הטיול "בעקבות ז'אן ד'ארק" ייקח אותנו אל נופים נדירים למסע בהיסטוריה, בו הגיבורה הלאומית הינה רק תירוץ לטייל לרוחבה של צרפת ולשמוע על אירועים היסטוריים שעיצבו אותה.
צרפת של ימי הביניים נותנת לנו אפשרות הצצה על צדדיה האפלים של התקופה הפאודלית, הבדלי המעמדות, מנהגים שונים ומשונים, אמונות תפלות ועוד. נטייל ממזרח למערב, בין כפרים קטנים וערים גדולות, נדלג בין אמונות למציאות ונבקר בטירות של מלכים ובנופים עוצרי הנשימה של אמנים ויוצרים מהתקופה האימפרסיוניסטית.
לכל אוהבי צרפת ותרבותה, היסטוריה וגסטרונומיה טובה, הטיול הזה הוא עבורכם! 
הטיול יודרך על ידי יעל הרמלין, מחברת הספר "קוראים לי ז'אנט".

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 פריס - קומפיין -ריימס

נגיע לפריס בשעות הצהריים ולאחר התארגנות ניסע צפונה לכיוון קומפיין, העיר בה ז'אן ד'ארק איבדה את חירותה אחרי ניצחונות רבים על האויב. כאן נטייל בעיר העתיקה ונשמע על הרגעים האחרונים של ז'אן בקרב תושבי המקום ועל היציאה הגורלית לקרב האחרון עד לנפילתה בשבי. בקומפיין נחתמה כניעתה של גרמניה ב-1918 וכן כניעתה והשפלתה של צרפת ב-1940. לקראת ערב ניסע לריימס, בירת חבל שמפיין. לינה בריימס. 

יום 2 ריימס - דומרמי - ויטל

בשעות הבוקר נצא לטיול רגלי בריימס ונבקר בקתדרלה המפורסמת בה נהגו להכתיר את מלכי צרפת מאז קלוביס מלך הפרנקים הראשון ואליה הביאה ז'אן את המלך הצעיר עבורו נלחמה על הממלכה. היה זה אחד מרגעי השיא במסעה של הצעירה שהובילה את שארל ה-7 להכתרתו, כפי שחזתה גיבורתנו עוד טרם יציאתה למסע הגורלי. בניסיון להבין את דמותה של ז'אן ועל מנת להתחקות אחר האירועים שעיצבו את אופיה בימי נעוריה, ניסע לדומרמי, כפר הולדתה הנמצא במחוז לורן. נראה את בית הולדתה, את שטחי המרעה אליהם לקחה את עדרי המשפחה, את עץ הפיות ואת הבזיליקה שנבנתה לכבודה על ראש הגבעה. נבקר במוזיאון המנציח את זכרה ומציג את סיפור בת הכפר שהפכה לגיבורה לאומית. בתום הביקור המרגש ניסע דרומה דרך הרי הווג' עד לעיירת המרפא ויטל. ארוחת ערב ולינה בויטל.

יום 3 לאנגר - ביקור בבית חרושת לחרדל - דיז'ון

מיד אחרי ארוחת הבוקר בויטל, נסייר ברגל בעיירה השקטה ונלמד על הארכיטקטורה המאפיינת את האר-נובו ואר-דקו של סוף המאה ה-19, עת הגיעו מכל העולם לשתות ממי המעיינות בעלי סגולות המרפא. נמשיך בנסיעה לעבר לאנגר, עיר המשמרת את סגנון ימי הביניים ומשקיפה על עמק נהר המארן ממרומי חומותיה. נטייל לאורך החומות, נראה את המגדל שהוקם על ידי המלך פרנסואה ה-1 ואת פסלו של דני דידרו, בן העיר שערך את האנציקלופדיה הראשונה. לאחר אתנחתא קצרה  נמשיך לדיז'ון, הידועה בשל החרדל המפורסם בכל העולם. נבקר באחד המפעלים לייצור החרדל בעל השם העולמי ולקראת ערב נגיע למלון. לינה בדיז'ון. 

אורליאן כיכר העיר
קתדרלת נוטרדאם
יום 4 בון - ביקור ביקב - דיז'ון

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבון שבחבל בורגון. מבחינה היסטורית, בימיה של ז'אן ד'ארק, הדוכסות של האזור חברה לאויב האנגלי שניסה להשתלט על אדמות ממלכת צרפת. את העושר של האצילים המקומיים וחשיבותו של האזור, ניתן לראות בארכיטקטורה העשירה והגגות הצבעוניים המושפעים מהאופנה של המאה ה-15 בפלנדריה. עם הגעתנו לבון, נבקר בבית החולים מימי הביניים המכונה "בית האלוהים" ובו לראשונה טיפלו בעניי העיר. הבניין שומר בשלמותו והרהיטים והכלים לרפואה ממחישים את האווירה ששררה במקום. בתום הביקור ולשיפור ההרגשה, ניסע לאחד היקבים של אזור בורגון המוכר כחבל יין משובח. נבקר ביקב, נשמע על ייחודיות היינות של בורגון וכמובן, נטעם! חזרה למלון. לינה בדיז'ון. 

יום 5 פונטניי - טרואה

נמשיך את המסע שלנו לרוחבה של צרפת ובשעות הבוקר נגיע למנזר הציסטריאני של פונטניי, שהוכר כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. מדובר באבן פינה בהתפתחות הנצרות, כאשר במאה ה-12, ברנאר דה קלירבו המאמין ברפורמה בתוך מסדר הבנדיקטים, מחליט לייסד מנזר חדש עם קומץ של נזירים. הזרם החדש התפשט עד מהרה בכל צרפת ובנה מנזרים מרשימים באזורים שונים בצרפת. במקום נוכל להתפעל מהמבנים בסגנון הרומנסקי, שהשתמרו עד היום ומהגנים האופייניים למנזרים של אותה תקופה. 
בסיום הביקור, נמשיך בנסיעה מערבה ונגיע לטרואה, עיר הויטראג'ים. כאן בתחילת המאה ה-15, נחתם ההסכם הגורלי בין מלכת צרפת לבין האנגלים ובו הכתר הצרפתי הובטח ליורש העצר האנגלי. בעקבות אותה החלטה, המאבק על כס המלוכה הצרפתי החריף ועד הופעתה של ז'אן ד'ארק, ידם של האנגלים הייתה על עליונה. נבקר בסמטאות העיר העתיקה, נראה את הויטראג'ים המרשימים המעטרים את כנסיות העיר הרבות ונפסע ברחוב היהודים, בו התגורר רש"י. זו תהיה הזדמנות לספר על המסורת היהודית של ימי הביניים ועל אורח החיים של הקהילות היהודיות של אותם ימים. לינה בטרואה. 

יום 6 טרואה - אורליאן

היום נעבור מחבל בורגון לעמק הלואר ונגיע לאורליאן, הבנויה לאורך נהר הלואר. בסיפורה של ז'אן ד'ארק, העיר בעלת חשיבות היסטורית שכן מתחולל כאן הקרב הראשון של ז'אן ואחרי  שנים של תבוסות , צבא צרפת זוכה – בהנהגתה! – לנצח בקרב על המעוז הצרפתי האחרון. נלך בעקבותיה של ז'אן בתוך העיר, נראה את הנהר שחצתה בהגיעה למקום, השער ממנו נכנסה לעיר, המסלול בו רכבה עד לבית האציל שאירח אותה בביתו. בכיכר העיר נראה את הפסל שלה המנציח את סיפור הגבורה של הנערה האלמונית שהגיעה מלורן וניצחה בקרב הגורלי למען מלך צרפת. באותה הזדמנות נבקר במוזיאון לאמנויות יפות המציג אוסף מרשים של יצירות אמנות מהמאות ה-17 וה-18. לינה באורליאן.

יום 7 עמק הלואר: שינון - גני ווילנדרי - קלו לוסה

בניסיון להבין את התנהלותם ואורח חייהם של מלכי צרפת, נבקר היום בכמה טירות מתקופות שונות. נתחיל את היום בביקור בטירת שינון, בה ז'אן ד'ארק פגשה לראשונה את מלך צרפת, שארל ה-7 בתחילת המאה ה-15. נראה מבנה מאסיבי שבנייתו החלה במאה ה-10 האופייני לתחילת ימי הביניים – בנוי על צוק ומוקף בחומות הגנה ובמגדלי שמירה. נטייל בחצר הטירה, נעלה למגדל בו המלך אירח את ז'אן ונראה את שרידי החדר בו אירע המפגש בין השניים. נמשיך בנסיעה בעמק הלואר ונגיע לגני ווילנדרי המקיפים טירה מהמאה ה-17; הגנים הצרפתיים המרהיבים מציעים מגוון חוויות באמצעות חושי הריח, הראיה והטעם. נחזור לתחילת ימי הרנסנאס בצרפת במאה ה-16, כאשר נבקר בקלו לוסה, טירתו של ליאונרדו דה וינצי בשנות חייו האחרונות. חזרה לאורליאן. לינה באורליאן.

פסל של ז'אן דארק
פסל של ז'אן דארק
יום 8 שארטר - רואן

היום נתקדם לעבר תחנתה האחרונה של ז'אן ברואן. בדרך נעצור בשארטר, בה נראה את  הקתדרלה המרשימה הנחשבת לאחד משיאי האמנות הגותית הצרפתית ועל קירותיה פסלים אילמים מהתקופות השונות. היא "גורמת לאתיאיסט לחוש שלא בנוח", כך התבטא נפוליאון בונפרטה כאשר ביקר במקום ב-1979. הקתדרלה הוכרה כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו. בתום הביקור נמשיך מערבה לאורך נהר הסיין ונגיע לרואן, היער בה הועלתה ז'אן ד'ארק על המוקד.
לאחר התארגנות, נצא לסיור היכרות בעיר העתיקה, בה נראה את התחנות השונות של גיבורתנו עד להרשעתה בכפירה וכישוף. כאן, בכיכר העיר, ב-30 למאי 1431, העלו את הנערה באש על המוקד וכאן כמעט תם סיפורה. 
לינה ברואן.

יום 9 רואן - אובר סור אואז - פריס - ת"א

בשעות הבוקר נשלים את ביקרנו ברואן ונבקר במוזיאון ז'אן ד'ארק, הממוקם במגורים ההיסטוריים של הבישופ ומציג את העדויות של המשפט החוזר שחל ב-1455 וזיכה את שמה של ז'אן מכל אשמה. לאחר זיכויה, נתחיל את דרכנו חזרה לעבר פריס. בדרך נעצור באובר סור אואז, תחנתו האחרונה של דמות היסטורית נוספת: הצייר וינסנט ואן גוך. נראה את האכסניה בה התגורר, נתהלך בסמטאות הצרות שתיעד ונתבונן בחלק מציוריו המפורסמים המתארים את חיי העירייה. לקראת ערב נגיע לשדה התעופה בפריס, לטיסת לילה ארצה.
(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 1. טיסה ישירה לפריס וחזרה    מיסי נמל לטיסות פנים ולטיסות בינלאומיות .(חושבו לפי המחירים הידועים ביום הפירסום. שינוי באלה  יביא לעדכון מחיר הטיול הכולל)
 2. לינה: בתי מלון ברמת תיירות טובה 
 3. כלכלה: על בסיס ארוחת בוקר וארוחת ערב אחת 
 4. דמי כניסות לאתרים ולשמורות כמפורט בתכנית.
 5. טיפים לנותני השירותים בחו"ל 
 6. הדרכה : יעל הרמלין ומדריכים מקומיים ע"פ הנדרש
 7. ערכת שמע למטייל
 8. פגישת קבוצה עם המדריך לפני היציאה לטיול
המחיר אינו כולל
 1. ביטוח רפואי ומטען (מומלץ כולל הטסה רפואית)
 2. הוצאות אישיות
 3. שתייה וארוחות שאינן כלולות
בתי מלון:
 1. Hotel Mercure Reims (או דומה לו)  
 2. Hotel Mercure Vittel  (או דומה לו)
 3. Hotel Mercure Dijon  (או דומה לו)
 4. Hotel Mercure Troyes (או דומה לו)
 5. Hotel Mercure Orleans (או דומה לו)
 6. Hotel Mercure Rouen (או דומה לו)
טיסות אלעל

