fbpx
נורמנדי – בריטאן – פריז,  תרבות ונופי האימפרסיוניסטים

טיול שחלקו שייט מפנק, מחבל נורמנדי ובריטאן לפריס והוא משלב את יופי הטבע עם ציוריותן של ערים ועיירות עתיקות – שרידי העבר המפואר של צרפת.
אזור החוף התפתח בייחוד בשנים האחרונות לרגל ציון 70 שנה לנחיתת כוחות בעלות הברית על חופי נורמנדי. הטיול המגוון כולל ביקור באי המיוחד סן מישל, בחופים עליהם נחתו כוחות בעלות הברית במלחמת העולם השנייה, כפרים ציוריים וערי חוף. את הטיול נתחיל ונסיים בבירת צרפת, פריס, בה נוכל לטעום מהתרבות הצרפתית במלוא הדרה.

הטיול שלנו כולל:
 • בנורמנדי: הונפלר, טרוויל, דוויל, גשר נורמנדי
 • ביקור וטעימות של ליקר בנדיקטין
 • ביקור באי ובמנזר מון סן מישל
 • בבריטאן: סן מלו, קנקל, פואנט דה גרואן
 • יום סיור בפריז
 • ביקורים במהלך השייט: חופי הנחיתה בנורמנדי, דרך המנזרים, רואן – העיר העתיקה, ג'יברני – ביתו וגניו של קלוד מונה
 • ימים מלאים וסיורים מגוונים
 • כל הביקורים כלולים
 • על הספינה – אירוח על בסיס פנסיון מלא – שתיה חופשית
 • בשאר הימים – אירוח על בסיס ארוחת בוקר

אצלנו הטיפים לספינה כלולים

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ג - פריז - ג'יברני - טרוביל

מנתב"ג אל שדה התעופה שארל דה גול בפריז. לאחר שנפגוש את הנהג והאוטובוס נצא בדרכנו אל חופי האוקיינוס האטלנטי. בדרך נעצור לביקור בכפר ג'יברני GIVERNY, בו נמצאים ביתו וגניו המפורסמים ("החבצלות") של הצייר האמפרסיוניסט קלוד מונה. הביקור בבית האמן הידוע, מרגש מאוד ובייחוד הטיול בגנים היפניים ובערוגות הפרחים שהופיעו בציוריו של האמן. לסיום, ניסע מערבה ונגיע לקראת ערב לטרוביל העיר שאירחה את האצולה הפריזאית בסוף המאה ה-19 והונצחה על ידי גדולי האמנים האימפרסיוניסטים. לינה: אזור טרוביל TROUVILLE.

יום 2 טרוביל - מון סן מישל – קנקאל - פואנט דו גרואן - סן מאלו

בקר במקום מופלא ומיוחד, האי מון סן מישל MONT ST MICHEL. זהו מנזר הבנוי על צוק, והופך בזמן הגאות לאי המחובר ליבשה בסוללה צרה בלבד. לאחר הביקור במנזר וברחובות הססגוניים המקיפים אותו, ניסע לאורך כמה מהחופים הפראיים והיפים של החבל. לקראת הצהריים נגיע לקנקאל CANCALE, עיירת דייגים המציעה מאכלי פירות ים טריים וטעימים במיוחד. בקצה הצפוני של קנקל – בפואנט דו גרואן POINTE DU GROUIN – נעצור לתצפית מרהיבה על החלק הדרומי של מון סן מישל ועל מצוקי סלע פראיים הניצבים מול האוקיינוס. ניסע לעיירת הנמל סן מאלו SAINT MALO ונשוטט ברחובותיה של העיר המבוצרת בחומה, שההיסטוריה הימית שלה וביצוריה המרשימים הפכו אותה ליעד תיירות מועדף ומרכז כלכלי באזור ברטאן. לינה : אזור טרוביל TROUVILLE.

יום 3 ל - באיו - חופי הנחיתה - הונפלר – תחילת שייט

ארוחת הבוקר ניסע לעיר באיו  BAYEUX, בה נתוודע להיסטוריה של צרפת. נבקר במוזיאון השטיחים ובו שטיח מפורסם מהמאה ה-11 המתאר את הקרבות בין האנגלים לצרפתים. המשך היום יוקדש לסיור מקיף בחופי הנחיתה. נעבור דרך חופי אומהה OMAHA, קולביל סור מר COLEVILLE ובית הקברות האמריקאי, עד לתצפית על פונט דו הוק, שם היתה מוצבת סוללה גדולה של תותחים גרמנים. נמשיך בנסיעה לארומנש ARROMANCHES, ונבקר במוזיאון, בו נחזה בסרט דוקטומנטרי , המתעד את נחיתת כוחות הברית במקום בזמן מלחמת העולם השנייה. נגיע עם ערב להונפלור HONFLEUR . לאחר עליה לספינה והתארגנות בחדרים, ניפגש לקבלת פנים של צוות הספינה ונסב לארוחת הערב. לינה: בספינה. עגינה לילית.

