טיול מאורגן למונטנגרו 7 ימים בדגש נופים וטבע – קב' שרה

לא נותרו עוד מקומות רבים על המפה העולמית שרגל התייר לא דרכה בהם. מקמצ'טקה ועד ארץ האש, מיוון ועד איסלנד. והנה ממש כאן, "מעבר לסיבוב" של יוון, בשולי הים האדריאטי, שוכנת לה אחת המדינות היפות ביותר בעולם: מונטנגרו. מדינה קטנה ובה נופים דרמאטיים של הרים, אגמים יערות וקניונים מהעמוקים באירופה. לא לפני הרבה שנים השתחררה המדינה מעול השלטון הקומוניסטי ואנחנו מנצלים "חלון הזדמנויות היסטורי", בטרם ישעטו תיירי כל העולם וישראלים ביניהם וישנו את הקיים, יכירו כל פינה וילמדו את המקומיים את דרכו של עולם. אנחנו נוסעים לטיול טבע מרתק אל המדינה הכל כך קרובה גאוגרפית ועדיין רב בה הנסתר על הגלוי.

 

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - פודגוריצה (מונטנגרו) - צ'טניה - לובצ'ן - ניגושי - קוטור

אחרי הנחיתה המוקדמת בפודגוריצה נאכל ארוחת בוקר וניסע ניסע  לביקור קצר בצ'טניה שהיתה בירת מונטנגרו בעבר, ונמשיך לשמורת הר לובצ'ן – ההר הכי "לאומי" במונטנגרו. נטפס במעלה המדרגות לפיסגה בה ניצב המוזוליאום של גדול מלכי הארץ. נמשיך בנסיעה מערבה ונעלה לנייגושי, כפר בו נראה ייצור ועישון של בשר. נרד לחוף למפרץ קוטור היפהפה ונבקר במפרץ ובעיר העתיקה קוטור. נמשיך בנסיעה לאורך מפרצי החוף. ארוחת ערב ולינה: קוטור.

יום 2 החוף הדרומי ואזור אגם סקאדר

לאגם סקאדאר, גדול האגמים בבלקן, ונערוך בו שייט של כשעתיים. לאחר מכן נבקר במרכז המבקרים של סקאדר. נמשיך לאורך החוף מזרחה, בדרכנו נצפה אל חצי האי סווטי סטפן הבנוי בצפיפות ומהווה מטרה מועדפת לצילום. נעצור ליד עצי זית בני 2000 שנה ונגיע לביקור גם בעיר העתיקה של בודבה. לאחר ארוחת הערב נצא להכרות עם בודבה התוססת בערבי הקיץ. ארוחת ערב ולינה: קוטור.

נוף מונטנגרו
הרים במונטנגרו
יום 3 פודגוריצה וצפונה לאורכם של נחלי ההר - ז'בליאק

ניפרד מאזור החוף וניסע צפונה, לכיוון עיירת הנופש ז'בליאק. בדרכנו נחלוף בבירת מונטנגרו פודגוריצה, העוברת בשנים האחרונות מתיחת פנים ומודרניזציה. נמשיך אל החשוב והמרשים מבין מנזרי מונטנגרו הרבים – מנזר אוסטרוג. זהו מנזר תלוי שנבנה במערה גדולה ומשמש מוקד לעליה לרגל. אחר הצהרים נגיע לעיירת הנופש ז'בליאק שתהא תחנת המוצא שלנו בימים הבאים. ארוחת ערב ולינה: ז'בליאק.

יום 4 מערב רכס הדורמיטור - האגם השחור - ז'בליאק

ז'בליאק היא העיירה המרכזית של אזור שמורת דורמיטור. העיירה התפתחה מאז 1871 מכפר קטן לעיירת נופש קייצית בגובה 1450 מטרים מעל פני הים. הרי הדורמיטור הצופים עליה הם מסיב מרהיב עין המוקף בקניוני ענק. נצא בנסיעה לעבר שמורת הרי הדורמיטור נעצור בתצפית על נהר הפיבה ונשוב  אל האגם השחור הסמוך לעיירה, ונטייל לחופיו. לפנות ערב נחזור למלון בז'בליאק לארוחת ערב ולינה.

יום 5 שמורת הרי הדורמיטור - רכבים קטנים

המסיב של שמורת הרי הדורמיטור מורכב מכ-30 פסגות שגובהן למעלה מ-2000 מטרים מעל פני הים והגבוהה שבהן היא פסגת בובוטוב – 2523 מטרים מעל פני הים. ההר הוכרז כשמורה וכאחד מאתרי הטבע השמורים כמורשת עולמית על ידי אונסקו. שלג נשאר רוב השנה בצורת קרחונים עונתיים בגובה של מעל 1900 מטרים, כך שהעיטור הלבן מלווה אותנו רוב ימי הטיול. את יופיים של הרי הדורמיטור קשה לתאר. 12 אגמים ("עיני ההרים") מוסיפים להם חן מיוחד. ניסע ברכבים קטנים, לתצפיות נוף נהדרות על פסגות, יערות ונהרות גדולים. נצפין בנסיעה לעבר נהר הפיוה, על אגמי הטורקיז היפהפיים שלו ונגיע ככל שניתן לכיוון גבול בוסניה הרצוגובינה. ארוחת ערב ולינה: ז'בליאק.

