6 ימים של טירוף חושים בריביירה הצרפתית בדגש אמנות

הריביירה הצרפתית הינה סמל לחיים הטובים, תחת שמיים כחולים ונופים מרהיבים. בטיול שלנו נראה את העיירות המפורסמות לאורך קו הים התיכון, את הארכיטקטוקה בהשפעה איטלקית ואת עיירות האמנים אשר יצרו באור השמש הלבן ובצבעים חזקים.
אמנים רבים הגיעו לפרובאנס ולריביירה בעקבות האור המופלא, הנופים הקסומים, והאווירה המיוחדת.  רנואר , סזאן, ון גוך, גוגן ומונה בין האימפרסיוניסטים, אך גם מאטיס, שהשתכן בניס ב- 1917… כל אלה חיו בחרו ליצור כאן במהלך חייהם.
אווירת החג והשלווה מאפיינים את הריביירה ומאפשרים לחוות טיול מהנה ומיוחד.

 

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב - מרסיי - אקס - אנטיב

נצא בטיסת בוקר למרסיי, בירת הדרום בצרפת. לאחר התארגנות מהירה, ניסע לאקס אן פרובנס, עיירה מקסימה עם ארכיטקטורה מיוחדת של המאה ה-18 וה-19, בה נסייר בין הסמטאות בעקבות בן המקום המפורסם – הצייר פול סזאן (Paul Cezanne). בתום הביקור ניסע מזרחה לאנטיב, בה נשהה בלילות הבאים. לינה באזור אנטיב.

יום 2 אנטיב - מוזיאון פיקאסו - גראס

בשעות הבוקר, נטייל באנטיב הלוא היא אנטיפוליס היוונית אחת הערים התוססות ביותר בריביירה. עיירת נופש המאופיינת בבתים בסגנון אר-דקו, מרינה עם יאכטות יוקרתיות וחוף ים מטופח. נתחיל בטיול רגלי בעיירה, נלך על חומות העיר בכניסה לנמל, נבקר בשוק המקורה המציע שפע של מוצרים טריים מכפרי האזור ונטעם מהמטעמים האופייניים לאזור. נמשיך לביקור מודרך במוזיאון פיקאסו (Picasso) שצייר יצירות מוכרות במקום כאשר הוזמן לשהות בטירת גרימאלדי שלימים הפכה למוזיאון האוצר חלק מיצירותיו.  
באחר הצהריים, ניסע לעיר שהפכה לעיירה אהובה על תיירים בגלל ריח הפרחים והאוויר הצלול – גראס – אליה נטפס לגובה של 400 מ' מעל פני הים. העירייה מוקפת שדות פרחים המשמשים את תעשיית הבשמים ונתוודא לתהליך הפקת הבשמים בעת ביקור באחד המפעלים הידועים כאשר נשתתף בסיור מרתק בו נקבל הסברים וגם נוכל להתבשם ולהריח. חזרה למלון לקראת ערב.

יום 3 ניס - מוזיאון שאגאל - חגיגות הקרנבל - סן פול דה ונס

היום יוקדש לעיר ניס, בירת הריביירה, עיר יפה ומעניינת בכל עונות השנה. העיר הפכה למרכז יצירה חשוב באמנות של תחילת המאה ה20 ונתחיל את היום בביקור בעיר העתיקה ובגבעת המצודה השלטת מעל. נצפה על  החוף המדהים של מפרץ המלאכים ועל הנמל העתיק. נרד לכוון העיר העתיקה ונבקר בשוק של ניס, שוק המזון – הידוע גם כשוק הפרחים משלב מוצרי מזון ים תיכוניים טיפוסיים עם פרחים ושתילים. טעימות במקום…נבקר במוזיאון שאגאל (Musee Chagall) הממוקם בגבעת סימייה, בחלקה העליון של ניס, ומוקדש לציורי התנ"ך של שאגאל. 
בשעות אחר הצהריים, נצפה ב"תהלוכת הפרחים" הפותחת את הקרנבל של ניס.
בתום המופע, ניסע באחר הצהריים, ניסע לסן פול דה ואנס, כפר עתיק ומבוצר השוכן על פסגת אחת הגבעות הצופות אל חופי הריביירה והכפרים  הציוריים שמסביב. נטייל בסמטאות הכפר עמוסות הגלריות המציגות ומוכרות יצירות של מיטב האמנים. בבית הקברות הקטן והציורי קבורים מרק שאגאל (Marc Chagall) ורעייתו השניה. 
לקראת ערב נחזור לניס על מנת לחוות את אווירת החגיגות הקשורות לקרנבל ונראה את תהלוכת בובות הענק המוקדשת השנה לעולם האופנה. חזרה מאוחרת למלון. 

