טיול מקיף לפרובנס – צרפת, בדגש נופים ואמנות

חופי הים התיכון, ראו הרבה כובשים, מצביאים, נדידות עמים……ואמנים.
אנחנו נתמקד באנשים ובמקומות שהשפיעו, ואף עיצבו את עולם האמנות החל מהמאה ה-19 ועד לימינו אלה. נגלה  את העושר האמנותי של דרום צרפת, דרך המוזיאונים בהם מוצגות יצירותיהם של האמנים, נבקר גם בבתים בהם התגוררו ונטייל במקומות ובנופים בהם מצאו את השראתם. פרובנס במיטבה!
2018 היא שנת פיקאסו בדרום צרפת וזאת עוד סיבה לטייל באזור המקסים הזה, ואנחנו כמובן נשלב בטיול ביקורים במקומות בהם מוצגות יצירותיו.   

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב –מרסיי  - ארל – מונפלייה

נטוס עם אל על לנמל התעופה שליד מרסיי, אליו נגיע בשעות הבוקר ומיד ניסע לביקור בארל  בה פעל ויצר הצייר וינסנט ואן גוך. נסייר בעיר העתיקה בעקבות  ואן גוך ונפגוש אחדים מנופי ציוריו שופעי  הצבע ובכללם, "הגשר המתרומם", בית הקפה (הצהוב) ועוד. ארל הייתה עיר חשובה בתקופה הגאלו-רומית ונותרו בה שרידים רבים. נבקר באמפיתאטרון המשמש עד היום כזירה למלחמת שוורים (שבה לא הורגים את השור), ובכנסיית סן טרופים – החשובה והמיוחדת עם ה"קלויטר" שבה. נמשיך למונפלייה, עיר המשלבת עתיק וחדש, בה נוסד ביה"ס לרפואה הראשון באירופה שנשאר על תילו. ארוחת ערב ולינה במונפלייה.

יום 2 מונפלייה – שמורת הקמארג – אג מורט

הבוקר יוקדש  למונפלייה. נבקר במוזיאון לאמנות ע"ש פאבר, הנמצא סמוך לטיילת היפה של העיר,  בכיכר ה"קומדי פראנסז", בבית הספר לרפואה ובשאר אתריה היפים  של העיר. אחר הצהריים ניסע לשמורת הקמארג, הנמצאת בשפך נהר הרון לים התיכון בין שני יובליו, כשתעלות וביצות מכל עבר. נראה ציפורי פלמינגו ורודות ושאר עופות מיים השוהים במקום , סוסים לבנים ושוורים המסתובבים חופשי בשטח. בהמשך נגיע לביקור ב"אג מורט", עיירה מוקפת חומה השוכנת על ביצות המלח בדלתה של הרון במפגש עם הים התיכון ומהווה דוגמה  לאדריכלות צבאית צרפתית. המלך לואי התשיעי (הקדוש ) בנה את הנמל ואת העיר כבסיס ממנו יצא לשני מסעות צלב שנסתיימו בלא הצלחה יתרה. נחזור לבית המלון במונפלייה.

יום 3 מונפלייה – הגשר של מיאו – סן גויים לה דזרט - רודז

ניפרד מארל וניסע למיאו. נמשיך בנסיעה מערבה אל תוך "הרמה המרכזית" של צרפת לביקור בכפר הנחשב לאחד היפים של צרפת – סן גויים… זהן כפר עתיק  שבשל מיקומו המבודד שמר על אופיו המיוחד. מכאן נמשיך מערבה ונצפה על הגשר של מיו, יצירה הנדסית וארכיטקטונית מדהימה. הגשר עובר מעל קניון הטארן ומחבר בין שני צדי העמק. לקראת ערב נגיע לרודז, עיירה קטנה, השוכנת במרכזו של אזור כפרי ושמורת הטבע של אווירון. לינה  וארוחת ערב ברודז.

