12 ימי טיול מקיף למרוקו מהרי האטלס לסהרה

מרוקו, השוכנת בחלק המערבי של צפון אפריקה, "המַגרֵבְּ", היא מדינה שחיים בה שבטים, עמים ובני דתות שונות. למרוקו נוף פיזי ותרבותי ססגוני: מהרי האטלס המושלגים עד הסהרה, על נאות המדבר שלה. מהקסבות המדבריות עד המלאח היהודי, מתרבות הברברים ועד השבטים המדבריים, מחוף הים התיכון עד החוף האטלנטי.
מרוקו היא יריעה של תרבויות: מזרחית, ים-תיכונית, מוסלמית, ברברית, צרפתית. הנופים שלה מושכים את העין והלב. המראות העולים מהעולם המוסלמי המדברי ומן הערים הגדולות במגרב, מצוירים בצבעים ים-תיכוניים עזים. האמנות, האדריכלות, המלאכות המסורתיות, השווקים על ריחותיהם וצבעיהם המשכרים, הגנים, הערים המודרניות שבתוכן שוכנים הרבעים העתיקים – כל אלה ועוד – הם על מפת הטיול שלנו, כולל מפגש עם המוזיקה המרוקאית העשירה.
ועל כל אלה – העושר השמור לנו, של התרבות היהודית שנוצרה והתקיימה במרוקו.

הטיול שלנו כולל:
  • ביקור בערים המלכותיות של מרוקו
  • סיור בהרי האטלס
  • מפגש מרגש עם שרידי הקהילות היהודיות
  • מפגש עם האוכלוסיה המקומית
  • הכרת המנהגים והפולקלור האותנטיים
  • טיול ג'יפים במדבר הסהרה
  • טיול עם שקיעה בדיונות המרזוגה
  • ערב פולקלור ססגוני
  • ערכת שמע לכל נוסע
  • מדריך מומחה ליעד
  • בתי מלון ברמת תיירות טובה
  • אצלנו כל הכניסות כלולות

 

 

 

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב - קזבלנקה

נצא מת"א דרך אירופה לקזבלנקה אליה נגיע בשעות אחר הצהרים המאוחרות. לאחר סידורי המעבר הממושכים בשדה, ניסע למלון. ארוחת ערב ולינה בקזבלנקה.

יום 2 קזבלנקה - ראבט

בשעות הבוקר, נצא צפון מזרחה לעבר רבאט: היא בירתו של המלך. נצא לסיור היכרות עם רבאט. תחילה, נגיע לרחבת הארמון, במוזולאום המפואר של מלכי מרוקו ושרידי מסגד חסאן. לאחר מכן, נטייל בראבט, כולל ביקור בגן האנדלוסי ובסמטאות קסבת אודיה, עד לתצפית היפהפיה על האוקיינוס האטלנטי. אחר ארוחת הערב ולינה ברבאט.

יום 3 מקנס - פס

בשעות הבוקר, ניסע למקנס, עיר שהיתה בירתו של הסולטן מולאי איסמעיל במאה ה – 17. נסייר העיר העתיקה ונעבור במלאח – הרובע היהודי העתיק ונבקר במאגר המים ובאורוות המלך המרשימות. בתום הסיור, נצא ממקנס אל פס. ארוחת ערב ולינה בפס.

קסבה במרוקו
נוף מדברי במרוקו
יום 4 פס במיטבה

העיר פס היא בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו. העיר נוסדה על ידי מולאי אידריס, ואליה נמלט רבי משה בן מימון (הרמב"ם) בדרכו לארץ ישראל.  "המדינה" שלה השתמרה בצורה יוצאת מן הכלל ודרכה ניתן לראות את עברה המפואר של העיר. באזור העתיק ישנו מבוך של סמטאות פתלתלות השוכן בין כתלי החומות המרשימות. שווקיה הססגוניים מסודרים לפי גילדות של בעלי מלאכה, כאשר שוק הבורסקאים הוא הנפלא ביותר. נעבור במבני דת החשובים, במדרסות, במלאח (הרובע היהודי) ועוד. ארוחת ערב טיפוסית עם פולקלור. ולינה בפס.

יום 5 פס - אזור מרזוגה - הסהרה

עם הנץ החמה נצא בדרכנו דרומה, נחצה את האטלס התיכון, נחלוף בעיר הנופש איפראן, בשרידי יערות פארק מרשימים בגודלם ובהם ארזים, ערערים וצמחייה הררית מגוונת ההולכת ומתחלפת בצומח המדברי ככל שנדרים אל גבול הסהרה. נעבור בקניון הזיז בו עברו צבאות גדולים במסעי כיבוש היסטוריים  ובאל-רשידייה שעל גבול המדבר וניסע הלאה לעבר הסהרה. נגיע לאזור תפילאלת בו זרועות נאות מדבר גדולות הנחסמות ע"י חולות נודדים הבאים מהמדבר. 
ארוחת ערב ולינה באזור ארפוד.  