יום 4 קאן - קנייה סור מר - בית רנואר

בשעות הבוקר ניסע קאן, עיר הסרטים בה מתקיים כל שנה פסטיבל הסרטים הבינלאומי היוקרתי. נטייל לאורך שדרת ה"קרואזט", כשלארכה ניצבים בתי המלון המפוארים, ארמון הפסטיבלים, המרינה, בתי הקזינו, חנויות יוקרה של גדולי המעצבים, מסעדות ובתי קפה רבים. נעלה על מדרגות ה"מפורסמים" ונסייר בעיר העתיקה. 
בתום הביקור, ניסע לקנייה סור מר שעל חופי הים התיכון ונבקר בביתו של הצייר הידוע רנואר (Auguste Renoir), בו נראה את אטלייה והנוף הפנורמי הנשקף מהקומות העליונות. אוסף היצירות המקוריות והריהוט ששימש את האמן מהווים עדות נדירה לחיי אחד האמנים הגדולים מסוף המאה ה-19. 
בתום הביקור, ניסע לבית המלון באזור אנטיב ארוחת ערב. 

יום 5 אנטיב - סנט טרופז - מרסיי

בשעות הבוקר, נערוך סיור אחרון באנטיב וניסע לעיירת המפורסמים – סנט טרופז. כאן נראה את החיים הטובים, היאכטות המפוארות העוגנות בנמל ואת בתי הקפה העמוסים משעות הצהריים. נשוטט בסמטאות העיר בין החנויות היוקרתיות ונהנה מהאווירה היוקרתית המזכירה לנו את יופיה של בריג'יט בארדו בכל פינת רחוב. ככל שיספיק הזמן, נערוך סיור במרסיי ולקראת ערב נגיע למלון. ארוחת ערב ולינה באזור מרסיי.

יום 6 מרסיי - תל-אביב

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת והתארגנות, ניסע לשדה התעופה של מרסיי ובהתאם לשעת הטיסה, נעלה לטיסה ישירה ארצה. 
* יתכנו שינויים בסדר הביקורים

 

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות ישירות למרסיי וחזרה מניס (בחב' אלעל)
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה, מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • 4 לינות במלון ברמת תיירות טובה  
 • כלכלה – על בסיס ארוחת בוקר וארוחת ערב אחת
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • מדריך מצוות בריזה ומדריכים מקומיים כנדרש
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל 
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען 
 • ארוחות שאינן כלולות
 • ארוחות בטיסה  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
בית מלון

Hotel Strelitzias  Juan-les-Pins/Antibes (או דומה לו)

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום 

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא 
טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך  300 אירו המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול(ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום). 

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה 

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות: 

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

דמי ביטול 

מ-90 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €   
44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €
21-33 יום לפני היציאה לטיול – 750 €
8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1400 €
פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול)ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאימה לו/לה מבין שתי החלופות הבאות: 

הסבר על תנאי ביטול:

על הלקוח לבחור את מחיר הטיול (מופיע למעלה)בהתאם למדיניות הביטול המתאימה לו. נא לסמן את החלופה הנבחרת בטופס ההרשמה.
חלופה א' – החלופה הזולה יותר – מחיר טיול בהתאם למדיניות ביטול של נותני שירותי הקרקע (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות פנים, ארוחות)
מחוץ לישראל: לפי המפורט למעלה. כולל דמי הביטול של חברות תעופה.
במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט הבא: 

דמי ביטול 

כפי שמופיעים בגוף הטיול נכונים לאופציה א' (כנ"ל) 
הגדרות: ימי עבודה: ימים א'- ה', לא כולל חגים; ערך שירותי קרקע: מחיר הטיול 
חישוב דמי הביטול ייעשה מרגע קבלת הודעה בכתב במשרדי בריזה. ניתן לשלוח הודעת ביטול במייל או בפקס. החזר כספי יתבצע באותו מטבע ואופן תשלום: מזומן, ביטול עיסקה בכרטיס אשראי וכד'.
חלופה ב' – יקרה יותר – תוספת של 7% למחיר הטיול ולסכומי דמי הביטול כפי שהם מופיעים בגוף התכנית בחלופה א' למעלה
חלופה זו מקנה זכות ביטול בהתאם להוראות לחוק הגנת הצרכן תשמ"א-1981 ותקנותיו:

 1. ע"פ חלופה זו, הלקוח רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה עשר ימים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול ההרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 2. ע"פ חלופה זו, לקוח שהינו אזרח ותיק (מי שמלאו לו 65 שנים וימציא תעודת אזרח ותיק) או "אדם עם מוגבלות" – כהגדרתו בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות או "עולה חדש" –רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה חודשים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול הרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 3. ע"פ חלופה זו, במקרה של ביטול ההרשמה לטיול, בריזה תחזיר ללקוח בתוך 14 ימים מיום קבלת ההודעה על הביטול את הסכום שהלקוח שילם על הטיול, בקיזוז דמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% ממחיר הטיול או 100 שקלים חדשים לאדם, לפי הנמוך מבניהם.

ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות
מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם. 

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, 
לפקס מספר  03-5440055
או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו. 

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד': 
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד 

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. 
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי. 

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> הכנסו למגוון טיולים מאורגנים בצרפת