7 ימי טיול בין ערים, הרים ואגמים

ליון היא העיר השנייה בגודלה בצרפת, יפה מאוד ועשירה באתרים מרתקים,  שוכנת על שני נהרות גדולים- הסון והרון. חשיבותה לתרבות ולכלכלה בצרפת היא רבה מאוד, בזכות מיקומה – בעמק הרון, קרוב מאוד לאלפים הצרפתיים, לרמה המרכזית ולפרובאנס.
עמק הרון הוא גם אחד מאזורי היין היפים והמרתקים בעולם. לאורכו התפתחו  המותגים החשובים של היין, הידועים בעולם כולו כמו: בורגון, Côte d’or”" ,“ Côte du Rhône .
הרי האלפים, ההרים הגבוהים באירופה, מהווים אתרי סקי בחורף ואתרי תיירות ידועים ומרתקים בשאר עונות השנה. בטיול זה נחווה ונטייל בכפרים ועיירות מבודדות  לצד ערים גדולות, הרים נישאים לצד עמקים וקניונים בהם זורמים נחלים שוצפים.
כל שנה בעונת הקרנבלים השונים, מתקיים באנסי קרנבל ססגוני: חגיגת תחפושות צבעוניות שמקורה באיטליה. התחפושות, המסכות והתהלוכות השונות על רקע העיר העתיקה ונופי הרים מושלגים מסביב לאגם, יוצרות אווירה מיוחדת, צעירה ושובבה…כולם מוזמנים!

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב - פרוג' - ליון

טיסת בוקר ישירה לג'נבה, בדרום מערב שווייץ.  העיר שוכנת בקצה המערבי של אגם ז'נבה (Lac Léman) במקום מוצאו של נהר הרון, על גבול צרפת. מיד עם ההגעה התארגנות מהירה ונסיעה לכיוון ליון העיר הגדולה והמקסימה, בירת אזור הרון-אלפ. בדרך נעצור בעיירה מקסימה – פרוג', עיר עתיקה  מוקפת חומות, השומרת  על אווירת ימי הביניים. נטייל בסמטאות אפופות הסטוריה, בכיכר השוק ועוד. בתום הביקור, נמשיך לליון ונערוך סיור פנורמי בעיר, טרם הגעה לבית המלון. לינה בליון. 

 

יום 2 ליון: קולינריה והיסטוריה

היום יוקדש כולו לליון, בירת הגסטרונומיה הצרפתית. העיר נחצית על ידי שני נהרות, הרון והסון היוצרים חצי אי שעליו נמצא מרכז העיר, המוקף ממזרח ובמערב בשתי גבעות  גבוהות. נצא לסיור מאורגן בעיר ונתחיל בביקור בשוק בוקוז על שם השף המפורסם. נטייל בין הדוכנים השונים, נתמלא ריחות פירות, ירקות, עשבי תיבול ומאכלים מיוחדים ואם יתמזל מזלנו, נטעם גם טעימות…  נראה את הכיכר המרכזית של העיר- כיכר בלקור, נספר על הסופר סנט אקזופרי ועל ספרו "הנסיך הקטן" ונמשיך אל המדרחוב התוסס של העיר . ניסע לאורך הגדה המזרחית היפה של הרון. נבקר בעיר העתיקה על סמטאותיה ורחובותיה הצרים. נתוודע ל"טרבולס", – אלה אותם מעברים מקורים בין הרחובות, המאפיינים כל כך את העיר. מעל העיר העתיקה משקיפה גבעת פורבייר, עליה ניצבת כנסיית הנוטרדאם, השומרת על תושבי העיר, לפי האמונה המקומית. נבקר בכנסייה ונצפה אל העיר  ממרומי הגבעה. לינה בליון.

 

יום 3 פון אן רואיין - טאין ל'ארמיטאז'

היום נצא מליון  וניסע לכיוון דרום-מזרח לעבר פון אן רואיין, כפר קטן הבנוי על צוקים מעל נהר זורם באזור פארק הורקור. בזמן מלחמת העולם השניה, האזור הצפוף וההררי שימש מחסה לאנשי המחתרת אשר הסתתרו והתאמנו במקום. כיום ניתן להנות כאן מכפרים פסטורליים על גדות הנהר ולאחר אתנחתא לרשרוש המים, נחזור לאורך נהר הרון לכיוון צפון. נעצור בטאין ל'ארמיטאג', לביקור בעיירה שהתפרנסה מייצור ושיווק יין לכל חלקי הממלכה וידועה כיום זכות ייצור השוקולד האיכותי. חזרה לליון.