יום 6 טיול ג'יפים בסהרה (נהגים מקומיים)

זה יהיה יום מלא של טיול ג'יפים בסהרה.
ניסע על פני חמאדות עצומות בשכבות הנטויות של מורד האטלס הגבוה. שטחם אלו עשירים במאובנים ונבקר במחצבת מאובנים. ננסה ליצור קשר עם נוודים המקיימים אורח חיים עתיק ומיוחד. נעלה לג'יפים על דיונות החול המפורסמות של מרזוגה, נטייל בנאת מדבר ונלמד להכיר את תושבי המדבר ואור חייהם. בנסיעה ארוכה, נגיע אל העיירה ריסאני, זו הנקודה הדרומית ביותר של סחר השיירות במרוקו. נבקר בריסאני, לשעבר סיג'ל מסה, עיר השיירות האדירה ומוצאה של המשפחה העלווית השולטת במרוקו – וכך גם מוצאה של משפחת אבוחצירה היהודית. לקראת ערב, נגיע לנקודת תצפית למראה בלתי נשכח על השקיעה המרהיבה מעל דיונות מרזוגה. חזרה למלון, ארוחת ערב ולינה באזור מרזוגה.  

יום 7 קניון הטודרה - עמק הדאדס - בומלן

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לסיור בעמק הטודרה, המנקז את הפשרת השלגים של האטלס הגבוה: קסבות ציוריות, עצי פרי וחקלאות הררית מלווים את העמק הנפלא המסתיים בקניון רחב. נמשיך לקניון הדאדס, בו נראה את המשכה של תרבות הבניה בבוץ וחקלאות שלחין מגוונת. נגיע בערב לעיר המדברית בומלן. לינה במלון באזור בומלן. 

כפר ברבר במרוקו
רבאט
יום 8 איט בן אדו - וארזאזאת - מרקש

מבומלן נצא בנסיעה בדרך 1000 הקסבות לעבר ווארזאזאת. נמשיך לביקור בקסבה המרשימה אייט בן – האדו. הקסבה הציורית שוכנת לרגלי גבעה, ובה צולמו מספר סרטים ידועים (יהלום הנילוס, גלדיאטור, קנדון ועוד..). משם נעלה להרי האטלס הגבוה, למעבר ההרים טיזנטיצ'קה, בו נופים אלפיניים מחליפים את נופי המדבר, ונרד למרקש. ארוחת ערב ולינה במרקש.

יום 9 מרקש - בג'יפים ללב האטלס הגבוה - עמק האוריקה - אימליל

נצא עם ג'יפים להרי האטלס הגבוה, לטיול טבע בשילוב תצפיות על פסגות העולות על 4000 מ'. ניסע לכפר אימליל המהוה נקודת מוצא לטרקים העולים לפסגת הרי האטלס הגבוה, הטובקאל. משם נרד לעמק האוריקה, לכפר סיתי פטמה. הטיול יותאם לתנאי מזג האויר באטלס הגבוה. יתכן שילוב טיול רגלי לפי כושרם של המטיילים. בערב נשוב למרקש. ארוחת ערב ולינה במרקש. 

 

 

יום 10 מראקש - אסווירה (מוגדור)

נצא בנסיעה מערבה לעיר החוף אסווירה העיר ה"מצוירת". נכנס לעיר המוקפת חומה עתיקה, נעלה למצודת הים נבקר את אומני העץ ונסייר בסימטאות המזכירות את פורטוגל (ולא בכדי….). במידה ויתאפשר, נבקר במלאח ובבית הקברות היהודי בו נמצא קברו של המקובל פינטו. לקראת ערב, חזרה למרקש. ארוחת ערב ולינה במרקש.

יום 11 מרקש

מרקש – זוהי עיר בעלת אופי יוצא דופן, ססגונית ומרנינה ואפופה באוירה קסומה ואגדית. העיר בנויה מבתים בגווני ורוד וחום, לרגלי האטלס הגבוה. לאחר ארוחת הבוקר, נצא ​לשוטט בשווקים הססגונים, ב"מדינה" ובמלאח היהודי. נבקר במנרה ובגני הכותוביה – המסגד הגבוה בעיר, ובארמון הבאהיה. אחה"צ נשוטט בשווקים ובכיכר ג'מעה אל פנע: נראה מאלפי נחשים, מוכרי מים, מנחשים בקלפים, רופאי אלילים, מגידי עתידות, מספרי סיפורים, לוליינים ונגנים, ועוד טיפוסים ודמויות. ארוחת ערב ולינה במרקש.

