נופי האימפרסיוניסטים, טבע, בתי מלוכה ואמנות

טיול מקיף, מחבל נורמנדי ובריטאן לפריז המשלב את יופי הטבע עם ציוריותן של ערים ועיירות עתיקות ושרידי העבר המפואר של צרפת. הטיול מתמקד באזור המערבי של צרפת – חבל נורמנדי וברטאן – המציעים שילוב מעניין של נופים וטעמים, ואשר היו להשראה עבור האמנים של המאה ה-19. ממשיכים לעמק הלואר שהיה כה אהוב על מלכי צרפת לדורותיהם ובעיקר בסוף ימי הביניים ותחילת תקופת הרנסאנס.
אזור החוף התפתח בייחוד בשנים האחרונות לרגל ציון 75 שנה לנחיתת כוחות הברית על חופי נורמנדי. הטיול המגוון כולל ביקור באי המיוחד סן מישל, בחופים עליהם נחתו כוחות בעלות הברית במלחמת העולם השנייה, כפרים ציוריים וערי חוף. את הטיול נתחיל ונסיים בבירת צרפת, פריז, המציגה את התרבות הצרפתית במלוא הדרה.
הטיול שלנו כולל:

 • ג'יברני – ביתו וגניו של קלוד מונה
 • בנורמנדי: הונפלר, טרוויל, דוויל, גשר נורמנדי  
 • מוזיאון השטיח בבאיו
 • חופי הנחיתה                                             
 • האי מון סן מישל
 • בבריטאן: סן מלו, קנקל, פואנט דה גרואן
 • טירות עמק הלואר: אנז'ה, טור, שנונסו, שמבור, אמבואז…
 • גני ווילנדרי המרשימים
 • מפגש עם סביבתם של גדולי האמנים כגון מונה, רנואר, בודן, ואן גוך ולאונרדו דה וינצ'י
 • מוזיאון האימפרסיוניסטים ועוד.
מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - פריס - ג'יברני - רואן - דוביל

טיסה מוקדמת לפריס. לאחר התארגנות ומפגש עם האוטובוס, ניסע מערבה לעבר נורמנדי. עצירה וביקור בג'יברני ,בגן של קלוד מונה, אותו הוא הנציח בציוריו המפורסמים של חבצלות המים. מכאן  ניסע לרואן, בירתה ההיסטורית של נורמנדי. נסייר רגלית בעיר העתיקה הממוקמת בין הקתדרלה המדהימה לבין כיכר השוק בה הועלתה ז'אן דארק על המוקד. נסיעה למלון באזור דוביל.

יום 2 אטרטה - קאן - דוביל - הונפלר

נסיעה לאורך חופי נורמנדי בין עיירות קייט הידועות בכל העולם. דוביל,טרוביל ועוד. בדרכנו צפוני לנורמנדי עלית, ניסע על גשר נורמנדי הפוסע מעל שפך נהר הסיין והינו אחד הגשרים היפים והמיוחדים שנבנו בשנים האחרונות. סיור לאורך צוקי אטרטה שהיוו השראה לציוריו המפורסמים של האימפרסיוניסטים. ביקור בהונפלר, עיר הנמל העתיקה והמקסימה  חזרה למלון בדוביל.

יום 3 באיו - ארומנש - חופי הנחיתה - בית הקברות האמריקאי

נתחיל את היום בבאיו העיר הראשונה ששוחררה מידי הגרמנים על-ידי כוחות הברית. נבקר במוזיאון המציג את שטיח הקיר – עדות נדירה מימי הביניים, המתארת את מסעו של "וויליאם הכובש" בדרך לכתר אנגליה. בתום הביקור, ניסע לאורך חופי הנחיתה ונבקר בארומנש במוזיאון המציג סרט מרגש המתאר את 100 ימי הקרבות הראשונים. מכאן נמשיך לסיור בית הקברות האמריקאי מעל "חוף אומהה". לקראת ערב, ניסע למלון באזור מון סן מישל. ארוחת ערב ולינה.

יום 4 מון סן מישל - קנקל - סן מאלו

לפני המעבר לחבל ברטאן, נבקר במון סן מישל, המתואר כאחד מ"פלאי העולם". זהו מנזר שנבנה על צוק אדיר ומסביבו התפתחה עיירה קטנה עם סמטאות צרות. האי מחובר ליבשה על ידי גשר ובעת הגאות, לולא הגשר, האי מוקף מים ומבודד. לאחר סיור במקום, נמשיך לברטאן וניסע לאורך החוף הסלעי והפראי לקנקל, עיירה הידועה בעולם כמרכז לגידול צדפות. נתרשם מהמפרץ, החקלאות הימית וכמובן מהנוף המהמם. מכאן נמשיך לסן מאלו עיר הציורית, השוכנת לחוף תעלת לה-מאנש ומזכירה מצודת ים אדירה מימי הביניים. לינה באזור סן מאלו.