יום 4 קלוני - הוספיס דה בון

בשעות הבוקר, ניסע צפונה לכיוון קלוני. נראה את המנזר החשוב שהיה אחד המנזרים החשובים ביותר באירופה של ימי הביניים וממנו יצאה רפורמה דתית שהשפיעה על מנזרים רבים אחרים.
נמשיך בנסיעה לבון, בירת היין של האזור כדי לבקר בבי"ח "בית האלהים" אשר בו פעלו גם הוספיסים לחולים סופניים. המבנה בעל החזית האפורה מרשים במיוחד כשנכנסים לחצר הפנימית ועומדים מול בניינים בעלי גגות צבעוניים, מקושטים באריחים בעלי תבניות גיאומטריות. ארכיטקטורה מיוחדת במינה. בית החולים נבנה במאה ה- 15 ומהווה דוגמה מצויינת לסגנון הבורגונדי-פלמי באמנות. בתום הביקור ניסע בדרך היין ונחלוף על פני עיירות וכפרים הנושאים שמות של יינות מפורסמים. לינה בליון.

יום 5 ווארון - שמברי - קרנבל אנסי - אקס לה בן

היום ניפרד מליון וניסע למחוזות סבואה והוט סבואה הנמצאים בהרי האלפים. ניסע מזרחה  לווארון, העיירה בה  מופק הליקר המפורסם  על-ידי נזירים השייכים למנזר הקורטיזנים . זהו הליקר הצרפתי היוקרתי והמסתורי , שעשוי מיותר ממאה מרכיבים שונים, כולם טבעיים , והמתכון נרקח בנוסחה סודית כסם לחיים ארוכים כבר בשנת 1605. לאחר ביקור בעיירה, נמשיך בנסיעה בתוך שמורת טבע יפהפייה בנוף מקסים של הרים קניונים ויערות לשמברי,  עיר שהיתה  עד המאה ה-16 בירת הרוזנים והדוכסים של בית סבוי. נטייל בעיר העתיקה המשומרת, בסמטאות, במדרחוב בין הבתים היפים והמזרקות האלגנטיות, ונראה את בית העירייה ומזרקת הפילים. נמשיך הלאה צפונה בנסיעה בתוך השמורה ובשעות הצהריים המאוחרות נגיע למלון באזור אקס לה בן.

יום 6 אנסי : סיור מקיף וקרנבל

היום יוקדש לאנסי היפה והרומנטית השוכנת על שפת אגם בין ההרים הגבוהים ביותר באלפים הצרפתים. העיר היתה בעברה תחת שלטון בית סבוי האיטלקי, עובדה המורגשת היטב בכל פינה ופינה בעיר. נטייל לאורך התעלות החוצות את העיר העתיקה ולשפת האגם הקסום. נראה את  בית המשפט שהיה בעבר בית כלא ומשמש כיום כמוזיאון היסטורי. הבניין ניצב כמשולש בין שתי תעלות ומהווה את סמלה של אנסי. בין תהלוכה לתהלוכה, לצלילי חגיגות הקרנבל, נמשיך ונטייל לאורך העיר העתיקה. בקרבת הגשר עוגנות ספינות הטיולים היוצאות ממעגן הנהר להפלגות טיול באגם. מן העבר האחר של הנהר ניצב בית העיריה ולידו גן אירופה (ז'רדן דה ל'אירופ) עם עצי סקויה ענקיים. בתום הסיור, נצטרף להמונים הממלאים את רחובות העיר לציון הקרנבל: חגיגה של אורות, תחפושות, מוסיקה וצבעים. לינה באזור אקס לה בן.

