לפני היציאה לטיול –  1050 יורו
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

( מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,  לפקס מספר  03-5440055 
או מייל
   info@breeza.co.il   המאשר את ביטול הטיול .

חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה, יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!!  עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!!   ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה