11 ימי טיול מקיף למרוקו

מרוקו הוא יעד אקזוטי ומרתק לקהל המחפש טיולים גיאוגרפיים יחודיים. השילוב המיוחד בין הרי האטלס הנישאים ומדבר סהרה, השווקים הססגוניים והסימטאות הציוריות, הערים האימפריאליות, הארכיטקטורה המרוקאית וכפרי הבוץ. הם שנותנים למרוקו יתרון כמעט על כל יעד אחר בעולם.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב - קזבלנקה

טיסה דרך אירופה לקזבלנקה (Casablanca) – העיר הגדולה ביותר בממלכה. הגעה בלילה ונסיעה לבית המלון ללינה.

יום 2 רבאט - מקנס - פס

ניסע לרבאט, עיר הבירה. נבקר ברחבה של ארמון המפואר של המלך מוחמד השישי, המולך היום במרוקו. במרחק מה משם נמצאת אחוזת קברו של המלך חסן השני, אביו של מוחמד השישי, וגם של סבו – מוחמד החמישי. בסמיכות לשני המתחמים המפוארים האלה נראים השרידים של מסגד טור חסן העתיק, והנה אנחנו בין העתיק לחדש כאשר על כל המבנים מרחפת רוחה של התרבות והארכיטקטורה של מרוקו המסורתית, מדורות רבים, הרוויה עיטורים צבעוניים ומעוררת השתאות בקרב כל המבקרים. נסייר בסמטאות של  קסבת אודיה. אחר כך נצא אל העיר מקנס(Meknes)  שהייתה אחת הערים ששימשו ערי בירה של מרוקו, במהלך ההיסטוריה, איננה רחוקה משם, ונטייל בה. נבקר בבָּאבְּ (שער) אל מנסור שם נחשב ליפה בשערי מרוקו. אם נספיק נסור גם לשוק המקומי. אחר כך ניסע אל פס (Fes) בה נלון.

יום 3 פס

פס העתיקה, שהייתה אף היא בירתה של מרוקו בעבר, ממשיכה למלא תפקיד חשוב בתרבות ובחיים הדתיים של הממלכה. נקדיש זמן רב לפס אל באלי (העתיקה) שלא השתנה כמעט כהוא זה מימי הביניים. זו שכונת מגורים שהשוק שלה הוא עצום בגודלו, ובו סדנאות של בעלי מלאכה מסורתיים: רובע הצבעים, הנפחים, הבורסקאים, הנגרים, ומה לא. סביב מסגדים ומדרסות עתיקות. המולת הרוכלים, הלקוחות, הסקרנים והמטיילים בין חמורים עמוסי סחורות מכל הסוגים, ובליל שפות של תיירים ממלא את החלל. נגיע לרחבת ארמון המלך, לבית העלמין היהודי ולבית הכנסת שבמְלַח (הגטו היהודי). בילוי וארוחת ערב במסעדה הפועלת בארמון עתיק. לינה בפס.

קסבה במרוקו
נוף מדברי במרוקו
יום 4 פס - איפרן - ארפוד

חוצים את האטלס התיכון והאטלס הגבוה. מגיעים אל ארפוד ,(Erfoud)  עיר בסהרה. יום שלם של נסיעה בין נופי בראשית פראיים, בין תרבויות שונות. מהחלק ההיסטורי התרבותי ("בלד אל מחזן") אל החלק הפראי אשר שליטי מרוקו במהלך ההיסטוריה לא הצליחו לשלוט בו ("בלד אל שיבה"). נטייל בדרכנו ביער ארזים מרשים, וכך גם בעיירה איפרן (Ifran)אשר לה מראה שוויצרי, והיא אכן עיירת נופש. אולי נספיק לסור למקומות נוספים, הדבר תלוי בזמן שיישאר לכך. לינה בארפוד.

יום 5 יום שלם של טיול ג'יפים במדבר סהרה

סהרה הוא המדבר הגדול ביותר בעולם. נטייל במרחביו במשך היום הזה. ניסע על מישורי ה"חַמָדָה" העצומים הזרועים מאובנים גדולים. נסור גם לבית מלאכה שבו מעבדים את המאובנים האלה. נעלה אל אחת הדיונות המפורסמות, מרזוגה, ננסה לפגוש את תושבי המדבר המקיימים אורח חיים מסורתי. נגיע ונטייל בנאת מדבר מן היפות של סהרה. ניסע אל העיירה ריסאני סיג'ל מסה ההיסטורית, התחנה האחרונה של שיירות המסחר שיצאו מטימבוקטו (היום – במאלי) וחצו את הסהרה. מוצאה של שושלת המלוכה של מרוקו הוא במקום הזה. מוצאה של השושלת העלאווית (העלאוויון) השלטת במרוקו. כאן גם מוצאה של שושלת אבו-חצירה, ואנחנו נבקר בקברי האבות שלה. לפני שנשוב למלון נהנה ממבט על שקיעה מדברית יפהפיה מעל הדיונות הגדולות. חוזרים לאירפוד ללינה. 