פרובנס דרום צרפת
ציור של פיקאסו - צרפת
יום 4 אלבי – קסטר – ההר השחור – קרקסון

נצא דרומה לביקור באלבי, הבנויה על גדות הטארן – עיר הולדתו של האמן האומלל  טולוז לוטרק. נבקר בארמון הבישוף שהפך למוזיאון המכיל רבות מאוד מעבודותיו של האמן, ובהמשך בקתדרלה סן ססיל, המדהימה. נצא דרומה לקסטר, היושבת על שפת נהר לאגו, נבקר בגן הצרפתי היפה ובמוזיאון גויה, המציג את האוסף הספרדי הגדול ביותר בצרפת וכולל את ולסקז, ריברה,גויה ועוד .נמשיך דרומה ונחצה את "ההר השחור", שמורת טבע יפה וגדולה, בדרכנו לקרקסון, היפה והגדול במבצרי אירופה. לינה באזור קרקסון.

יום 5 קרקסון -  סרה - קוליור

נתחיל את הבוקר בביקור בקרקסון. נסייר בסמטאות הציוריות וברחובות הצרים בין החומות והמגדלים.  ניסע מזרחה למרגלות הפירנאים המזרחיים, לסרה, עיירה קטנה הידועה בעיקר בזכות המוזיאון לאמנות מודרנית החשוב והמעניין שבה. המוזיאון ,כולל יצירות, ציורים ופסלים של רבים וטובים: פיקאסו, מטיס, שגאל, הרבין, סוטין ועוד. נמשיך מערבה  לחופי הים התיכון, אל קוליור, עיירת נופש מקסימה השוכנת על שפת מפרץ ציורי. העיירה משכה אליה תמיד ציירים, פסלים ומשוררים – ביניהם: פיקסו, מטיס, דרן, דופי, שגאל, ורבים אחרים.  ארוחת ערב ולינה בקוליור.

 

יום 6 פורטבו – פורט ליגאט – קדאקס   - קוליור

הבוקר נצא מקוליור דרומה וניסע בכביש נופי על  הצוקים הגבוהים הצמודים לחוף, נחצה את הגבול הספרדי ונגיע  לפורטבו, העיירה בה יצר דני קרוון אנדרטה לזכרו של הפילוסוף היהודי-גרמני וולטר בנימין שהתאבד במקום. נמשיך לאורך החוף לביקור בכפר הדייגים פורטליגאט, שם בנה דאלי את בית הקיץ שלו והתגורר בו עם רעייתו גאלה. נבקר בכפר הציורי ובבית הלבן המשקיף על מפרצון קטן וציורי. ניסע לקדאקס, כפר דייגים קטן ונידח שהפך לאתר יוקרתי, לאחר שהתפרסם כמקום מושבם של אמנים בתחילת המאה ה 20. מבין האמנים שפקדו את המקום, ניתן לצוא את הציירים דאלי ופיקאסו, המשוררים לורקה ופול אלואר, הבמאי לואי בונואל ועוד. חזרה לבית המלן בקוליור.

פרות מקושטות בצרפת
אנטיב
יום 7 סט – לה בו דה פרובאנס – אקס אן פרובאנס

ניסע צפונה לאורך הים התיכון לסט,הידועה גם בכינוייה "ונצייה של לנגדוק", בזכות הנמל והתעלות הרבות החוצות אותה. מנמל סט יצאה  אניית המעפילים אקסודוס ב1947 ובמקום ישנו לוח זיכרון המזכיר את הארוע . בעיר נולדו פול ואלרי (משורר צרפתי חשוב מאוד מהמאה ה- 19 ), וכן גדול השאנסונרים הצרפתים- ז'ורז' ברסאנס שלכבודו נבנה מרכז מבקרים מיוחד ומרגש, בו נבקר. בתום הביקור נמשיך  לכפר לה בו דה פרובאנס, השוכן על צוק אדיר הבולט בצבעו הלבן מעל העמק  הירוק עם עצי הזית שלמרגלותיו. נבקר בכפר ובמחצבה לשעבר אשר בחלליה נצפה  במצגת אור קולית מרהיבה המוקדשת השנה לפיקאסו.  מכאן לאקס אן פרובאנס עירם של הצייר סזאן, שתיעד בעיר ובסביבתה את נופי פרובאנס האופיניים ובעיקר את ההר סנט ויקטואר המשקיף עליה. נסייר באקס אן פרובנס, בא התגורר דריוס מיו המלחין היהודי הנחשב  לאחד מהמלחינים החשובים ביותר של המאה ה 20 ונתרשם המארכיטקטורה היפה לאורך שדרת מירבו. ארוחת ערב ולינה באקס אן פרובאנס