יום 5 סן מאלו - דינאן - קאפ פרהל

נתחיל את היום בסיור רגלי על חומות סן מאלו ובעיר העתיקה. נמשיך לביקור בדינאן. זו עיירה ברטונית טיפוסית, בנויה מגרניט ושמרה על צביונה הימיביניימי. נסייר בה ברכבת קטנה שתיסע בסמטאות הצרות ונתרשם מסגנונות הבניה. נמשיך לסיור על קו החוף לאורך תעלת לה מאנש ונסייר ברגל לאורך הצוק מגרניט וורוד. במזג אוויר בהיר, ניתן לצפות על איי ג'רזי המשתייכים לאנגליה. על הצוק, נראה את טירת לה לט (נבקר בו במידה והזמן הנותר יאפשר זאת). זהו מבצר איתן ומרשים (גובהו 60 מטרים), הממוקם באחד המפרצים בין חצאי האי הרבים באזור בריטאני ובנוי על הסלע החודר לתוך הים. לקראת ערב, חזרה לסן מאלו. לינה בסן מאלו.

יום 6 עמק הלואר: אנז'ה - סומור - ווילנדרי - טור

היום נתחבר לעמק הלואר הידועה בזכות הטירות והארמונות שבנו כאן מלכי צרפת ואצילים שהתלוו אליהם. ניסע תחילה לאנז'ה. נעצור לתצפית מאזור הטירה אל עבר הנהר שמתחתיה. נמשיך בנסיעה לאורך נהר הלואר דרך סומור, בה נעצור לביקור וטעימות יין באחד מהיקבים הידועים באזור. לאחר הטעימות, ניסע לגני ווילנדרי,  גנים נושאיים (לדוגמא: גן האהבה,גן התבלינים, גן המים) אשר שוחזרו בתחילת המאה ה 20-על פי דגם של גנים שנטעו בתחילת תקופת הרנסאנס. לאחר סיור מהנה בין הארוגות הפרחים הצבעוניות, ניסע לטור, בירת עמק הלואר. לינה באזור טור.

יום 7 ביקור בארמונות בעמק הלואר: שנוננסו - שמבור

נתחיל את היום עם ביקור בארמון שנוננסו הרומנטי, הבנוי כגשר על נהר השר. נראה את שני גניו: האחד בסגנון צרפתי של דיאן דה פואטייה – אהובת המלך  והשני בסגנון איטלקי של קטרין דה מדיצ'י-אשת המלך. לאחר שנשמע את הסיפורים הפיקנטיים על בית המלוכה, נמשיך לביקור בארמון שמבור, הגדול שבארמונות עמק הלואר. זהו ארמון מלכותי מוקף ביער אדיר שנבנה כארמון צייד עבור המלך פרנסואה הראשון. חזרה למלון באזור טור.

יום 8 אמבואז –מוזיאון האימפרסיוניסטים - פריס - תל-אביב

לא נעזוב את עמק הלואר לפני שנבקר באמבואז, העיירה בה התגורר לאונרדו דה וינצ'י בשנות חייו האחרונות לאחר שקיבל את הזמנתו מלך צרפת פראנסואה הראשון).  נבקר בביתו של האמן ונטייל בפארק עמוס ביצירותיו, המקיף את הבית. בתום הביקור, נמשיך לאובר סור אואז, עיירה קטנה בה התגורר ואן גוך סוף חייו ונבקר גם במוזיאון המוקדש להתפתחות הזרם האימפרסיוניסטי. לקראת ערב, נגיע לנמל התעופה של פריס לטיסה ישירה ארצה.
(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסה ישירה מת"א לפריס וחזרה
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום הפרסום, יעודכן בהתאם לשינויים ביום הכרטוס)
 • 7 לינות בבתי מלון ברמת תיירות טובה
 • כלכלה –על בסיס ארוחת בוקר בלבד , כולל ארוחת ערב אחת
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • מדריך מצוות בריזה ומדריכים מקומיים כנדרש
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • ערכת שמע לכל נוסע
 • פגישת קבוצה עם מדריכת הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 1. הוצאת דרכון או חידושו
 2. ארוחות שאינן כלולות
 3. הוצאות בעלות אופי אישי
 4. ביטוח בריאות ומטען (יש באפשרותנו לבטח את המעוניינים בכך)
פרטי טיסות אלעל

TLV-CDG  10:00-06:00  30.4

TLV-CDG    04:05-22:40  7.5 (נחיתה ביום 8.5)

 רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית
שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .
** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

מ-90 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €
44-34 יום לפני היציאה לטיול – 750 €
21-33 יום לפני היציאה לטיול – 1250 €
8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1600 €
פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)
בחישוב מניין ימי עבודה המוזכרים לעיל יחושבו ימים א'-ה', להוציא ערבי חג וימי חג.

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,
לפקס מספר  03-5440055
או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*\

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> רשימת טיולים מאורגנים לצרפת