 

קוטור מונטנגרו
גשר טארה מונטנגרו
יום 6 מפסגת סבין קוק לנהר טארה

את הבוקר נקדיש לעליה לפסגת סבין קוק: בשני רכבלים נגיע על לפסגה הצופה על כל שמורת דורמיטור; אחת מהתצפיות היפות במדינה כולה. (אם תהיה בעיה עם הרכבלים, נערוך טיול חלופי לאגם "הנחש"). ניסע אל קניון נהר הטארה, מהעמוקים בקניוני אירופה. נבקר בגשר העצום הנישא כ-150 מטרים מעל הנהר, שידע תלאות וסיפורי גבורה במלחמות המקומיות. המשך לקולשין. לינה וארוחת ערב: קולשין.

יום 7 קולאשין - ביוגרד - מנזר מורצ'ה - שדה"ת

ניסע לעבר קולשין, בדרכנו חזרה: נקדיש זמן למסלול הליכה לא ארוך סביב אגם ביוגארד ולאחר מכן נמשיך דרומה לאורך נהר מורצ'ה, נבקר במנזר מורצ'ה (אם פתוח), שהוא בין החשובים במדינה. המנזר נבנה בעצם ימי הביניים, במאה ה-13, והוא מהמבנים היחידים ששרדו במונטנגרו מתקופה זו. לפי שעת הטיסה נשוב לפודגוריצה, נאכל ארוחת ערב אחרונה וניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה לארץ.
הערה: מסלול הטיול עשוי להשתנות בהתאם למועדי הטיסות

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות שכר ישירות
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון למועד פירסום הטיול, מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • מדריך ישראלי בכיר מצוות בריזה כמפורט למעלה  
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש
 • לינה: במלונות נבחרים בדרגת תיירות
 • כלכלה חצי פנסיון, ארוחות בוקר וערב במלונות (החל מהערב הראשון ועד הערב האחרון)
 • תוכנית סיורים מלאה
 • דמי כניסה לכל האתרים בהתאם לתוכנית הטיול
 • ערכות שמע
 • בקבוק מים למטייל ליום
 • תחבורה באוטובוס תיירים
 • שייט כמפורט בתוכנית
 • טיפים לנותני השרותים המקומיים
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
דמי ביטול

מ- 60 יום ועד 45 יום דמי ביטול בסך 250 יורו
מ- 44  יום לפני היציאה ועד 30 יום – דמי הביטול הם  350 יורו
מ- 29 ימים ועד 15 ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך 780 יורו
מ- 14 ימים ועד 3 ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך 1150 יורו
פחות מ- 72  שעות לפני היציאה – דמי ביטול- מלוא הסכום
דמי ביטול לכרטיס הטיסה – לפי חוקי חברת התעופה
בחישוב מניין ימי עבודה המוזכרים לעיל יחושבו ימים א'-ה', להוציא ערבי חג וימי חג.

לשימת לב המזמין

מדובר במוצר פרימיום וייחודי הכרוך בהשקעה והתאמה ללקוח, כאשר הזמנה מסוג זה אינה מבוצעת במכר מרחוק על פי שיווק אינטרנטי או דומה לכך.
יש לשים לב לתנאי הביטול הנקבעים בהתאם לספקי השירות השונים, כמו כן, כל ביצוע הזמנה מחייב אישור הלקוח מראש והסכמתו כי קרא מלא התנאים לרבות העובדה, כי עסקאות מסוג זה אינן מבוצעות באינטרנט, אלא באישור פרונטלי של הלקוח (לא מכר מרחוק), על כל ביצוע הזמנה מסוג זה יחולו הוראות חוק הגנת הצרכן בתנאים המתאימים.

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055
   או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 250 יורו  לאדם המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום, שישלח אליכם בעקבות פנייתכם להרשמה לטיול. בטופס יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.
קבלות: חברת בריזה מתנהלת בתוך קבוצת מונה טורס והקבלות יישאו את שם חברת האם קבלה ממוחשבת  תישלח אליכם במייל או בדואר.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת
      התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2  – הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.
      התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:
טלפון כלל ארצי:  *5400

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

צפו >> כל הטיולים המאורגנים למונטנגרו