מון סן מישל - ליד לחופי נורמנדי וברטאן בצרפת
עיר הונפלר - באזור נורמנדי
יום 4 הונפלר - פקאאן - אטרטה

לאחר ארוחת הבוקר הראשונה בספינה, נצא לסיור בהונפלר HONFLEUR, עיירת נמל ציורית, ממנה יצא דה גונוויל בשנת 1503 לברזיל ובשנת 1608, סמואל דה שמפלן לייסוד העיר קוויבק. נטייל סביב הנמל , ברובע בתי העץ הנקרא סנט קטרין ונראה את הכנסייה שנבנתה מעץ על ידי חרשי העץ מהמספנות לאחר מלחמת 100 השנים. בתום הסיור, ניסע לפקאאן FECAMP, עיירת דייגים קטנה, המפורסמת בזכות הליקר הבנדיקטי המיוחד המיוצר כאן באזור מאז שנת 1510 על ידי הנזירים המקומיים במנזר בנדיקטיני יפה. נבקר בארמון, נלמד על תהליך ייצור ליקר הבנדיקטין ולבסוף, גם נטעם. לאחר נסיעה קצרה, נגיע לאטרטה ETRETAT  ונצא לסיור רגלי לאורך הצוקים  והחוף הפראי אשר שהיוו השראה לציורים המפורסמים של האימפרסיוניסטים קלוד מונה; גוסטב קורבה, ותוארו בסיפורי גי דה מופסאן ;אלכסנדר דיומה; ויקטור הוגו.  לקראת ערב, חזרה לספינה בהונפלר. ארוחת ערב ולינה על הספינה. שייט לילי לעבר דולקיר DUCLAIR.

יום 5 - דרך המנזרים – רואן (שייט)

הבוקר, נבקר במסלול המפורסם "דרך המנזרים" אשר כולם מרש ימים בגודלם. בין המנזרים נבקר בז'ומיאג' JUMIEGES אשר נבנה במאה השביעית, נהרס על ידי הוויקינגים ונבנה שוב במאה ה-12. המנזר התפרסם אחרי שהסופר ויקטור הוגו קרא לו "אתר העתיקות היפה ביותר בצרפת". נשוב לספינה ונמשיך בשייט לאורך נהר הסיין והנופים הכפריים הטיפוסיים, לעבר רואן ROUEN, בירתה ההיסטורית של נורמנדי. בעת העגינה בנמל, נצא לסיור היכרות ברואן. ארוחת ערב ולינה על הספינה. עגינה לילית.  

יום 6 רואן - ורנון (שייט)

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור מקיף בעיר העתיקה של רואן ROUEN ונתרשם מהשכונות הוותיקות, הקתדרלה היפה, רחוב היהודים וכיכר השוק המפורסמת, בה הועלתה זא'ן ד'ארק על המוקד. נשוב לספינה לארוחת צהריים ונמשיך בשייט לעבר ורנון VERNON. בזמן השייט על נהר הסיין, ניתן לשכב על כיסא נוח על הסיפון העליון של הספינה ולהנות מנוף קסום של עיירות וטירות החולשות על המעבר בנהר. לקראת ערב, נגיע לורנון.
ארוחת ערב ולינה על הספינה. עגינה לילית.

יום 7 לה ז'ולי- ארמון מלמזון - פריז (שייט)

היום נשוט למנט לה ז'ולי  MANTES LA JOLIE וננצל את העצירה לביקור בארמון מלמיזון- הנמצא בגדה המערבית של נהר הסיין, כ-30 קילומטר מלב פריז. מלמיזון היה ביתם של נפוליאון בונפרטה ואשתו הקיסית ג'וזפין. בתקופתה של ג'וזפין, מלמיזון התפרסם בעיקר בגלל גינת הורדים במקום שבה הצליחו לטפח כ – 250 זנים שונים של שושנים. בימי השיא של המקום הסתובבו שם חופשיים ברבורים שחורים, בנות יענה, לאמות וכל מיני חיות אקזוטיות.
נשוב לספינה ונמשיך בשייט לעבר פריס PARIS. נעבור בסמוך לשכונת לה דפנס, הידועה בשל מבני הזכוכית העתידנים וארכיטקטורה מיוחדת. ארוחת הערב תוגש על הספינה ולאחריה, נהנה מערב גאלה. לינה: בספינה. עגינה לילית.