יום 8 אקס אן פרובאנס – לורמראן

הבוקר יוקדש לאקס. נתחיל בסיור רגלי בעיר העתיקה ובשוק היפה שבכיכר העיר. בהמשך היום נבקר במבנה ששימש אותו בעבר כאטליה והיום מוזיאון סזאן, המשמר את האווירה של אותה התקופה ומזכרות מחיי האמן. נמשיך ל "הוטל דה קומון" , ארמון אצילים עשירים ומכובדים שהפך למרכז תרבות ומוזיאון המציג תערוכות מתחלפות. נבקר בארמון ונצפה בחדריו המפוארים והמרוהטים וכן בתערוכת פיקסו  המוצגת במקום. אחר הצהריים ניסע ללורמראן, כפר ציורי השוכן למרגלות רמת הלוברון ונחשב לאחד הכפרים היפים של צרפת. נטייל בסמטאות וברחובות העתיקים בין הגלריות והאמנים הרבים שבמקום. אחד התושבים החשובים והידועים שהתגורר כאן ופה גם נקבר, הוא אלבר קאמי– סופר ופילוסוף שזכה בפרס נובל לספרות. נעצור ליד המצבה שבנוייה מאבן מקומית במקום בו הוא קבור. חזרה לבית המלון באקס אן פרובנס.

יום 9 מרסיי - קסיס

היום יוקדש למרסיי וסביבתה. מרסיי, העיר השנייה בגודלה בצרפת, "השער לאפריקה ולאוריינט".   נסייר באתריה המרכזיים של עיר רבת פנים זו. נראה את האתרים ההיסטוריים והתרבותיים של עיר מרתקת זו שעברה מתיחת פנים ושיפוץ לכבוד היותה בירת תרבות אירופה לפני מספר שנים. נראה את הנמל העתיק, ארמון וגני לונגשאם, הטיילת החדשה והמוזיאון החדש לתרבות הים התיכון (MUCEM), נטפס בעזרת רכבת קטנה לבזיליקה נוטרה דאם הניצבת בוהה על אחת הפסגות בעיר ומשם נצפה על העיר, הנמל  הישן, האיים והחופים שמסביב . נבקר במוזיאון לאמנות מודרנית – מוזיאון רגארד, מוזיאון חדש שהוקם במבנה ששימש כתחנת בדיקות, טיפולים וביקורת למהגרים הרבים שהגיעו לצרפת דרך מרסיי. המוזיאון אוצר יצירות מעניינות של ציירים פרובנסאלים ואחרים מהמאה ה18 ועד ימינו . אחר הצהריים ניסע ב"דרך הפסגות" , לקסיס, עיירה קטנה,  היושבת למרגלות צוקים לבנים  עצומים ומיוערים, היוצרים מפרצים עמוקים, עם חופים מבודדים, גן עדן לנודיסטים. נבקר בעיירה, בה שהו ויצרו ציירים  רבים בסוף המאה ה 19 ותחילת ה 20, ונשוט בין מפרצי סלע גיר (קלנק) ובים התכלת. מכאן נמשיך בנסיעה בדרך הפסגות לעיירת החוף סיוטה ממנה נחזור לבית המלון באקס. ארוחת ערב ולינה.

יום 10 מרסיי - תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה  ניסע לנמל התעופה של מרסיי לטיסת אל-על ישירה לנמל בן גוריון .
(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
הערה:

שער האירו/דולר :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

המחיר כולל
 • טיסות מת"א למרסיי וחזרה
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • 9 לינות בבתי מלון ברמת תיירות ראשונה
 • כלכלה – חמישה ימים על בסיס חצי פנסיון ובשאר הימים, על בסיס ארוחת בוקר בלבד
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • מדריך מצוות בריזה  ומדריכים מקומיים במוזיאונים השונים
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח במייל או לשלשל לתיבת הדואר של משרד "צוות" יבנה. משם יועברו הטפסים למשרד חברת "בריזה".

עם קליטת טופס הרישום תיגבה חברת בריזה, מקדמה בסך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב  לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

החל מ-90יום  ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €

44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €

33-21 יום לפני היציאה לטיול – 750 €

20-8 יום לפני היציאה לטיול –   1,000  €

פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,  לפקס מספר  03-5440055 
או מייל
   info@breeza.co.il   המאשר את ביטול הטיול .

חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה, יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!!  עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!!   ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> רשימת טיולים מאורגנים לצרפת