 

יום 7 עיירות קסומות מסביב לאגם ג'נבה: איוואר – אוויאן

היום יוקדש לחופיו הדרומיים של אגם ג'נבה. ניסע לאיוואר, כפר קטן ימי ביניימי, על חוף האגם, בצד הצרפתי.  נטייל בין הבתים העתיקים, הצריחים והמגדלים, הכל מקושט בפרחים צבעוניים  ונגיע אל הנמל הציורי. נמשיך לאוויאן, ה"פנינה של אגם ג'נבה", עיר קטנה ויפהפייה , הידועה כעיר מרפא וכמקור המים המינראלים הידועים והנפוצים בעולם כולו. כמו כן ארחה ומארחת העיר כנסים וועידות בין לאומיות רבות, ומתהדרת בבתי מלון מפוארים, בקזינו מרשים ויוקרתי ובגנים אלגנטים. נבקר בעיר ולאחר מכן ניפרד מהאגם וניסע חזרה לבית המלון.

יום 8 ג'נבה - תל-אביב

בהתאם לשעת הטיסה, ניסע בשעות הבוקר לנמל התעופה של ג'נבה, ממנו נמריא לטיסה ישירה חזרה לארץ.
(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות  ישירות לג'נבה  וחזרה  
 • 6 לינות בבתי מלון ברמת תיירות טובה  
 • כלכלה – ארוחות בוקר מזנון 
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • מדריך בכיר מצוות בריזה ומדריכים מקומיים לפי הצורך
 • ערכת שמע אישית
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל 
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען 
 • הוצאות אישיות
 • שתיה בארוחות המוזמנות 
 • ארוחות שאינן כלולות
 • טיפ למדריך הישראלי
 • כל דבר שאינו מוזכר בסעיף "המחיר כולל"
רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום 

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא 
טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך  300 אירו המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום). 

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה 

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות: 

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

דמי ביטול 

מ-90 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €   
44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €
21-33 יום לפני היציאה לטיול – 750 €
8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1400 €
פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול)ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאימה לו/לה מבין שתי החלופות הבאות: 

הסבר על תנאי ביטול:
על הלקוח לבחור את מחיר הטיול (מופיע למעלה)בהתאם למדיניות הביטול המתאימה לו. נא לסמן את החלופה הנבחרת בטופס ההרשמה.
חלופה א' – החלופה הזולה יותר – מחיר טיול בהתאם למדיניות ביטול של נותני שירותי הקרקע (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות פנים, ארוחות)
מחוץ לישראל: לפי המפורט למעלה. כולל דמי הביטול של חברות תעופה.
במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט הבא: 

דמי ביטול 

כפי שמופיעים בגוף הטיול נכונים לאופציה א' (כנ"ל) 
הגדרות: ימי עבודה: ימים א'- ה', לא כולל חגים; ערך שירותי קרקע: מחיר הטיול 
חישוב דמי הביטול ייעשה מרגע קבלת הודעה בכתב במשרדי בריזה. ניתן לשלוח הודעת ביטול במייל או בפקס. החזר כספי יתבצע באותו מטבע ואופן תשלום: מזומן, ביטול עיסקה בכרטיס אשראי וכד'.
חלופה ב' – יקרה יותר – תוספת של 7% למחיר הטיול ולסכומי דמי הביטול כפי שהם מופיעים בגוף התכנית בחלופה א' למעלה
חלופה זו מקנה זכות ביטול בהתאם להוראות לחוק הגנת הצרכן תשמ"א-1981 ותקנותיו:

 1. ע"פ חלופה זו, הלקוח רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה עשר ימים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול ההרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 2. ע"פ חלופה זו, לקוח שהינו אזרח ותיק (מי שמלאו לו 65 שנים וימציא תעודת אזרח ותיק) או "אדם עם מוגבלות" – כהגדרתו בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות או "עולה חדש" –רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה חודשים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול הרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 3. ע"פ חלופה זו, במקרה של ביטול ההרשמה לטיול, בריזה תחזיר ללקוח בתוך 14 ימים מיום קבלת ההודעה על הביטול את הסכום שהלקוח שילם על הטיול, בקיזוז דמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% ממחיר הטיול או 100 שקלים חדשים לאדם, לפי הנמוך מבניהם.
ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות

מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם. 

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, 
לפקס מספר  03-5440055
או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .

מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו. 

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד': 
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד 

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. 
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי. 

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> הכנסו למגוון טיולים מאורגנים בצרפת