מרכז עיר קן בצרפת
בית קברות בצרפת
יום 8 פריז

לאחר ארוחת הבוקר, נעזוב את הספינה ונתחיל בסיור פנורמי בעיר האורות, כולל רובע מונמארט  MONTMARTRE . נחזור לספינה לארוחת צהריים ונצא שוב לביקור בלב לבה של פריז. נבקר בבית אופרה הלאומי של פריז, הנקרא אופרה גרנייה Palais Garnier. מדובר ביצירת מופת אדריכלי בסגנון ארכיטקטורת התאטרון של המאה ה-19. מעבר להיותה המבנה היקר ביותר שנבנה בבימי האימפרייה השנייה, הוא נחשב בזמנו ליצירת אמנות ומודל לחיקוי לבתי אופרה נוספים ברחבי אירופה. בתום הביקור, נעלה לקומה העליונה של גלרי לפאייט GALERIES LAFAYETTE ונוכל להנות מתצפית על גגות העיר. כמובן שיינתן זמן חופשי לקניות. לקראת ערב, נחזור לספינה, בה נתארגן, נאכל ארוחת ערב חגיגית. לינה על הספינה. עגינה לילית.

יום 9 פריז – ת"א

לאחר ארוחת הבוקר מוקדמת, נעזוב את הספינה ובהתאם לשעת הטיסה, ניסע לנמל התעופה לטיסה ישירה הביתה.
(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות – טיסה ישירה לפריס  וחזרה
 • מיסי נמל ודלק לפי הידוע ביום הגשת ההצעה. שינויים במרכיב זה
ישפיעו על מחיר הטיול
 • אוטובוס תיירים ממוזג עפ"י התוכנית
 • תוכנית סיורים מלאה כמפורט לעיל
 • לינה במלון בדרגת תיירות ראשונה
 • כלכלה: בספינה, על בסיס פנסיון מלא ועל בסיס ארוחת בוקר בשאר הימים
 • הדרכה: מדריך בכיר מצוות בריזה ומדריכים מקומיים כנדרש
 • ערכות שמע אישיות
 • דמי כניסה לכל האתרים בהתאם לתוכנית הטיול
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל, כולל טיפים לצוות הספינה
 • פגישת קבוצה עם המדריך לפני הטיול
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • כל  סוג של הוצאה שלא צוינה ב"המחיר כולל"
טיסות אלעל

יציאה 27.9 מנתב"ג בשעה 09:00 נחיתה בפריס בשעה 12:55
חזרה 05.10 מפריס בשעה 11:30 נחיתה בנתב"ג בשעה 17:30

בית מלון

HOTEL MERCURE TROUVILLE   (או דומה לו)

ספינה

ספינת פרמיום חדישה MS RENOIR ברמת 5 עוגנים
2 סיפוני מגורים וסיפון שיזוף עם כיסאות נוח
WIFI
מסעדה וסלון/בר בקומה העליונה
ציוד בחדר: טלויזיה, רדיו, מייבש שיער, כספת
אוכל גסטרונומי ושתייה חופשית
צוות מקצועי ושירוב אדיב

הערה:

חברת השייט וחברת בריזה שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם, תקלות בספינה, שינויים במפלס הים וכל מקרה המונע ביצוע התכנית המקורית… במקרים אלו עשויות להיות סטיות מן המסלול המפורסם ואף תיתכן לינה במלונות ולא בספינה וכן עשוי להיות שימוש באמצעי תחבורה אחרים חלופיים כולל ספינה חלופית או כלי רכב כגון אוטובוסים, לשם ביצוע הטיול במקום שייט בספינה. במקרים בהם השייט מהווה חלק מן הטיול, עשויים שינויים בשייט להשפיע על ביצוע יתרת הטיול הן לגבי המסלול שיבוצע ושינויים שייערכו בו, בתי המלון, אמצעי תחבורה וכיו"ב.

רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

מ90 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €  

44-34 יום לפני היציאה לטיול – 700 €

21-33 יום לפני היציאה לטיול – 1000 €

8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1800  €

פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

 • מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)
הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול). ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,

לפקס מספר  03-5440055
או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
חובת הנוסע לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות  

בטלפון כלל ארצי  5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> רשימת טיולים מאורגנים לצרפת

>> שייט נהרות