               יציאה –   22.10 ת"א 09:00   – פריס 12:55
               חזרה  – 30.10   פריס 22:30 –   ת"א 03:50 (31.10)

תנאי ביטול 
 • מרגע ההרשמה ועד 90 יום לפני יציאת הטיול   300   למטייל. 
 •  מ-89 עד 60 ימי עבודה לפני יציאת הטיול      500   למטייל
 • מ-59 עד 30 ימי עבודה לפני יציאת הטיול      1200   למטייל.
 • מ 29  עד 14 ימי עבודה לפני יציאת הטיול      1800   למטייל.
 • מ-13 יום לפני יציאת הטיול ועד יציאת הטיול – סכום הטיול במלואו.

מומלץ/ חובה- לעשות ביטוח מרגע ההרשמה לטיול
נא לוודא שהדרכון  בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה למרוקו. 
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול (ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד) לרבות מייל או פקסימיליה שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול!!
על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאימה לו/לה מבין שתי החלופות הבאות:
הסבר על תנאי ביטול:
על הלקוח לבחור את מחיר הטיול (מופיע למעלה), בהתאם למדיניות הביטול המתאימה לו. נא לסמן את החלופה הנבחרת בטופס ההרשמה.
חלופה א – החלופה הזולה יותר – מחיר טיול בהתאם למדיניות ביטול של נותני שירותי הקרקע (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות פנים, ארוחות).
מחוץ לישראל: לפי המפורט למעלה כולל דמי הביטול של חברות תעופה.
במקרה של ביטול הטיול ביוזמנת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט הבא:

דמי ביטול

כפי שמופיעים בגוף הטיול נכונים לאופציה א' (כנ"ל)
הגדרות: ימי עבודה: ימים א'- ה', לא כולל חגים: ערך שירותי קרקע: מחיר הטיול
חישוב דמי הביטול ייעשה מרגע קבלת הודעה בכתב במשרדי בריזה. ניתן לשלוח הודעת ביטול במייל או בפקס. החזר כספי יתבצע באותו מטבע ואופן תשלום: מזומן, ביטול עסקה בכרטיס אשראי וכד'.
חלופה ב – יקרה יותר – תוספת של 7% למחיר הטיול ולסכומי דמי הביטול כפישהם מופיעים בגוף התכנית בחלופה א' למעלה
חלופה זו מקנה זכות ביטול בהתאם להוראות לחוק הגנת הצרכן תשמ"א – 1981 ותקנותיו:

 1. ע"פ חלופה זו, הלקוח רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה עשר ימים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול ההרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 2. ע"פ חלופה זו, לקוח שהינו אזרח ותיק (מי שמלאו לו 65 שנים וימציא תעודת אזרח ותיק) או "אדם עם מוגבלות" – כהגדרתו בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות או "עולה חדש" – רשאי לבטל את הרשמתו לטיל בתוך ארבעה חודשים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול הרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 3. ע"פ חלופה זו, במקרה של ביטול ההרשמה לטיול, בריזה תחזיר ללקוח בתוך 14 ימים מיום קבלת ההודעה על הביטול את הסכום שהלקוח שילם על הטיול, בקיזוז דמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% ממחיר הטיול או 100 שקלים חדשים לאדם, לפי הנמוך מבניהם.

ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות
מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שנה לפניע היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומך לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע ה מלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חבר הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום 

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום). 

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה 

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות: 

 1. באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס
 2. בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד': 
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת 
       התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד 

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. 
לחדר לבודד (סינגל) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי. 

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 1. בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
 2. למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 3. הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> טיולים מאורגנים לצרפת