יום 12 מרקש - קזבלנקה - ת"א

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת, נעזוב את מרקש וניסע לעבר קזבלנקה אליה נגיע לקראת הצהריים. נראה את מסגד חסן השני, אחד המונומנטים המרשימים בעולם המוסלמי ובתום הסיור,נשלים את ביקורנו בעיר הלבנה. בהתאם לשעת הטיסה, ניסע לשדה התעופה לטיסה ארצה דרך אירופה חזרה לתל אביב. 
b>(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
הטיול כולל 
 • טיסות לקזבלנקה וחזרה, דרך יעד ביניים באירופה
 • לינה: מלונות ברמת תיירות טובה 
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון 
 • תחבורה : אוטובוס ממוזג וחדיש צמוד לכל ימי הטיול וטיול ג'יפים בסהרה
 • הדרכה:  מדריך מומחה ליעד מבית בריזה ומדריכים מקומיים לפי הצורך
 • כניסות לאתרים : כלולות עפ"י המסלול המפורט
 • אשרת כניסה:   ויזה קבוצתית בהגעה למדינה.   
 • תשר : לנותני השירותים בחו"ל בלבד.
 • ערכת שמע לכל נוסע
הטיול אינו כולל 
 • כל פרט שאינו מצוין בסעיף " המחיר כולל"
 • הוצאת דרכון או חידושו
 • הוצאות בעלות אופי אישי                                                     
 • ארוחות שאינן כלולות
 • ביטוח נסיעות ומטען
פרטי טיסות – אייר מלטה

2.4 המראה מנתבג בשעה 12:35, נחיתה מלטה 14:40
טיסת המשך בשעה 16:30, נחיתה בקזבלנקה בשעה 18:55
13.4 המראה מקזבלנקה בשעה 20:05, נחיתה במלטה בשעה 00:05
טיסת המשך בשעה 01:00 (ביום 14.4), נחיתה בארץ בשעה 04:40

תנאי ביטול 
 • מ-60 עד 30 ימי עבודה לפני יציאת הטיול – 300$  למטייל.
 • מ-29 עד 15 ימי עבודה לפני יציאת הטיול – 800$ למטייל.
 • מ-14 עד 7 ימי עבודה לפני יציאת הטיול – 1500$ למטייל.
 • מ – 6 ימים לפני יציאת הטיול ועד יציאת הטיול – סכום הטיול במלואו.

מומלץ/ חובה- לעשות ביטוח מרגע ההרשמה לטיול.
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול)ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאימה לו/לה מבין שתי החלופות הבאות: 

הסבר על תנאי ביטול:

על הלקוח לבחור את מחיר הטיול (מופיע למעלה)בהתאם למדיניות הביטול המתאימה לו. נא לסמן את החלופה הנבחרת בטופס ההרשמה.
חלופה א' – החלופה הזולה יותר – מחיר טיול בהתאם למדיניות ביטול של נותני שירותי הקרקע (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות פנים, ארוחות)
מחוץ לישראל: לפי המפורט למעלה. כולל דמי הביטול של חברות תעופה.
במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט הבא: 

דמי ביטול 

כפי שמופיעים בגוף הטיול נכונים לאופציה א' (כנ"ל) 
הגדרות: ימי עבודה: ימים א'- ה', לא כולל חגים; ערך שירותי קרקע: מחיר הטיול 
חישוב דמי הביטול ייעשה מרגע קבלת הודעה בכתב במשרדי בריזה. ניתן לשלוח הודעת ביטול במייל או בפקס. החזר כספי יתבצע באותו מטבע ואופן תשלום: מזומן, ביטול עיסקה בכרטיס אשראי וכד'.
חלופה ב' – יקרה יותר – תוספת של 7% למחיר הטיול ולסכומי דמי הביטול כפי שהם מופיעים בגוף התכנית בחלופה א' למעלה
חלופה זו מקנה זכות ביטול בהתאם להוראות לחוק הגנת הצרכן תשמ"א-1981 ותקנותיו:

 1. ע"פ חלופה זו, הלקוח רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה עשר ימים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול ההרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 2. ע"פ חלופה זו, לקוח שהינו אזרח ותיק (מי שמלאו לו 65 שנים וימציא תעודת אזרח ותיק) או "אדם עם מוגבלות" – כהגדרתו בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות או "עולה חדש" –רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה חודשים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול הרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 3. ע"פ חלופה זו, במקרה של ביטול ההרשמה לטיול, בריזה תחזיר ללקוח בתוך 14 ימים מיום קבלת ההודעה על הביטול את הסכום שהלקוח שילם על הטיול, בקיזוז דמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% ממחיר הטיול או 100 שקלים חדשים לאדם, לפי הנמוך מבניהם.

ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות
מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם. 
נא לוודא שהדרכון  בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה למרוקו. 
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו. 

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום 

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 דולר המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום). 

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה 

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות: 

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד': 
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת 
       התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד 

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. 
לחדר לבודד (סינגל) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי. 
חיסונים
על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*
אשרת כניסה למרוקו
למרוקו דרושה אשרת כניסה. אשרת הכניסה היא קבוצתית ועלות הטיפול בה כלולה במחיר הטיול.
עם ההרשמה יש לשלוח צילום דרכון ברור, כולל עמוד הארכת תוקף במידה ויש.

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> הכנסו למגוון טיולים מאורגנים במרוקו