יום 6 קניוני הטודרה והדאדס

נצא אל קניוני הטודרה (Todra) והדאדס .(Dades) נבקר בדרכנו לשם בפוגארות, שהן תעלות מים תת קרקעיות באורך של עשרות קילומטרים. אלה היו דרכי אספקת המים העיקריות ליישובי הסהרה. נגיע לקניון הטודרה, שם נטייל רגלית בין השדות המעובדים, ערוץ הנהר וכפרי בוץ, מהם נטושים ומהם מיושבים. משם בנסיעה  לקניון הדאדס. כולו כפרים קטנים על בוסתניהם הירוקים. דרכנו תעבור לאורך מצוקי ענק של הקניון, קרוב לקסבות העתיקות, ויהיה זה מראה של טבע אשר שלובים בו בני אדם, וזאת – במהלך  דורות על דורות.  לינה באזור הדאדס.

יום 7 אית בן הדו - האטלס הגבוה - מרקש

עדיין בדרך הקסבות, אשר לכל אורכה קסבות הבנויות בוץ כהה, המשרה על הדרך שסללו הצרפתים מעין הוד קדומים מיוחד. הדרך מסתיימת בעיר ווארזאזת .(Quarzazate) בסמוך לה נמצאת אחת הקסבות היפות ביותר במרוקו ,שמה: איית בן האדו. היא הוכרזה  ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. נסייר  בסמטאות הפתלתלות שלה, שנשתמרו היטב. נראה את הבתים והחצרות. מראות נהדרים מתגלים ממנה. משם ניסע בדרך העולה עד למעבר הרים הנקרא: טיז-נ-טיצ'קה ("נישא") אשר באטלס הגבוה. ממנו נגלוש אל מרקש (Marakesh) האדומה והשוקקת, היישר אל "ג'אמע אל פנע" הכיכר שהיא לִבָּה הפועם של מרקש. כיכר ללא הפסקה  שוקקת משביעי נחשים, מספרי סיפורים, מגידי עתידות, להטוטנים,  מה שתרצו. לינה במרקש.

כפר ברבר במרוקו
רבאט
יום 8 יום שלם - בג'יפים וברגל לאימליל והאטלס הגבוה

נצא מהמלון בג'יפים אל האטלס הגבוה. נבקר בדרך בכפרים מעניינים ובנקודות מיוחדות. נגיע לכפר אימליל. אחד הכפריים יוביל אותנו בטיול ברגל במורדות האטלס. נבקר גם בביתו של האיש, ונסעד שם את ארוחת הצהריים. נמשיך לעמק האוריקה ונסיים בטיול רגלי באיזור הכפר סיטי פטמה ונשוב למרקש. בערב נצא שוב  לסייר לילי בעיר. לינה במרקש.

יום 9 מרקש

סיור וטיול במרקש. בית הכנסת בריכת מנרה אשר בגניה הוחל בחגיגת המימונה, הקברים המפוארים של בני השושלת הסעידית – כל זאת ועוד יהיו האתרים שנבקר בהם. נבקר בגני מז'ורל המטופחים וגם בסמטאות העיר העתיקה והשווקים שלה. נקנח בסיור נוסף בג'אמע אל פנע. לינה במרקש.

 

 

יום 10 אסווירה - מוגדור

נשלים ביקורים במרקש וניפרד מהעיר היפה וניסע מערבה אל עיר הנמל הציורית אסווירה: העיר בעלת צביון פורטוגלי, עדות לנוכחות הפורטוגלים במקום, האחראים גם על המבצר השומר על העיר לכוון הים. נבקר בשוק ובקואופרטיב הנשים המעבדות את מוצרי עץ הארגן. לינה באסווירה בה נלון.

יום 11 מוגדור - קזבלנקה - ת"א

נמשיך וניסע לאורך החוף האטלנטי עד למוגדור (הי א-צפי) ולאחר הביקור בעיר מיוחדת זו נמשיך וניסע לקזבלנקה: ניצפה על מסגד חסן השני, מסגד מרשים ביותר ומן המפוארים ביותר בעולם אשר נבנו במאה העשרים. נבקר באחד משווקיה הרבים של העיר כדי לספוג את האוירה המרוקאית. המיוחדת לה. נסייר עוד בעיר ככל שנספיק. נצא בערב לארוחת סיום באיזור הנמל ונטוס דרך אירופה בחזרה לת"א. ננחת בבוקר היום ה-12 של הטיול.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל

טיסה בינלאומית בכרטיס קבוצתי (בקו: ת"א –מעבר ביעד נוסף באירופה – ת"א (
מיסי נמל והיטל ביטחון (כפי שידוע ביום פרסום הטיול. שינוי באלה ישפיע על מחיר הטיול) .
אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה 4 כוכבים
כלכלה על בסיס חצי פנסיון.
אוטובוס תיירים נוח וממוזג.
 2 טיולי ג'יפים ליום מלא על פי התכנית.
ארוחת צהריים באימליל.
דמי כניסה לאתרים שבתכנית .
תשר לנותני השירותים המקומיים.
ויזה למרוקו.
מדריך מצוות בריזה – עקיבא אזולאי 
מדריכים מקומיים בהתאם לצורך.

המחיר אינו כולל

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.
ארוחות צהרים נוספות
ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו. חיסונים נגד קורונה ככל שידרשו.
הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו'
שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

תנאי ביטול  
  • 45-60 יום לפני היציאה לטיול – 155 דולר
  • 31-44 יום לפני היציאה לטיול – 475 דולר   
  • 14-30 יום לפני יציאה לטיול – 995 דולר     
  • 7-13 ימים לפני היציאה לטיול – 1850 דולר .     
  • פחות מ- 7 ימים לפני היציאה לטיול – דמי ביטול מלאים 

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, (תוך מקסימום 30 יום ממועד הביטול)
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל) שתישלח למשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה. ההחזר הכספי נעשה באותו האופן בו בוצע התשלום.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת ההודעה לבריזה, בווטצאפ
  054-6676584 או מייל :  א  info@breeza.co.il   או lachi7@013net.net 
ולוודא שאכן נקלט הביטול של הטיול .

הסבר על תנאי ביטול: תנאי הביטול נגזרים מתנאי הביטול של הספקים בחו"ל
ונותני שירותי הקרקע והתעופה (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות, ארוחות)
במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט למעלה:

אין דין הביטולים בטיולי בריזה כדין "עסקת מכר מרחוק" המקנה למבוגרים מעל גיל 65 אפשרות ביטול בתשלום סמלי גם ברגע האחרון. 
ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות
מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". אפשר לרכוש  ביטוח בריאות מכל סוכן ביטוח, התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם. 
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! 

רישום לטיולים 

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בדוא"ל או בצילום בווטצאפ למס'  054-6676584. פניה מהאתר איננה באה במקום טופס הרשמה, שישלח לכל פונה במייל או בדואר. יש ולוודא טלפונית שאכן טופס ההרשמה ששלחתם הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

תשלום 

עם קליטת טופס הרישום, ואחרי שוידאתם קבלתו טלפונית,
תקבלו הנחיות מסודרות כיצד לשלם. 
אופן התשלום היום (עד הודעה חדשה) הוא באמצעות העברות בנקאיות מחשבונכם לחשבון מס'  
226285 בסניף מס' 599 בבנק הפועלים (12), לפקודת: אילן לכיש – בריזה.
אפשרות לשלם בהעברות בנקאיות דחויות (ראשונה לתאריך ההעברה הראשון) עד 3 תשלומים שווים לפי שער המט"ח ביום התשלום הראשון.
את אישור ההעברה/ההעברות  מהבנק יש לשלוח לבריזה במייל או לצלם אישור בוואטצאפ ולשלוח ל 054-6676584 . 
אפשרות לשלם גם בצ'קים .
קבלות: ישלחו לכל מטייל עם קבלת התשלום. 

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד': 
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת  התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2  –  הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום. התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד 

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. 
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי. 

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: טלפון כלל ארצי:  *5400
וכן, בידקו היטב מה הם התנאים לכל טיול והדרישות לגבי חיסונים ובדיקות קורונה. 

לתשומת לבכם
  • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
  • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
  • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה